Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

mrx.friend

Tohle snad ani nepotřebuje komentář. Tohle je prostě můj lék na smutek, na chvíle, kdy je mi nejhůř, protože mě zaručeně pokaždé rozesměje, i když už jednotlivé scénky a hlášky znam třeba nazpaměť. A samozřejmě - Chandler vede... ;-) ()

ganz

Bohužel se asi masového šílenství ohledně přátel nezůčastním. Viděl jsem poměrně hodně dílů, ale nikdy mě to nedonutilo sedět u televize a čekat na další. Seriál je velmi kvalitní, ale v některých momentech také hodně, hodně trapný. Pro mě vyhrává na celé čáře How i met your mother. ()

R´Hell

Přátelé jsou moje "srdcovka". Seriál sleduju od mala, i když jsem tehdy nerozuměla většině vtípků a především mě zajímala ta hromada prstýnků, které má Pheobe v prvních řadách na rukou. Pak jsem povyrostla a začala je vnímat jako skvělý sitcom o přátelství a lásce. I přes slabší díly (kterých je ale sakra málo) a velmi silné konkurenci How I met your mother je miluju. A poslední díl mě dojme vždycky když ho vidím. Jsou to totiž Přátelé. Moji přátelé. ()

blackJag

Naprostá srdcovka. Neskutečně vtipné, skvěle zahrané. Kvantum hvězdných hostovaček. V poslední sérii sice trochu ztrácí dech, ale pořád výrazný nadstandard. Kdykoliv si rád pustím. ()

Bagr_007

Velmi návykové antidepresivum a můj nejoblíbenější sitcom vůbec. Jak plyne čas, tak se stále více projevuje výjimečnost toho, že tvůrci zvládli udržet vysokou úroveň seriálu i přes velké množství sérií. A jakmile skončíte, můžete jet znova. Každý díl jsem viděl několikrát a pořád to baví! ()

Ichabod

Nejdokonalejší z dokonalých. Tolik scén tak vtipných, že je nikdy nezapomenu. Tolik scén tak dojemných jak jen podlahy pokoje ve studiu unesou.... Schwimmer, Perry, Coxová a Anistonka v tomto seriálu předvedli něco, tak fenomenálního, že nemůžu dát ani o procento méně, než sto. A to je můj názor po nedávno dojetém maratonu 10 sezón během tří měsíců. ()

masw

Skvělý komediální seriál ve kterém jsem si oblíbil všechny herce. Nejlepší na něm je to, že neztratil nikdy kvalitu. ()

s.e.p.p

Úplný vrchol televizní zábavy, který ani na x-té zhlédnutí nenudí. Jen těžko byste v 10 sériích hledali opravdu slabší díl, narozdíl od How I Met Your Mother, se kterým jsou Přátelé srovnáváni. Když mám 20 minut volna pustím si namátkově díl a mám o zábavu postaráno. Oblíbená postava: Chandler ... 100% ()

horacko

Dokedy som nepoznal HIMYM, tak to bol pre mňa najlepší sitcom aký som poznal. Vždy som si musel pustiť telku, keď ich tam dávali. Aby som však Priateľov nejak neurážal.....Priatelia pre mňa ostávajú hitom 90. rokov a HIMYM je peckou nového milénia. ()

D28

Správna oddychovka, fajn obsadenie, príjemný humor a našťastie sa tvorcovia vyhli poučným pointám, ktoré často ponúkajú konce amerických seriálových epizód.Pozerateľné i viackrát, bohužiaľ i vykrádateľné inými autormi. ()

mcleod

Velmi povedený odpočinkový seriál. Můj názor na něj se vyvíjel zajímavým způsobem. Když jsem na něj koukal poprvé, měl jsem ho hrozně rád. Nedokážu si již vzpomenout, kterou postavu jsem měl nejradši, jejich humor i příběhy mi ale přišly výborné. Po krátké pauze, kdy jsem ho nemohl vystát a celý mi přišel neskutečně trapný, se na něj opět s chutí kouknu. Sice mi na něm pořád vadí místy mnou ne moc oblíbené kýče v řešení vztahů, přesto i tyhle věci jsou často brány s příjemným nadhledem. Z postav mi dnes jednoznačně nejlepší připadají Chandler s výborným ironickým smyslem pro humor a krásně praštěná zasněná Phoebe. http://www.youtube.com/watch?v=XOg641CGkyY (v lepším českém dabingu to bohužel nikde není) ()

PollyJean

Přiznám se, že tenhle seriál mě minul. Přišlo mi to spíše jako výrobek na zakázku, některé díly byly zoufale o ničem a někdy se ty postavy chovaly tak, že by jim člověk i fyzicky ublížil. ()

J-o-k-e-r

U mě stále klenot mezi sitcomy, který bude sotva překonán. Málokterý podobný seriál si udržel takovou vyváženost všech 10 sezón (i když první půlka byla o něco lepší). Znám to už zpaměti,v originále či s dabingem, ale stejně se na to rád podívám znovu a znovu, a vždy se u toho směju jako bych to viděl poprvé. ()

toyrider

Nikdy jsem to nijak pravidelně nesledoval, proto nehodnotím celek, ale vždy když jsem na to v televizi narazil, smál jsem se od začátku do konce. ()

zajda404

Tenhle seriál snad ani nepotřebuje komentář. Pro mě jednoznačně číslo jedna mezi všemi. Už je to dlouho, co jsem se do něj zamilovala a pořád to trvá. Tahle ztřeštěná šestice mě vždycky dostane do dobré nálady. Jediná věc, na které jsem doslova závislá :)) ()

Elleannie

Seriál, na kterém jsem vyrostla. Když jsem byla malá, hráli ho skoro pořád, když skončily všechny série, opakovali to znovu od začátku. Nemůžu říct, koho mám nejraději, protože každý z nich má své kouzlo, ale můžu nenápadně zmínit Chandlera:D Přátelé byli, jsou a budou, a i když je v současné době mnoho nových seriálů, Přátelé zůstanou Přáteli:-) ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele