Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

ViiKiNgG

Pro mě nejoblíbenější seriál. Něco co mi vždy přinese dobrou náladu, i když už to vidím po sté. Něco bez čeho si nedokážu život představit. To jsou prostě Přátelé. ()

1Evica1

Hovorí sa že skutočných priateľov môžeme mať len 5 ktorým môžeme veriť a inač preto lebo by sme to ani po emociálnej stránke nezvládli. A čo sa týka seriálových priateľov najviac sa mi páčila Monika taká poriadkomilovná, spravodlivá a pritom priama. Vždy keď sa objavia na televíznych obrazovkách tak sa mi objaví úsmev na perách. ()

janinka123

Patřila jsem k těm bláznivým fanouškům seriálu, kteří si lepili plakáty Přátel po pokoji a neustále používali hlášky ze seriálu. Nikdy jsem nenarazila na příjemnější sitcom. ()

Sevin14

Skvělé postavy, skvělý herci, skvělé příběhy a hlavně skvělý humor, který tomuto seriálu dává po právu nálepku nejlepšího sitcomu všech dob! Jednotlivé díly můžu vidět klidně po desáté a stejně se u nich stále bavím. ()

Dr_Berry

Neuvěřitelný fenomén a kult mezi sitcomy. Každý by si přál mít svět kolem sebe jako tahle šestice. Každá postava je něčím jedinečná. Dodnes vzpomínám na díl Rossův sendvič ("Mám novou přezdívku Mentál Gellar!") nebo Joeyho rozhovor ("Jsem pro ně takový mentol.") a další. Sarkastický Chandler, soutěživá Monica, roztěkaná Rachel a hlavně Pheobe a její svět. Když to chytnu v televizi nepřepínám. To by byl hřích. ()

jirka25

Jednoznačně nejlepší sitcom všech dob. Ale člověk to ocení, až když dozraje... Neuvěřitelně vtipně a s pointami naservírovaný všední život nás všech. A je neuvěřitelně návykové pouštět si to celé po večerech jeden díl za druhým. Nelze se od toho odtrhnout. "Phoebe: Ono je to snad lepší jak Červený Trpaslík!" ()

Eeve

Kto toto nepozeral...jeden z mála sitcomov, ktoré sme s rodinou sledovali, ale omnoho viac ma bavili tie najstaršie časti, mňa osobne po niekoľkých sériach poväčšine už prestane baviť stále rovnaké obmieňanie situácií a najmä vzťahov typu každý s každým - po určitom čase sa totižto v takýchto a podobných seriáloch prestanú riešiť tie vtipné každodenné situácie a srandy, ale len vzťahy, vzťahy, vzťahy...vtedy prestanem seriál spoľahlivo sledovať :) ale inak je to kultová klasika, ktorú by mal každý neskôr narodený dohnať :) ()

Dacsus

Videl som hodne sitcomov, ale nič sa ani len nepribližuje Priateľom. Premýšľaľ som čím to je - jasné, skvelý casting (fakt každý z charakterov je sympaťák - na rozdel napr. od TBBT, kde mi Leonard tak liezol na nervy, až mi bolo z neho blivno, proste slizký zmrd), výborne všetci hrajú, ale najdôležitejšia vec, proste tam medzi nimi cítiť skutočné priateľstvo. A to je to čo robí ten seriál tak skvelým - reálne postavy s reálnymi radosťami aj starosťami. A humor, ktorý nie je na silu tlačený, ale ktorý prirodzene vychádza z daných situácií. A ďalšia vec - iné sriály starnú, a funguje u nich efekt viackrát povedaného vtipu. Nie tak u Friends - ten je možné vidieť niekoľkokrát, a neojazdí sa to. A že by zostarol? Jeho momentálny úspech na Netflixe dokazuje opak - má to čo povedať aj ľuďom, ktorí v čase jeho vzniku buď ťahali káčerov po pieskovisku, alebo ani ešte neboli na svete. ()

Mancunian

Asi jediný sitcom, který jsem zvládl dokoukat celý, protože si všech 10 řad drží vysokou úroveň kvality. Posledně jsem si to konečně pustil v originálním znění a musím říct, že i když je český dabing tohodle seriálu nesmírně kvalitní, originál je originál. Tolik fórů, co najednou dávaly mnohem větší smysl. Určitě se ještě někdy k celé šestce vrátím, protože je to prostě správná parta. ()

kritkMd odpad!

Jak tohle může být 3. nejoblíbenější seriál??? Vtipy nejsou ve skutečnosti vtipné, spíše trapné a přicházejí stejně rychle jako odcházejí. Casting je docela v pohodě, ale ani matt leblanc to nezachrání. Už prostě nejsou 90s kdy v televizi nic jiného neběželo, a tak na to lidé tupě zírali. Je to zkrátka další sitcom, který má být vtipný ale není. Dále pak samozřejmě trapné postavení postav, hodně špatné kulisy ale tak to je běžné u sitcomů. Myslím si že je čas odhodit tu roušku nostalgie z dětství a podívat se na tento shit reálným pohledem. ()

Atchyroz

How you doin? Mezi sitcomy u mě patří seriálu Friends první místo. Je úplně jedno, o jakou epizodu z jaké série jde, vždy mě to královsky baví a neokouká se to. Nedokážu ani říct, která postava je moje nejoblíbenější, protože každá z nich je naprosto perfektní a baví stejně v každém díle. Tvůrcům se tady povedlo dát dohromady bandu lidí, která má mezi sebou fantastickou chemii a jsou neskutečně vtipní i po tolika letech od ukončení téhle show. Všichni herci si to také hodně užívají a jsou to pro ně dnes již kultovní role. Je to taky asi jediný seriál, u kterého musím hodně vyzdvihnout český dabing, kterému dávám přednost před originálem, což se mi zvlášť u seriálů nestává. Dabéři si se svými postavami vyhráli na výbornou a jsou špičkou. Vrcholem jsou pro mě camea slavných herců v některých epizodách. Nejvíc úplně Brad Pitt v moji oblíbené epizodě "Pomluvy" a nebo Bruce Willis a Gary Oldman. Přátelům se také povedlo skončit v nejlepším, což je dost výjimečné, protože ukončit dlouholetý seriál, natož sitcom, není úplně jednoduché. I dnes jsou Friends stále velmi populární a najdou si svou cílovku i po tolika letech. ()

Esinti odpad!

Legendární skupina lidí složená ze zoufalce, cynika, sexy blbce, sexy blbky, neurotičky a cringe sociopatky, která provázela naše mládí. Osobně přisuzuji oblíbenost tohoto seriálu té době, ve které vycházel. Těch lepších sitcomů u nás tehdy moc nebylo, lidé si navykli a teď je to pro ně těžká nostalgie. Pokud se na to člověk podívá objektivně, tak se jedná o pár skutečně vtipných momentů na několik tun emocionálního humusu, kdy mezi sebou v pruběhu času něco má každý s každým. Postupem k pokročilejším sériim už se neřeší nic jiného než kdo s kým spal, kdo s kým chce spát, nebo s kým spí ten s kym dříve někdo spal.... V té době to bylo to nejlepší na trhu, ale teď už je to jen ubohé klišé, vzbuzující celou řadu cringe situací. Prostě...v té době kdy to frčelo bych dal tak 3 - 4 hvězdy...ale s odstupem času se raději podívám na něco s originálnějším námětem. ()

Fender

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, který mě vždy dokáže dostat do pohody a zároveň pobavit. Není to rozhodně taková ta trapná americká slátanina, naopak je to svým způsobem vskutku geniální. Každá postava je jedinečná a má své neodolatelné kouzlo, které vás vždy dokáže nehorázně rozesmát, i vedlejší postavy mají mnohdy skvělý scénář. Ovšem také má jisté trhliny, které mi tam vadí, třeba několik dílů zaměřující se na vztah Rachel + Ross a zda spolu skončí apod. To už je lehce nudné a zároveň i protivné, ale to je jen takový malý problém. Jsem prostě schopný tento seriál sledovat celé dny. ()

Grázl83

Pohodový seriál, ale dobrého humoru tam moc není. Když to třeba porovnám se seriálem BBT, tak přátelé zaostávají o 2 hvězdy. ()

belinko

Ak si tento seriál porovnám s How i met your mother, tak je to slabý, veľmi slabý odvar. Veľmi slabý... veľmi.. Celá séria snáď nemá toľko v sebe, čo jedna jediná časť himymu. Absolútne nechápem úspešnosť tohto seriálu a po “plážovej” časti (kde Rachel prehovorí Rossovú frajérku aby si oholila hlavu a tým im zničila časť - a ich vzťah postavila na klamstve), čiže po tretej sérií vzdávam svoj plán si celý seriál pozrieť. ()

NovySvet odpad!

Sexističtější seriál snad ani neexistuje. Další zábava pro hloupé burany, ale inteligentní a uvědomělí se tomuhle vyhnou obloukem, aspoň doufám. ()

Kvidoland

Za tohle na 100% skončím v pekle, ale ten seriál je starej už skoro 30 let a vtipy už tak vtipný nejsou, jak tehdy byly. Radši si pusťte Jak jsem potkal vaši matku, pro mě lepší a vtipnější. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele