Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Kvidoland

Za tohle na 100% skončím v pekle, ale ten seriál je starej už skoro 30 let a vtipy už tak vtipný nejsou, jak tehdy byly. Radši si pusťte Jak jsem potkal vaši matku, pro mě lepší a vtipnější. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 10/10. Vřele doporučuji učitelům do výuky různých předmětů. V tomto seriálu lze najít nepřeberné množství ukázek do výuky. ()

FLVEKK

Přátelé jsou definice přátelství, zábavy a často pozitivní energie. Nikdy mě to nelákalo (asi protože sitcom). Přišel jsem na ně teprve nedávno a nemůžu se odtrhnout. Humor za humorem, nechápu, kde na to celých 10 let scénáristé chodili :). ()

ssd3niss

Pro mě jednoznačně nejlepší sitcom všech dob. Dokonalé postavy, které si hned od prvního dílu naprosto zamilujete a chcete s nimi strávit každý den několik hodin. Dokonalá hudba, dokonalé situace – prostě všechno dokonalé. 10/10 "I'll Be There for You." ()

Hicks

S hodnocením jedu těžce proti proudu, ale nemohu jinak. Třicátníci, kteří jednají a take se chovají jako patnáctiletí puberťáci, mě neberou. Ani v sitcomu. ()

kikinozka

Nejlepší sitcom vůbec. Přátelé těží z velkého množství kvalitních postav, z nichž každá dokáže prakticky sama utáhnout celý díl a díky tomu tak seriál prakticky nikdy neomrzí. Každá ze šestice postav je úplně jiná, každá prezentuje trošku jiný styl humoru a tak se tady snad nikdo nemůže nudit. Ač se hlavně později střídají kvalitní díly s těmi slabšími, seriál si stále drží vysoký standart i v těch obecně slabších sériích (7,8). Nejlepší série jsou jednoznačně první dvě, k těm lepším patří také trojka, čtverka a desítka. Ač preferuji verzi s titulky, která je nepochybně kvalitnější, dabéři se tady docela vytáhli a při pozorování dabované verze nikdo k ujme nepřijde. Líbil se mi zvláště Rostislav Čtvrtlík. Mou nejoblíbenější postavou je Chander Bing a celkově se mi spíše líbí mužská část herců. Vedoucí seriálu měli neskutečné štěstí při volbě herců. Šestice mladých lidí, kteří si jak v seriálu, tak v normálním životě skvěle rozumí, má nepochybně hlavní zásluhu na úspěchu celého sitcomu, těžko si dokážu přestavit někoho, kdo by si většinu z nich nezamiloval. Mezi herci-hosty se mi nejvíce líbil Bruce Willis. Spekuluje se o nových speciálních dvojdílech, které by měla šestice herců natočit v nejbližší budoucnosti a ač nejsou oficiálně potvrzené, osobně se jich už nemůžu dočkat. ()

rubii odpad!

Čtěte, předtím než mě zabijete. Přátelé mám, ale tihle by se mými přáteli asi těžko mohli stát. Každej mě s nima otravuje a proč se na to nedíváš, ty seš nějakej divnej, už jenom kvůli těmhle kecům se na to nebudu dívat. Viděl jsem pár dílů a oddychl jsem si když to skončilo. Promiňte, ale 30 minut se bavit o tom že Rossovi se udělal jebák na zadku. Kolik jim je 15??? ()

Rafa

Plusy: Dokonalé, rozličné charaktery, neuveriteľná rozmanitosť jednotlivých epizód, skvelá, prvotriedna zábava. Podobný seriál sa natočí len raz v histórii. Pri spomínaní na Joeyho, Rossa, Rachel či Chandlera sa mi na tvári zakaždým vybavuje úsmev, či chcem alebo nie. Tohto velikána komédii milujem každou časťou svojej existencie a neprekáža mi sledovať všetky série stále a stále dokola. Jednoducho stelesnená dokonalosť. Mínusy: Slabší, no i tak výrazne nadpriemerný začiatok. ()

MartyS

Tenhle serial je podle me klasika,neda se tomu nic vytknout.Nejvice se mi ovsem libi milostny vztah mezi Racher a Rossem:-) ()

Vital

Natož kolik to má serií,tak pořád z toho neunikal žádný hůmor,český dabing nemá chybu...zkrátka tahle 6 dokázala něco,co se asi jen tak někomu už nepodaří,a to je dobře protože originál je jen jeden. ()

Gabra

Na základní škole jsem měla třídní učitelku, která humor Přátel zbožňovala. A tak nám ve třídě místo hlavy pana Havla visel plakát FRIENDS a místo dokumentárních filmů o literárních hrdinech jsme se smáli nad humorem této sladěné partičky. Snad proto jsem si šestici oblíbila už tenkrát. Ne, že bych milovala herecké představitele postav (zvlášť to ženské obsazení v jiných filmech opravdu vidět nemusím), ale v Přátelích? Každý vkládá svůj šarm, svůj vtip... A každý díl mě dokáže rozesmát. Studnice seriálových hlášek. ()

shinlove

Nejlepší seriál všech dob! Nemá v mých očích konkurenci. Parta 6 lidí, jejichž osudy znám po letech jako svůj vlastní. Kdykoli potřebuji zvednout náladu, pustím si jakýkoli díl a skvěle mě pobaví. Žádný jiný seriál tohle nedokáže. ()

MaideN-SK

Jednu hviezdičku tento sitcom dostal za to, že asi raz za 3 diely je tam dobrý gag, inak by si to nezaslúžilo ani to. Priatelia? Zjavne mám odlišný názor na pojem priateľstvo ale podľa mňa dobrí priatelia sa neklamú navzájom, nezávidia si a snažia sa jeden druhému pomôcť. Napr Rachel - panovačná beštia čo si neodpustí jedinú príležitosť svojich priateľov zosmiešniť, najlepšie pred čo najviac ľuďmi. Navyše stále tie isté vtipy typu "Už si bol v Taliansku? Ale samozrejme, niekoľko krát... vlastne nie nebol som." a im podobné. Fakt nechápem ako to môže byť také populárne... ()

panic25

naprosto nejlepší seriál všech dob,který mě pobaví pokaždě když mi není do smíchu a můžu si to poustět pořád dokola a nikdy mě to neomrzí, ale hlavně jak řeší svoje problémy je naprosto fantastické ()

DonParegio

Vždy si nájdem čas na tento super seriál. Najsimpatickejšou postavou my je Joe Tribiany na ňom sa vie človek dobre zasmiať.Tento serial vyprodukoval už mnoho časti no takmer všetky sú super až na par vinimiek no tých je naozaj málo . ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele