Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 28
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (24)

Skokan (2007) (S03E09)

Další z řady těch lepších epizod, navíc celá epizoda je velmi vtipná a i když to graduje velkým dramatickým finále, všechno tady dnes plyne tak nějak v pohodě. V jednom příběhu sledujeme pátrání vykradeného skladu a ztráty mnoha sardinek v krabičkách, v druhém podvody ve vojenské posádce. Příběhy se nakonec pro policii nečekaně protnou. Příjemná četnická oddychovka. ()

Klondajk (2007) (S03E11)

Poměrně dlouhou dobu díl o ničem, až po půlce filmu se stane vražda, kterou bez velkých obtíží četníci vypátrají. Zaujme aspoň slušná akční honička a určitě pro znalce lázní i to, že se díl natáčel v Luhačovicích a luhačovjáci mnohá místa určitě poznají. Já druhý den nato navštívil filmovou restauraci, která v dnešní slouží jako prodejna oblečení a aspoň částečně jako kavárna. PS: velká část děje se odehrává ve Slunečních lázních, které ale ve skutečnosti jsou již přes 20 let zavřené a neslouží veřejnosti ani v nejmenším. ()

Poslední soud (2007) (S03E12)

Začíná jít do tuhého, fašisté se hlásí o slovo i na Moravě a četníkům přestává být do smíchu. Sledujeme případ vraždy, dcera Arazíma se má rozvádět a přitom začne rodit, Sláva Jiroušek se zaplete do případu s němci tak nešťastně, že je nucen k odchodu z četnictva, k čemuž nedojde díky jeho úmrtí, .... a spoustu dalších krátkých dějových linek můžeme v tomto díle sledovat. Tíha doby doléhá v náladě i na tento díl, přesto jde o díl kvalitativně vysoce na úrovni. PS: potěší účast herců Slováckého divadla v Uherském Hradišti Tomáše Šulaje v ústřední roli padoucha a Kamila Pulce v roli četníka převážejícího Šulaje jako vězně ()

Epilog (2007) (S03E13)

Osudy československých četníků i Československé republiky se pomalu uzavírají, přívrženci fašistického Německa čím dál více vystrkují růžky a brněnská pátračka málem přijde o pár policistů při akci v pohraničí. I tohle nakonec vede naše hrdiny, aby své rodiny poslali do bezpečí do Anglie. Jenže ještě předtím je třeba dořešit případ s fašistickým přívržencem Kugelem. Závěrečný díl celé série je bonbónkem pro její fanoušky. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký