Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Vxxx

Jak já tenhle seriál chtěla mít ráda! Marvel's comics miluju... ale tohle prostě nedávám :( Po pátém díle už bohužel nejsem schopná sama sebe přemluvit a pustit si další díl...Škoda... čekala jsem od toho víc. 2* ()

ArsenalEagle

Bomba :) Viděna první (a zatim jediná série) a je to snad nejlepší seriál doplňující řadu souvisejících filmů, ale zároveň dokáže stát na vlastních nohách.. Moc se mi líbí zakomponování Hydry, a jsou zde zvraty co jsem fakt nečeka.. Jsem rád, že je zpátky Coulson, a mimochodem, Skye je děsná kočka.. :D ()

Ellmariachi

Naschvál jsem si do komentu dával poznámky o průběhu. Na začátku to vypadalo na další sice solidní, ale nijak nevyčnívající seriál. Zlom ale nastal někdy po 10. díle, kdy se veselé postavy začali měnit a tvarovat. Někdy okolo 15tého dílu se začalo dít, to co mám rád. Seriál se zlomil a od prkotin přešel k důležitějším prvkům a neustále stupňoval grády až k velkému finále. Cca 17 - 22 díl byla jedna velká jízda, kdy jste mysleli, že víte, ale zároveň tušili, že asi nevíte. Takže jste vlastně věděli, že nevíte i když se seriál stále snažil o navození pocitu, že víte. AoS má jedno obrovské plus oproti ostatním filmů od marveláků. Umí sakra přitvrdit a umí být temný. Po první sérii nemůžu jinak a dávám 90 procent, 5 hvězd a k tomu přesun do mé seriálové topky. ()

Praxis

Po pilotním dílu opatrný nadprůměr. Zatím mě scénaristé ani nenechali vydechnout a hned nás vrhli do víru událostí po New Yorku. Spousta nových postav, od správňáka Wardta až po dvojici vědeckých magorů, a samozřejmě agentka Mayová aka Ming-Na, kterou jsem si zamiloval již od Stargate Universe. Zatím největší sympaták je jasně agent Coulson, který se zázračně reinkarnoval. Pilot, který režíroval Joss Whedon se uvedl v tom nejlepším světle, uvidíme, jak to bude pokračovat. 75% ()

nirvanafan

Nic moc a to říkám jako fanynka, co dává většině marvelovek (až na nějakou tu hulkovinu) plný počet. Jak nesnesitelné to tudíž musí být pro člověka, co do tohodle universa není připojený za pupeční šňůru si ani nedokážu představit. Přitom těch pár dílů, co se vydařilo, stojí opravdu za to. Problém je, že je dokážu spočítat na prstech jedné ruky. Dokoukávala jsem víceméně z povinnosti a uznávám, že závěrečné dva díly konečně ukázaly, co ze seriálu mohlo být, kdyby ho někdo nepsal většinu času v polospánku. V předposlední epizodě se objevila snaha o trochu psychologie, která jakž takž zachránila ehm wtf twist, když se po událostech v Kapitánu Amerikovi začalo překombinovávat ještě překotněji než dříve. Finále pak bylo úplně parádní, ačkoliv akce tu asi nikdy nebude stát za moc, ale především konečně fungovaly do té doby otravné vtipy a s podobnou dávkou nadsázky by se výrazně zvedal každý díl. Nejde jenom o to, že Jackson přišel na scénu a zahláškoval, po prozívané sérii jsem se opravdu upřímně zasmála. To ovšem nic nemění na tom, že cca pět povedených dílů z dvaadvaceti mě na další sérii nenaláká. P.S. Kdyby měli alespoň koule na to zabít jednu jedinou otravnou postavu...fňuk. ()

Laxik

1. a 2. série Agentů = o fous dospělejší 3. a 4. série Chucka, jen bez komických epizodních postaviček. A to bych nikdy nevěřil, že může být vypatlaná marvelácká oddychovka dospělejší verzí čehokoli. ()

Her0.89

Ze začátku jsem se na to díval vážně jenom proto, že jsem neměl do čeho píchnout a kvůli Jemmě. Sám sobě jsem se divil, co jsem schopný vydržet, ale zhruba od 10 dílu to nabralo na obrátkách a já se na to konečně s chutí díval tak jak se na seriály rád dívám (díl za dílem a za dva dny je po sérii). 1-10 díl za jednu hvězdičku, 10-22 čtyři hvězdičky. Docela se těším i na druhou sérii. ()

erased

Jako rádoby zapřísáhlý odpůrce téměř čehokoli od Marvelu jsem čekal katastrofu, k mému překvapení se mi však na disk dostal jeden z nejsvižnějších seriálů poslední doby. To sice neříká ani zbla o jeho celkových kvalitách, avšak na tvorbu Josse Whedona, třebaže zde převážně pouze produkční, znovu nezbývá, než pět chválu. Agenti jsou totiž splněným televizním snem každého fanouška dnešních blockbusterů - jsou akční, vtipné, hrají si na to, jak jsou chytré, a prostě mají šmrnc. Snad jen ty postavy to chtělo lepší, kromě dvou mladých Britů a jedné dámy v květovaných šatech totiž není vůbec o co stát, a to ani v případě samotného oživeného hlavního hrdiny, jehož kamenná hláškující tvář sice bavila ve vedlejší roli, ale na hlavního tahouna děje i vtipu prostě nemá. Samozřejmě, co se toho samotného děje týče, ideální stav na sledování je čerstvě po lobotomii a jeho drtivá většina je dle nálady buď k pláči nebo k smíchu, jenže jak už jsem zmínil, to nezávazné a (většinou) nezávažné popcornové pojetí mu dává šťávu, která mnoha slibným sériím chybí. Dojmy z druhé série by nicméně nemohly být rozporuplnější. Nové přírůstky do SHIELDu jsou ještě horší než všichni jeho původní členové, dokonce i mí oblíbení Britové a Reina prošli tak drastickou změnou, že jsem je nepoznával. A pak je tu ten posun od poměrně civilního pojetí k tupým X-menovským mutantům! Přestože se mi prakticky každý jednotlivý nový aspekt Agentů příčí, výsledek díky neskutečnému dramaturgickému zlepšení a ději nabírajícímu na obrátkách funguje a hlavně baví. A to i přestože se spolu s tím ztratila ta nezávazná svižnost, která mě oslovila v první sérii. ()

Tony.cs

Pilot je Whedonovsky vyvážený. Dobrá akce, stylová režie, jemný vtip. Ale hlavně jsou to charaktery postav, na to si Whedon potrpí. Och jak já bych chtěl zase Firefly. I druhý díl se mi líbil, takže uvidíme dále. Po šestém díle tuhle jednoduchou zábavu hodnotím plnym počtem fazolí. Seriál graduje s dalšími Marveláckými filmy a nyní je to plnohodnotná zápletka zakomponovaná tak, že nakonec filmy a seriál nebudou moci být jeden bez druhého. Dobře vymyšleno ...no seriál je to moc dobrej. ()

Žralok

Můžu říct že je to lepší než jsem čekal. Efekty na solidní úrovni v rámci televizní tvorby. Nádherný odkazy na Marvel Cinematic Universe. Poměrně zajímavej příběh a samozřejmě trochu lepší poznání organizace S.H.I.E.L.D. Jenom škoda že na vývoj postav se moc nekouká. Především ze začátku seriálu. A některý samostatný epizody jsou trochu slabší. Ve druhé části, a především od epizody, která je přímo provázaná s Capem 2 dostává seriál pořádný grády. Provázání je mnohem větší než ze začátku. Rozhodně doporučuju nezatracovat tenhle seriál po pár dílech ale vytrvat. Jenom nečekejte že se setkáte s některým s Avengerů. Naopak můžu slíbit že se objeví i postavy / herci z filmů. Po 2. sérii věřim ve velkej potenciál a těšim se na premiéru 3. řady. ()

gogos

Tak první polovina první série se dost povedla. Na efektech je dost vidět, že je do seriálu pumpován velkorysý rozpočet, velmi potěší camea a vůbec propojení s Marvel Universe a Clark Gregg je prostě stále agent pár excelánc. Z ostatních postav zaujmou nejvíce Fitz a Simmonsová, k těm dalším si člověk vytváří vztah poměrně déle. Jednotlivé epizody mají kolísavou úroveň, od těch špičkových až po lehce nadprůměrné. Pozadí některých postav je zajímavé, především pak linka s Melindou May a samozřejmě agentem Coulsonem. Od seriálu jsem tedy dostal zhruba to, co jsem očekával. Rozhodně nehýřím kdovíjakým nadšením, ale rozhodně mě Agents of SHIELD baví dost na to, abych sledoval své oblíbené postavy dále. 4*... Druhá polovina první série přidává na tempu, umě rozvíjí zápletky a navazuje na filmové univerzum. Potěší několik fajnových cameo rolí, k postavám si divák vypracovává stále příznivější vztah a i přes značně množstí wtf momentů a logických chyb v celém seriálu je to hodně slušné popcornová zábava na odlehčenou. 4* První polovina druhé řady je naprosto špičková! Jednotlivé postavy jsou již skvěle zakotveny do děje a výborně uchopeny, propracování seriálového vesmíru je čím dál zajímavější, tempo strhující a finále první půlky doslova dechberoucí! Jen tak dál. 5* ()

DH3Factor

1. Zatím průměr. Uvidíme. 2. Tempo to celkem drží. Občas to začíná být trochu infantilní, ale připadá mi to ucelenější než pilot. 3.Tak tenhle díl se mi vyloženě nelíbil. Tým hlavních postav se stává velmi křečovitým a nesympatickým. Záporák nudný. Vůbec se nedivím, že tomu klesá sledovanost. 4 - nekonečno. V dalších dílech už je to taková slaďárna, že to snad ani není třeba dále komentovat. ()

Kaluž

Inu ne. Můj vkus, co se televizních seriálů týče, je poněkud jinde. Tolik vyblitých ksichtů jsem snad naposledy viděl v hororovém monstrkabaretu Glee. Dokážu si představit, že nejeden fanoušek pestrobarevných komiksů či Whedonův ortodoxní stoupenec z toho mají masivní poluce, já však tomuhle nezáživnému výplachu dávám po čtyřech epizodách vale. Dokonce i ten zpropadený Arrow si mě udržel déle. Agent Coulson měl raději zůstat pod drnem. ()

..Lucas..

První série se teprve rozjížděla, i když i ona měla skvělé momenty. Ale teprve druhá řada stojí opravdu za to. Jelikož miluji Marvel, tak jsem absolutně nadšený. Každým dílem je to lepší a lepší, snad to dlouho vydrží. 2x10 je naprostá pecka! ()

Quint

Hodnocení pilotu: Whedonův seriál navazuje na komiksový velkofilm Avengers, ale v podstatě je jeho protikladem. Tentokrát stojí v popředí obyčejní lidé bez superschopností, kteří se snaží udržet superhrdiny pod kontrolou. Dá se říct, že jde o takové superhrdinské procedurální drama (nebo spíše dramedii). Méně akce, více dialogů (mluví se tu prakticky neustále). Sarkastický smysl pro humor a sebeironický tón Avengers zůstal. Bohužel je ho tu ale až příliš. Narážky pro fanoušky, soustavné bonmoty hrdinů a neustálé škádlení mezi nimi jsou tu v tak přehnané míře, že místy působí vyumělkovaně. Je jasné, že seriál se ve svém pilotu snaží co nejvíc zalíbit (jak marvelovským fanouškům, tak nezasvěceným divákům) a že časem ta jeho zahleděnost do sebe a snaha být za každou cenu cool možná opadne. Pak to bude fajn. ()

Helo

Rozjezd slušný, uvidíme, co bude dál. A ti co to vyzdvihují kvůli filmovému "looku" by se asi měli nejdříve podívat na seriály typu Game of Thrones, Vikings, Boardwalk Empire, Walking Dead nebo Battlestar Galactica, páč ačkoli se SHIELD té seriálovosti docela zbavil, na zmíněné seriály to filmovostí nemá. Naopak souhlasím s Whedonovskými vtípky, které následují tradici Avengers a doufám, že v dalších dílech zůstanou. Edit: Zatím mám pocit, jako bych koukal na Fringe zasazený do světa Avengers. Zbytečně epizodický děj, během děvíti dílů se snad ani nestalo nic zásadní, až ten desátý byl konečně zajímavý. Na tomhle seriálu ale není nic vyloženě špatně, bohužel ale ani ničím nevyčnívá z jiných mysteriozně-scifi laděných seriálů, snad jedině tradičně dobrou Medvědovo hudbou a tím, že jsou zde neustálé zmínky, narážky a odkazy na Avengers filmy. Zatím je to na pomezí 3-4*, uvidíme co bude dál. Edit2: Tak od zmíněného desátého dílu se to všechno zlomilo a začal to být pořádný nářez. Zvraty, tajnosti, napětí, emoce, postavy z Avengers filmů a následovné propojení s Captain America: Winter Soldier bylo uděláno na výbornou, přičemž se konečně pořádně prolnulo i příběhové pozadí, což seriálu dodalo naprosto nový rozměr. Začínám to Avengerovské universum pořádně žrát. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)