Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Sawy

No tak Přátelé jsou moje naprostá srdcovka.Jednoznačně můj nejoblíbenější seriál.Sitcomy jako Krok za krokem,Ženatý se závazky nebo Chůva k pohledání jsou sice taky dobré,přesto Přátelům nesahají ani po kotníky.Hlavní důvod jsou asi dokonalé postavy.Herec a sukničkář Joey,trhlá masérka Phoebe, vtipálek Chandler,u kterého nikdy nikdo neví,jakou práci dělá,inteligentní paleontolog Ross, pořádkumilovná kuchařka Monika, naivka Rachel pracující v módě.Skutečně je těžké rozhodnout se,koho mám nejradši.Asi se spokojím s tím,že všichni jsou skvělí.Některé díly jsem viděl už třeba pětkrát,ale mě to vůbec nevadí,kdykoliv Přátele dávají,nejenže se na ně rád znovu podívám,ale jsem dokonce takový magor,že mi vadí,když mi unikne třeba už několikrát viděný díl.Je pravda,že seriál začínal i dojížděl pomaleji.Vrchol měli Přátelé asi mezi třetí a šestou sérií,nejlepší momenty byli,když ještě Chandler bydlel s Joeym,tahle dvojka byla fakt asi nejlepší.Taky část s Rossovou druhou manželkou Emilly byla skvělá a i když konec byl trochu slabší,pořád tam byl Paul Rudd coby Mike.Taky mě vždycky bavilo sledovat camea slavných osobností,ať už šlo o super Brada Pitta,hyperoptimistického Aleca Baldwina,Phoebiina bratra v podání Giovanniho Ribisiho nebo cholerického Bena Stillera.Králem nicméně zůstává Bruce Willis v roli otce školačky,která začne chodit s Rossem.A ještě Sean Penn,Jeff Goldblum,Susan Sarandon...no,takhle bych mohl popsat asi milion řádků.Ale jic dalšího není potřeba a doufám,že Přátele brzo začnou dávat znovu.Mohl bych se na ně totiž dívat donekonečna. 1.řada: 80 %, 2.řada: 85 %, 3.řada: 95 %, 4.řada: 100 %, 5.řada: 100 %, 6.řada: 100 %, 7.řada: 95 %, 8.řada: 80 %, 9.řada: 90 %, 10. řada: 85 % ()

Lucasion

"Víš co je divný? Kačer Donald nenosí kalhoty. Ale když vyjde ze sprchy. Pokaždý má ručník kolem pasu... Chci vědět jaký to má smysl." Asi nejoblíbenější sitcom na světě. A rozhodně právem. I po téměř třiceti letech je lidé milují, napodobují a hlavně se u nich baví. Přátelé jsou jednoznačně průkopníkem humorných sitcomů a marně se leckdo snaží jejích geniální koktejl napodobit. Aby taky ne, ten casting, který byl provedený stál rozhodně za to a nikdy by seriál nebyl tak dobrý, kdyby se tu nepotkala tahle šestice herců. Několik z nich si našlo cestu i do dalších filmů a projektů. Přátelé jsou prostě nadčasová komedie, která fungovala před třiceti lety, a funguje perfektně i dneska. Dost možná, to byl první seriál, který jsem aktivně sledoval od začátku do konce. Tím jsem si s touhle šesticí prošel rozchody, zásnubami, láskami i nakonec koncem. Je dobře, že tvůrci zakončili ten seriál takhle a nechtěli znovu navazovat. Ten konec je nádherná tečka za celými deseti roky. Přátelé prostě byli a jsou nejlepší televizní klasikou. (97 %) ()

jerry12

100%. Pro mě osobně naprosto srdeční záležitost. Seriál, který mě dopuje pozitivní energií každým dílem, každou scénou, každou hláškou, každým pohledem. Šest postav, šest archetypů, šest naprosto normálních, běžných a typických lidí, kterých máme okolo sebe mraky. S tím rozdílem, že přátelé okolo nás mohou selhat, nejsou stoprocentní, nedá se jim věřit. Ti seriáloví nikdy nezklamou. Nejoblíbenější série sestupně: 5, 7, 8, 6, 4, 3, 9, 1, 2, 10 ()

Kamca_

Nejlepší seriál spolu s Prison Break, co jsem kdy viděla. Mohla bych se na to dívat pořád dokola. Přátelé budou mít pořád svoje kouzlo. ()

Handle

Přátelům jsem ze začátku dal pouhé dvě hvězdy (nikdy jsem jim nevěnoval extra pozornost, nevím proč). Jednou jsem se ale rozhodl kouknout se na to pěkně od začátku, díl po dílu. Už po 1. sérii mi to bylo jasný - tohle je sitcom přesně pro mě a v mých 17-ti se stal naprostou špičkou ve svém žánru. Stává se často, abych si z šesti herců v hlavní roli nemohl vybrat jednoho nejoblíbenějšího? Když se mě někdo zeptá, koho z nich mám nejradši, tak si prostě nedokážu vybrat. Tak skvělý výběr herců se nestává denně! Nejsou to Ti nejlepší, oscaroví herci, ale v tomto seriálu jsou DOKONALÍ! Přátelé je tak vtipný a příjemný seriál (někdy opravdu i ze života) s neuvěřitelnou atmosférou a skvělými zápletkami! Právem kultovní! A ta sehranost, kterou herci předvedli je prostě neuvěřitelná! Každej z nich do toho dal něco vyjímečného. Nezapomenutelné a nadčasové! A můžu se u toho potrhat smíchy! :) Jediný, co mě snad mrzí je, že jsem s Přáteli nevyrůstal. Nezažil jsem tu mánii, netěšil jsem se na jednotlivý díl u kterýho bych měl úsměv na tváři už při titulkách, neměl jsem plakáty Přátel... Musela to být bomba! :) // PS. Chválím výborný český dabing! // Dnes (26. 5. 2011) jsem dokoukal všechny díly (což se mi málokdy stává!) a musím říct, že doposud žádný sitcom nemůže Přátelům konkurovat více. Ač se povídá, že novější série jsou horší, mně osobně se líbily všechny. Ve všech jsem se zasmál, všechny mi něco daly. A poslední epizoda mě dokonce i zároveň dojala. Opravdu jsem si nechtěl připustit, že sleduji poslední díl. Protože... život je třeba OPRAVDU brát s nadhledem. Díky za tenhle seriál. Rád se k němu budu vracet. // PS. Doufám, že spekulace o celovečerním filmu se opravdu vyplní! Je to výzva! Byl bych zvědavý, jakým směrem by film směřoval. Třeba by to nebylo dobré, ale třeba jo... :) Každopádně moje účast v kině by byla jistá... Tak a to už je vše, co jsem tu chtěl říct... :) ()

TheJokerCZ

Geniální seriál, který mě baví ještě teď. Jednotlivé díly mohu vidět klidně padesátkrát a stále mě budou neskutečným způsobem bavit. Šestice geniálně napsaných a také zahraných postav (moje nejoblíbenější je Chandler) vás dokážou rozveselit ať máte jakoukoliv náladu. Jinak nejsem moc rád, že někteří tento seriál srovnávají s HIMYM, který má pár rovněž hodně dobrých scény, ale Friends jich mají opravdu nespočet! Na tento seriál se vždy rád podívám a vždy mi vylepší náladu. Však kdo by neznal Přátelé! 10/10 ()

Shaqualyck

Parta (skoro)třicátníků na prahu definitivní dospělosti. Na jednu stranu by se chtěli usadit, na tu druhou dohnat ztracené mládí. Dlouho se jim nedaří ani jedno, ale skrze trapasy a životní kopance nakonec zvládnou obojí. Herci si neuvěřitelně sedli, takhle šťastná ruka se při castingu hned tak nevidí. Nejlepší a zároveň nejobyčejnější sitcom všech dob udělal z šestice neznámých zámožné celebrity a ze mě oddaného fanouška, který, ač nerad, musel konstatovat, že těch deset řad bylo tak akorát. Gagy šly v posledních epizodách už hodně na sílu, naštěstí tvůrci našli odvahu říct dost. Pochopili, že bez dobrého scénáře to nejde a kde nic není, znáte to... Popularita je prima, křečovité sebevykrádání nikoliv. I proto funguje naprostá většina epizod i po letech a bezpočtu repríz. F.r.i.e.n.d.s FOREVER! ()

ladylucifer

Snad jedniný americký sitcom, který mám ráda a na který jsem se vydržela dívat až do konce. Také je překvapivé, že protagonisté spolu vydrželi před kamerou tak dlouho. To si zaslouží 5*. ()

Lacike

Genialna pohodova klasika. Miestami sa sice nasli slabsie chvilky a vztah Rossa a Rachel bol ku koncu uz otravny, ale napriek tomu sa jedna o jeden z najlepsich sitcomov ake som kedy videl. A aj ked mam rad jak slovensky tak cesky dabing Priatelov, tak je holou pravdou, ze bohuzial zabil velke mnozstvo vtipov a v originalnom zneni su Priatelia ovela zabavnejsi. ()

jhrasko

Friends sú prvý a posledný seriál, ktorý ma opakovane posadil pred TV (a to minimálne 238X) a pri ktorom som nikdy nechcel, aby skončil. Dodnes neviem, koho zo šestice mám najradšej - v každom je kúsok niekoho z mojich vlastných FRIENDS. ()

aniiicka

Přátelé mi vždycky zvednou náladu. Obrovský úspěch seriálu mluví za vše!! Úžasně vtipné postavy, hlášky a výborná úroveň všech dílů!! Všechny epizody viděny opakovaně a s velkým potěšením!! :) Všichni jsou tak super, že bych se nemohla rozhodnout koho mám nejradši :) ()

rawen

Dřív jsem to bral jako módní záležitost, ale pak jsem to začal sledovat pravidelně a dostalo mě to taky. Není to zas vyjímečná prča, ale je to dost na to, aby u toho člověk zůstal a příště se zas vrátil. Dobře vybraní herci + dobře poskládané charaktery. Prostě fajn. 8/10 ()

Caszidy

Legendární, kultovní, fenomenální, všechny tyto přídomky si Přátelé bezesporu zaslouží. Žádný sitcom se neprosadil globálně tak jako Přátelé, žádné postavy nezlidověly tak jako známá šestka a žádný sitcom si přes různá zakolísání neudržel tak vysokou úroveň právě jako Přátelé. Představitelé hlavních rolí i pět let po skončení seriálu a natočení řady dalších filmů a seriálů již navždy budou Chandler, Joey, Ross, Monica, Rachel a Phoebe. Škoda, že jsme se po zdařilém spin-offu Joey nedočkali a zřejmě ani už bohužel nedočkáme celovečerního filmu, tak jako se to poštěstilo v případě Sexu ve městě. Přiznám se, že jsem snad každý díl viděl nejméně 5x a přesto se vždy rád podívám znovu na reprízu. Samozřejmě pokud se nějaký seriál, či sitcom natáčí 10 let, nevyhne se slabším dílům, či zakolísáním některých sérií, stejně jako proměnám představitelů hlavních hrdinů, avšak jako celek jsou Přátelé nepřekonatelní a nezapomenutelní. ()

BoPo

Hlavným úspechom seriálu je skvelý casting. Herci vytvorili partičku, ktorej človek ľahko uverí to priateľstvo. Prvé série sú tie najkvalitnejšie. No aj ku koncu má seriál stále čo ponúknuť, teda hlavne verným fanúšikom. A pozrieť sa dá znova, opätovne, viackrát a zasa. Nikdy nesklame a vždy poteší. ()

ProjectAlice

Snáď najlepší seriál 90.rokov. Každá postava je humorná v niečom inom. Neuveriteľne vtipné scény ktoré už poznám naspamäť sú hlavným lákadlom tohto seriálu. Je to seriál, ktorý som videl už asi 200x a stále ho žeriem. 95% ()

slatkac

Nehorázná sranda, skvělí herci, ůžasné hlášky, super zvraty - k tomu prostě není co dodat. Každý kdo viděl aspoň jeden díl tak ví, o čem mluvím. Nejlepší byl díl kde byl Chandler v bedně :D:D:D Prej: "Asi to nevidíte, ale právě na vás pro zmírnění napětí vystrkuju zadek" :D:D:D:D ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele