Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Série(10) / Epizody(236)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Pavlínka9

Seriál, který jsem viděla - ani nevím kolikrát, ale všechny série se dají počítat až do desítek :) Je to jeden z těch věčných seriálů, který si pustíte, když máte špatnou náladu, chcete si vybavit vzpomínky na to, kdy jste to viděli poprvé, chcete se upřímně zasmát a přestože je to už "starší" seriál, pořád Vás to dostane, přestože ten díl vidíte třeba po třicáté :) Pro mě byla každá postava jedinečná, jelikož každá měla co do sebe, ale ze všeho nejvíc miluju Rosse :) Nejenom, že to byl fešák, ale jeho smysl pro humor a zápal pro svou profesi - toho bych si vybrala :) Ráda bych "to" zkusila s Joeym, abych tedy věděla "jak to jde" :D :D A chtěla bych se aspoň jeden den bavit Chandlerovými vtípky :) Šla bych s Rachel nakupovat, jelikož vím, že by nevybrala špatně, s Monikou bych si dala "uklízecí" večírek a s Phoebe - to se dá těžko říct, co všechno bych zažila s Phoebe :D Jelikož nevím co mají za zvyky na její planetě :D :D A teď mmt - jdu si pustit nějaký díl :D ()

noriaki

Přátelé představovat nemusím, takže napíšu jen dojmy. Slabých epizod je úplné minimum a téměř bez výjimky jsou v první sérii. Po pěti dílech šla kvalita hodně rychle nahoru a už neklesla. Cameo role se objevují už ze začátku a nejprve jde o tehdy méně známé herce a dnes už prvotřídní hvězdy - typický příklad je George Clooney. Postupně přibyli i ti proslavenější. Velká část z nich je ale u nás téměř neznámých. Přátelé se můžou pochlubit výborným dabingem, ale v originále jsou lepší. Spoustu vtipů je pochopitelných jen v angličtině, nebo stojí na hrátkám s přízvukem. David Schwimmer má hlas díky němuž je postava Rosse ještě zajímavější a Matt LeBlanc je ještě větší frajer. Tuším že je to jeden z mála sitcomů, ve kterém se nedá určit nejvýraznější postava a tahoun. Možná i díky tomu se z něj stal takový fenomén. Po dalším kolečku všech dílů zvyšuju hodnocení na pět hvězdiček. Dal bych i víc, ale nejde to. ()

dANo

Nikdy som neprišiel na chuť tomuto sitcomu a tak som jeho zarytým odporcom. Po zhliadnutí niekoľkých trápnych častí som na to zanevrel a nehodlal som pri tomto úbohom seriáli strácať čas (a času to teda zožerie dosť!!!) 1* za obsadzovanie vedľajších úloh... ()

Master19

Fenomenální seriál. Brilantně vybroušené vtípky a pointy vygradované do absolutní dokonalosti. Moc pěkná a příjemná podívaná a to tak, že na každý díl. ()

Wendy

Přátelé, přátelé... Možná můžu mluvit o štěstí, že jsem jsem se k Přátelům dostala bez jednak pozitivních ("Všichni říkají, že to je klasika, všichni to chválí, tak to musí být dobrý."), tak i bez negativních ("To je určitě přeceněný.") předsudků. Zkrátka se to nějak semlelo a dnes (2008) znám Přátele přes osm let a bavím se stejně jako na začátku. A že není dílu, kde bych se s Chandlerem, Joeym, Monicou, Phoebe, Rachel a Rossem (abec., žádná diskriminace :-) nebavila. Takže vlastně ano, pro mě jsou Friends klasika. Díky za ně. Oblíbené postavy: Phoebe Buffay; Gunther Oblíbené epizody: 1x04 Náplast na smutek, 1x07 Bez proudu, 1x18 Hráči pokeru, 1x21 Falešná Monika, 3x06 Vzpomínky, 3x09 Fotbal, 4x12 Sázka do loterie, 4x23-4 Rossova svatba 1+2, 5x08 Nejhorší Díkuvzdání, 5x14 Všichni už všechno vědí, 5x24 Stalo se v Las Vegas 2, 6x10 Taneční kreace, 6x15-6 Jak to mohlo být 1+2, 7x14 Třicáté narozeniny, 7x19 Sestřenice, 10x12 Jak se Phoebe vdávala, 10x17-8 Poslední epizoda ()

anusha

och asi ani citanim harryho pottera som nezabila tolko casu v zivote ako pozeranim priatelov .. tak asi pojdem pozriet par dielov ;-) ()

nevermore

Friends postihuje nehezký fenomén a to, že s rostoucím číslem série - kvalita dílů upadá. Každá postava je v první sérii sympatická a má nějakou drobnou neřest. Chandler-připomínky, Joey - prostost, Rachel - naivitu, Ross - umanutost, atd. Jenže v pozdějších sériích jou tyto neřesti vyhrocené do krajnosti. Takže Chandler už má připomínky ke všemu, ač často nejsou vtipné narozdíl od prvních sérií, Joey je už moc hloupý, Ross je umanutej a ztrapňuje se tím skoro v každém díle narozdíl od jeho rozvážnosti při začátku, Phoebe je zase hrozně protivná a sobecká. Místy už mě ty charaktery přestaly být i sympatické. Je to věc, které si musel všimnout každý, kdo to má hodně nasledováno, nezachrání to ani speciální hosti v seriálu, spíš naopak, opět jsou ukázány všechny neduhy dotáhlé do maxima. První série 100% ty poslední tak 25%. Těžko hodnotit. ()

yeniczek

Nejlepší komediální seriál (hraný)... Prostě v pravém slova smyslu přátelé na každý večer a každý by tam s nima chtěl žít. ()

Všivák

Opravdu nevím, co na tomhle seriálu všichni vidí. Mně to nepřijde vůbec vtipné, někdy spíš blbé. Úplně nejhorší postava je Chandler? V podání Mathewa Perryho, opravdu na pěst. Ale ani ostatním se nedá věřit slovo. Alespoň, že se tam nesmějou mrtvý lidi. ()

Brandon

"Přátele" jsou moji srdeční záležitostí. Jejich příběhy sjiždím s oblibou dodnes. Každý z členů party má svůj výjimečný charakter, který mě baví a zaručeně zvedne náladu. P.S. Vím, že tenhle komentář má mizivou přidanou hodnotu, jenže hodnoťte a hledejte chyby na něčem, co máte rádi :-) ()

PanFilmov

Síce som nevidel úplne každú epizódu pár mi ich ušlo, no čo stane sa, ale to čo som si nenechal újsť ma náramne zaujalo, priatelia sú bezpochybne jeden z najlepších a najúspešnejších amerických seriálov veľmi vtipných a zábavných!! Dosť ma sklamalo keď sa prestali točit mohla sa nakrútiť ešte aspoň jedna zaujímavá séria, ale čo už všetko pekné musí raz skončiť!:( ()

Krustyburg

Chandler má super fórky, Joey je hafo pohodář, akorát vztah Rachel – Ross je nuda. Hezky to řekla Monika: "Já jsem Rachel. A víte co? Chci Rosse, ne nechci Rosse, ale chci Rosse, no vlastně nechci Rosse... " ()

Brain-D

Výborný odpočinkový seriál s mírným humorem. Bohužel Joey tu moc není, ale to se vše změní v neoficiálním pokračování "Joey", který je podle mě o pár procent lepší. ()

immortalis

Legenda všech sitcomů má jméno "Friends". Výborné hlášky, skvělé situace a perfektní charaktery. Škoda, že seriál skončil. Hodnocení: 9/10 ()

sskrblik

"Česká televize uvádí americký seriál. Přátelé!" Seriál o šestici přátel, kterému dle mého názoru nejvíce svědčí postavy Chandlera a Joeyho. Díky nim seriál neztratil dech i do poslední 10. série. Samozřejmě některé díly byly slabší, některé vynikající, ale je to jeden z těch seriálů, který budete buď milovat anebo nesnášet. U mě je to srdeční záležitost :-).... považuju je za nejlepší komediální hraný sitcom! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele