Agenti S.H.I.E.L.D.

• USA Agents of S.H.I.E.L.D. (více)
USA, (2013–2020), 97 h 8 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell (více)

Série(7) / Epizody(136)

Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. (TV Nova)

Davies182

Pilot dokázal, že je vcelku snadné, vzdát se televizního looku. Seriály tedy mohou být i "filmové", když chtějí - po Whedonově odchodu z režisérské sesle to však teď už bude jenom horší... Kéž by si to i nadále zachovalo stejně vysokou laťku třeskuté zábavy, která je vlastní také MARVELovským celovečerákům! ()

Tom_Lachtan

Tak ono to nakonec vůbec to nebylo tak špatný, jak sem si ze začátku myslel... původně sem tu měl jinek komentář k pár prvním epizodám, kterej je už ale dosti bezpředmětnej, tohle dopíšu. Brzo. Fakt. Nekecám ()

Shakers

1. Séria - 60% Prvých pár dielov Agenti vôbec nedokázalo zaujať ako filmy a len pár dielov bolo zaujímavých. Predovšetkým tu chýbal lepší príbeh, ktorý sa dostavil až spolu s filmom Captain America: Winter Soldier. Pred tým to vyzeralo len ako zaujímavý high-tech seriál. Marvel ma s jednotlivých filmov dosť prachov a tak treba pochváliť aj vizuál, ktorý tiež nie je najhorší. Rovnako tak potešia aj niektoré vedľajšie postavy s celovečerákov - Nick Fury, Maria Hill, Sif. Najväčšie mínus nie je herecké obsadenie, ale nevýrazne napísané a ploché postavy, ktoré sa poriadne rozbehnú, rovnako ako aj ich vzťahy až v polke seriálu. Kto má rád svet Avengerov, tak ten seriál ho určite poteší, narážok na filmy s Phase Two je tu dosť a Clark Gregg je dobrý líder týmu. Obľúbený soundtrack: Main Theme. 2. Séria - 65% O chlp lepšie ako predošlá séria. Hlavne preto, že už postavy niesu také nevýrazné a ničím nezaujímavé. Vzťahy sú viac vypäté, akčná stránka a efekty dokonalejšie, nové postavy (Hunter, Mack, Bobbi) zaujímavejšie, no príbeh bol miestami dosť rozťahaný. Rovnako ako minule aj tu potešilo (drobné) prepojenie s filmom Avengers: Age of Ultron. Pekne mrknutie filmovému bratovi, ale keď prišiel v prvej serie Winter Soldier, odrazilo sa to aj seriáli. Finále síce pekne výživné a miestami aj nečakané zvraty prídu, ale ako som hovoril je to len o chlp lepšie, ako predošlá séria. Viac ma bavila seriálová kolegyňa Peggy Carter, ktorá mi prišla o dosť lepšia. A nie je to preto, že by ma zaujala svojou krásou. 3. Séria - 80% Ešte o chlp lepšie a akčnejšie ako predošlá séria. Príbeh je prekvapivo zaujímavý po celý čas a tretia séria agentov je miestami nastrihaná skoro až v thrillerovskom podaní. Navyše postavy, ktoré boli v predošlej sérii nové, sú tu právoplatnými členmi SHIELDu a rovnako ako príbeh aj oni majú čo ponúknuť. To je predovšetkým najväčšie plus tejto serie. Záverečný diel za plný počet. Obľúbený soundtrack: Reunited, A Spy's Goodbye. 4. Séria - 75% Pre mňa o niečo slabšie ako predošlá séria. Úvod je síce zaujímavý, pretože prichádza na scénu Ghost Rider, no napriek tomu v prvej polke nie každý diel dokáže zaujať a zbytočne je to rozťahané. Od polky série, keď sa seriál zmení na Agents of H.Y.D.R.A. je to skutočne zaujímavé a zábavne sledovať čo bude ďalej. 5. Séria - 70% Slabšie ako predošlé dve série, ale lepšie ako prvé dve série. Piata séria celkovo lákavo začala a aj keď priniesla asi najviac zvratov a temnejšiu atmosféru si držala až do konca, nebavilo ma to toľko. Rovnako ako pri predošlých sériach aj tu mi to prišlo zbytočne rozťahané, miestami nudné a inokedy až trápne (hlášky, záporáci) a dosť to zabíjalo celú sériu. Zvraty na mňa tiež moc nefungovali a len niektorý diel upútal dlhšie moju pozornosť. 6. séria - 60%. Napriek tým zvratom a niektorým dobrým scénam, je to toho už veľa na mňa a vôbec to nefunguje tak dobre, ako pred tým. Je síce pekne, že sa tvorcovia vynašli a dobrí sa stavajú zlými a opačne, no napriek tomu ma to nestrhlo a nebavilo tak, ako tretia alebo štvrtá séria. Čím viac sérii a dielov Agenti majú, tým viac ma to nudí. Príbeh ma tiež úplne nechytil. Našťastie táto séria je skrátená a mala len trinásť dielov, čo je len plus. 7. séria - 70%. Prvé diely príbehom celkom vydarené, návrat Pattona Oswalta, či Agenta Daniela Sousa potešil. Zvyšok sa už nesie v štandardnom štýle a epizódach, ktoré už moc nemajú čím zaujať a finále po tých dlhých rokoch je dosť slabé. Vlastne som aj rád, že to konečne skončilo. Agenti by si zaslúžili lepší koniec, ale aspoň to zbytočne naťahovali. Aj táto séria ma skrátený počet epizód, takže to (našťastie) celkom ubehlo a zbytočne sa tu toľko nevarí z vody a netočíme sa furt v kruhu. Čakal som v závere tohto seriálu, že nám tvorcovia niečím vytrú zrak a pripravia si nejakú maškrtu, ale nič také sa tu nestalo a aj keby som to zabalil po štvrtej sérii o moc by som neprišiel. () (méně) (více)

JohnnyD

... ale aj pilot k Firefly bol nuda! Joss Whedon nikdy nevynikal v bombastických šokoch, ale v starosvetskom budovaní vzťahov a psychológie postáv a z nich vyplývajúceho humoru. Hádzať Agents of SHIELD do priemeru už po jednom diele je krátkozraké. Obzvlášť od tých, čo niečo od Jossa Whedona videli. ()

Madsbender

Na Agents of S.H.I.E.L.D. som sa tešil už od prvého oznámenia, a vyplatilo sa. Pilot vás vženie okamžite do efektnej a dynamickej akcie, ktorej spracovanie je v duchu tích najkvalitnejších amerických seriálov na prakticky filmovej úrovni. Následne sa v krátkosti zoznámime s jednou z vedúcich postáv, agentom Wardom, aby sa na scéne znenazdajky objavil Clark Gregg alias agent Coulson, v sprievode dvoch elegantných hlášok z kategórie "na nezaplatenie". Celý pilot sa drží jasného sci-fi nádychu, klasicky komiksovo ladeného príbehu, ktorý nadväzuje nielen na Avengers, ale aj tretieho Iron Mana, Wedonových hláškovacích postáv a... akcie, akcie a ešte raz akcie. Trochu mi tam chýbalo niečo aspoň o kúsok hlbšie, ale predsa len je to iba pilot, takže uvidíme neskôr. Zatiaľ zdravých 80% "Don´t touch Lola!" Záverečné zhodnotenie: Úvod seriálu bol skvelý, ale takmer po celú prvú polovicu sa kvalita menila epizódu od epizódy, čo mnohých odradilo. Zatiaľ čo tie horšie epizódy boli slabé a nanajvýš priemerné, niektoré boli naopak veľmi originálne, zaujímavé a silne atmosférické (ešte teraz si pamätám na istý hororový moment alebo hranie sa s časovými líniami v jednom diely). Príbeh sa viditeľne vyvíjal a odrážal aktuálny trend marveloviek - náväznosť na druhého Thora priniesla viac fantasy prvkov, druhý Cap naopak konšpiračné ladenie a príklon k špionážno-politickému thrilleru s vnútorným nepriateľom a globálnym rozvratom. Práve táto časť bola jednoznačne najpôsobivejšia a od polovice seriál konštantne kvalitatívne šplhá hore (a občas kráča míľovými krokmi). Záver je silný, perfektne vygradovaný a v poslednej časti finálovej epizódy srší skvelým humorom. Takže nakoniec, aj po mnohých pochybách, výborné. Stále je však čo zlepšovať a som zvedavý, čo si pre nás pripravia do druhej sezóny. 85% ()

Rosaviva

Upřímně mi není jasné co od tohohle seriálu všichni čekali. Vzhledem k tomu, že jsem očekávala přesně něco takového, tak jsem nebyla zklamaná. Naopak jsem byla třeba příjemně překvapená některými postavami - Skye, Fitz/Simmons. Navíc mě vždycky potěšilo hostování známějších herců (Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander). Taky se mi líbilo jak to nejdřív vypadalo, že to do sebe nezapadá, ale pak to všechno dávalo smysl. Já jsem rozhodně zvědavá jak to bude pokračovat, mě na další řadu rozhodně nalákali. 4* ()

liskam

Pouhopouhá vyplňovačka času mezi Marvel filmy. Navíc pro skalní fanoušky, protože tenhle seriál je opravdu slabej. A to zejména v hercích,jejich výkonech a scénáři. Za mě 40% Takhle jsem na tom byl u první řady. Po létech se k seriálu vracím. A jak je mým zvykem nezačínám od začátku... ani tam kde jsem skončil, ale v půlce seriálu. Nyní začínám 5 řadou. Mám za sebou pět dílů a mohu říci že jsem zvědavý nejen na 4 řadu, ale také na konec páté. Seriál se dost posunul oproti první řadě. v tuhle chvíli 4* a 71% ()

IQ Tiqe

Po AVengerech jsem čekal bombu. První díl mě možná oslovil, ale pak seriálu chybí směr. Připomíná mi akční kousky ze začátku 90. let jako Knight Rider, A-Team apod – dramatická zápletka, po které vždy předpokládám happyend, případně mírný posun děje dopředu, protože na to, aby mě napínali nemají během jednohu dílu čas. Seriál špatný není, dívám se na něj dál, ale nemám žádná očekávání, jen jsem zvědav, kdy se objeví nějaká známá marvelovská postava a jak se to vyvrbí se Skye. ()

Kothy

Čekal jsem naprostou pecku a taky, že jsem ji dostal! Joss Whedon je borec. Kvalita dílů je kolísavá, ale 2. série je super. Postavy jsou sympatické a nechybí ani občasné fóry. Ocení to ale hlavně fanoušci světa Marvelu. Seriál se zabývá převážně 6-ti člennou skupinou agentů S.H.I.E.L.D.u. Ti mají vlastní letadlo, ve kterém lítají na mise. Časem se složení týmu mění. Vede je Phill Coulson, který záhadně obživl po své smrti při obraně New Yorku. Naráží na různé problémy a nové záporáky. Je to hodně provázané s filmy od Marvelu. Například jedna epizoda navazuje na Thora 2. Ale hlavně po událostech pokračování Kapitána Ameriky se děj hodně převrátí. Spoiler: S.H.I.E.L.D. v podstatě zanikne a z agentů se stanou vyhnanci. Musí napnout poslední síly a odolat jednotkám Hydry. Končí to trochu otevřeně. 2. série přináší spoustu nových postav a odhalení. Hlavě se tu vypořádávají s následky Hydry. Taky se začíná pátrat v minulosti Skye a objevují se i její rodiče. Na scéně se objevuje nová rasa Inhumans. Z té se nakonec vyklube hrozba, kterou musí S.H.I.E.L.D. eliminovat. Skye se ale rozhodla správně a teď je povede jiným směrem. 3. série je tu a s ní nové hrozby ze strany Hydry a Inhumanů. Nastupuje nový záporák jménem Hive v podobě Warda a ten jim dělá pořádné problémy. Finále je trochu otevřené. Některé postavy nás opustí. 4. série je dost temná a S.H.I.E.L.D. má nové vedení. Navazuje to trochu na Civil War. Objevují se noví záporáci a s nimi i Ghost Rider. Nakonec se dočkáme virtuální reality podobné Matrixu. Po všech těch robotech následuje skvělé otevřené finále. 5. série pokračuje ve vesmíru. Cestuje se tu časem a zničení Země je na spadnutí. Naši hrdinové mají před sebou nelehkou zkoušku. V seriálu se objevují i další postavy jako jsou Nick Fury, agentka Maria Hill a lady Sif. :) "Nesahejte na Lolu!" :D ()

Ratemus

MCU se rozjíždí a rozrůstá do nevídaných rozměrů, letos bude představen již 12. film a celé je to provázané úžasným seriálem Agentů. Je pravda, že prvních 15 dílů první řady nestojí za nic, seriál pomálu nikam nesměřuje a na filmy jsou jen nepatrné odkazy. Herci se moc neprojevují a jsou všední a ničím zajímaví, seriál trochu působí jako z teen dílny CW, ale to se vše změní nástupem filmu o druhém Kapitánovi a seriál dostane neskutečné tempo a změní se o 180 stupňů. Druhá řada je lepší a lepší už od prvního dílu, seriál vás připravuje pomalu ale jistě na budoucí filmy, převážně hlavní téma a téměř celá zápletka spěje k filmům Inhumans a Captain America:Civil war a samozřejmě nesmí chybět připravení a navnadění diváka na Avengers: Age of Ultron. Ve druhé řadě je také jedna zásadní a velmi příjemná změna, všechny postavy se konečně vybarví a ti, které jste nemuseli před tím, si zamilujete. Pokud bude mít třetí řada stejné tempo, nebudu se vůbec zlobit, protože jako provázání filmů je to skvělá záležitost a pokud sledujete filmy i Agenty, některé věci vám konečně začnou dávat i smysl. ()

jarous

Zatím pecka a čím dál tím lepší, pořád se něco děje a seriál utěšeně graduje. Kam až to zajde, jaké překvápko se na nás ještě chystá? Počkáme, uvidíme. A nechybí ani humor, ale už ho tam není tolik, jako na začátku. Ale nevadí. ()

Larrysbride

Jednoznačně zklamání sezóny hodné možná tak Disney Channelu... Po 11. epizodě hodnotím 55% a doufám, že zbytek série bude alespoň o trochu akčnější... Update: Série 2 a 3 pokračovaly v relativním zklamání. Se čtvrtou sérií se však seriál posunul na jednoznačně nejpůsobivější akční seriál současnosti. Třemi slovy: HELL F*CKING YES! ()

Jirka_Šč

Pokud mám něco vyčíst, tak, že se toho odehrálo tolik, že jsem měl problém si to poskládat. ■ SPOILERY: Nesedl mi jen úvod 5. série, který se odehrává v budoucnosti. Naopak se mi asi nejvíc líbila série 4 - Agents of Hydra. Zajímavá byla 7. série, která minimálně v první polovině dokázala opět ukázat něco nové. Tento seriál obecně místy prokazuje značnou hravost. ■ Z postav mě “absolutně” nejvíc bavila dvojice Fitz-Simmons, kapitoly, věnované výhradně jim (například 4 722 hodin), jsem si užíval. Seriál s touto dvojicí značně zametá (například, když se Jemma vyhrabe z hrobu nebo Leo, když se z něj stane mechanik ve vesmíru). Zajímavé jsou i scény s jejich zlými já: “Nevěděla jsem, že tohle umíš. ()

virus10

Začátek teda žádná sláva. První díly vyloženě průměrné, nic co by nějak extra zaujalo. Jenže postupem času, jak se těma pár dílama prokoušeme, děj začne nabírat na obrátkách a všechno je najednou podstatně zajímavější. Hostovačky Samuela L. Jacksona jako Nicka Furyho a celkové propojení s Avengery jistě potěší všechny diváky Marvelovek a jako doplněk k filmům je to více než dostačující. ()

honajz

Tenhle styl humoru moc neoblibuji, a podobně jsem na tom s vatoidními vycpávkami, než se v jednotlivých dílech něco začne dít. A i když se něco děje, je to nuda. Navíc mne ani jedna z postav nějak ničím nezaujala. ()

Thomick

Po pilotu: Už první "výtah" do hořícího domu byl strašně vtipnej; trikovost celkově relativně směšná, holt Whedon bez stamilionů už není tak uplně Whedon. Pouhý tlachání o Avengerech, a s tim související humorná složka, nicméně i přes častý tlačení na pilu ZATIM (překvapivě) funguje. A Cobie Smulders je ve svý roli aspoň o něco míň úsměvná než při svým prvnim pokusu. --- Hodně nenáročná podívaná - bude se hodit, až se budu jó nudit. ()

MáŠa

Zatím jsem viděl jen pilot a nevím, jestli chci vidět i více. Byla to dobrá podívaná, ale nikterak výjimečná. Člověka to spíš zajímá z toho pohledu, že má rád Marvel filmy, tak aby mu něco podstatného neuniklo. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

29.09.2020

Samuel L. Jackson je připraven vrátit se ve vlastním seriálu na streamovací službě Disney+. Jeho postava Nicka Furyho by se měla dočkat nového seriálu, který napíše Kyle Bradstreet (Mr. Robot). Zatím… (více)

Marvel TV žije dál

Marvel TV žije dál

15.08.2019

Když se řekne Marvel, spoustu lidí okamžitě napadne Kevin Feige, šéf filmové divize. Jenže pak je tu i Marvel TV, mladší bratříček, který má na svědomí například Agenti S.H.I.E.L.D., nebo všechny… (více)

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

Jak seriály změní marvelovské univerzum?

30.06.2019

Šéf Marvel Studios Kevin Feige stále dává rozhovory v rámci PR kolečka před novým Spider-Man: Daleko od domova a jeden z nich se teď stočil i směrem k blížícím se seriálům na streamovací službě… (více)