Policie Modrava

• Slovensko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvůrci:

Jaroslav Soukup

Režie:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (více)

Série(4) / Epizody(40)

Hlavní hrdinkou seriálu TV Nova Policie Modrava je zkušená kriminalistka Jana Vinická v podání Soni Norisové, která z osobních důvodů přichází z většího města na venkov a přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Musí se však vyrovnávat s počáteční nepřízní místních policistů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena. Jana je vtipná, inteligentní a má veselou optimistickou povahu se smyslem pro humor. Tak se snaží řešit i jednotlivé kriminální případy, které se odehrávají v jejím regionu. V každé epizodě řeší Jana nový kriminální případ, na jejichž pozadí prožívá i soukromé vztahy. Děj doplňují svérázné a někdy i humorné figurky horských obyvatel. Mísí se v něm napětí a tajemství s lidskými osudy a to vše v autentických reálech a exteriérech Národního parku Šumava. (TV Nova)

luka4615

V rámci kriminálních seriálů, kterých je v českém seriálovém rybníčku spousta, je tento svěžím zjevením, které sice úplně neohromí, ale občas dokáže slušně zabavit. ()

Tommassi3

Režisér Jaroslav Soukup příjemně překvapil, což ovšem ještě z Policie Modrava, která od počátku klame tělem, nečiní alespoň průměrnou krimi ani zdaleka, když ta se sice vzdává těch otravných manýr kupříkladu jejích současných (kr)kavčích seriálových konkurentů, nicméně lpí na tom svém staromódním stylu vyprávění až příliš, což naopak silně kontrastuje s těmi telenovelovými příběhy, kde skutečná detektivka dostává řádně na prdel.. Navíc ten příšerný Filip Tomsa.. Ne, díky !! ()

GeusX

Trošku nemastné a neslané, ale neurazí a v poklidu to o nedělních večerech sleduji i když ti obvoďáci tam střílí leda slepejma... ()

argenson

"To je divný, že u sebe neměl peněženku." - "Třeba mu ji někdo sebral, aby se nevědělo, o koho jde." Nadmíru sofistikovaná palba na divákovu inteligenci. Plus spoustu dalších přiblblých dialogů a v mnoha vedlejších rolích strašný herecký výkony. Ale jako píár Šumavy to funguje obstojně. ()

jh666

Mohl bych prostě zkopírovat komentář od pilotu, ale ten si každý může najít. Jedinou změnou (a to k lepšímu) je, že už neřeší x případů naráz. Ale jinak pořád ve stejném duchu. ()

Tryskomyš

Tenhle seriál několikrát prošel okolo mě. Pilot jsem viděla aspoň tak 3 x. Teď znovu sleduji seriál díl po dílu. Je to taková vesnická oddychovka, i když lehce kriminální. No rozhodně bych ho nespecifikovala jako thriller. ()

Lukrecie

Trochu jiná kriminálka v dnešní době - klidné, lidské, upřímné, pomalejší, ale to je možná plus v dnešní hektické době, vede k uvolnění od stresu. Také se mi moc líbí dějová pestrost, zaměřující se jak na kriminalistiku, tak na mezilidské vztahy a místní život a zvyklosti. Vzhledem k velké podhodnocenosti, nadhodnocuji a dávám ráda 5*. Navíc nádherná příroda, krásné záběry Šumavy, pro mě balzám na duši. :) ()

jezurka42

Pamatuješ, jak jsem ti vyprávěla, když tady na podzim začne lejt, tak by se z toho člověk zcvoknul? Víš, co jsem si v takových chvílích říkala? Že jednou zase bude hezky. Jemné tóny zaznívající v doprovodu nádherných záběrů na pomalu se probouzející Šumavu. Jaroslav Soukup se nesnažil o věrohodné zobrazení práce policistů, ale pouze o vystihnutí nátury západní části naší malé republiky. Sympatické herecké obsazení, velké případy i malé osobní p(r)ožitky jednotlivých postav, vtip, smutek a drsná krajina šumavská. Policie Modrava není dokonalá, ale je příjemná. A člověk si tu dokonalost tou příjemností rád nahradí. ()

rakovnik

Poslední dobou se mi zdá, že češi točí celkem slušné kriminálky. Tak jako se mi líbil pilot, těšil jsme se na seriál. Ten mě nezklamal díky kvalitnímu scénáři a slušnému obsazení, i když prim hraje prostředí, kde se natáčelo. Člověk sice musí odmyslet některé nesmysly, především to, že policie není kriminálka, počet zločinů na metr čtvereční je hustější, než v Praze, některé "telenovelové" odbočky mě také nenadchly, ale díky nadhledu a pohodě, která ze seriálu čišela, se mi prostě líbil. Jen postava "Vency k..." podle mého prostě na televizní obrazovky nepatří. ()

Rodriguez

Když policie Modrava natočila pilot, fandil jsem, aby se seriálová podoba nakonec vydařila. Ona se vydařila, ale jen první a druhá! Třetí série mě přijde, že jede nějakou "romanticky" pitomou růžovou ulicí!!! Tak dobře našlápnutý krimi seriál se zajímavými zápletkami i temnou stránkou šumavské krajiny se změnila na brutální frašku, řešící vesnické balíky svou absurditou a nesmysly! Škoda a doufám že se "rejža" vzchopí a začne zase pořádně točit! Jinak jsem s jeho projekty nadobro skončil!!! 60% ()

zette

Myslim, ze tato particka policajtu, v cele s nepouzitelnym Satoranskym by nevyresila ani kradez kola. Naivni a kycovite. Nechapu, jak nekteri mohou chvalit herecky vykon Norisove, ta ma mimiku jako Ben Affleck:-). Nova uz odvysilala horsi serialy, vzhledem k produkci kriminalnich serialu na CT ale musim zustat u jedne hvezdicky. Sledovani tohoto serialu v mem pripade vidim jako uzavreny pripad. ()

pakobylka

Nemám důvod je přehnaně vyzdvihovat ... ale ani zatracovat ... milé policajty z Modravy. Proč taky, když svými sice primitivními, leč jak vidno účinnými - neboť léty prověřenými metodami dojdou k naprosto stejnému výsledku jako jejich američtí kolegové, kteří mívají běžně k ruce špičkově vybavené a dozajista hravě ufinancovatelné laboratoře, tudíž mohou vycházet třeba jen z jediné molekuly čehosi neurčitého a spolehnout se na ty nejmodernější kriminalistické metody. S trochou nadsázky by se dalo říct, že za velkou louží jsou taková top pracoviště masově rozšířená - můžete je najít prakticky na každém rohu. O to větší hrdost můžeme ovšem cítit při pohledu na práci našich tuzemských policistů, kteří si tak jako vždycky v pohodě vystačí s tím, co mají. Co na tom, že si občas počínají maličko těžkopádně až diletansky, když se smyčka kolem pachatele neúprosně stahuje - krom toho šumavské lokace zachraňují co mohou (mnohdy i co nemohou) ... a překotné tempo 21. století ignorující, svým způsobem očistná šumavská atmosféra se nenechá za žádných okolností vyvést z míry. Tak mi na ně nesahejte ... na unifomované i neuniformované příslušníky místní policejní stanice, neboť zůstávají věrni svému poslání "Pomáhat a chránit" - a já jenom doufám, že kriminálníci všeho druhu nechají alespoň některé z obyvatel toho maličko nostalgicky naladěného kraje v poklidu dožít v jejich domovech a zemřít přirozenou smrtí. Za mě solidní 3* ()

monsieur

Seriál, který se mi líbí. Šumavu (a taky Soňu Norisovou) mám rád. Nejen, že jí to sluší i role jí sekne. Navíc musím říct, že mě mile seriál překvapil. ()

panMartin

Na Modravu mě nalákala Šumava. Nádherné záběry ze známých míst Šumavské přírody (moje srdeční záležitost), a ještě kvůli tomu že případy jsou inspirované skutečnými událostmi. Proti seriálu jsem nic neměl. Neříkám, že je to nějaký trhák nebo detektivka náročná na přemýšlení, ale prostě příjemná oddychovka. Příjemná Soňa Norisová, sympatický Satoranský a i ta Boušková, Myslím si, že koukat se to dá. ()

otík

Čtyři série nabídly seriál, který má svůj styl a ten ani trošku během těch spousty dílů nezmění. První série dopadla výborně, zbytek se už jen vezl v zaběhnutých kolejích a kvalitativně snad i trochu dolů. Případy byly většinou vraždy nebo pohřešovaní, ze kterých se pak opět vyklubala vražda. Jen sem tam byl nějaký náznak originálního vyřešení, jinak takové ploužení se za pachatelem.  Celkově však jde určitě o seriál, který je pohodový a většině nenáročných diváků TV Nova se bude líbit. ()

Skuby47

Po několika prvních dílech se mi seriál jeví kupodivu jako zdařilý. Není možná atraktivní pro milovníky akce, ale je uvěřitelný a odpovídající realitě. Sympatický vyšetřovací tým řeší v krásném horském prostředí běžné kriminální případy bez kopírování televizní tvorby ze zahraničí. ()

LadyPupu

Slátanina se strašidelně topornou Soňou Norisovou, která se v první sérii alespoň občas trošku snažila o jakous takous změnu výrazu ve tváři, ale ve druhé řadě už je jí to evidentně úplně u prdele. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička