Charlieho andílci (TV seriál)

Charlie's Angels

• slovenský

Charlieho anjeli

Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 1976, 109x45 min

Kate Jackson, Farrah Fawcett, Jaclyn Smith, Cheryl Ladd, David Doyle, Shelley Hack, Tanya Roberts, John Forsythe, David Hedison, Sid Haig, Charles Cyphers, Louise Sorel, Gary Grubbs, Brooke Bundy, BarBara Luna, Kenneth Tigar, Conrad E. Palmisano, Adrienne Larussa, Judy Landers, Eric Braeden, John McIntire, Cesar Romero, Tracey Walter, Tom Selleck, Edward Winter, Audrey Landers, Kim Basinger, Timothy Carey, Peggy Rea, Barry Bostwick, Gene Barry, Vito Scotti, Parley Baer, Anne Ramsey, Marki Bey, Stanley Kamel, Antonio Fargas, Dan Haggerty, Bradford Dillman, Reni Santoni, Mike Mazurki, Olivia Barash, Jenny O'Hara, James Darren, Scott Brady, Hari Rhodes, Joanna Pettet, Taurean Blacque, Richard Mulligan, Christopher George, Jeff Eagle, Jonathan Frakes, Phil Silvers, Marilù Tolo, Michael Callan, Fernando Lamas, Gary Collins, Art LaFleur, Dolores Dorn, Barry Sullivan, Barbi Benton, Janis Paige, Diane McBain, Richard Romanus, Mala Powers, Victoria Shaw, Harold J. Stone, Hugh O'Brian, Steve Sandor, Don Gordon, Howard Duff, James Gammon, Marc Alaimo, David Hayman, Peter Brown, James Sikking, Patti D'Arbanville, Steve Hanks, John Lupton, Patricia Barry, Meg Wyllie, Joy Garrett, Rosemary Forsyth, Melody Thomas Scott, Robert Gentry, Nicholas Worth, Herb Edelman, Richard Libertini, Ford Austin, Paul Burke, Woodrow Parfrey, Gary Frank, Shani Wallis, Randolph Mantooth, Ted Markland, Amy Stryker, Deborah Richter, Pat Crowley, Lloyd Bochner, Barbara Stanwyck, Robert Walker Jr., Anthony James, Tisha Sterling, Nancy Parsons, Denny Miller, Blackie Dammett, Norman Fell, Jeanette Nolan, France Nuyen, Bibi Besch, Michael Fairman, Edward Andrews, Charles Tyner, Joanna Barnes, Ivan Bonar, John Colicos, Dick Sargent, George Dickerson, Irene Hervey, Barbara Tarbuck, Belinda Balaski, Norman Alden, Robin Mattson, Cesare Danova, Bert Remsen, Shirley Stoler, Howard Witt, John Karlen, Nita Talbot, Jim Backus, Gavin MacLeod, David Huddleston, Anne Francis, Joseph Sirola, Ronnie Schell, Bernie Kopell, Ted Lange, Lauren Tewes, Dennis Fimple, Perry Lopez, Roy Jenson, David Hayward, Peter Mark Richman, Keye Luke, Arnie Moore, Don 'Red' Barry, Bert Freed, Marvin Kaplan, Arch Johnson, Logan Ramsey, Joseph Ruskin, Lurene Tuttle, Virginia Gregg, Bill Quinn, John Quade, Ron Soble, E.J. André, Madlyn Rhue, Robert Karnes, Steve Franken, Lyle Waggoner, Herb Vigran, Ross Martin, Arthur Malet, Harry Townes, Charlie Picerni, Eugene Robert Glazer, Dolly Read, Victoria Carroll, Alan Fudge, Arthur Tovey, Eric Lawson, David Sheiner, John Dennis Johnston, Norman Bartold, William Bryant, William Mims, Tom Simcox, John Crawford, Michael Shannon, Fran Ryan, Bert Convy, Neva Patterson, James Carrington, Sidney Clute, Eve McVeagh, Robert Lipton, John Zaremba, Peter Leeds, William 'Billy' Benedict, Arthur Space, Bill Zuckert, Simon Scott, Alvin Ing, Ben Hammer, Don Knight, Fred Lerner, Harry Northup, Ford Rainey, Robert Symonds, Joyce Jameson, Sunny Johnson, James Mitchell, Denise Galik, Read Morgan, Miriam Byrd-Nethery, William Phipps, John Myhers, Angel Tompkins, Jeanne Bates, Lee de Broux, Sonny Bono, Richard Foronjy, John Larch, Rodolfo Hoyos Jr., Nina Axelrod, Elaine Joyce, Don Galloway, Rex Holman, Annalee Jefferies, Al Harrington, Judson Pratt, Alfred Ryder, John Chappell, Bibi Osterwald, Edward Walsh, Richard Bakalyan, Bruce M. Fischer, Kathleen Nolan, Richard Gautier, Robert Rockwell, Jack Bannon, Vincent Baggetta, René Enríquez, Taylor Lacher, Gilbert Green, Michael Warren, Ben Davidson, Roz Kelly, Floyd Levine, Sully Boyar, Tom Reese, Linden Chiles, Gerald S. O'Loughlin, Fred Grandy, Lee Terri, Nancy Stephens, Frank Doubleday, Hugh Gillin, Jay Rasumny, Patch Mackenzie, Ken Del Conte, David Watson, John Lansing, Peter MacLean, Sally Kirkland, Allan Graf, Martha Smith, Jo Ann Pflug, Michael DeLano, Ken Scott, Barry Quin, Jean Allison, Nora Marlowe, Virgil Frye, Dack Rambo, Alex Henteloff, Joe Maross, Noah Keen, Karl Held, Lee Bryant, Michael Conrad, Tony Giorgio, Murray Matheson, John Petlock, Frank Maxwell, Alan Manson, Steve Gravers, Cliff Carnell, Clifford David, Michael Alldredge, Lynne Marta, Denise DuBarry, Audrey Christie, Ramon Bieri, Pepe Hern, Joanne Linville, Buck Young, Johnny Seven, Simon Oakland, Warren Berlinger, Andy Romano, Ivy Bethune, Joyce Brothers, William O'Connell, David Hurst, Christina Hart, Norma Connolly, Burton Gilliam, Cliff Emmich, Richard Roat, Lisa Moore, Bernie Kuby, Barbara Baldavin, Jenny Neumann, William Wellman Jr., John Lehne, Doug Sheehan, Mark Lonow, Peter Haskell, Carol Bruce, Jason Wingreen, Derek Murcott, Frank Geraci, Elyssa Davalos, Thomas Bellin, Michael Fox, Hilarie Thompson, Walter Mathews, Michael Goodwin, Eldon Quick, Robert P. Lieb, Corinne Camacho, Nate Esformes, Michael Bell, Hunter von Leer, Jack Knight, Bruce Watson, Richard Kelton, William Beckley, Robert Lesser, Pat Delaney, Marilyn Joi, Dawn Jeffory, Robert Tafur, Larry Block, Katherine Moffat, Paul Wexler, George Sperdakos, Royce D. Applegate, Gertrude Flynn, Jim Jansen, Tonya Crowe, John Steadman, Jonathan Goldsmith, Andra Akers, Burt Douglas, Tony Epper, Albert Paulsen, Buddy Lewis, Kay Stewart, Richard Kennedy, Edward Bell, Tad Horino, Hollis Irving, Sandy McPeak, Rose Gregorio, Ernest Harada, Phyllis Avery, Lydia Lei, Titos Vandis, Tom Ligon, Benny Baker, Ward Wood, Michael McGreevey, Robert Pierce

Klasický krimi seriál, kde tři pohledné dámy řeší různé zločiny, na které je upozorňuje tajemný Charlie. Ten s nimi komunikuje pouze po rádiu, takže ho nikdy žádná z nich neviděla. Originální námět především pro ženskou diváckou část. Příběhy jsou různorodé a nenáročné. Bohužel tu hodně zestárly speciální efekty a ony dámské souboje, přestřelky a honičky. Při dnešním pohledu jejich naivita doslova vyzařuje a budí úsměv. Na 70. léta je seriál však povedený a není divu, že se k němu filmaři dnes vrátili. Je to takové ocenění, které si jistojistě zaslouží.(21.7.2014)

Kultovní seriál mého dětství. Bylo mi deset a miloval jsem to. Každý čtvrtek večer jsem spěchal k TV a přepínal na "poláka". Už úvodní titulky, pod kterými běžel sestřih dramatických scén, mě přiváděly do tranzu. Ty tři holky mě dostávaly, byl jsem jejich fanda #1. Jakmile to ale zabalila Farrah Fawcett, klesl můj zájem na nulu. Už to prostě nebylo ono. Zajímalo by mě, jak by Andílci obstáli v mých očích dnes, po téměř třiceti letech. Bohužel, je to jeden z těch mála slavných seriálů, které dosud žádná z našich televizí nezakoupila.(23.6.2006)

Ve své době musely být andělské kočičky nehorázně populární...každý je znal - feministky buď šílely z toho jak se mužům lascivně nabízejí nebo je obdivovaly jako hrdinky, které to těm mužům zase natřou. A chlapi...no, není těžké přitlouct je k obrazovce, když se tam producírují takové...takové:) Vzpomeňte na Baywatch:P Je až neuvěřitelné jak populární se tenhle seriál během svojí poměrně krátké existence stal, a ještě neuvěřitelnější je, že je tak populární i dnes. A to kromě ženských půvabů (dnes už čirá nostalgie, i když Cheryl Laddová stále má co nabídnout;)) oplýval jenom dobře zapamatovatelnou znělkou, o kvalitách scénáře je lepší nemluvit.(21.5.2005)

• danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (7) - 34. ročník (za rok) 1976 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Farrah Fawcett, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kate Jackson, 35. ročník 1977 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kate Jackson, 36. ročník 1978 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kate Jackson, 37. ročník 1979 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Doyle(11.2.2009)

• Melies

4 / 10 Navonok krehké slečny s dokonalými postavami, no v prípade núdze schopné podávať nadľudské výkony (nemyslím v posteli, úchyláci!) a dokonca aj zapojiť šedú kôru mozgovú - klasická kombinácia, z ktorej mi normálne nabehnú vyrážky, teraz mi však až tak nevadila. Celé je to totiž tak nadnesené, že sa to jednoducho nedá brať vážne - a tým pádom sa na to nemôžete ani vážne hnevať. Jednoducho, typický limonádový seriál zo sedemdesiatych rokov.(8.1.2006)

• - Autorská práva k seriálu vlastní Drew Barrymore, představitelka jedné z hlavních rolí filmů stejnojmenné filmové série. (Mara12)

• - Kate Jackson bola pôvodne obsadená ako Kelly, no nakoniec si zahrala rolu Sabriny. (m.a.t.o.)

• - Absencia Shelley Hack bola vysvetlená tým, že postava Tiffany Welles, ktorú stvárňovala sa presťahovala na Východné pobrežie. (m.a.t.o.)