Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 13
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Rousse

Jo - musím uznat, že v záplavě nových "seriálů" je tohle opravdu kvalita. Ale na druhou stranu mě humoresky nedokázaly vtáhnout do té dobovosti, která by měla na diváka dýchat z obrazovky. Ty oprýskané a špinavé fasády domů, turistické značky a směrovky v záběrech, betonová zámková dlažba... Nemůžu tomu dát plný počet ani kdybych chtěla sebevíc a nezmění to ani fakt, že některé díly se natáčely před naší katedrou biologie v Olomouci:-) ()

ethos

Ja proste zboznujem tridsiate roky. Super oblecenie, pekne auta, prijemna hudba. Svet mal vtedy este styl. Humoresky su dobre prepracovane ma to myslienku dobre sa to pozera ma to aj dobovu atmosferu, len mi obcas trochu vadi kamera ani neviem preco, ale akoby mi tu atmosferu miestami narusala. ()

lskala

Jeden z nejnudnějších seriálů, jaký jsem kdy viděl. Zdejší vysoké hodnocení je pro mě doslova šokující!!! Četnické humoresky zařazuji za takové sračky jako ordinace v růžové zahradě apod. 20% - 1* ()

made1

Tak tohle je můj nejoblíbenější český seriál. Jediný, který mohu vidět neustále dokola a neubírá mu to na kráse. Člověk až zalituje, že nebyl součástí té party ať již prvorepublikové či tvůrčí. Obrovské díky hercům, štábu a panu Moskalykovi a jeho dceři. Ne že bych ráda neviděla osudy četníků po válce, ale nebylo by to veselejší. PS:Škoda těch zbouraných kasáren, protože tam bych se opravdu moc ráda podívala. ()

Maynard.

Strážmistr Arazim, já tě jednou přerazim... Z Humoresek sem viděl cca 10 epizod, tu poslední dneska a pokaždý sem byl příjemně potěšen. A hlavně příjemně vtažen do meziválečných let. Do dob, kdy lidé byli zdvořilí, uctiví, kdy byli strážci zákona obllíbení a kdy se i u nás jezdilo na silnici vlevo. Tvůrci zasluhují velký potlesk za to, že si s kulisamy, s vozidly a konečně i s kostými dali velmi záležet. Co se týče hereckého obsazení, tak bys horkotěžko hledal víc nabitej seriál, nej je u mě jednoznačně Trojan, kterej je prostě frajer i jakožto policajt. Samotné příběhy sou nevyrovnané, někdy se jedná o velmi napínavou detektivku, jindy nič moč. A to je právě ten důvod, proč nedám full stars. Jinak to ale vypadá, že budu pomaličku pokoušet další díly. ()

Babous

Pěkná prvorepubliková atmosféra, ale nic víc. Na českých hercích je hrozně vidět, že si v roli nejsou vůbec jisti sami sebou, dějové zápletky víceméně (pod)průměrné. Navíc mě odrazuje přílišná délka jednotlivých epizod - být díly o polovinu kratší a svižnější, hodnotím líp. ()

Ferinka

V životě jsem zažila pár smutných okamžiků - loučení po gymplu, smrt morčete, ztrátu peněženky - ale tou nehorší bylo skončení Četnických humoresek. Byl to Moskalyk, který dal našemu národu Trojana, jehož herectví bylo do té chvíle spíš předmětem fantaskních diskuzí, tedy herce nemajícího v dnešní době žádnou konkurenci a jednou se po něm bude v Dejvicích jmenovat divadlo. A byl to Moskalyk, který probudil v divácíích díky Humoreskám touhu poznat první republiku taky trochu z jiné stránky, a byl to Moskalyk, který vlastně proslavil Brno a brněnské skvělé herce. Humoresky jsou geninální jednou hrozně prostou věcí - jsou veselé i vážné zároveň, nic nezlehčují a přesto jsou vtipné. A když slyším ty nepopsatelné tóny Kurzovy typické hudby, tak si vzpomenu na Béďu, jak vyskočil z letadla a zpečetil si tak ten svůj osud. Jedno je jasné - k tomuhle se pokračování nikdy nenapíše. ()

insurgentes

Policie v tomto seriálu lže, krade, vydírá, provokuje, provádí nátlak, neoprávněně vniká do soukromých objektů, používá svěřené prostředky k soukromým účelům, ožírá si držky v pracovní době, a přesto je obyvatelstvu celkově tak nějak u prdele. Jen dneska ty šmejdi nechoděj pěšky, je jich asi milionkrát víc a maj stokrát větší pravomoce. U mě se alespoň díky tomuhle seriálu vyvinula alergie na slovo "Töpfer". A vlastně i na "Tomáš". ()

herr_carter

No nikdy mě tento seriál nezaujal, viděl jsem asi 3 díly a nikdy ne celé, hodnotím jenom kvůli mému oblíbenci Tomáši Töpferovi................moje hodnocení = 3 z 10. ()

SG-1

"Copak jste dělal včera mezi desátou, dvanáctou? Zase jste poslouchal tu skladbu: Já sem ti dala a tys mi dal?" -praporčík Arazím- ()

klúčik

Tento žandársky seriál milujem. Nahral som si všetky diely. Musím ale podoktnúť, že prvé dve série sa mi páčili viac, ako posledná séria. Hrá tu množstvo výborných hercov a čo je perfektné, že z celej bývalej republiky. V Brne som bol na vojne, tak mám k tomuto seriálu aj osobný vzťah. Dávam 100%. Pám Moskalyk a pani Moskalyková ďakujem!!! ()

BluT

U těch dílů co jsem viděl, jsem se bavil, ale koukal jsem se na něj jenom, když sem zrovna v tu dobu neměl co na práci. Nic mě prostě nenutilo se na něj koukat pravidelně, zas tak dobrý seriál to není. Jo a vyzvihl bych T. Töpfera. Toho náčelníka, nebo co je, hraje super:) ()

brooklyn73

Brnenska patracka vykreslena nezapomenutelnym zpusobem. Zacatek treti serie, byt dosti pomaly, konec je vsak neuveritelne rychly a dinamicky. Predposledni epizoda Posledni soud ukazala jaky potencial v sobe ma Pavlina Moskalykova. Dovolim si tvrdit,ze v podobnem stylu natocena protektoratni, ctvrta serie by se musela stati absolutni bombou. Skoda,ze se tak asi nikde nestane. ()

islanzadi

Tomáš Töpfer má užasnou roli, která není ani kladná ani záporná a hraje ji úplně úžasně. Když se k tomu přidá atmosféra doby první republiky, příběhy, které mají spád a herecké umění Ivana Trojana vznikne skvost mezi českými seriály. A v době nekonečných Ulic, Ordinací v růžový zahradě docela dobré osvěžení a ujištění, že se i u nás ještě točí normální seriály. ()

Billie777

Jednoznačně jeden z nejlepších českých seriálů všech dob. Líbí se mi všechny série, bylo to vtipné, skvělý herci. Co dodat? Prostě česká seriálová špička. ()

Sygi

Ne všechy díly Humoresek jsou geniální a bezchybné, seriál jako celek si ode mě ale zaslouží plný počet, zkrátka kvůli svému téměř kultovnímu postavení. Arazím, Béďa, Ludmila či Čenda, to jsou pro mě klasické postavy, bez nichž si český seriálový svět neumím představit. Podobenství i mentalita první republika je zde zvládnuta také skvěle (zejména četné myšlenkové pochody "co si o mě kdo pomyslí" a "tatínek chtěl, abych..."). A některé případy jsou nezapomenutelné. V třetí sérii, pravda, děj trochu pokulhává (nemohl jsem uvěřit mizerné kvalitě některých dílů, např. Rýhonosec řepný), postupně však graduje až do silně dojemného finále. Pátračka je pro mne českou srdeční záležitostí a nedám na ni dopustit. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký