Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 26
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

baroko

Bylo by to všechno jen k pousmání, kdyby nešlo o další promarněnou příležitost, protože myšlenka byla asi jinak dobrá. V celém seriálu je řada míst, která celé to snažení deklasovala na totální frašku. Hlavní hrdina je člověk, který se chová jako naprostý hulvát a pitomec, ale divákovi je stále vnucována představa, že jde o toho nejlepšího chlapa na světě, kterého si chce dokonce z hradu vyžádat do svých služeb i sám prezident Masaryk... Nejhorší jsou ty věčně otravná sexuální témata, bordely a bordeldámy, nepřetržité řvaní a přehrávání (tak typické pro Moskalyka). Rovněž nástupem Erazímovy ruské dcery vzniká další zcela trapná a nadbytečná linie, která vše zase o něco více posouvá do růžového kýče. Také úroveň jednotlivých dílů je extrémně kolísající. Z celého seriálu bych se jich snad dalo nakonec pár vybrat, které by o samotě mohly být příjemně průměrnou sérií. Ale balastu je zde tolik, že by možná ani to nepomohlo. A tak místo pousmání je zde na místě spíše smutný povzdech. ()

cross

Vynikající seriál, který dokáže napnout i rozesmát, s plejádou výborných (nejen) brněnských herců a skvělým scénářem. Úžasně odpočinková podívaná, na niž si vždy udělám čas a zatím snad nejlepší série posledních let. ()

Ev.D.

Jeden z nejlepších českých seriálů a toho je třeba si vážit. vtipné scény nechybí ani u tu. Spousty originálních případů ,které by mě v životě nenapadly.. ()

d@v3tranc3

Antonín Moskalyk vytvořil nádherný seriál z období 1. republiky, který nemá na poli českých seriálů konkurenci. Každá postava má něco do sebe a dohromady působí jako jedná velká rodina. Chtěl bych se vrátit v čase a zažít dobu 1. republiky s kolegy z četnické pátrací stanice Brno. ()

šerminator

Pro mě asi nejlepší český seriál vůbec. Nejdřív bych vypíchnul herecké obsazení. Jedna hvězda za druhou, role ušité snad na tělo jednotlivým hercům. Ústřední dvojice Töpfer-Trojan funguje dokonale. Navíc vše doplněno skvělými brněnskými herci z niž u mě vede Erik Pardus. Další výbornou stránkou jsou scénáře. Tady Pan režisér Moskalyk zužitkoval všechny své zkušenosti s kriminálními seriály v minulosti a dovedl to ještě o kousek dál. Seriál dokáže být napínavý a dobrodružný, a zároveň zábavný a milý. Bohužel jednu věc musím vytknout. A tou je 3. řada seriálu, kdy už pan řežisér Moskalyk byl těžce nemocný a otěže převzala jeho dcera. Je tady vidět, že díly najednou ztratily něco ze svého kouzla, asi možná více té kriminalistiky a napínavosti a více se zaměřily na osobní vztahy mezi postavami. ()

KASUGI

Já jsem to tehdy po premiéře v tv nějak nemusel, odpuzovala mě ta kamera, takže až po letech to začínám oceňovat. Ty příběhy jsou napsané opravdu dobře a chytlavě. Nejlepší je druhá a třetí série. ()

vyfuk

Co si budeme namlouvat, Četnické jsou seriál mého dětství. Přinesl mi mnoho sentimentu, nádherných vzpomínek, ale i traumat. Ke všemu se snad dostanu. Seriál jsem neviděl uceleně mnoho let. A podle mého šokujícího zjištění jsem nějaké díly neviděl vůbec. A zrovna takové kritické jako třeba Klaudie, který málem zacloumá celým seriálem. První série je asi klasika nejvyšší kvality. Je to znát. Příběhy mají silné kriminální příběhy a už nějak jste schopní si vytvářet city k postavám. A to efektivně. A hlavně dojde i na dobré spojení s názvem, kdy se občas opravdu královsky bavíte. Z mnoha epizod na mě celkově sedne nostalgie, ale ta je hold uzpůsobena i určitou kvalitou mnoha epizod. Druhá série už je v celku oříšek. Tvůrci předpokládají, že jste si k postavám vytvořili až moc dobrý vztah, takže upozaďují kriminální zápletku a do popředí jdou vztahy postav. Přes trochu irelevantní rozkol mezi Arazímem a Jarým kvůli jejich společné ženě, což v onom obalu vypadá mnohdy irelevantně. To je spojené pak i s milostným trojúhelníkem Ludmily a Karličky, což je také něco, co mnohdy má dost vágní nádech. A trpí tím i upozadění případů samotných. Asi největší drzost v tomhle je Doktor Smrt, ve kterém je záporák analyzován, skoro i nějak odsouzen, ale bez důkazů a bez ničeho, takže zde není žádný konec. A tato drzost dokonce dostane dvojdíl. Pak už to jde ráz naráz. Příkladem je i poslední díl série, ve kterém je vlastně Klaudie usvědčena z toho být agentka NKVD nebo koho a nikdo nemá zájem na tom to vyšetřit nebo zjistit jak se věci mají. Pak o mnoho let později jde na scénu poslední série. Ta je lehkým hřebíčkem do rakve, ale vlastně i důstojným rozloučením zároveň. Postavy už více hrají na humor, návrat starých známých a nějaký sentiment k nich, který je někdy až směšně irelevantní. K tomu dosti debilní sexuální narážky ne-li děj vystavěný jenom na tom, že někdo někoho vomrdá a řeší se tím veškerý problém. To je dosti absurdní i na tento mnohdy odlehčený seriál, který tím skoro začne připomínat méně vtipný díl Prciček. I přesto se na poslední dva díly vše najednou zvláštně obrátí. Seriál má asi nejlepší humor od první série a navíc i kriminální zápletku. Spíše i osobně vyrovnávací, protože se blíží konec a přeci jen i smutná doba nás vleče k Protektorátu. Na konci neuvěřitelně dominuje kombinace Donutil a Preiss a seriál je vyhrocený až si z toho nesu následky (scéna se Sudeťáky na dvoře asi jen tak nezapomenu). Stejně tak ani celý seriál a myslím, že na něj nezapomenu v dobrém. I přes to všechno špatné, jsem se vždy těšil na nový díl. A tím se s poslední doby nemůže chlubit ani lecjaká stamilionová produkce v Americe přes kina až VOD. ()

P1tr

Příjemně natočený a zahraný dobový seriál se sympatickými postavami. Naštěstí se nebrnká na vážnou notu a celé to působí značně odlehčeně a pro obstojné vtipy se nechodí daleko. ()

pfa

Projekt Četnické humoresky je bezpochyby "nový" velký přínos do studnice našich novodobých seriálů. Myslím, že dost vysoko hledí na ostatní záležitosti. První série byla opravdu dobrou zárukou velmi zajímavých, humorných krimi příběhů z první republiky (té také náleží bez pochyby 9/10), i s přispěním těch nejlepších autorů a herců. Druhá série je taktéž velmi povedená, dle mého názoru přecejen ale o jeden stupínek níže (tedy 8/10). Série třetí je už trochu jiná, jak filmově, tak autorsky. Více komediální, nežli kriminální, ikdyž to slovo komediální není tak úplně na místě... Série třetí je prostě (bohužel) níže ne o stupínek, ale přinejmenším o třídu, či dvě. I proto nemůžu celkově dát pět hvězdiček, jak jsem původně zamýšlel, nevystihovalo by to prostě ten nepoměr jako kompletu, takže za čtyři. [8/1O]* ()

Styxos

Co si budeme nalhávat, asi nejlepší český seriál, jaký kdy u nás vznikl. Můžu se na to dívat do nekonečna a nikdy, nikdy mě to nepřestane bavit. Asi nejlepší je první a druhá série a třetí už za svými staršími sestřičkami dosti zaostává, ale poslední dva díly mi to docela vynahradily... ()

manonfire

Srovnání s "Hříšnými" se tady prostě přímo vnucuje. Je zřejmé že o tuto ambici humoresky nestojí, protože by rozhodně neobstály. Režie, herci a vlastně ani představitel hlavního hrdiny, podle mě nehrajou první Bartolomějskou ligu, a to ani za časů rady Vacátka, ani za éry Honzy Zemanů(to prosím zaprotokolovat, protože pokud šlo o krimi a ne o agitačku svinské doby, byla ta atmosféra někde jinde.) Myslím, že uznání a hlavně zájem přiřčený seriálu je tak trochu více než by bylo příhodno a vyplynul spíše z vyhladovění trhu po tématické záležitosti z vlastních luhů a hájů, deficitu prvorepublikové nostalgie a ukrutně dobrácké bandě četníků startujících k výjezdu zpravidla od talíře buchet s láskou upečených paní domácí. Ikdyž Ivan Trojan se prostě nezapře a s nadhledem deklasuje zbytek pátračky. 40% ()

giovanni3

Jeden z nejlepších českých seriálů vůbec. Taková kriminálka s lidskou tváří v krásném období 1. republiky. Najde se slabší díl, ale povětšinou to je fakt paráda. 5z5 ()

Jello Biafra

Unikátny seriál českej televízie sa odohráva za čias prvej republiky. Sledujeme osudy brnenskej četnickej pátračky. Sú to poväčšinou sympaťáci od kosti. Jednotlivé diely sú remeselne zručne natočené a majú osobitnú dobovú atmosféru. Jednoznačne vynikajúci televízny seriál. ()

Trapper33

Jeden z mála českých seriálů, které budu mít vždycky rád. Je pravda, že poslední díly jsou za ostatními kvalitou nejméně o stupeň, ale jako celek, jsou Četníci jedním z nejlepších českých seriálů. ()

solskjaer

Hned ze začátku musím říct, že bytostně nesnáším telenovely a seriály, kde banda herců a častěji neherců se snaží o rádoby dějově zajímavý a napínavý seriál (RODINNÁ POUTA, POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ atd.). Četnické humoresky se mohou jevit stejně a ze začátku jsem si myslel , že půjde o stejný kýč, leč jsem byl velice mile překvapen. Velice svěží děj, příjemní herci a hlavně velmi zábavný scénář mě přesvědčili, že i u nás dokážeme natočit povedený seriál.Zahálka rulezzzzz! ()

Chise

Skvělý seriál z období první republiky, proti kterému veškerá VKVčka a Ordinace nemají šanci. Co je staré, je dobré. ()

Mr.Jackass

Jeden z mála novodobých rize českých seriálů u kterých jsem se výborně bavil a u kterých na mě dýchla ona půvabná atmosféra první republiky. Bohužel nové díly svojí kvalitou zaostávají. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký