Americký táta (TV seriál)

American Dad!

American Dad!

Animovaný / Komedie

USA, 2005, 203x22 min

Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Seth MacFarlane, Curtis Armstrong, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas, Chris Diamantopoulos, Paget Brewster, Fred Tatasciore, David Koechner, Martin Mull, John DiMaggio, Stephen Root, Lisa Edelstein, Megyn Price, David Herman, Lizzy Caplan, Tom Hollander, Amy Hill, Amir Talai, Seth Green, Peter Paige, Scott Lowell, Richard Gant, Leisha Hailey, Victor Raider-Wexler, Jane Lynch, Will Forte, Rob Riggle, Richard Kind, Ron Livingston, Phill Lewis, Sandra Oh, Nat Faxon, Molly Shannon, Beau Bridges, John Cho, Swoosie Kurtz, Ivana Milicevic, Clancy Brown, Forest Whitaker, Ari Graynor, Ken Jeong, Jon Tenney, Emmanuelle Chriqui, Gina Gershon, Kristen Schaal, Elias Koteas, Amy Sedaris, Bryan Cranston, Jodi Long, Leslie Jordan, Azura Skye, Ioan Gruffudd, Jon Cryer, Stark Sands, Tzi Ma, Harve Presnell, Diane Delano, Patton Oswalt, Becki Newton, Missi Pyle, Skyler Gisondo, David Hemingson, Michelle Krusiec, Raven-Symoné, Andy Samberg, Kat Dennings, Zach Galifianakis, Nahnatchka Khan, Grey Griffin, Judd Hirsch, Bob Odenkirk, Edward Asner, Ron Perlman, Gabourey Sidibe, Anjelica Huston, Peter Scolari, Eric Stonestreet, Devon Werkheiser, Leigh-Allyn Baker, Wilson Cruz, Josh Gad, Jeremy Sisto, Beth Littleford, Susie Essman, David Boreanaz, Eartha Kitt, Burt Reynolds, Wally Wingert, Megan Hilty, Jim Rash, Zooey Deschanel, Cheech Marin, Maria Bamford, Rob Huebel, Werner Herzog, Sarah Michelle Gellar, Nicole Sullivan, Seth Rogen, Romany Malco, Brian Posehn, Andy Richter, Busy Philipps, Carmen Electra, Elizabeth Peña, Grant Heslov, Josh Groban, Melissa Peterman, Randy Spears, Leslie Bega, Alex Fernandez, Thandie Newton, Chris Klein, Peter Graves, Mike Hagerty, Bobby Lee, Joss Stone, Ricardo Montalban, Iggy Pop, Reno Wilson, Andrew Caldwell, J.B. Smoove, Jay Thomas, Tichina Arnold, Nick Kroll, Jeff Perry, Hulk Hogan, Mary Jo Catlett, Scott Lawrence, Chloë Grace Moretz, Natasha Melnick, Masam Holden, Brian Doyle-Murray, Pete Holmes, Michael McShane, Brian George, Kat Purgal, Alyson Hannigan, Ron Lynch, Max Burkholder, Masasa Moyo, Alison Becker, Larisa Oleynik, Ralph Garman, Jocko Sims, Michelle Monaghan, Emily Deschanel, Maria Thayer, Eric Edelstein, Josh Robert Thompson, Ricky Blitt, Brian Lally, Max Charles, Olivia Wilde, Austin Majors, Thomas Brodie-Sangster, Kim Kardashian West, Amy Pietz, Tim Gunn, Charles Bradley, Uma Thurman, Laura Bell Bundy, Ellen Albertini Dow, Janelle Monáe, Diane Robin, Daran Norris, Murray Miller, CeeLo Green, Melanie Paxson, Estelle Harris, James Patrick Stuart, Peter Mackenzie, Anne Gregory, Steve Schirripa, Josh Fadem, Gregory Jbara, Liz Sheridan, Jeff Sloniker, Alan Rachins, Wendie Jo Sperber, Debra Wilson, Don Lake, Ryan Deal, Kevin Michael Richardson, Josh Homme, Rhea Seehorn, Loni Love, Karen Maruyama, Mitzi McCall, Suzanne Cryer, Rob Tinkler, Billy Van Zandt, Patrick Bristow, Niecy Nash, T.E. Russell, Chris Cox, Ali Wong, John Ennis, Erik Sommers, Rick Podell, April Stewart, John Lehr, Brian Boyle, James Adomian, Charles Dennis, Jill Talley, Brooks Gardner, Keone Young

Slabší Family Guy. Ne přímo humorem, ani postavami, ale chybí mi tu nějaká přidaná hodnota, třeba jako má FG vtipný flashbacky během konverzací nebo speciální díly ala Stewie a Brian, tak American Dad nic takovýho nemá. Je to škoda. Roger je bez debat nejvtipnější postavou. Není to seriál k zahození, ale kdybych si měl vybrat mezi FG či AD, vždycky zvolím Griffinovic rodinku. Mimochodem, úvodní znělka je stejně tak návyková jako u protějšího seriálu. Hodnoceno: 7 sérií.(22.8.2015)

Zacalo to Simpsonama. Pokracovalo Futuramou take od Groeninga, nasledovan South Parkem a Family Guye od Setha McFarlanea. Pokazde slo o dalsi vyvojovy stupen fenomenu, ktery se zrodil prave na Vanoce '89 - americkeho animovaneh oserialu kritizujici a zaroven oslavujici vsechny aspekty americkeho zivota. A mysleli jste si, ze dovolit si vic nez ve Family Guyovi uz nejde? Omyl a naopak, posledni ditko teto svebytne evoluce je na svete uz treti sezonu a bere si na paskal stale ty same i jeste neobjevene taje americkych, ale z casti i nasich - zapadnich - dusi. Najdeme zde jeste lepe vyhranene charaktery (machismus otce rodiny jiz davno presahl onu pomyslnou miru unosnosti a do oci bijici skryta homosexualita rodinneho mimozemstana je zaminkou pro spoustu kabaretnich vystupu) a stale nove bizarni postavy doplnujici originalni pribehy, jejichz zabavnosti se zadny jiny serial nevyrovna. Pro me osobne genialni kritika, ale hlavne i obhajoba americkeho zivota, snu a cele spolecnosti. Proste nej nej nej animovany serial v soucasnosti, ktery si zaslouzi aspon 10* :)(11.12.2006)

• 4k7

Dal jsem tomu šanci, podíval se na deset dílů a nevidím jediný důvod, proč bych měl vidět další. Podobnost se seriálem Family Guy je znatelná...a bodejť by ne, když je od stejných tvůrců. Ale zatímco u Family Guye jsem se občas zasmál a postavičky jako Stewie, Brian nebo Quagmire, byly zajímavým zpestřením, u American Dad nehrozí ani jedno(28.8.2010)

Seriál American Dad se mi jeví mnohem lépe. Hlava rodiny Stan je zcela jiný typ člověka než Peter nebo Houmer. Pracuje u CIA a narozdíl od nich neholduje alkoholu, je zodpovědný a dalo by se říct, že má rysy drsňáka. Svým způsobem je to hrdinný typ. Avšak je velice netolerantní, kontroverzní a snaží se vždy, aby bylo po jeho. U mě rozhodně zajímavější postava než Peter.(12.6.2011)

Prvních pár epizod slabších, ale pak se to zvrtlo v naprostou špičku. Tak jako Griffinovi jsou co se týče slušnosti někde mezi Simpsony a South Parkem, tak American Dad je někde mezi Simpsonovými a Griffiny... ale spíše se blíží Griffinům. Všechny postavy jsou tady naprosto skvělé, přičemž vede mimozemšťan Roger a otec rodiny Stan. Roger totiž dokáže tak neskutečně zahláškovat, že i když se semtam vyskytne slabší díl, on to všechno dkáže zachránit. A když už ani on ne, pak je tu ještě ryba Klaus. Prostě nářez. Simpsni jsou oproti tomu nuda k uzoufání(dřív jsem je žral, ale po tomhle jsem vysoký názor na ně byl nucen poněkud snížit) P.s.: Příčku v oblíbených sdílí s Griffiny(1.3.2013)

• - Jeff Fischer je pojmenovaný podle kamaráda Setha McFarlana. (Martin_W)

• - Snot vznikl na základě Boogera z filmu Pomsta Šprtů (1984), který ho dokonce i dabuje. (Martin_W)

• - Steve se objevil ve všech epizodách, kromě poslední ze 4. série. (Martin_W)