Ulice

Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (více)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

-bad-mad-wolf- odpad!

Poté, co mě u oběda hystericky vyrušila skupina rodinných příslušníků s tím, že v Ulici někdo umře a musim honem na internetu zjistit, kdo to bude, rezignuju na mírumilovnost a těžce vydobíjenou toleranci vůči tuzemským soap operám... protože WTF OMG! Sady nekonečných a nudně natočených seriálů o nudných životech nudných postav, který jsou jednou za dvacet epizod čeřený hrstí umělohmotných konfliktů, pochopim snad jen v zájmovým okruhu důchodkyň, pro něž tenhle seriál často supluje život mladých a pracujících. ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci, děj, příběhy, osudy, prostředí, záběr témat, mezi postavami to jiskří, seriál je uvěřitelný a drží se reality -hudba je tu vedlejší a více v recenzi/// Když tak čtu včechny vaše komentáře, neujde mi že jsou skoro všechny ranné, tedy ze začátku seriálu a nevidím snad nikoho kdo by ohodnotil seriál po všech 214 dílech. Až na jeden či dva díly jsem zhlédl všechny části tohoto seriálu a mohu tedy snad objektivně zhodnotit celí tento seriál. Chápu že když Vás seriál nezaujme od začátku plácnete sem jednu hvezdičku a více se k tomu nevracíte, avšak u tohoto seriálu je to chybka. Už jen proto že víceméně splňuje to co sliboval. Tím je myšleno realtime čas a především propojení s realitou, toho se drží po celou dobu seriálu. Čas od času se zde objeví zmínka o tom či onom významném období (velikonoce, mistrovství ve fotbale...) a když si vzpomeneme na to, že seriál se natáčí s dvouměsíčním předstihem, dá to určitě trošku práce, aby vše bylo jak má a nestal se nějakej kopanec. Příběhy jsou zajímavé, reálné a hlavně všestrané. Seriál se snaží zaujmout všechny generace a snad jedna z mála chybyček je, že někdy máte pocit, že je vám nabízeno až násilně mnoho různorodých situací a občas si řeknete, že přecejen ten život je trošku obyčejnější a nudnější. Nadruhou stranu je to dáno tím, že nesledujeme 5 nebo 10 postav jak je to u jiných seriálů bežné, ale sledujeme zde životy cca 30 hlavních postav a přibližně 20 vedlejších (desítky lidí v komparsu nepočítám) a k tomu si přičtěte několik hostujících lidí ( Ondřej Brzobohatý, Marek Vašut) a máte zaděláno na velkou Ulici. Ještě než se dostanu k prostředí a kulisám, zůstanu chvíli u postav. Jistě mnozí z vás, ne-li snad každý má v oblibě české herce, tedy alespoň jednoho, pokuď né více. Proč o tom mluvím? Protože zde nenajdete jen samé neznáme tváře. V seriálu totiž hraje mnoho českých áčkových herců (jmenovat nemusím, stačí se podívat do obsahu herců) a je tedy celkem jasné, že zde objevíte tu svoji oblíbenou tvář. Tuto sqadru dopňuje několik nových mladých tváří (Jakub Štáfek, od 212. části Ondřej Brzbohatý...) a i když jsem na ně od některých z Vás slyšel kritiku, tady musím uznat že tvůrci vybrali dobře, i když je pravda, že se neproslavý tak jako třebas Vojta Kotek z jiného seriálu. Snad jediné co mi trošku vadí, že mladí herci nedostávají ještě více prostoru. Prostředí Ulice je vlastně originální, protože se vždy odehrává v ulici a jeho prostorách (až na pár výjimek-letiště, škola, rybník...) a dokonale nám tedy představuje komunitu této části Prahy. Kulisy jsou uvěřitelné a i když evokují k doměnce, že seriál je v uvozovkách zahraný na metru čtverečním, (což ve skutečnosti je) s trochou představyvosti nebo ignorance si dokážete představit celistvou ulici jako skutečnou. Za zmínku stojí někde napsané oficiální vyjádření, že hlavní postavy se mění ve vedlejší, prostě že v jednu dobu tři hlavní postavy někdy později můžou být jen ve vedlejších rolích a naopak osudy vedlejších postav se dostanou do hlavní dějové línie. Pravdy na tom trochu je, ale situace se má poněkud jinak. Hlavní postavy zůstanou postavami hlavními (změnit tento stav může jen rozvázání dvouleté pracovní smlouvy s herci, nebo nedej bože jejich úraz či smrt, která by je vyřadila z natáčení) je děj (příběh) je nám v jednotlivých částech promítán jen s některými postavami. V jednu dobu je hlavním tématem příběh ženy která je závislá na drogách a tato událost se týka jen okruhu nekolika postav ( v tuto chvíli jakoby postav hlavních) a ve vedlejší línii probíhá děj jiný (jakoby s vedlejšími postavami), který se však během týdne může dostat do hlavní dějové línie a mezitím nám nabíhá další s jiným tématem a postavami a tak pořád dokola. I díky tomuto scénaristickému tahu dny ubíhají a pořád je na co se dívat. Osobní simpatie k hercům, postavám a příběhům nechám na jindy ať Vás už nezdržuju (dopíšu je čáskem), však teď budou prázdniny, čas na filmíky a v září se u tohoto seriálu můžeme zase sejít, Nova nás určitě nezklame :§)/// Celkem 87%/// () (méně) (více)

codeas

Příběhove lepší než jeho spolubojovník "Ordinace v růžové zahradě". Herecké obsazení je lepší půměr. Naproti tomu děj je rozhodně jeden z nejlepších - otázkou však zůstavá kam se bude směřovat po mnoha dílech když TV NOVA chce seriál vysílat co nejdéle. Jako naprostou skoro novinku je snaha v seriálu reagovat na dění "v realitě". ()

Easykk

Víte že Chuck Norris skoukl všechny díly seriálu ,,Tak jde čas,, přes jeden víkend?!! :) Co by pak udělal s jednohubkou jako je Ulice...tipuju, že by to stihnul shlédnout při oddychu mezi čtyřiapadesátou a pětapadesátou otočkou s kopem v letu, mezi velice pomalu odlétávajícími končetinami čtyřiapadesáti bezkončetinových trupů, jež nestačily ani spadnout na zem a kterým se teprve teď začal v tvářích zračit údiv nad znenadání všudekolempoletujícími údy a bezkončetinovými majiteli ostatních všudekolempoletujících údů. :))) Dávám jednu, protože pro mě naštěstí nemám bednu!! :) ()

HoneyBunny odpad!

Nuda... nuda... ulízaný Pavel Kříž... nuda... nuda... špatně hrající Brzobohatý... nuda.. blé, Eva Ajchmajerová... nuda... nuda... fajn, už je sedm, můžu přepnout na zpravodajství na Primě. Určitě nejsem sama, kdo při sledování dalšího seriálového veledíla planety Novy, měl podobné pocity. Asi zapomněli, že každý seriál musí být aspoň o něčem. Nicméně pro důchodce je to asi dobrá zábava. ()

• Jakub Štáfek (Matěj), který už jednou ze seriálu odešel a po pauze se vrátil, prohlásil, že tentokrát už odchází definitivně. Důvodem je jeho přechod k bojovým sportům, kterým chce věnovat veškerý čas. (Duoscop)

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc