Ulice

• Slovensko Ulica
Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (více)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

Recenze (1 142)

HoneyBunny odpad!

Nuda... nuda... ulízaný Pavel Kříž... nuda... nuda... špatně hrající Brzobohatý... nuda.. blé, Eva Ajchmajerová... nuda... nuda... fajn, už je sedm, můžu přepnout na zpravodajství na Primě. Určitě nejsem sama, kdo při sledování dalšího seriálového veledíla planety Novy, měl podobné pocity. Asi zapomněli, že každý seriál musí být aspoň o něčem. Nicméně pro důchodce je to asi dobrá zábava. ()

paascha odpad!

Mrknul jsem jen jednou a velice krátce na kousek tohoto veledíla, a dodnes se tomu vyhýbám tak, že na Nově pouštím raději jen formuli jedna. Hrůza a děs, oživlá noční můra všech lidí s vkusem. Nova opět ukázala, že je velkou mattkou nevkusu a trapnosti, a málo platné, celá trapná Príma se se svýmy Pouty a Vékávéčky může jít bodnout. Vítěz v soutěži Peklo v TV je jasný! ()

Colonist

Někdy tento seriál okem zahlédnu. Zhruba první dvě sezóny na dnešní českou seriálovou tvorbu ušly. Jakmile ale nabývaly další stovky epizod, odcházeli staří dobří herci a přicházeli noví, většinou hrozní, seriál stále více a více upadal k odpadu. Dnes to sice stejně ještě tak úplně odpad není, pár starých veteránů to ještě táhne a občas se objeví dobrá zápletka, ale má to k tomu odpadu velmi blízko. ()

PauloZ

1* za to, že je to naše. Jinak bída, nedovedu si představit, že bych to sledoval díl po dílu, nebo se na to těšil. Nechcu to nijak shazovat, protože své dost velké publikum to má, ale na mě to neleze ani trošku. To co se v některých dílech děje a řeší, je totálně na palicu a v většině případech, z toho co jsem viděl, je mi trapně. Rádoby šíleně silné emoce, vztahové a rodinné krize nejednou hraničící s debilitou a co víc, celá řádka slabých herců. Všude kolem nás se neustále řeší reálné a vážné problémy, tak proč to proboha rvat jěště do seriálu. Nechápu. Tak bídně málo je dobrých komediálních seríálů, které pobaví a člověk se odreaguje, ale těchto hovadin je na dvě ruky. ()

Xeelee

Autorům se povedlo něco neuvěřitelnýho. Napsali pro cílovou skupinu napínavej seriál o ničem s velmi sympatickými a nesympatickými postavami, které půlka národa miluje a druhé jsou spíš ukradené, než aby je nenáviděli. ● Tvůrci je pořád dostávají do různých krizových situací (závislost na drogách, gamblerství, těžká autohavárie, AIDS a další) a občas dokonce udělají ze špatné postavy klaďase jak poleno nebo naopak, takže se tam pořád něco děje a nenudí/nesere to kvůli nedostatku děje/debilitě jako konkurence. Moje matka to sleduje ani nedutá. Na Nově ale strašně rádi lidem diktují, co je dobré (Ježíšek) a co ne (Santa) a všude je přítomna skrytá(?:) reklama. ● Herecké výkony jsou vesměs dobré, často velmi nadprůměrné (spousta vynikajících herců). ● Když občas kus vidím během večeře, tak netrpím. To se o jiném českém seriálu podobného ražení říct nedá. Navíc Ulice nevyhnívá jako například Velmi křehké vztahy, které díkybohu na podzim skončí, ale postupem času se zlepšují, ať už se to týká kamery, scénáře, inteligentnější a nenucenější reflexe současného dění nebo prohlubování charakterů některých postav. Je tu ale i dost karikatur (některé bych musel po pár minutách v mé blízkosti uškrtit), skrz které tvůrci ukazují pohled z různých úhlů pohledu. Ne všechny ale jsou ploché postavičky. ● Zlepšuje se i situační komika. Když jsem viděl opilou drbnu (jména postav si nepamatuju) s ručníkem na hlavě a flaškou tuzemáka v ruce po neplánovaném koupání při rybaření, tak jsem to nevydržel a začal se hurónsky chechtat. No a když se dnes přišla matka podívat na video se smrtí mafiána Vasila, tak mi spadla čelist a zvednul jsem hodnocení z odpadu na dvě hvězdičky. Způsob, jakým se v posledním videu (jiná jsem neviděl) pracuje s napětím a emocemi, je úžasnej. V začátcích to ale neměla Ulice ke svým zvratkopudným bratříčkům daleko. ● Kdyby měl tenhle nekonečnej seriál pořádnej děj (což nehrozí), tak bych s hodnocením určitě ještě šel nahoru. Přesně takhle si představuju úspěšnou továrnu na výrobu ovcí. Šíp Factory. Teda vlastně Plesk. ● Ale i když komentář vyznívá dost kladně, tak bych byl mnohem raději, kdybych se na Ulici ani příležitostně dívat nemusel. ()

• V seriálu si do této doby zahrálo celkem 9 sourozeneckých dvojic. (M.B)

Související novinky

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (více)

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)