Reklama

Reklama

Ulice

(seriál)
  • Slovensko Ulica
Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Hrají:

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1 137)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale některé dějové linie jsou zajímavé. Neříkám, že jde o přelomové dílo kinematografie, ale tvrdím, že jde o to lepší na televizní obrazovce. Nedá se to srovnat s brakem typu letiště nebo Pojištovna štěstí a proto nedokážu s čistým srdcem dát méně. Třeba více uživatelů dá šanci Nováckému seriálu a uzná, že je lepší než konkurenční seriály. PS: jedna hvězdička dolů, protože se z toho stal doslova český Tak jde čas... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Když se řekne "Ulice", vybaví se mi spojení "každej blbej den". Hned potom se mi vybaví postava mladého faráře halekající protestsong o tom jak mladý lidi s báglama z domu vodcházej. A upřímně řečeno, po umělecké stránce je tahle druhá myšlenka daleko větší nářez a zaujme daleko víc než takřka denní trápení těch několika nováckých lidiček a jejich řešení "všedních starostí", jako jsou nevěry, útěky dětí z domu, nechtěná láska milionáře, boj o komunální moc, dcera přivádějící si přítele z vyššího stupně bytí, minulost pronáledující ubohou feťačku svedenou na scestí a podobně. Nicméně sem tam se objeví nějaký ten překvapivě povedený vtip nebo scénka skutečně jako ze života, a upřímně řečeno, daleko víc mě vytáčí idiocie dialogů v Ordinaci V Růžové Zahradě nebo vůbec totální esence zoufalství jménem Bazén či papundeklová Rodinná Pouta. Ano, i v Ulici se setkáme s archetypem seriálového dialogu: "Dylane, jsem v hajzlu, rozvázala se mi tkanička u boty." "Nechceš si o tom promluvit?", ale skutečně by to mohlo být mnohem horší. A vzhledem ke kadenci by to byl mnohem větší nápor na nervy a duševní zdraví než výše uvedené "skvosty televizní zábavy". PS: Za díl s nějakou VELMI ODVÁŽNOU lesbickou scénou (už dávno ne toho roztomilého děvčátka s rovnátky z Jojo klubu) Patricie Solaříkové a Michaely Badinkové bych šel i výš než na tři hvězdy:)) ()

Reklama

Karlos80 odpad!

všechny recenze uživatele

Bezproblémově výdělečný job, pro bandu zkrachovalých a dnes již stěží uplatitelných herců. Některé ty zde objevšíse rychlokvašky snad ani za herce považovat nemůže. Člověk časem zapne bednu a nestačí se divit, kdo všechno za "pseudo-umělce" se to na něj zkrs obrazovku kouká , kdyby alespoň občas neměli plnou hu*u, aby jim alespoň někdy bylo rozumět. Oni točí, my točíme, no hlavně že nějaká ta jistota stálé práce je že? Když bych někoho měl vyzdvihnout tak snad jen toho "UKRAJINSKÉHO" kuchaře, který se mě tam v začátcích zdál nejsympatičtější. Seriál, který se snad za každou cenu chce vyrovnat nekonečnému celosvětovému trháku "Tak jde čas". Našlápnuto má zatím velmi dobře, ale prozatím ho vyrovnal leda tak jen v tom odpadu, tak uvidíme jaksi povede dál. Ale jak znám některé nemyslící Čechy, tak ti na to budou čumět i kdyby sračky z nebe padaly, a pokud jde o tvůrce a některé ty pseudoherce a rychlokvašky, tak pokud jde o lowáčky a stálou práci, tak ti jen tak nepoleví:-) ()

Radek99 odpad!

všechny recenze uživatele

Při tak skvělém hereckém obsazení a realizačních možnostech je vyznění seriálu opravdu velkým propadákem! Investovat takové tvůrčí a umělecké prostředky do projektu, který reflektuje pouze populistické hledisko sledovanosti a rozplizne se do telenovelové podivné rychlosti času, mi přijde jako opravdu velké, velké mrhání... Tenhle seriál není možná úplně hrůzný, ale zaostává za očekáváním takovým způsobem, že mě to skutečně mrzí?! děsí?! šokuje?!... Proč to ti naši herci vůbec berou? I když odpověď je mi bohužel úplně jasná:-( ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele

Nekonečný seriál o nikdy nekončících, rádoby aktuálních problémech, obyvatel jedné ulice. Že vás to ani v nejmenším nezajímá? Ani se vám nedivím, ovšem pravidělně to (ne)dobrovolně sleduji pondělí co pondělí během návštěv u rodičovstva a z těch nekonečných seriálů (nejen našich) mi to přijde nejen nejsnesitelnější, ale rovnou i nejlepší. A to, že vidím sotva jeden z deseti až dvaceti dvojdílů a jako by se mezitím nic nestalo? Tak to těžko u tohoto typu pořadu z ranku "kulisa na doma po práci" brát jako zápor. ()

Galerie (367)

Zajímavosti (67)

  • Matyáš Valenta (Franta) se nechal slyšet, že když v seriálu trpěl epilepsií a měl zahrát záchvaty, tak mu s tím pomáhali rodiče, kteří jsou lékaři a v seriálu fungovali jako odborní poradci. (Duoscop)
  • V jedné epizodě je Tereza Jordánová (Patricie Solaříková) téměř znásilněna spolužáky. Pro lepší důvěryhodnost jí dal režisér facku a ona se ze šoku sama rozbrečela. (balone)

Související novinky

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala…

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v…

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem…

Reklama

Reklama