Ulice (TV seriál)

Ulica

Drama / Komedie / Rodinný

Česko, 2005, 3210x45 min

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo, Pavel Kříž, David Vobořil, Václav Svoboda, Hana Maciuchová, Rudolf Hrušínský ml., Michaela Maurerová, Zdena Hadrbolcová, Ljuba Krbová, Milan Kňažko, Miroslav Šimůnek, Václav Mareš, Dan Brown, Jana Švandová, Zdenka Procházková, Michaela Badinková, Milena Dvorská, Dalimil Klapka, Dušan Klein, Adrian Jastraban, Marek Vašut, Tomáš Savka, Bohumil Klepl, David Vávra, Bořivoj Navrátil, Václav Rašilov, Jitka Asterová, Martin Dejdar, Patricie Solaříková, Martin Hofmann, Michal Zelenka, Veronika Žilková, Matyáš Valenta, Tereza Bebarová, Michaela Dolinová, Anna Fixová, Dominika Kadlčková, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Jana Krausová, Stanislav Zindulka, Pavla Tomicová, Václav Sloup, Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, Jan Vágner, Aneta Krejčíková, Jana Bernášková, Marko Igonda, Ondřej Brzobohatý, Dany Mesároš, Tomáš Valík, Čestmír Řanda ml., Nina Divíšková, Monika Kvasničková, Daniela Kolářová, Jakub Prachař, Anh Thu Nguyen Thi, Šárka Ullrichová, Pavel Rímský, Tomáš Matonoha, Libuše Švormová, Michal Jagelka, Michal Suchánek, Richard Genzer, Svatopluk Matyáš, Petra Lustigová, Maroš Kramár, Kryštof Rímský, Lucie Pernetová, Alexandr Minajev, Václav Knop, Tereza Nekudová, Miloš Vávra, Robert Jašków, Barbora Mottlová, Sabina Králová, Pavel Novotný, Jana Birgusová, Markéta Tannerová, Jakub Štáfek, Štěpán Benoni, Jana Sováková, Daniel Svoboda, Nikola Hronová, Magdaléna Bianka Ištoková, Agáta Prachařová, Anna-Marie Valentová, Leoš Juráček, Kateřina Lojdová, Otakar Brousek ml., Karolina Pešlová, Vladimír Brabec, Zuzana Vejvodová, Andrej Hryc, Lubomír Lipský st., Lenka Vlasáková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Ladislav Gerendáš, Vladimír Šmicer, Ladislav Županič, Lucie Štěpánková, Jakub Zdeněk, Jaroslava Zimová, Richard Zevel, Jan Battěk, Ivo Novák, Michael Hofbauer, Lucie Juřičková, Eliška Křenková, Martin Matejka, Petr Vršek, Lucie Benešová, Martin Myšička, Juraj Deák, Nikola Navrátil, Lenka Hornová, Miluše Bittnerová, Jana Altmannová, Zdeněk Hess, Stanislava Jachnická, Jindřich Khain, Dušan Jamrich, Pavel Soukup, Zdeněk Černín, Eva Elsnerová, Milan Riehs, Nikola Říhová, Stanislav Lehký, Anna Bazgerová, Marie Málková, Kristina Pavelková, Naděžda Chroboková-Tomicová, Libuše Fanturová, Valérie Zawadská, Zbygniew Kalina, Eva Jelínková, Otto Rošetzký, Miroslav Hanuš, Tereza Helšusová, Petr Pěknic, Stanislav Aubrecht, Ivan Jiřík, Tomáš Měcháček, Alexandr Postler ml., Jana Vyšohlídová, Marcel Rošetzký, Pavel Nečas, Kamil Halbich, Ondřej Malý, Pavel Lagner, Vanda Švarcová, Pavel Svoboda, Milan Šteindler, Rey Koranteng, Jana Galinová, Miroslav Berka, Martin Zahálka, Pavel Novák, Vojtěch Nouzák, Rudolf Bok, Pavel Batěk, Adéla Pristášová, Kryštof Hanzlík, Marie Málková, Jan Kadeřábek, Peter Nečas, Svatopluk Schuller, Jiří Racek, Martin Stránský, Jarmila Švehlová, Jan Lepšík, Hana Doulová - Krobotová, Zdena Sajfertová, Radka Fidlerová, Jaroslava Brousková, Petr Jančařík, Jiří Havel, Petr Pelzer, Rudolf Jelínek, Vladimír Škultéty, Věra Janků, Josef Loučím, Radka Pavlovčinová, Jan Novák, Mário Kubec, Jan Teplý ml., Jitka Nerudová, Vladimír Kudla, Tomáš Krejčíř, Klára Doležalová, Lucie Borhyová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Radek Kuchař, Lukáš Langmajer, Jiří Kaftan, Jana Břežková, Filip Cíl, Josef Nedorost, Martin Krojidlo, Jiří Dvořák, Jakub Žáček, Hana Sršňová, Dana Sedláková, Miloslav Maršálek, Jana Boušková, Miroslav Šnajdr, Vladimír Hrabal, Jarmila Vychodilová, Karel Voříšek, Helena Němcová, Kristýna Stýblová, Ivana Buková, Mojmír Maděrič, Hana Tomášová, Eva Režnarová, Luboš Veselý, Martin Janouš, Antonín Novotný, Vilém Udatný, Simona Prasková, Marián Kleis ml., Šárka Marková-Brázdová, Pavel Nový, Filip Rajmont, Antonín Kaška, Petra Jungmanová, Martin Pechlát, Václav Matějovský, Martin Kubala, Sára Voříšková, Natálie Topinková, Petr Reidinger, Ondřej Havel, Petr Buchta, Jaromír Meduna, Monika Maláčová, Josef Wiesner, Petra Špalková, Jiří Vojta, Martin Polách, Martin Pošta, David Štěpán, Jakub Stádník, Robert Tyleček, Josef Navrátil, Luboš Vrňata, Ludmila Zábršová-Molínová, Dana Syslová, Vilma Cibulková, Izabela Kapiasová, Petra Hřebíčková, Michal Pátek, Pavel Slabý, Hanuš Bor, Petr Halíček, Jan Jankovský, Jan Hofman, Vít Karas, Evellyn Pacoláková, Filip Richtermoc, David Šír, Johanna Steiger-Antošová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Panzner, Robert Hlavatý, Pavla Beretová, Petr Falc, Dalibor Gondík, Václav Noid Bárta, Vilém Čok, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Eva Kodešová, Jan Komínek, Karel Pokorný, Zdeněk Žák, Martin Kraus, Petr Kantor, Jan Kratochvíl, Jaroslav Šmíd, Petr Štěpán, Jarmila Vlčková, Filip Blažek, Petra Tenorová, Romana Goščíková, Berenika Kohoutová, Olga Lounová, Roman Štolpa, Vladislav Beneš, Josef Weinzettel, Jiří Vyorálek, Vladislav Rousek, Jan Vondráček, Jiří Bábek, Jitka Sedláčková, Jan Vlasák, Lenka Termerová, Vanda Chaloupková, Michaela Doubravová, Johan Mádr, Vasil Fridrich, Kateřina Urbanová, Andrea Daňková, Martin Holec, Miroslav Babuský, Martina Šťastná, Jindřich Hrdý, Petr Vágner, Ján Jackuliak, Hana Seidlová, Josef Kubáník, Kamil Střihavka, David Steigerwald, Ivana Stejskalová, Dáša Kouřilová, Pavel Šimčík, Tomáš Magnusek, Jitka Jirsová, Barbora Lukešová, Johana Krtičková, Matěj Merunka, Jurij Galin, Petra Ben Messaoud, Roman Zach, Šárka Vaculíková, Hana Igonda Ševčíková, Tomáš Kobr, Malvína Pachlová, Lucie Trmíková, Tomáš Tintěra, Kristýna Frejová, Pavel Tesař, Vanda Hybnerová, Michal Holán, Kamila Janovičová, Patrik Děrgel, Sabina Rojková, Stanislav Majer, Jiří Strach, Olga Želenská-Drápalová, Dana Pešková, Milan Peroutka ml., Marika Procházková, Pavel Doucek, Ondřej Lechnýř, Jiří Maria Sieber, Diana Šoltýsová, Alžběta Oborníková, Vojtěch Záveský, Jiří Zapletal, Martin Simandl, Slávek Bílský, Josef Kuhn, Andrea Horská, Jiří Štrébl, Bára Vyskočilová, Přemysl Bureš, Julius Neumann, Oldřich Kříž, Karel Zima, Markéta Zehrerová, Jan Holík, Helena Lia Tachovska, Diana Korbelová, Jáchym Kovář, Petr Klimeš, Emil Horváth ml., Aleš Háma, Petr Florián, Andrej Polák, Tomáš Dastlík, Martin Hruška, Matouš Ruml, Hana Holišová, Petr Matoušek, Petra Štíbrová, Sara Sandeva, Petra Svoboda, Zuzana Stavná, Barbora Mošnová, Kateřina Janečková, Marek Salvet, Milena Steinmasslová, Henrieta Hornáčková, Eliška Dohnalová, Anna Kadeřávková, Tomáš Karger, Lukáš Jůza, Mariana Prachařová, Karolína Hlaváčková, Patrik Kytka, Pavel Mádl, Jindřich Žampa, Thomas Zielinski, Jakub Janatka, Josef Vaverka, Jaromír Janeček, Petr Vojnar, Ivan Vyskočil, Zuzana Slavíková, Tomáš Hron, Dita Sládečková, Lenka Zahradnická, Denisa Pfauserová, Bohdana Pavlíková, Ondřej Volejník, Martin Finger, Rostislav Novák ml., Hoa Guyen Khac, Matouš Rajmont, Debora Štolbová, Markéta Stehlíková, Tereza Vítů, Vincent Navrátil, Anežka Rusevová, Markéta Procházková, Cyril Dobrý, Rudolf Slivka, Jan Tuna, Vojtěch Fülep, Rostislav Novák st., Aleš Balda, Ota Balage, Petra Johansson, Antonín Hardt, Lenka Daňková, Vojtěch Johaník, Matěj Dadák, Václav Helšus, Anna Lucie Schollerová, Barbora Mudrová, Jaroslav Blažek, Zdeněk Rohlíček, Janek Ledecký
  • Xeelee

Autorům se povedlo něco neuvěřitelnýho. Napsali pro cílovou skupinu napínavej seriál o ničem s velmi sympatickými a nesympatickými postavami, které půlka národa miluje a druhé jsou spíš ukradené, než aby je nenáviděli. ● Tvůrci je pořád dostávají do různých krizových situací (závislost na drogách, gamblerství, těžká autohavárie, AIDS a další) a občas dokonce udělají ze špatné postavy klaďase jak poleno nebo naopak, takže se tam pořád něco děje a nenudí/nesere to kvůli nedostatku děje/debilitě jako konkurence. Moje matka to sleduje ani nedutá. Na Nově ale strašně rádi lidem diktují, co je dobré (Ježíšek) a co ne (Santa) a všude je přítomna skrytá(?:) reklama. ● Herecké výkony jsou vesměs dobré, často velmi nadprůměrné (spousta vynikajících herců). ● Když občas kus vidím během večeře, tak netrpím. To se o jiném českém seriálu podobného ražení říct nedá. Navíc Ulice nevyhnívá jako například Velmi křehké vztahy, které díkybohu na podzim skončí, ale postupem času se zlepšují, ať už se to týká kamery, scénáře, inteligentnější a nenucenější reflexe současného dění nebo prohlubování charakterů některých postav. Je tu ale i dost karikatur (některé bych musel po pár minutách v mé blízkosti uškrtit), skrz které tvůrci ukazují pohled z různých úhlů pohledu. Ne všechny ale jsou ploché postavičky. ● Zlepšuje se i situační komika. Když jsem viděl opilou drbnu (jména postav si nepamatuju) s ručníkem na hlavě a flaškou tuzemáka v ruce po neplánovaném koupání při rybaření, tak jsem to nevydržel a začal se hurónsky chechtat. No a když se dnes přišla matka podívat na video se smrtí mafiána Vasila, tak mi spadla čelist a zvednul jsem hodnocení z odpadu na dvě hvězdičky. Způsob, jakým se v posledním videu (jiná jsem neviděl) pracuje s napětím a emocemi, je úžasnej. V začátcích to ale neměla Ulice ke svým zvratkopudným bratříčkům daleko. ● Kdyby měl tenhle nekonečnej seriál pořádnej děj (což nehrozí), tak bych s hodnocením určitě ještě šel nahoru. Přesně takhle si představuju úspěšnou továrnu na výrobu ovcí. Šíp Factory. Teda vlastně Plesk. ● Ale i když komentář vyznívá dost kladně, tak bych byl mnohem raději, kdybych se na Ulici ani příležitostně dívat nemusel.(31.5.2008)

• Laxik

Když tohle začali před deseti lety dávát, asi měsíc jsem na to koukal a děsně se za to styděl. Nutno dodat, že mým hlavním (a téměř jediným, ale to už si tak dobře nepamatuju) důvodem byla pěkná bloncka Dominika Kadlčková v roli Hrušínského vnučky. Dnes prchám nejbližší únikovou cestou, kdykoli se Ulice objeví na obrazovce.(27.1.2015)

• korbitch22

nejmenší zlo z těchto českých telenovel,ale vlastně největší co se týče počtu dílů.je až obdivuhodné jak na nás dokážou chrlit jeden debilní díl za druhým a lidi na to furt čuměj a čuměj,jo hold česká obdoba seriálu tak jde čas na nás bude chrlit průjem asi ještě dlouho.jestli se divíte za co ta jedna hvězda,pak vám s radostí odpovím:za to že aspoň zde je nějaký ten náznak herectví.ale co v tom ty lidi proboha dělaj????kurva to se fakt nikde jinde neuživěj že musej brát takový sračky?herci jako:kříž,hrušinský,brodská,maciuchová to byli kdysi esa.teď jsou to už jen prodejný děvky.(7.11.2008)

• argenson

Jestliže Ulice něčemu prospěla, tak hlavně obrovskému nárůstu popularity paní Hany Maciuchové. Která si to jistě zaslouží a sama byla jistě překvapená, k čemu účast v dlouhodobě pochybném projektu může vést. Přiznávám, cca prvního půlroku jsem příležitostně Ulici viděl, ovšem to tam ještě hráli herci. A vybavuju si díl, kdy Tereza Brodská chtěla péct krůtu na Den díkůvzdání. Tenkrát jsem se vážně bavil, jenže to už je nějakých pět šest let zpátky.(24.8.2012)

• Brouk

2*, zatím.Čekal jsem něco otřesného ala jihoamerické telenovely, nekonečné seriály a na věci o ničem. Musím říct, že je to překvapivě na nekonečný seriál relativně!!! inteligentní a snesitelné.... Což je jak říkám relativní - ale srovnávám-li to s italskými, jihoamerickými a mexickými ptákovinymi, tak si nemohu pomoci, nevadí mi to, je to koukatelné, ale neříká se hop, dokud.... uvidíme, co bude dál....(20.9.2005)

• - V epizodě číslo 2760, se Lumír (Václav Svoboda) a Světlana (Tereza Bebarová) dívají na notebooku na film s názvem Tři bratři (2014). (willy1)

• - V seriálu se vystřídalo neuvěřitelných 30 paruk. (duklak2)

• - Kadeřnice Bety, kterou hraje Jana Bernášková, má v seriálu dceru Barborku. Ve skutečnosti je to její pravá dcera, která se jmenuje Justýnka. (duklak2)