Ulice (TV seriál)

Ulica

Drama / Komedie / Rodinný

Česko, 2005, 40–60 min

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo, Pavel Kříž, David Vobořil, Václav Svoboda, Hana Maciuchová, Rudolf Hrušínský ml., Michaela Maurerová, Zdena Hadrbolcová, Ljuba Krbová, Milan Kňažko, Miroslav Šimůnek, Václav Mareš, Dan Brown, Jana Švandová, Zdenka Procházková, Michaela Badinková, Milena Dvorská, Dalimil Klapka, Dušan Klein, Adrian Jastraban, Marek Vašut, Tomáš Savka, Bohumil Klepl, David Vávra, Bořivoj Navrátil, Václav Rašilov, Jitka Asterová, Martin Dejdar, Patricie Pagáčová, Martin Hofmann, Michal Zelenka, Veronika Žilková, Matyáš Valenta, Tereza Bebarová, Michaela Dolinová, Anna Fixová, Dominika Kadlčková, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Jana Krausová, Stanislav Zindulka, Pavla Tomicová, Václav Sloup, Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, Jan Vágner, Aneta Krejčíková, Jana Bernášková, Marko Igonda, Ondřej Gregor Brzobohatý, Dany Mesároš, Tomáš Valík, Čestmír Řanda ml., Nina Divíšková, Monika Foris Kvasničková, Daniela Kolářová, Jakub Prachař, Anh Thu Nguyen Thi, Šárka Ullrichová, Pavel Rímský, Tomáš Matonoha, Libuše Švormová, Michal Jagelka, Michal Suchánek, Richard Genzer, Svatopluk Matyáš, Petra Lustigová, Maroš Kramár, Kryštof Rímský, Lucie Pernetová, Alexandr Minajev, Václav Knop, Tereza Nekudová, Miloš Vávra, Robert Jašków, Barbora Mottlová, Sabina Králová, Pavel Novotný, Jana Birgusová, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jakub Štáfek, Štěpán Benoni, Jana Sováková, Daniel Svoboda, Nikola Hronová, Magdaléna Bianka Ištoková, Agáta Hanychová, Anna Marie Valentová, Leoš Juráček, Kateřina Lojdová, Otakar Brousek ml., Karolina Pešlová, Vladimír Brabec, Zuzana Vejvodová, Andrej Hryc, Lubomír Lipský st., Lenka Vlasáková, Kristýna Podzimková, Ladislav Gerendáš, Vladimír Šmicer, Ladislav Županič, Lucie Štěpánková, Jakub Zdeněk, Jaroslava Zimová, Richard Zevel, Jan Battěk, Ivo Novák, Michal Hofbauer, Lucie Juřičková, Eliška Křenková, Martin Matejka, Petr Vršek, Lucie Benešová, Martin Myšička, Juraj Deák, Nikola Navrátil, Lenka Hornová, Miluše Bittnerová, Jana Altmannová, Zdeněk Hess, Stanislava Jachnická, Jindřich Khain, Dušan Jamrich, Pavel Soukup, Zdeněk Černín, Eva Elsnerová, Milan Riehs, Nikola Říhová, Stanislav Lehký, Anna Bazgerová, Marie Málková, Kristina Pavelková, Naděžda Chroboková-Tomicová, Libuše Fanturová, Valérie Zawadská, Zbigniew Kalina, Eva Jelínková, Otto Rošetzký, Miroslav Hanuš, Tereza Sochorová, Petr Pěknic, Stanislav Aubrecht, Ivan Jiřík, Tomáš Měcháček, Alexandr Postler ml., Jana Vyšohlídová, Marcel Rošetzký, Pavel Nečas, Kamil Halbich, Ondřej Malý, Pavel Lagner, Vanda Švarcová, Pavel Svoboda, Milan Šteindler, Rey Koranteng, Jana Galinová, Miroslav Berka, Martin Zahálka, Pavel Novák, Vojtěch Nouzák, Rudolf Bok, Martina Babišová, Pavel Batěk, Adéla Pristášová, Kryštof Hanzlík, Marie Málková, Jan Kadeřábek, Peter Nečas, Svatopluk Schuller, Jiří Racek, Martin Stránský, Jarmila Švehlová, Jan Lepšík, Hana Doulová, Zdeňka Sajfertová, Radka Fidlerová, Jaroslava Brousková, Petr Jančařík, Jiří Havel, Petr Pelzer, Rudolf Jelínek, Vladimír Škultéty, Věra Janků, Josef Loučím, Radka Pavlovčinová, Jan Novák, Mário Kubec, Jan Teplý ml., Jitka Nerudová, Vladimír Kudla, Tomáš Krejčíř, Klára Doležalová, Lucie Borhyová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Radek Kuchař, Lukáš Langmajer, Jiří Kaftan, Jana Břežková, Filip Cíl, Josef Nedorost, Martin Krojidlo, Jiří Dvořák, Jakub Žáček, Hana Sršňová, Dana Sedláková, Miloslav Maršálek, Jana Boušková, Miroslav Šnajdr, Vladimír Hrabal, Jarmila Vychodilová, Karel Voříšek, Helena Němcová, Kristýna Stýblová, Ivana Buková, Mojmír Maděrič, Hana Tomášová, Eva Režnarová, Luboš Veselý, Martin Janouš, Vilém Udatný, Simona Prasková, Marián Kleis ml., Šárka Vondrová, Pavel Nový, Filip Rajmont, Antonín Kaška, Petra Jungmanová, Martin Pechlát, Václav Matějovský, Martin Kubala, Sára Voříšková, Natálie Topinková, Petr Reidinger, Ondřej Havel, Petr Buchta, Jaromír Meduna, Monika Maláčová, Josef Wiesner, Petra Špalková, Jiří Vojta, Martin Polách, Martin Pošta, David Štěpán, Jakub Stádník, Robert Tyleček, Josef Navrátil, Luboš Vrňata, Ludmila Zábršová-Molínová, Dana Syslová, Vilma Cibulková, Izabela Kapiasová, Petra Hřebíčková, Michal Pátek, Pavel Slabý, Hanuš Bor, Petr Halíček, Jan Jankovský, Jan Hofman, Vít Karas, Evellyn Pacoláková, Filip Richtermoc, David Šír, Johanna Steiger-Antošová, Kateřina Hrachovcová, Jiří Panzner, Robert Hlavatý, Pavla Beretová, Petr Falc, Dalibor Gondík, Václav Noid Bárta, Vilém Čok, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Eva Kodešová, Jan Komínek, Karel Pokorný, Zdeněk Žák, Martin Kraus, Petr Kantor, Jan Kratochvíl, Jaroslav Šmíd, Petr Štěpán, Jarmila Vlčková, Filip Blažek, Petra Tenorová, Romana Goščíková, Berenika Kohoutová, Olga Lounová, Roman Štolpa, Vladislav Beneš, Josef Weinzettel, Jiří Vyorálek, Vladislav Rousek, Jan Vondráček, Jiří Bábek, Jitka Sedláčková, Jan Vlasák, Lenka Termerová, Vanda Chaloupková, Michaela Tomešová, Johan Mádr, Vasil Fridrich, Kateřina Urbanová, Andrea Daňková, Martin Holec, Miroslav Babuský, Martina Šťastná, Jindřich Hrdý, Petr Vágner, Ján Jackuliak, Hana Seidlová, Josef Kubáník, Kamil Střihavka, David Steigerwald, Ivana Stejskalová, Dáša Kouřilová, Pavel Šimčík, Tomáš Magnusek, Jitka Jirsová, Barbara Lukešová, Johana Krtičková, Matěj Merunka, Jurij Galin, Petra Ben Messaoud, Roman Zach, Šárka Vaculíková, Hana Igonda Ševčíková, Tomáš Kobr, Malvína Pachlová, Lucie Trmíková, Tomáš Tintěra, Kristýna Frejová, Pavel Tesař, Vanda Hybnerová, Michal Holán, Kamila Janovičová, Patrik Děrgel, Sabina Rojková, Stanislav Majer, Jiří Strach, Olga Želenská-Drápalová, Dana Pešková, Milan Peroutka ml., Marika Procházková, Pavel Doucek, Ondřej Lechnýř, Jiří Maria Sieber, Diana Šoltýsová, Alžběta Oborníková, Vojtěch Záveský, Jiří Zapletal, Martin Simandl, Slávek Bílský, Josef Kuhn, Andrea Horská, Jiří Štrébl, Bára Vyskočilová, Přemysl Bureš, Julius Neumann, Oldřich Kříž, Karel Zima, Markéta Zehrerová, Jan Holík, Helena Lia Tachovska, Diana Korbelová, Jáchym Kovář, Petr Klimeš, Emil Horváth ml., Aleš Háma, Petr Florián, Andrej Polák, Tomáš Dastlík, Martin Hruška, Matouš Ruml, Hana Holišová, Petr Matoušek, Petra Štíbrová, Sara Sandeva, Petra Svoboda, Zuzana Stavná, Barbora Mošnová, Kateřina Janečková, Marek Salvet, Milena Steinmasslová, Henrieta Hornáčková, Eliška Dohnalová, Anna Kadeřávková, Tomáš Karger, Lukáš Jůza, Mariana Prachařová, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Patrik Kytka, Pavel Mádl, Jindřich Žampa, Thomas Zielinski, Jakub Janatka, Josef Vaverka, Jaromír Janeček, Petr Vojnar, Ivan Vyskočil, Zuzana Slavíková, Tomáš Hron, Dita Sládečková, Lenka Zahradnická, Denisa Pfauserová, Bohdana Pavlíková, Ondřej Volejník, Martin Finger, Rostislav Novák ml., Hoa Guyen Khac, Matouš Rajmont, Debora Štolbová, Markéta Stehlíková, Tereza Vítů, Vincent Navrátil, Anežka Rusevová, Markéta Procházková, Cyril Dobrý, Rudolf Slivka, Jan Tuna, Vojtěch Fülep, Rostislav Novák st., Aleš Balda, Ota Balage, Petra Johansson, Antonín Hardt, Lenka Daňková, Vojtěch Johaník, Matěj Dadák, Václav Helšus, Anna Lucie Schollerová, Barbora Mudrová, Jaroslav Blažek, Zdeněk Rohlíček, Janek Ledecký, Cristiano Donati, Vladimír Kratina, Denny Ratajský, Jiří Kniha, Milan Šimáček, Jan Vyskočil, Ivan Sochor, Jana Trojanová, Klára Hanušová, Ben Cristovao, Lukáš Matěj, Jan Kolařík, Karolína Šafránková, Amy Huck, Blanka Zdichyncová, Klára Miklasová, Anna Jiřina Daňhelová, Jakub Wehrenberg, Lucie Kožinová, Vojtěch Babišta, Petr Šimčák, Karolína Krézlová, Anna Klausnerová, Vuk Čelebić, Markéta Plánková, Jiří George Konečný, Stanislav Macháček, Michael Běhounek, Gabriela Jiráčková, Milan Aulický, Radek Krejčí, Antonín Procházka, Alena Mihulová, Zdeněk Julina, Linda Rybová, Jitka Smutná, Darina Ničová, Vláďa Šafránek, Sára Affašová, Natálie Drabiščáková, Jaroslav Mendel, Martin Sobotka, Filip Švarc, Miroslava Součková, Aleš Petráš, Petr Kubala, Táňa Malíková, František Kreuzmann, Jana Kovalčíková, Sára Korbelová, Vojtěch Machuta, Veronika Čermák Macková, Jan Řezníček, Terezie Vraspírová, Radim Juhász, Tereza Blažková, Pavel Želízko, Marián Samek, Michaela Marečková, Roman Teprt, Yvetta Blanarovičová, Michal Slaný, Alena Štréblová, Jiří Hána, Lukáš Masár, Eliška Hanušová Bašusová, Marta Sládečková, Miluše Šplechtová, Lukáš Mucha, Veronika Bellová, Ondřej Novák, Eva Hacurová, Vojtěch Hrabák, Barbora Seidlová, Natalie Golovchenko, Antonio Šoposki, Marek Latiok, Drahomíra Stejskalová, Martina Hekerová, Anežka Matušinská, Lucie Vojtová, Irena Máchová, Karol Csino, Felix Šrámek, Jakub Vašek, Johnny Horák, Patrick Markes, Jan Šraitr, Libor Matouš, Petr Reif, Nela Kailová, Ladislav Dušek, Ondřej Studénka, Patrik Böhm, Zuzana Pillmann, Hana Baroňová, Filip Čapka, Karolína Lipowská, Aleš Procházka, Jan Kopal, Michal Pleskot, Marek Svoboda, Patrik Bořecký, Jiří Böhm, Jiří Hájek, Eliáš Vyskočil, Klára Jelínková, Vendula Fialová, Jiřina Vacková, Michaela Váňová, Karel Heřmánek, Miloslav Mejzlík
  • kinej

Hůř by to natočit nešlo, ani kdyby to byl záměr. Ulice dodává pojmu odpad zcela nový rozměr. Tohle je totiž absolutní odpad a ještě k tomu šílěně nudný. Je to Odpad na druhou. Orgie nudy. Přijde mi uhozené sledovat seriál ve kterém se nic, ale opravdu NIC neděje. Vy z vás, kteří se libujete v nudě, doporučuji se raději hodinu koukat z okna, nebo do akvárka. To co tam uvidíte bude určitě hodnotnější, než tato nekonečná stoka, vlajková loď TV NOVA. Ulice je jakýmsi ztělesněním toho, čemu říkám pasivní "zábava." Člověk se může buď zabavit nějak smysluplně, číst si, učit se slovíčka, sportovat, sledovat kavlitní filmy, relaxovat při hudbě a nebo totálně rezignovat a nechat se bavit čímkoliv co nám televize nabídne, ať je to třeba sebedebilnější. Nejdříve se to divákovi zdá blbé, ale po pár dílech člověk otupí a pak už tu demenci ani nevnímá.To už ale není jen rezignace na zábavu, ale i rezignace na život. Jaký smysl potom má žít? Nechci se nikoho dotknout, ale pro mě už není velký rozdíl mezi tím sledovat Ulici a ležet v rakvi. A to nemyslím ironicky. Jsem-li někdy okolnostmi nucen sledovat tuhle žumpu české kultury, přepadá mě úzkost. Vidím totiž jak rychle čas letí a jak já jím mrhám sledováním zbytečností, které mě nijak neobohatí. Den má 24 hodin. Z toho dejme tomu 10 hodin spím a tak 10 hodin (včetně dojíždění) jsem v práci. Zbývají 4 hodiny. A obětovat, byť jen deset minut z tohoto drahocenného času, Ulici, není nic jiného než sprosté plýtvání. To už mi opravdu přijde lepší se ožírat, to se pak alespoň něco děje.(20.7.2009)

• Laxik

Když tohle začali před deseti lety dávát, asi měsíc jsem na to koukal a děsně se za to styděl. Nutno dodat, že mým hlavním (a téměř jediným, ale to už si tak dobře nepamatuju) důvodem byla pěkná bloncka Dominika Kadlčková v roli Hrušínského vnučky. Dnes prchám nejbližší únikovou cestou, kdykoli se Ulice objeví na obrazovce.(27.1.2015)

Naši autoři se pomalu učí psát formát "nekonečného seriálu" s rozdělením rolí na zaplétače dějových linek a specialisty na dialogy. Nepřestávají mě fascinovat stereotypním zobrazením učitelky (v každé scéně dramaticky přehrávající H.Maciuchová) jako ženy pohlcené svým zaměstnáním a neschopné se od něj odpoutat ani v důchodovém věku (úvahy typu :"Kolik ze mě v mých studentech zůstane? Vzpomenou si na mě?" apod. jasně dokazují, proč ji opustil manžel) To, co předvádí P.Kříž se svou seriálovou dcerou, nemá daleko k incestní pedofilii, jediné, co mu jde věrohodně, jsou opilecké scénky. A T.Brodská svůj strašlivý způsob mluvy ("Ta...k.") úspěšně vnutila většině svých hereckých kolegů.(7.5.2008)

• monolog

To nejlepší, co mohl Klein udělat bylo onemocnět, aby měl pádnou výmluvu jak se z tohodle šuntu ztratit. Česká telenovela v ne sice nejhoším, ale v druhém nejhorším balení (první je podle mě Rodinný poutko). Ale aspoň je to tu celkem dobře zahraný (tedy dobře, aspoň nepadám na prdel z každýho umělýho a nemožnýho výraziva a chování, jako u RP). A roli Ajchmajerky považuju za největší VTIP v dějinách českého filmu a seriálu. Zajímalo by mě, jak dlouho ještě bude těžit z úspěchu rozhazování svých dlouhých noh. A jen doufám, že to nebude stejně nekonečnej seriál, jako Tak jde čas a podobný sračky. Náběh to má. Mimochodem ty reakce na dění v realitě jsem si představoval trochu jinak. Tedy nemyslel jsem si, že to bude slavení Mikuláše a Vánoc ve stejnou dobu, ale i třeba přetřes politiky. No nic. Jindy Je sranda, jak se tam poslední dobou objevují stále další a další celebrity naší vaší televize OdzN@va a nebo ty, které svého pravého poledne ještě nedosáhly a už je tu západ Slunce.(17.4.2006)

• Jara.Cimrman.jr

"Buď má lehkou mozkovou dysfunkci nebo je úplně pitomá." Aniž bych cítil potřebu někoho urazit, tak uvedené tvrzení přesně sedí na definici pravidelného diváka Ulice. Já jsem tedy odvážně viděl pouze první díl, ale těch dalších přibližně 2.894 nedobrovolně zhlédnutých upoutávek na nekonečné pokračování mne v té úvodní definici naprosto utvrzuje.(25.9.2016)

• - Během 9 let, co byl seriál vysílán, proběhlo na obrazovce devět svateb. (M.B)

• - Matyáš Valenta (Franta) se nechal slyšet, že když v seriálu trpěl epilepsií a měl zahrát záchvaty, tak mu s tím pomáhali rodiče, kteří jsou lékaři a v seriálu fungovali jako odborní poradci. (Duoscop)

• - V seriálu si do této doby zahrálo celkem 9 sourozeneckých dvojic. (M.B)