Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 28
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Dechman

Môj najobľúbenejší seriál, herecké výkony excelentné, ak by boli ešte hviezdy naviac - rád dám! Tento seriál proste nemá chybu, preto si ho raz za rok pretočím zo všetkými dielmi, jediný diel , ktorý nesledujem je siedmi keď zomrie Toníček. Ten mi tam nejak nepasuje aj keď chápem, že je to vlastne podľa skutočnosti tej doby, kedy to nebolo nijak výnimočné. Dobové spracovanie je naozaj na veľmi vysokej úrovni a vlastne z postáv tam nevadí nikto - naopak všetci hrajú skvele, vážnosť striedaná z humorom je presne tá pravá esencia pre každý seriál. ()

Carissima

Jeden z mála českých seriálů, na který vskutku nedám dopustit. Nejen působivé prostředí první republiky, ale i šarmantní herci v četnických uniformách osloví snad každého. Je nutno vyzdvihnout, jak bezvadně korespondují komické situace s mnohdy až velice dramatickými momenty, při kterých se mi nejednou tajil dech. Především jsou to ale naprosto obdivuhodné a inspirativní charaktery hlavních postav, které mě nutí se k seriálu stále vracet. ()

LucillaP

Můj velmi oblíbený český seriál a ačkoli kvalita (především) výkonů a některých dílů kolísá, tak musím dát plné hodnocení. Ale uznávám, že ta pátá hvězda je za atmosféru první republiky (která byla vytvořena úžasně) a za trochu nostalgie. ()

Hombre8

Občas se stane, že něco vyloženě nesedne, těžko říct kvůli čemu a pak už to tak zůstane. Tohle je ten případ. ()

NikiVai

Na Četnické humoresky koukám již po několikáté, protože je to manželův oblíbený seriál. A ani se mu nedivím. Je to milý a zároveň humorný a napínavý seriál. To, že je to naše produkce mě obzvlášť těší, protože mezi českými krimi seriály se Humoresky vyjímají svou kvalitou. ()

Thorian

Tak tady musím hodnotit jednotlivé řady. První jasně za pět hvězd, kvalitně napsané díly, výtečný humor četníků - hlavně Ivana Trojana -, prostě jsem se bavil od začátku do konce. Druhé řadě bych strhnul jednu hvězdičku, ale co, pořád to byla jasná volba na páteční večer. Ale třetí řada? Proboha, dvě hvězdičky maximálně, některé díly regulérně sklouzávají k odpadu (Poklad - pardon, ale paní Fialové už mám docela dost, zvláště když je na scéně skoro pořád potrhlá žena místo četníků). Dost už toho utrpení! Zachraňte četníky ze dna! Celkově zůstávám na čtyřech hvězdách, snad nebudu muset jít níž. ()

AlfrédHič

Viděl jsem Humoresky až nyní, když byly vysílány díly první a druhé série, na něž navázala okamžitě série třetí, což považuji za jistou výhodu. Seriál není třeba zvláště pitvat, jen dodávám, že epizody Antonína Moskalyka možná byly o něco působivější a snad i řemeslně zdařilejší, ale Pavlína Moskalyková dokázala rukopis otce velmi zručně napodobit a dotáhnout dílo do konce s mírným poklesem kvality, který by ale možná neinformovaný divák ani nezaznamenal. Hodnocení 30,40%, které tu někde padlo, patří Ordinaci v Růžové zahradě, a ne Četnickým humoreskám! ()

Nataniel

Mezi českými seriály to nemá obdoby. Z humoresek by se mohl stát seriál, který se opakuje stále dokola a lidi jsou rádi. První série je výborná , druhá trošku ztácí, ale nic to nemění na tom, že se jedná a mimořádné dílo. ()

Prehistar_

Bylo by vůči panu Moskalykovi nefér srážet hodnocení kvůli nové řadě, které točil někdo jiný. Musel bych to totiž srazit tak na **. ()

corax8

Takový milý seriál. Který neurazí a potěší dobrou řemeslnou prací a výkony herců. Některé díly jsou až primitivní, ale to nemůže zkazit dobrý dojem z celku. ()

MAL1

Zde musím souhlasit s golfistou. První díly postupně gradujou natolik, že se nemůžete dočkat, co bude v díle příštím. Ale od 30. dílu to se seriálem jde z kopce a ani mu nepomáhá více než bohaté herecké obsazení. Hodinu se odehrává nezajímavá omáčka a 10 minut před koncem - vražda, a za 5 minut - její rozuzlení. Mělo to skončit tou svatbou a všichni by žili šťastně až do smrti. ()

Calvus77

Vyděl jsem jenom první sérii a ještě né všechny díly a mohu konstatovat, že je to dobré, místy vtipné, ale "Panoptikum" to prostě není ()

LOVIT

Moskalyk umí(uměl), dcera nikoliv, udělala z celkem dobrého kriminálního seriálu s nadhledem telenovelu. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký