Ulice

Drama / Komedie / Rodinný
Česko, 2005, 40–60 min

Hudba:

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo (více)

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začíná. Od 5. září 2005 se s ním budeme na obrazovkách Novy setkávat každý všední den vpodvečer a budeme v něm sledovat osudy obyvatel jedné ulice. Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím. Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další. Se všemi se poprvé setkáme právě na konci prázdnin, kdy se Ulice začíná znovu zalidňovat. (oficiální text distributora)

Janos

Někdy jsou tady i zajímavé a poutavé díly, ale většina dílů mi přijde dost odfláknutá.Já si prostě nemyslím,že si tento seriál zaslouží více než dvě hvězdy.Myslím si, že pro takové výborné herce jako je Pavel Kříž,Radoslav Brzobohatý a Bronislav Poloczek je to ztráta času. ()

Nediro

Seriál Ulice rozhodně není tak špatný, jak si mnozí myslí. V porovnání s jinými českými seriáli, jako například Rodinná pouta, Ordinace v Růžové zahradě, Pojišťovna štěstí či dokonce Náves, je to silný nadprůměr. Mě osobně potěšilo velké množství postav. Každý si zde může vybrat svou oblíbenou postavu a ztotožnit se s ní. Setkáváme se tu s postarším ředitelem hráčkářské firmy Václavem Králem a jeho dobrosrdečnou manželkou Mariií. Můžeme zavítat do kadeřnictví, kde najdeme sympatické kadeřnice Betty a Digi, které se v seriálu starají o zábavu. Pracuje zde i Jitka Farská, která má záletného muže Oldu a dvě dcery, Moniku a Lídu. Majitelem kadeřnictví je homosexuál Michala a recepční post zastává mrcha Ingrid, která zamává snad všemi vztahy a zápletkami. Hlavní rodina seriálu, Jordánovi, v podstatě nemají žádné poblémy a když, tak jsou malé, ba bezcenné. Ve firmě Václava Krále ..... A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. ()

Wlashack

Jednu hvězdu dám za obsazení, ale jinak odpad. Rozčiluje mě neschopnost herců řešit jakoukoli byť nejobyčejnější situaci. Myslím, že ona "nekonečnost" je seriálu na škodu, protože právě proto je většina dílů vypněno vatou - dojdou nápady. Jsem přesvědčen, že se to zvrtne v Tak jde čas. ()

Marquetita

Obdivuju ten štáb, jak dokážou mít na každej den díl (resp. 2 díly) a že jim to vychází i s datem. No ale podle toho taky vypadaj ty herecké výkony. Ti staří dobří herci to zvládají docela dobře, ale ti mladí - Solaříková (Jordánová junior) a podobné mladé rádoby "hvězdy" hrajou opravdu příšerně a působí šíleně nepřirozeně. Docela bych i řekla, že je z těch trapných českých seriálů asi nejlepší (samozřejmě nemám na mysli Chalupáře, starou Nemocnici apod). Ale musím dodat, že i když na to nadávám, tak se stejně jednou za měsíc kouknu na jeden dva díly, když mě to chytne. A jsem si jistá, že kdybych byla v důchodu a neměla bych co dělat, sledovala bych každý díl, a když ne, tak bych si ho aspoň natočila. Naštěstí ale mám co dělat, tak se na tu ptákovinu nekoukám. ()

Aliza

Navzdory k tomu že je to celkem stupidita, musím napsat, že ze všech novodobých českých seriálů asi dopadla nejlíp - 1 hvězdička za Želvína :D ()

Vinczent

Seriál je unikátní zejména díky faktu, že i když se něj podíváte jednou za měsíc tak se v ději neztratíte. Jinak další půlhodina odkrojená z vysílácího času novy určená pro lidi hlavně důchodového věku. ()

Wanesska

Mně se tento seriál také líbí. Hlavně proto,že se děje v reálném čase. Příběhy, které můžou potkat kohokoli z nás. Někomu se ten seriál samozřejmě líbit nemusí, ale podle mě, ti co ho tady tak odsuzují, viděli sotva jeden díl a hlavně jej odsuzují proto, že je to novácký pořad. To jak kdybyste hodnotili 5 minut filmu. Já už ho sleduju 2 roky a musím říct, že jako oddechovka po náročném dni, je tento seriál dobrý. Já dávam čtyři hvězdičky. ()

qwxyz

Podobný případ jako u Pojišťovny štěstí. Mám pochopení, že se seriál někomu může líbit a respektuji to, ale pro mě je to jen bída a strašná bída...A přeci jsem zde malé pozitiva našel.... Ale ta hudba je vážně odporná(speciálně hudba 2%). 19% ()

bozskydave

Srandy kopec... teda jak kdy. Podle mého názoru stačí vidět jeden díl týdně a máte stejný přehled jako kdo se kouká každý den. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc