Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 20
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Bozvav

Milý, vtipný, inteligentní seriál. perfektní kostýmy a autenticita. Skvělý scénář, kamera. Výborní herci. jeden z mých nej ()

malenfant

Četníci rádi jedí a jsou vtipní. To je asi všechno co by se k tomu dalo říct. Po stránce konverzační a zábavné v pořádku, ale jakmile se objevila akce či vážnější zápletka, musel jsem se schovat pod postel, protože to zavánělo neúmyslnou Bláznivou střelou. A strašně mi trhala uši příšerná a zhovadilá titulní melodie. Ale je fakt, že v záplavě veškerých českých seriálových hoven to patří k tomu lepšímu. COŽ JE ALE STRAŠNÝ... ()

Vaštar

Pro mě je to trochu víc načančané a jakoby umělé. Dívat se na to dá, ale pro mě moc růžové a místy zlehčené. Navíc se silně sestupnou kvalitou. ()

TORTERAjirka

Četnické humoresky a zejména první řada je podle mě naprostou špičkou seriálové tvorby. Trojan, Bohdalová či Topfer ve svých rolích excelují. Jedná se o velmi dobře vyváženou kombinaci humoru a serióznosti, která patří k podobným seriálům. Navíc se zde na pozadí odehrává zajímavý vývoj hlavních postav, který tvoří sice ne úplně viditelné, ale o to důležitější pozadí kriminálních příběhů. Škoda, že se seriál ve svém závěru po umrtí Moskalyka stává horším a ztrácí na humoru i svěžím tempu původních dvou sérií. I přes všechny Poiroty a Vraždy se k Humoreskám vždycky ráda vracím a patří k mým nejoblíbenějším seriálům. ()

Elyon

Tohle je jeden z mála českých seriálů, který má úroveň. Miluju meziválečné období a Četnické humoresky jsou super. Je zajímavé, jak se tehdy řešily vraždy, loupeže a ostatní takové věci, když neexistovaly počítače a další technika. ()

fr3ak

Pro první a druhou sérii nemám moc velké výhrady, moc jsem se u nich bavil a pokud jde o českou seriálovou tvorbu, tak je to asi to nejlepší co nás během těchto let potkalo. Ze třetí série jsem zhlédl první díl a pro jistotu jsem ani nepokračoval, protože nechci snižovat hodnocení. Po smrti Moskalyka se na to měli vykašlat. ()

DHDV

Novodobý český seriál, který je určitě stejně dobře natočený, jako je major Zeman. Ted tento seriál nebereme za klasiku. Ale tak tipuju, za 10 let ho budeme sledovat u nedělních obědů! První řada byla nejlepší, pak úroveň klesala, protože se dle mě tam snažily držet u koryta moc známé tváře z televizních obrazovek, nebudu jmenovat. Jak se zjistí, že něco je dobře sledované frrr…a přise+++ se tam komerční herci! ()

Smejdik

Jako Četnické humoresky beru jen díly pod taktovkou pana Moskalyka. A ty u mě mají 5* a místo v mém filmařském srdci. ()

Kolssteyn odpad!

Hezký komentář má Radyo: "V záplavě stupidních seriálů české provenience je toto něco jako bílá vrána." A dovedete si představit, jak dlouho ta vrána musela ležet naložená v louhu, aby tak vypadala? (Moc dlouho ne) :D ()

*Colorado

Ten start byl opravdu nevídaný, neslýchaný. Bohužel se takové tempo nedalo vydržet až do posledních dílů, ale i přesto jde o velmi povedený seriál. ()

ElStupido

Takhle nějak vypadá kriminálka Miami v Česku... špičkové technologie, chlápek se psem, motorka, sem tam nějaká ta přestřelka... nemám co dodat snad jen to, že je to jediný český seriál, ktetrý jsem odkoukal celý. ()

Octane

Každý pátek, kdy dávali humoresky jsem poctivě seděl u TV a koukal, jak strážmistr Jarý a další četníci vyřeší nějaký supr složitý případ. Nadšenej jsem také byl z parádní atmosféry každýho dílu (nepočítám ty nově natočený). Vždycky jsem se na humoresky děsně těšil a proto patří i dodnes k mým oblíbeným českým seriálům. ()

čmelda5

Bedřichu Jarý, miluju tě! :D Bezchybný, skvělý, úžasný ČESKÝ seriál plný napětí, humoru, lásky a sympatických postav. Navíc ta překrásná hudba! A ještě jedna věc, kterou na Humoreskách miluju- odehrávají se v Brně a v okolí mého bydliště (je vážně radost vidět např. zámek v Rájci :) !!! ()

Nerd4Dreaming

Můj osobní maraton všech 39 dílů (vzhledem k poslední sérii "konečně") skončil. I tak nemám výtek, špička mezi našimi seriály, tvůrci si dali obrovskou práci s kostýmy i prostředím, navíc scénáře jsou originální a vtipné. Ústřední dvojici v podání Töpfera a Trojana zdárně sekundují vcelku neznámí herci z Brněnského divadla a po dokoukání seriálu cítím že mi ta jejich partička bude opravdu chybět. Proto je škoda poslední série, která se zdá být poněkud přeplácaná, zejména první díl je strašný. Ovšem i v té třetí jsou dvě skvělé věci, jednak je to díl Tizián a jednak temná atmosféra blížících se událostí II. světové války, která vrcholí posledním dílem. K prvním dvou sériím nemám co dodat .. Moje kroky řídí Bůh! ... Vaše kroky teď bude řídit štábní strážmistr Jiroušek, tak pohyb! ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký