Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 21
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

DearS

Jeden z nejlepších porevolučních seriálů (ne-li nejlepší). Zajímavý námět (kostyméři, rekvizitáři a spol. se museli vyřádit), přiměřené dávkování radosti, smutku, bolesti, nostalgie..., životné postavy s klady i zápory (i spravedlivý Arazím má svoje mouchy) a hlavně skvěle vymyšlené dialogy (vtipné, vypointované). A navíc moravská lokalita (jsem holt patriot, proč to nepřiznat). Všichni hrají s chutí (včetně Kikiny)- bravurně jim vévodí duo Topfer - Trojan. Mě osobně navíc hodně baví celá ta pestrá směsice herců známých (většinou z Prahy) a méně známých (většinou z Brna), kteří dostali možnost se zviditelnit i ve větších rolích (např. Alena Antalová). Držím palce zvláště oblíbencům z Městského divadla v Brně, ale i dalším. Jinak mám pocit, že při množství epizodních rolí v seriálu hrálo vše, co má ruce a nohy (např. Aleš Zbořil z AZ kvízu - 1 věta v epizodě s gruntem a zabitým hajným). ()

Squib

Opravdu semi líbila první série. Druhá mi přišla nudná, překombinovaná a dívala jsem se na ni jen proto, že v ní hrál kamarád a zpětně to hodnotím tak, že to byla ztráta času ()

DAF1

Jeden z nejkvalitnějších seriálů současnosti, pravý opak všelijakých Pout, Ulic, Zahrad a Bůhví čeho ještě ()

Peters18

Jeden z mala vybornych ceskych serialu. Je radost zjistit ze v dobe Rodinnych pout a podobnych sracek existuje opravdu kvalitni cesky serial. sice se jejich pocet da zpocitat na prstech jedne ruky a jeste vam zbyde ale alespon ze existuji ()

Galenius

První dvě série by si zasloužily pět hvězdiček. Ale poté, co zemřel Moskalyk, jeho dcera situaci nezvládla zcela ideálně a zaměřila se na zcela jiné aspekty, než předchozí díly. Ty díly by si zasloužili hvězdičky 3 jako průměr - takže výsledné 4. ()

MartyMcFly89

Zvláštní situace. Většinou můžete to, co zde na mém profilu můžete vidět (hodnocení filmů a komentáře) považovat nejen za mé názory, ale i že názory mého otce budou podobné. Zde se rozcházíme, on tento seriál nesnáší, zatímco pro mě je to jeden z nejhezčích, spolu se Zdivočelou zemí, hodnocení mám proto velmi vysoké. Líbí se mi staromódní vesnické prostředí, líbí se mi jemné vtipy a i zápletky. Líbí se mi zde i herci, zkrátka prostě vše. ()

(fjw)

Sympatické kriminální příběhy a sympatičtí herci (Töpfer, Trojan) dělají z tohoto seriálu kvalitní podívanou. ()

petz1985

no na české poměry naprosto neskutečný seriál. Opravdu dle mého názoru nejlepší český seriál posledních deseti let. Skvělý výběr herců, rozumný scénář s vtipy, a hlavně krásná doba 30tých let, která ovšem s postupem času začíná povážlivě temnět... . Škoda poslední serie, ta mi přišla dost strašná, především kvůli hroznému scénáři - děj se odklonil od detektivních případů pátračky spíše k manželským problémům Arazima a Ludmily. Emancipace Ludmily dospěla k vrcholu... no potěš koště. Poslední serie je opravdu nic extra a komu se moc libily prvni dvě série, tak ať se třetí nezačíná... . Takže pro první dvě série 5 hvězd, pro třetí už jenom serie tři. ()

smrtubohem

Parádní seriál, kterému velmi ublížil fakt, že p.Moskalyk zemřel dřív, než se to dotočilo. Třetí řada byla z mého pohledu tragická a bídná, jeho dcera to prostě lidově řečeno zvorala. Čím více ubývalo kriminální zápletky a komických situací na pátračce, tím přibývalo záběrů s kojením dětí, trapných křehkých sladkoscének, řešení vedlejších nepodstatných situací apod. Je tedy myslím vcelku pochopitelné, že jsem z plného hodnocení musel kvůli "práci" paní Moskalykové dvě hvězdy ubrat. ()

Toumyk

Rozhodně jeden z nejkvalitnějších českých seriálů. A vytvořen přesně podle mého gusta - akce, vtip i dějová linie. Není to jden z těch seriálů, kde by šlo jen o chytání zločinců a řešení případů jako je to v CSI, ale najdeme zde i příběh. Zároveň je tu poměrně hezky vykreslená atmosféra předválečného Československa. Herci podávají až na nějaké vyjímky (spíše u nestálých herců) velmi dobré výkony - za mě především Töpfer a Trojan. Akce není sice vystřihnutá jak z Holywoodu, ale o to přece v tomtu seriálu nejde ne? ()

walkingdead

Pár slabších epizod by se našlo, ale celkově jde o hodně dobrý seriál. Sledovat 30. léta barevně působí nezvykle, ale rozhodně to není na škodu. ()

sunjata

Jeden z mála domácích seriálů polistopadové doby, který byl schopen mě udržet u obrazovky na více než dva, tři díly. ()

gotham

To je seriál jak má být, a ne jako ty slátaniny co teď pořád dávají v tv. Neviděl jsem všechny díly, ale ty co jsem viděl, nepostrádaly napětí, vtip, originalitu. Navíc skvělí herci jako Töpfer, Kostka a Ivan Trojan, kterého jsem zde poprvé uviděl a dnes je to můj nejoblíbenější český herec. 90% ()

Kaculka1995

Podle mě snad jeden z nejlepších českých seriálů... je sice pravda, že za svůj krátký pobyt na světě jsem jich moc neviděla, ale musím říct, že tento mě na první pohled zaujal. Je tam jak plno charismatických herců - takže je na co koukat - tak vtipných hlášek, ale i pravdy o tom jak se kdysi žilo. Takže nakonec jen můžu říct, že čas, který strávíte nad shlédnutím tohoto seriálu rozhodně nebude promarněný. ()

Systematic

Dobrý, vtipný a inteligentní seriál, který však v posledních dílech ztrácí dech. Těžko říct jestli je to tím, že za režisérskou stoličku usedla Pavlína Moskalyková. ()

hadouken

Velmi precizní práce. Silné příběhy, vtipné (hlavně Zahálka, RIP Eriku) a velmi kvalitně kostýmově a rekvitově zpracováno. První série se mi líbila více než druhá, ale možná to bylo tím, že u druhé už byla ve vzduchu válka. Nicméně k tomuto seriálu se velmi rád a s chutí vracím. ()

MASH_4077

Proč když něco skvěle začne, tak proč se to zhoršuje??? Co mi to děláte? Arazim a Béďá jsou správná dvojka. Jeden neurotik a druhej infantilní šprýmař. Krásný kulisy. Ve slově humoresky je obsaženo všechno co by měl váhající divák vědět a já dodám, že se seriál povedl. Takže šup šup a běžte koukat. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký