Americký táta

• USA American Dad! (více)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (více)

Série(20) / Epizody(366)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiální text distributora)

Kryton

Nebýt true američana Stana a gayET Rogera tak to nemá cenu. Díly padají a stojí na nich. Oproti Family Guy je to slabší. ()

Paxxx.cz

Další z řady seriálů, který se snaží překonat slavnou čtyřprstou rodinku ze Springfieldu. Dle mého názoru se to tomu seriálu nepodařilo, ale v podstatě je to zábavné díky některým originálním postavám takže americký fotřík si své hodnocení zaslouží. ()

Helo

Prvních pár epizod slabších, ale pak se to zvrtlo v naprostou špičku. Tak jako Griffinovi jsou co se týče slušnosti někde mezi Simpsony a South Parkem, tak American Dad je někde mezi Simpsonovými a Griffiny... ale spíše se blíží Griffinům. Všechny postavy jsou tady naprosto skvělé, přičemž vede mimozemšťan Roger a otec rodiny Stan. Roger totiž dokáže tak neskutečně zahláškovat, že i když se semtam vyskytne slabší díl, on to všechno dkáže zachránit. A když už ani on ne, pak je tu ještě ryba Klaus. Prostě nářez. Simpsni jsou oproti tomu nuda k uzoufání(dřív jsem je žral, ale po tomhle jsem vysoký názor na ně byl nucen poněkud snížit) P.s.: Příčku v oblíbených sdílí s Griffiny ()

Efik_CZme odpad!

Asi mám malinko jiný smysl pro humor... Jenže me to opravdu nudilo. Je to jako Familly guy, no. Nebo jako klauni... Smutné, bez vtipu a dávno, dávno mrtvé :-( ()

OG_Swifty

American Dad mi připadá o něco málo slabší, než je Family Guy. Ale pořád jsou tam čas od času dobrý díly (např. s Georgem Clooneym a dětskýma otrokama :D ). ()

easaque

1* po pár scénkách můžu odepsat i tento americký sitcom, který je založený na extrémních postavách, situacích a vůbec není ze života. Jde v něm hlavně zaplnit čas blbostmi a vyplnit pauzu mezi reklamami. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jak jaká epizoda, ale musím uznat, že to vůbec není špatné a na rozdíl od neskutečně trapných Family Guy i celkem vtipné. Ale jak jsem už psal, záleží na epizodě. 3* ()

William_

Skvělej seriál!Úžasný! Doporučuji všem které baví seriály typu:Městečko South Park,Griffinovi.Zaručeně se budete bavit a dabing je taky povedenej :) ()

Ice123

Stejný styl humoru jako u Family guye. Prostě odreagovačka u které dostane vaše bránice zabrat ;) pro mně jedna z nejlepší scén je: když se rodina vrátí domu a na zemi jsou dvě zmlácený a svázaný holky (resp. holka a monstrum) a Roger (ufon) vše okomentuje pohým: Funny story. Nemůžu jinak než pět hvězd ;) ()

LukeUp

1. Family Guy 2. American Dad 3. Cleveland Show, tak přesně tak bych seřadil seriály z dílny Setha MacFarlanea. American Dad je drzé, neotřelé a nebere si servítky s ničím, nicméně pořád se drží stejného konceptu jako ostatní dva jmenované seriály. Přesto patří k mým nejoblíbenějším animákům, které sleduji. 70% ()

URBAN

Griffinovi mě nikdy nechytli, ale Americký táta, ten stojí zato. Stan je parádní sympaták, který je trochu postižen svojí prací a jejich "domácí mazlíčci" mě dostávají. Nedá se říct že je to nějáký seriál, který by měl duší, ale je to parádní oddychovka. ( 1.série:****/2série:**** ) ()

galba

Podobnost z Family Guyem se nezapře i humor je obdobný, ale je to nahlížení na témeř stejné problémy z jiné perspektivy, také tam není tolik parodii na filmy a události ve světě... ()

tnp101

Family Guy s jinými postavami a souvisle se táhnoucím příběhem bez retrospektivních vložek. Vtáhl mě do sebe téměř ihned a nevyskytuje se zde žádná nevýrazná postava. Téměř všichni by mohli mít svůj vlastní seriál nebo dokážou v klidu utáhnout svou vlastní epizodu, aniž by z toho vzniklo něco nezáživného. ()