Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

sator

Česká televize v roce 2000 rozjela cyklus s mysteriosním názvem Nevyjasněná úmrtí. Později jej mění na věcnější Předčasná úmrtí.Po letech přidává další Název a to Příběhy slavných. Tato série je však už věnována žijícím umělcům.Nakonec se rozhodla všech 196 natočených dílů Zastřešit společným  názvem Příběhy slavných. Poslední díl byl natočen v roce 2013, dá se tedy čekat že je cyklus definitivně uzavřen. ()

otík

Dokumenty České televize, které stojí za to sledovat. Samozřejmě záleží na osobnosti, kterou dokument sleduje, ale většinou to fakt stojí zato. Ale třeba dokument o Smoljakovi byl hodně poučný, zatímco o Karlu Vlachovi byl zase moc roztomilý. ()

Sfinkter

Poslední díl o Petru Novákovi byl zpracován skvěle, za podobné dokumenty na obrazovce bychom měli být vděční. Velmi dobrý byl i díl o Jiřím Schelingerovi. ()

Mirokukii

Vzpomínkové cykly mají zkrátka tu nevýhodu, že těch, jichž se daná epizoda týká, už se zeptat nemůžem. Nataša Gollová: Brněnská rodačka z jejíhož projevu cítím dostatek radosti, šarmu, čistoty a kapku té ztřeštěnosti. Život, jenž započal prozářenou pohádkou, skončil jako osamělá balada. A taky hrála Lízu. Lída Baarová: Skvostná Dívka v modrém pro kterou krása a sláva představovala prokletí. Oldřich Nový: Prostě Kristian. ()

Paity

Podobné Potomkům slavných, jen o něco lépe dělané. Jinak to ale zase takový zázrak nebyl. Stačí si někdy zapnout Discovery a uvidíte, jak se dělá podobný pořad profesionálně. ()

Bohemák

Těžko si dělat celkový obrázek, když se na projektu podílí tolik režisérů. Některé jsou nepatetické a skvělé (o Olze Havlové), jiné jen ždímají zájem tupounů o život celebrit. ()

Itar

Vesměs kvalitní, místy však také dost slabý cyklus o méně či více slavných osobnostech české kulturní scény. ()

ondrula

Shlédl jsem díl o Pepíčkovi Bláhovic a byl jsem velmi potěšen, jak už ostatně člověk občas bývá, když neplánovaně narazí na krásně udělanej dokument o krásným člověku. ()

vox_populi

až príliš tendenčný seriál, kde politická angažovanosť aktérov za socializmu je tým najväčším previnením a alkohol a drogy tým najmenším...a nuda ako v Brne ()