Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 16
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Petike

Tak ja som z toho jeleň. Odohráva sa to za prvej republiky či po druhej svetovej ? Lebo v jednom dieli na letisku pristál Antonov An-2 a začali z neho vystupovať cestujúci. Čo robí lietadlo sovietskeho pôvodu z roku 1948 v medzivojnových časoch ? Anachronizmus numero uno, či mi nejak ušlo, že zúri už raný socializmus ? Hmpf... Aj seriálu odohrávajúcom sa v novembri 1989 by som neodpustil, že v ňom jazdia po ulici kŕdle Fabií. Toľko k tej historickej presnosti a nostalgii. :-P ()

Monty2729

Pro mě téměř geniální seriál, u kterého jsem strávila hodně času. Perfektní humor se zde mísil se situacemi, kdy šel mráz po zádech. Úroveň si Četnické humoresky udržely i v posledních dílech, vyhrocená situace kolem Mnichovské dohody byla, dle mého, zobrazena kvalitně a uvěřitelně. Vyzdvihnout musím výkony Tomáše Töpfera a Ivana Trojana. Jeden ze seriálů, ke kterému se budu ráda vracet. ()

vZeč

Tak co s tím? Za Moskalyka silné 4 hvězdy. Za Moskalykové slabé 2 hvězdy. Ve výsledku tři hvězdy čisté jak vyprané v Árijci ()

Marty7CZ

Jednoznačně jedna z největších a nejpříjemnějších věcí, co kdy vylezla z český bedny!!!! Vyjímečně dobře "moravsky" obsazenej serial, kterýmu jasně vévodí Topfer ve výtečný dobový příběhový krimošce...100% ()

Azrail

Jeden z nejlepších českých seriálů vůbec, který táhnou obzvlášť skvěle napsané i zahrané postavy. Alfou i omegou jsou zde Karel Arazím a Bedřich Jarý v podání skvělých herců Töpfera a Trojana. Ovšem ani další herci, jako Zdeněk Junák, skvělý Erik Pardus jako strážmistr Zahálka, budiž mu země lehká, či Petr Kostka, rozhodně nestojí v pozadí. První dvě série režírované panem Moskalykem si zaslouží hodnocení přes 90%. Třetí série už na tom nebyla tak svěle, ale pořád velice nadprůměrná podívaná, obzvlášť poslední těsně předválečný díl byl opravdu výborný a nestyděl jsem se u něj za slzy. Takový seriál už tady zřejmě nebude. 90%. ()

FIAT 500

Pravděpodobně vůbec nejlepší seriál, který v České republice vznikl. Ano, Okresní přebor je vtipnější a Případy 1. oddělení jsou mnohem více propracované, ale tady je zkrátka všechno. Taková ta chemie, která když si prostě sedne, dopadne to jako v případě Četnických humoresek. Některé díly, především ze třetí série, jsou poněkud hloupější, ale který seriál pár slabších jedinců nemá? Odpustit se to dá kvůli vynikajícím epizodám nejen z první série, Ivanu Trojanovi a Tomáši Töpferovi. A ano, málem bych zapomněl na Kyliána Pádla (což je mimochodem fantastické jméno) a pak také poslední epizodu. Válka je tam naznačena v mnoha obrazech, přímo se s ní ale četníci vlastně nesetkají. Přesto je to atmosférou jedna z mých nejoblíbenějších epizod všech seriálů vůbec. Strach je tam všudypřítomný, ale vědomí, že máte kolem sebe pátračku prostě nutí k smíchu i v nelehké době. Škoda, že rádoby pokračování v podobě Četníků z Luhačovic je takové jaké je... Jo a málem bych zapomněl, Petr Rychlý se snad pro roli nacistického zm*da musel narodit, jinak to není možné... ()

Rattlehead

Na vyplnění večera celkem ucházející zábava. Z polistopadových seriálů určitě jeden z těch lepších, což ovšem v záplavě různých "Vyprávěj" či "Ordinací" samo o sobě mnoho neznamená. Töpfer podle mě není zas taková herecká osobnost, aby utáhl celý seriál, naštěstí se v každém díle objevují výrazné vedlejší postavy. Nejlepší díl je asi "Svatba" (devátý díl první série), kde vystupuje vraždící maniak Matásek a dojde k zavraždění Toníčka, který se měl následující den ženit. Povedl se i ten úplně závěrečný, kde ve stínu Mnichovské zrady řádí stoupenci německých nacistů. Takže solidní tři hvězdičky. Jinak paní Ludmila je vážně kus, ani se Arazímovi nedivím, že do toho praštil... ()

Něrpa

Jediný seriál za poslední roky, který opravdu za něco stojí. Akorát je to docela odfláknuté technicky. V každém díle je vidět mikrofon a někdy i stín kameramana s kamerou. A hodnocení se má asi takto: první série 5*, druhá 4* a třetí zatím mezi 2* a 3*. Třetí už neměla spatřit světlo světa. ()

brectule

Copak jde nemilovat Jareho?:o) A nebrecet kdyz Andelce zemre Tonicek?...V "humoreskach" je prijemne a hlavne primerene namychano dobrodruzstvi, vtip, romantika i smutek. Tak akorat, aby se to dalo snest. ()

Dinsberg

Jeden z nejlepších českých seriálů. Třetí série už sice není taková sranda, ale dá se to přičíst době, ve které se měla odehrávat (předzvěst 2. světové války). Věřím, že prvorepublikoví četníci měli svou vážnost a autoritu, o které se dnešním policistům může jen zdát. ()

FrankieCZ

Byť bychom v kvalitě jednotlivých epizod mohli najít, místy i dost výrazné, výkyvy, jde stále o jeden z nejpovedenějších porevolučních seriálů z domácí produkce... ()

Lennie

Jeden ze seriálů, na který mě přivedla máma, ještě v době, kdy měly první řada Humoresek premiéru. Od té doby si žádnou reprízu nenechám ujít a pokaždé mě to dokáže znovu a znovu rozesmát. ()

vaclaw

No nevim, nemůžu si pomoct, ale mě tenhle seriál zase tak moc neuchvátil. Sice je pravda, že některé díly jsou opravdu povedené, duo Trojan (především)-Töpfer je sympatický dost na to, aby seriál táhli a ani většina posádky policejní stanice neni k zahození, ale zase na druhou stranu většina příběhů na mě působí značně nepřirozeně a naprostá většina "herců" krom hlavních představitelů podává výkony spíš jako členové Cimmrmanovy kočovné divadelní společnosti v jejich slabších chvilkách (dokonce i jinak kvalitní herci). Není to sice špatný seriál a především první řada stojí i za shlédnutí, ale že by se jednalo o nějaké přelomové dílo české televizní tvorby se mi taky vůbec nezdá. ()

amyth

S každým natočeným dílem hodnocení rapidně klesá a obávám se, že to bude už jen a jen horší. Jediná možnost je skončit ()

xxlch

Když už dneska nějaký televizní seriál,pak vítězí jednoznačně "humoresky".Kam se na ně hrabou jiné novodobé seriály.Vtipné dialogy,perfektní atmosféra časů dávno minulých,jenom té "moravštiny" bylo pomálu. ()

Hrabovo

Vysoké hodnocení patří pouze první a druhé sérii, bohužel je možno hvězdičkami hodnotit jen celek, spravedlivé by bylo tedy více hvězdiček ubrat, ale potěšení z prvních dílů mi to nedovolí. Užili jsme si prvorepublikové atmosféry (aspoň tak nějak ji nám později narozeným zprostředkovávají i jiné zdroje), nostalgie, která ale nezatěžovala žánr, který zůstával akční a svižný, jak se na detektivky sluší! Vývoj vztahů mezi četníky pak byl bonem navíc. To, co mě těší neméně, než příběhy a herecké výkony, je brilantně do detailů zvládnutá estetika první republiky, to si zaslouží samostatnou pochvalu! Kdo si nechce kazit dobrý dojem,ať se na další díly nedívá.Přece jen jsem nakonec shlédla i 3. sérii - to, co se dalo velkoryse přehlédnout jako nepravděpodobné úlety v prvních dvou sériích (líbačky v uniformě za bílého dne na ulici, svatba dojednaná v kostele ze dne na den bez ohlášek a církevní přípravy snoubenců apod.), zde nabralo netolerovatelných rozměrů. Nevím, proč se z Arazima musel stát naprostý idiot, jeho žena pak měla zcela moderní mrle, se kterými nevydržela doma s novorozenci a musela se "realizovat" a četník se svým platem pak utáhl chůvu, která levou zadní zvládala dvojčata, domácnost i výběrovou kuchyni. Nakonec se rozpustila i má alergie na pana Donutila (kdyby ho do ČT nestrkali 2x do týdne, spíš by mu prospěli), který zde hraje civilně, přesvědčivě, ba mile, jeho postava je uvěřitelná. Přes to všechno Četnické humoresky zůstanou dílem, ke kterému se budu opakovaně vracet ve chvílích, kdy budu chtít cítit pohodu a nostalgii. Děkuji za ně. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký