Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 18
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Nail

Na tento seriál jak celkově, tak na jednotlivé díly se kdykoli rád podívám. Je to prostě něco co se nedá jen tak okoukat. Jak je chuť tak shlédnu nějaké ten díl třeba v telce nebo doma z noťasu a nikdy neomrzí. ()

KafuR

Sympatický dobový seriál s příjemným hereckým obsazením a povedenou výpravou. Scénáristicky sice ne vždy nadprůměrné, některým dílům je hoďka a půl příliš dlouho a některé motivy zápletky se opakují nezávisle ve více dílech, přesto však pan Moskalyk tímto počinem přinesl svěží vítr do českých seriálových vod a dokázal skloubením vážných kriminálních příběhů a příhod s nádechem nadsázky vytvořit seriál, který neurazí ani při opakovaných zhlédnutích. A navíc skvělá úvodní znělka. ()

AloeB

Důkaz že co je české nemusí být vždy špatné. Tento v záplavě našich stereotypních tuzemských kriminálních seriálů vyčnívá v mnoha ohledech a stává se tak nejen kriminálkou, kde se zajímáme o to, jak vyřeší záplavu případů, ale sledujeme také osudy dnes již zaslouženě ikonických postav, které svými výborně napsanými charaktery tvoří dokonalou rodinou komedii, která ale nechybí ona jistá dávka dramatu povinná pro kriminální pořad. Rád bych řekl, že takové seriály by se měli dál točit, obavám se ale, že Četnické humoresky jsou nenahraditelné a žádné Luhačovice to nezmění. ()

tranquill

"Když jsme přežili manželství, tak možná přežijeme i válku..." A já rád pár měsíců přežíval s tímto seriálem, který nepostrádal vtip, akci a přirozené herectví (jen mi tam chyběla ta naše moravská mluva, za to sundávám jednu hvězdičku :-) ()

Sosak

Po dlouhé době příjemnej českej seriál. Změna prostředí ze současného velkoměsta do prvorepublikové scenérie se prostě mega-vyplatila. Navíc kriminální případy téhle pátrací stanice jsou docela svěží a s nápadem. Jinak ale strhávám pár bodíků za občasné toporné herce (naopak ale třeba duo Töpfer a Trojan je perfektní) a místy klišoidní scény. Ale musí se nechat, že režisér si se seriálem opravdu vyhrál (dobové plakáty a další pikanterie). ()

Grogan

Jeden z mála dobrých českých seriálů poslední doby, který je v českých končinách, kde jsou natáčeny hlavně české napodobeniny jihoamerických telenovel (Ordinace, Rodinná pouta, Pojišťovna štěstí), takovým zářícím majákem ve tmě. Seriálu vévodí zajímavé kriminalistické případy, koňská dávka humoru a perfektní herecké výkony (Ivan Trojan rulezz). Od třetí řady zaznamenávám jistý kvalitativní posun dolů, nějak to ztrácí šťávu a přibližuje se to stylu těch "českých napodobenin". ()

boni

Kriminální příběhy z první republiky mě nad očekávání zaujaly, možná nejlepší seriálový počin ČT po roce 89. Skvělé herecké obsazení, chytlavé příběhy, kostýmy na Oscara, všechno se v této klasice povedlo splnit na jedničku. Životní role pro Tomáše Töpfera, kterého jinak moc nemusím, ale tady mu to sedlo jak ta prdel na hrnec. ()

gemi

Hodně kvalitní četnický seriál (suverénně nejlepší u nás), ve kterém jsem si mimochodem zažil svých patnáct minut slávy i já. No dobře, nebylo to patnáct minut, ale tři sekundy a nebyla to sláva, ale křoví. Co už....:-) ()

Gezi94

Můj nejoblíbenější seriál.Vynikající obsazení(hlavně Tomáš Töpfer a Ivan Trojan) ,zajímavé případy a skvělý humor. ()

Shakaar

Jeden z mála českých seriálů která si udržela kvalitu a měla nějakou délku. I Období se sympatické a na to že to točili brňáci se na to překvapivě dalo dívat. Kvalitu měla hlavně původní serie která se ještě točila pod taktovkou Antonína Moskalyka a nabídla dobrou detektivní podívanou, ve kterých se objevovali někdy kuriozní případy jindy zas hodně vážné. Odchodem Moskalyka bohužel odešla i kvalita. I přes snahu jeho dcery epizody už zdaleka neměli takový náboj a místo jsme viděli Topfera už spořádaného nazutého v bačkorách u Antalové, která působyla ještě uměleji než předtím a vůbec mnoho věcí mi tam vadilo. I přes nedostatky patří Humoresky k těm nejlepším seriálům (že jich moc nebylo) po komunismu který se ukázal na českých obrazovkách. ()

Martin79

Pohodový seriál režiséra Moskalyka a později i jeho ženy. Postava četníka Arazíma je bezvadná, lidsky napsaná. Původní série má spád, osobitý styl a především skvělý humor. Jeden z nejlepších polistopadových seriálů. Bravo. P.S. : Můj stý a zároveň první seriálový komentář. ()

Valkyria

Jeden z nejlepších českých seriálů. Ačkoliv se jedná o kriminální seriál tak se zasmějete. První série byla parádní a druhá už trošičku pokulhávala... Ale tak je to u většiny seriálů. Navíc se na tento seriál může koukat mladší generace, tak i starší a vždycky se baví! Parádní oddechovka. Líbí se mi postava Arazima v podání Tomáše Topfera... Miluju Ivana Trojana (Béďa) a tak k tomu není do dělat... Češi na seriály machři nejsou... (Hlavně proto, že točí Ulice, Ordinace, VKV a jiné nekonečné seriály pochybné kvality!), ale tohle se nám vážně povedlo... :)))) ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký