Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 10
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

MissDark

Tohle je bez okolků jeden z nejlepších českých seriálů. Vnímáme prostředí brňenské pátrací stanice a jejích členů četníku, v hlavních rolích nezapomenutelná dvojice Tomáš Topfer a Ivan Trojan. Všechny díly jsou od začátku do konce nabité humorem a jakousi satirou a ironií. Postavy jsou skvěle propracované a i když někdy jsou zápletky velice dalo by se říct primitivní, stále i tak se zasmějete a celou dobu na vás bude dýchat prvorepubliková atmosféra. Herci své role zvládli bravurně (až na výjimky, které však potvrzují pravidlo) a tak, i když k seriálům zrovna velké sympatie nechovám, jsem nadšena a myslím, že nejen já. Vřele doporučuji. ()

Yaan2

°°Obdivoval jsem vždy tuto dobu! Celkově vzato tento seriál považuji za vrcholový, co se týče naší seriálové scény. ()

Rohla28

Můj neoblíbenější seriál, který můžu vidět prakticky každý den a vůbec mě neomrzí. Vynikající dílo od pana Moskalyka, které sice ke konci, po jeho smrti, lehce lapá po dechu, ale jako celek je to pořád za 5 hvězd. Seriál z první republiky, kdy bylo pivo za 65 haléřů a parta četníků vyšetřující případy v okolí Brna. Prostě špica! ()

Dejv23

Jestli mám něco rád na prvorepublikovejch filmech a seriálech, tak je to atmosféra. A jestli jí některej z nich absolutně postrádá, tak je to tenhle. Pro mě nepochopitelně nadhodnocená věc. ()

henny2010

Přece to jenom jde, když se chce. Dnešní tisícodílné telenovely na téma "má postel je i vaší" nebo "brečím, tak brečte taky" byli poraženi tímto kultem. Ono to přesně chce to, co má tenhle seriál - schopného režiséra, scénář, nějaký ten rozpočet a herce, kteří hrát umí a nemusí to být hvězdy Galaktických Rozměrů. To se tady pochopilo a proto to funguje. Děj má spád, nejsou tu tuny hloupoučkých dialogů a herci nepřehrávají, což některé celebrity z OVRZ nechápou. Jsou tu sympatické postavy např. Arazím a jeho pruďák a na druhou stranu chlap pro zákon, všemi opěvovaný Béďa, kterého prostě nejde nemít rád a jeho geniálním trapasům se nesmát a Zahálka , z toho jsem fakt nemohl. Z trojlístku Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalitisky a ČH se mi nejvíce zamlouvá právě ČH. Dávám zcela zasloužených 100%, i když třetí řada už byla nic moc, kromě výborného posledního dílu. ()

Mykolovna

Viděla jsem jenom první serii a ta se mi zdá velice povedená! I přesto, že přímo nenávidím Tomáše Töpfera, tak mi to vynahrazuje milovaný Ivan Trojan. Je to zastaralé, no spíš se hodí říct sociální prostředí, jemně nostalgické ale v celku to má atmosféru. ()

Keohops

Pro mě absolutně nejlepší český seriál. V současné době plné laciných seriálových rychlokvašků působí Četnické humoresky a jejich lidskost a pro mě jakási blízkost jako zjevení. Vtipné a uvěřitelné dialogy, věrohodné dobové vyobrazení, výborná hudba a v neposlední řadě také zajímavé a přitom dost často roztomile obyčejné případy vytvářejí seriál, který mi skutečně přirostl k srdci. ()

Tuvy

Hodně lidí tu píše, že s třetí sérií šla kvalita dolů. Mě se naopak poslední série líbila naprosto nejvíc - a posledních několik dílů bylo zajímavějších a napínavějších, než pomalu celý předchozí seriál. Nehodnoťte bez shlédnutí i posledního dílu... ()

+sfinx+

Musím dát 5* i s ohledem na českou seriálovou tvorbu! Spolu s dobrodružstvím kriminalistiky a 30 případy je tohle další legenda mezi našimi kriminálkami. Obzvlášť poslední díl z nové série se mi líbil. Jen málokdo dnes objektivně ukáže na problematiku Sudeťáků a tak dnes do zpráv o vyhánění a zabití pár vlastizrádců tohle alespoň trochu vnáší pravdu o jejich řádění před válkou. Herecké výkony a často komické podání také seriálu přidává a i když pana Töpfera nemusím, tady jsem ho velmi ochotně "přetrpěl". ()

effulka_kebulka

Jedna z mála dobrých věcí televizní tvorby posledních let. Má to děj, nepostrádá to vtip a napětí. Tady jsem také poprvé zaregistrovala Ivana Trojana. Tudíž celkem tak 80% ()

Fannyss

Jeden z nejlepších českých seriálů všech dob , odehrávající se na jedné pátračce v Brně třicátých let. Je sice pravda , že třetí řada od paní režisérky Moskalykové už byla o něco slabší ale stejně si to 5 hvězdiček zaslouží. ()

Masinfira

Výborné scénáře, hvězdné herecké obsazení a k tomu patřící herecké výkony pasují tento seriál na (dle mého názoru) jeden z nejlepších vůbec. Snad u žádného dílu jsem se nenudil a rozhodně na zajímavosti přidává i to, že ve většině dílů nejde (jako u drtivé většiny kriminálek) o jeden případ, okolo jehož vyřešení se točí celý díl. Samozřejmě mnoho dílů je také takových, ale mě zaujal spíše pohled na "běžný" život pátračky, kdy je třeba se rozhodovat, nad důležitostí jednotlivých případů (které bývají na jeden díl většinou dva)... pro mě naprosto zasloužených 5*, ()

San Miguel

Co zde napsat. Snad jen, že se to nedá popsat slovy. Úžasný seriál s perfektním osazením. Hodně se mi líbí, že seriál hodně vychází z dobových případů, které se tehdy opravdu staly, a jelo se podle reálných vyšetřovacích postupů té doby. ()

martan1

Asi nejpovedenější český seriál. Zajímavé zápletky, humor a atmosféra první republiky mě naprosto dostaly, proto rozhodně za pět hvězdiček. ()

shakewell

Tenhle seriál prostě miluju, tedy pokud se týče dílů prvních dvou sérií, které jsem viděl mnohokrát. Ovšem díly 3. série to je fakt slátanina, kterou jsem jednou přetrpěl a nikdy více. Kdbych měl hodnotit jednotlivé séria pek 1. řada - 95% 2. řada - 90% 3. řada - 20% ()

Lucie505

Pan Topfer je velký sympaťák! Takže i kdyby tento počin někde pokulhával, budu koukat s chutí dál. Kriminální příběhy, které nám ve velkém nastiňují život v dobách minulých. Od zvyklostí, přes zákony, až po módu. To vše se špetkou lásky a humoru. Zdařilé dílo. ()

trollfjord

Nepamatuju se, ze by mne nejaky serial nadchnul podobne jako tento. Dvojice Topfer - Trojan je skvela a ostatni herci nezustavaji pozadu. Se smutkem musim vzpomenout Erica Parduse, ktery zemrel moc brzo. Dost mne zklamalo, ze ceska televize neprojevila vetsi zajem serial dokoncit, protoze tento projekt nemohl skoncit zacatkem valky. Prave valka nabizi nepreberny material a myslim si ze i ted, po letech by bylo nac navazat a cely pribeh ukoncit ke spokojenosti divaku ()

ocypuc

Kriminálka z první republiky. Seriál, který měl nápad, který tu předtím moc nebyl. Humoresky dokázaly, že i případy z 30. let minulého století se dají zfilmovat a natočit o tom seriál z policejního, nebo spíš z Četnického, prostředí. I když díly 18-22, 27-31 mě moc nezaujali, ostatním dávám 100% ,celkově 80% . ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký