Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele sirien k tomuto seriálu (181)

Pouta z nejpevnějších (1997) (S05E19)

Nefunkční emotivní plytka o Kiřině "adoptivním" otci s prostřihama na toho reálnýho. Další otravnej a nakonec proklikanej filler. ()

Milostné vábení Ferengů (1997) (S05E20)

Ferengi alegorie Saudské Arábie je... naivně plytká, obávám se. Jako obvykle. +1* za Grand Naguse, jako obvykle, +1* za Branda, FCA, jako obvykle. ()

Vojáci říše (1997) (S05E21)

reálně spíš silný 2*, ale nějak sem měl pro tu Klingonskou posádku slabost. Díl hezkej, ale tradičně předvídatelnej. Pár scén poněkud přehrávanejch (zejm. Jadzia sem a tam), ale to de asi za režisérem a šlo to přežít. ()

Potomci času (1997) (S05E22)

Vcelku triviální dilema zachování nebo prolomení časové smyčky s předestřením morální roviny - která není rozřešena žádnou oduševnělou úvahou nebo předestřením hlubších důsledků, ale... emocemi a láskou! jaj. :/ ()

Záblesk slávy (1997) (S05E23)

Nic moc dialogy, nic moc akce, nic moc dojezd Makhi, plytká pointa... +1* za Nogovu malou side story. ()

Stanice Empok (1997) (S05E24)

Hezkej filler - ale dost stojí na tom, že je o Garakovi. Bohužel, šel by natočit i dost líp - z pohledu čistě O'Brianna, klaustrofobicky, víc ukázat to pnutí mezi tím dřívějším hrdinstvím a jeho současnou identitou "civilního" inženýra. V konečném důsledku vzhledem ke kontextu a vykreslení jsme se vlastně nedozvěděli až tak moc ani o samotném Garakovi (kromě toho, že má rád hry - což jsme věděli už dlouho). Ale jako - not great, but not bad, silný 3*, pokud někdo vidí 4, tak jasně chápu proč. ()

Vysoká hra (1997) (S05E25)

To je snad první filler co se snaží bejt oddechovej a zábavnej... a kterej takovej skutečně je. Pocestě je i pár twistů, Jake a Nog jsou slušně fungující dvojka, jejich cíl je drobnost, ale zajímavá (a to domino následků ukázané na konci je hezký detail)... snad jen škoda toho doktora a jeho linky, která v závěru vyznívá trochu že by ve skutečnosti měla být braná serióznějc, ale třeba se ještě někdy objeví (i když spíš ne), ale budiž odpuštěno. ()

Volání do zbraně (1997) (S05E26)

slabý... sice se konečně začíná válčit (...na konci páté sezony, žůžo), ALE - půlka dílu sou nefunkční dramatická loučení a napjaté dialogy bez napětí (otravná ztráta času) a druhá půlka je typicky stupidní Star Trek "bitva" - všechno sice nádherně bliká a svítí (a konzole bouchaj a občas někdo odněkud někam spadne), ale absolutně chybí jakýkoliv dojem nebezpečí nebo hrozby. Kolik zásahů vlastně ustojí štíty DS9? Kolik lodí ho ohrozí? V některých dílech je jedna loď problém - teď 50 lodí potřebuje 5 náletů nebo kolik aby se jen probily skrz štíty. Totéž Defiant. Někdy dostane jeden zásah a je na sráč, teď chytne tři čtyři přímý a lehce to s nim otřese. Jaké drama, jaké napětí, jaké sázky, jaký dojem... čehokoliv, vlastně. Blik blik, svíti svíti, štíty na 35% - ale ona se pak stejně najde záložní energie - blik blik, svíti svíti... i ty 3* se držej posledníma prstíčkama, aby nespadly na 2 a dávám je jen za příběhovej posun. Jo btw. - ten vyslanec Dominia je děsně otravná a nepřesvědčivá postava. S láskou vzpomínám na Molariho a Mordena. ()

Série 6 (1997) (S06)

ok - brečim, že byla s04 dobrá - kdyby nebyla, tak sem na jejím konci seriál opustil; takhle to už asi fakt dojedu celý :/ . Tahle série je sračka - takřka 1/4 dílů hodnocená jako "odpad" (včetně finále), víc jak polovina jen 1-2* (víc 1 než 2), většina zbytečný fillery. 4 dílům jsem dal 3* - z těch čtyřech jsou tři odlehčeně komediální. 2 díly získaly 4* - obě odrbané a trochu z lítosti v porovnání se shitovym zbytkem série. Válka, která je centrem seriálu, se celá odehrává kdesi na pozadí. Staré problémy DS9 (předvídatelnost, povrchnost...) jsou dávno pryč - byly nahrazeny prostou debilitou a - co je nejhorší - nudou a trapností. Prostě zoufalý od začátku dokonce, od A do Z. ()

Změna strategie (1997) (S06E01)

Takhle nakopávací rozjezd série nevypadá - hromada tlachání o ničem jak Federace prohrává válku, jedna zbytečná akce a jedna akce na závěr. A na to, kolik tam je tlachání, se vlastně ani nezužitkují postavy a jejich vzájemná chemie - i různé vtípky okolo vyznívají poněkud nuceně. ()

Úskalí a mělčiny (1997) (S06E02)

fillerová roztahaná nuda. Na jedné straně omletej motiv dvou ztroskotanejch posádek, na straně druhý prázdný moralizování o ne-okupaci a Kiřině ne-kolaboraci. ()

Synové a dcery (1997) (S06E03)

Dukatova dcera se storkou o ničem a Worfův fňukna syn otravnej až za hrob. Úchvatná zábava, strhující drama... ()

Překročit hranice (1997) (S06E04)

Odo kecá se shapeshifterou, Kira se kvůli tomu vzteká, Sisco povyšuje... a já se hrozně nudim. ()

Odvážnému štěstí přeje (1997) (S06E05)

Na DS9 se dějí nudná rodiná dramata a changelling sex, zatímco Siskovi trvá celej díl sebrat flotilu a k DS9 vyrazit. Kdyby to někdo sestřihal na 5 minut prologu další epizody, bylo by to o dost lepší. (Btw. kolik lodí má Federace? Kolik Dominion? Cardassia? Je flotila 500 lodí hodně, středně nebo málo?) Extra slabý 2* - chtěl sem dát 1*, ale zdálo se to až moc přísný. ()

Oběť andělů (1997) (S06E06)

Ok... takže nejdřív naprosto nudně stupidní bitva kdy spousta moc lodí Federace potká spoustu moc lodí Dominionu... a vlastně se nic neděje (jen to občas bliká, ale vlastně taky ne moc). Nějaké osobní drama na DS9 okolo Dukatovy dcery. Dukat kterýho psal někdo v horečce. A pak závěrečná bitva vyřešená tim nejlacinějšim deus ex machina. Slabý 2*. ()

Jste srdečně zváni... (1997) (S06E07) odpad!

svatební shit. Nejhorší je, že to ani neni kýčovitý - prostě jen blbý a hrozně nudný. ()

Vzkříšení (1997) (S06E08)

...když už je nudná i epizoda se zrcadlovym universem, tak to už de fakt hodně z kopce. ()

Statistická pravděpodobnost (1997) (S06E09)

Taková dvě hezká témata - následky ne zcela povedené eugeniky a statistické převídání budoucnosti s vlivem jedince na historii... a vlastně se nic z toho nerozvine nad rámec nějaké všední expozice. Ale tak slušnej díl. Konečně, aspoň jeden. ()

Valčík (1998) (S06E11)

Dukatův tuctovej, pitomej a nudnej vnitřní dialog kterej postavu Dukata nejspíš definitivně odlikvidoval a ze zajímavého antagonisty udělal tuctového zlouna z dětsky černobílý pohádky. Škoda. Ale tak 6. série vypadá jako totální pád do zoufalství a při této příležitosti seriály obvykle v křeči ničí vše, co na nich kdy bylo dobré - očkávám další sérii a půl drsného dumpsterfire. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)