Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 15
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Vanguard77

U tohoto seriálu se můj názor různí. První dvě série byly dobré, ba první dokonce skvělá, ale od dílu 27 výše to pro mě ztratilo kouzlo, a nehorázně mi lezla na nervy ta reportérka. ()

mikhail

Jeden z najlepších porevolučných česko-slovenských seriálov. Výborní herci, skvelá réžia a výprava. Plný počet však dať nemôžem, pretože pár dielov bolo naozaj scenáristicky slabších. To sa však pri 39 dieloch dá prepáčiť. ()

greymon

Četnické humoresky název seriálu mluví sám za sebe Četnické humoresky. Některé díly se povedli vice, jiné zase méně, ale je to stejně nejlepší Komedie / Krimi jakou jsem kdy viděl. První série se mi líbila víc než o něco novější díly, ale i přesto jsem se velmi pobavil. ()

Kajislav89

Vrchol současné seriálové tvorby. Solidně napsané kriminální příběhy se tu potkávají se skvělými hereckými výkony protagonistů, z nichž mnohé proslavila právě účast v tomto seriálu. Bohužel, při vší úctě k Pavlíně Moskalykové, dokud to nevedla sama, byl to opravdu klenot, ale některé krkolomné zápletky a zcela nerealistické scény srážejí úroveň posledních dílů. Na seriálu však mnoho věcí obdivuji a mezi nimi i hudbu a zejména výpravu a výběr lokací. Objevuje se tu totiž mnoho ulic z brněnských čtvrtí, které důvěrně znám (Židenice, Zábrdovice, Husovice) a to je milé zpestření tohoto pěkného díla. ()

konysua

Báječné stvárnění této doby s herci, kteří se nemusí stydět, že hrajou v českém seriálu vytvořeném po revoluci. 8/10 ()

brzozin

Moskalyk se po letech vrátil k žánru historické detektivky a prokázal, že od dob, kdy natočil Dobrodružství kriminalistiky, se nic podstatného nezměnilo. Tohle je další skvost do sbírky české televizní tvorby. Postavy jsou opět precizně vybrané, samotný děj je chytlavý, prostředí první republiky navíc stále velice táhne (vzpomeňte na radu Vacátka). Možná ta nostalgie překryla několik drobných vad na kráse. Třeba to, že kamera, výprava a hudba opravdu dosahují jen televizní kvality, nebo sem tam se vyskytující některé neherecké figurky ve vedlejších rolích. Tohle je ovšem hodnocení seriálu do momentu odchodu pana Moskalyka. Taky do podle mě mělo skončit. To, co bylo natočeno po té, je o několik řádů horší brak, na který, pokud si nechcete kazit dojem, rozhodně nekoukejte. Zápletky a dějová linie jsou tak dětinsky pitomé, že to snad ani vypovědět nejde. Poslední díly klesají přesně do toho bahna, ve kterém se česká seriálová tvorba posledních let plácá. Proto o hvězdu méně. A kdybych měl hodnotit jen to, co spáchala paní Moskalyková, pak by to bylo maximálně na jednu hvězdu. ()

N3O

Dokud to držel Moskalyk, tak to mělo šmrnc. Pak už to jednu hvězdu ztrácí. Bohužel. Dohromady je to ale pořád na české poměry velice kvalitní seriál. ()

Alex696

Myslím si, že je to jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. Spôsob natáčania ako aj výkony hercov sú fantastické. Osobne som mal pocit, akoby nikto nič nehral ale kameraman bol náhodou blízko a točil realitu. Už som celý seriál pozrel kompletne dva krát a stále som mal nové zážitky zo sledovania deju. Humorné situácie sú perfektne zladené s realitou četnického života. Proste pre mňa je to jednička. ()

Bifftekk

Můj vůbec nejoblíbenější český seriál. Skvělé obsazení, vynikající scénář. Tyto prvky dělají z toho seriálu jeden z nejlepších ve všelijaké náplavě těch stupidních seriálů z komerčních stanic. Všechny postavy jsem si velice oblíbil, ale nejvíc Karla, Béďu, Ludmilku a také překrásnou Klaudynku (v té době jsem si ji chtěl vzít, ale bylo mi teprve 5). Ta doba měla svoje kouzlo a prostě být četníkem byla čest ! ()

Fenris 13

Výtečně, výtečně....kvalita dílů občas kolísá, ale ve srovnání se všemi těmi Ordinacemi, Pojišťovnami a Návraty je to opravdový klenot. Navíc opakované shlédnutí ani trochu nenudí. Perla v žumpě českých seriálů. ()

Dvory59

České seriály, které upoutaly moji pozornost by se daly spočítat na prstech jedné ruky a Četnické humoresky by zabraly prsty dva. Seriál mne uchvátil ihned prvním dílem první série a ačkoli musím přiznat, že koncem první série nadšení pomalu upadlo, stále jsem se těšil na další díl. Spojení humoru a krimi je zde v naprosto úchvatné podobě a jsem přesvědčen, že se tento seriál podívám určitě ještě minimálně 2x. Díky režii a hercům, především pak Tomáše Töpfer a Ivana Trojana, se ze seriálu stal troufnu si říci kult českých seriálů. Něco jako je dnešní Kriminálka Anděl tomuto nesahá ani po paty. ()

Samarol

Sice nejsem velkým znalcem historie, a možná, že právě proto, mě tenhle seriál dost dlouhou dobu míjel. Vůbec nechápu proč?! V každém díle nový detektivní příběh. Dlouhodobá zápletka výborná. Ať co se týče vztahu Ludmily a Arazíma, nebo později směřování ke druhé světové, na jejímž sklonku má perfektní záporáckou roli Petr Rychlý alias Herr Kugel. Výběr Aleny Antalové (Ludmila Horká) jako hlavní herečky se opravdu povedl. Do 30. let opravdu zapadla. I Tomáš Töpfer (Karel Arazím) byl výborný. I když nejvíce se mi líbil četník Zahálka. Jedinou věcí, která mě byla trochu proti srsti, i když zřejmě dobově správná, nebo patřící k osobě, bylo pozdější přehnané chování velitele Arazíma. A ještě možná jedna chybička v, už nevím které epizodě, kde jsem poznal moderní stavby. Zvláštní kapitolou je hudba. Naprostá paráda. „My jsme ten národ veselých četníků, kdo má rád nás, ten je vítán vždy.“ ()

64B

Skvělý český seriál z prostědí Československého četnictva, který opravdu stojí za to shlédnout. Prvních pár desítek dílů se zdá být stereotypní, řeší se jednoduché případy, popř. mordy, v posledních pár dílech je excelentně zachycena "doba temna" a seriál je zakončen skvělým epilogem. Děkuji pane Moskalyku za skvělé humoresky! ()

kaktusacek13

Nejlepší detektivní seriál po Hříšných lidech města Pražského. Od tohohle seriálu patří I.Trojan mezi moje nejoblíbenější české herce. ()

ostravak30

Přiznám se, že trochu nechápu hodnocení mých kolegů níže. Podle mě tenhle seriál patří k tomu lepšímu, co ČT nabídla. Tak za prvé se mi velmi líbil scénář. Podle mě je seriál docela zábavný. A to jak některými dialogy, tak i situacemi. Ostatně, případy, které četníci vyšetřují jsou skutečné, takže můžeme vidět, co všechno se opravdu reálně vyšetřovalo v dobách minulých. Celá parta četníků je různorodá skupinka lidí a společně tvoří originální a vtipný tým. Tomáš Töpfer hraje výborně. A všechno oživuje ještě lepší Ivan Trojan či Erik Pardus a v závěru také skvělá Tatiana Vilhelmová či Miroslav Donutil. K tomu se mi také velmi líbí zapojení vlády v podobě ministra Pádla hraného Markem Vašutem, což dodává na větší dramatičnosti a napínavosti. Dvě série jsou veselé a vtipné, člověk se baví. Poslední je bohužel trochu smutnější a je škoda, že děj, do té doby veden ve veselém duchu, pak musí gradovat nacismem a válkou, a vše končí opravdu smutně přesmutně, ale dějiny se holt vymazat nedají. Mě se líbí song, který provází vlastně celý seriál a to je konkrétně song četníků o tom, že jsou parta veselých četníků. Až na úmrtí jednoho z mladých kolegů naší party a partnera Andělky, je všechno vedeno v takovém duchu, že člověk má zkrátka chuť se do té doby vrátit a s tou veselou partičkou si zazpívat a užít si trochu té srandy. Atmosféra té doby na nás dýchá ze všech stran. A já osobně tu dobu velmi miluju. A vůbec, hudba je další skvělou součástí seriálu. Kromě kostýmů například. Mě se seriál velmi líbil a není divu, že divákům také a to natolik, že byl několikrát oceněn cenou TÝTÝ. ()

nK_!

Milý a velmi často i vtipný a chytře napsaný seriál. Výborně se doplňující herci a skvělé případy. Horší je to se sestupnou kvalitou, kdy první série je zcela úchvatná, druhá už tolik ne a třetí se většinu doby drží hodně u dna. Nic proti paní Moskalykové, ale v její kůži bych si na režii třetí řady téměř určitě netroufal. ()

majky19

Nejlepší seriál, který byl v produkci České televize Brno a pod taktovkou Antonína Moskalyka natočen. Je skvělé, že pro takový projekt se podařilo získat i celou řadu předních "pražských" herců, kteří se vedle těch brněnských herců výborně doplňovali a na konečném výsledku to bylo vskutku znát. Škoda, že se seriál netočil i dál, osudy hlavních postav např. za období Protektorátu by byly určitě také zajímavé. Ale opravdu, tento projekt se moc povedl a nebyla v něm žádná závratná hluchá místa. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký