Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 11
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

morlumak

Pro mě nejlepší porevoluční seriál. Výborní herci, velmi dobře napsané příběhy a krásná atmosféra první republiky. ()

Pythonator odpad!

Nemám pochopení pro tuhle českou tvorbu. Vlastně pro českou televizní tvorbu vůbec. Česká televize vyprodukovala hromady podobných sraček, dobrých leda tak pro důchodce a nenáročné filmové diváky. ()

DrobnohledX

Celý seriál (a zvláště pak poslední díly) působí poněkud umělhmotným dojmem. Většina herců hraje tak že jim tu postavu nelze věřit. Nicméně se na to ale dívat dá... narozdíl od jiných českých seriálů natočených po listopadu. ()

Otan

Klasický český detektivní seriál,kde akce je spíš ku škodě,hlavní jsou povahové rysy.Pro mne je dobře,že je tento seriál zařazen do té doby,protože jako novodobí by fakt za nic nestál.Přesto jsem to dal celé,což je na mne výkon. ()

little_kitty

Priznávam.... nijak ma nechytá česká či slovenská filmová/seriálová tvorba.... ale tento seriál je skvelý... počas dielov len odhadujete kto je vrah resp. prečo .. atď .. úžasné hlášky a situácie ktoré zľahčujú zobrazenie vtedajšieho života aj osudy postáv. Humor vlastný tomuto seriálu a ten dojem, ktorý vo vás zanechá si človek pamätá aj roky po tom, čo naposledy videl nejaký z týchto dielov... ako ja :) ()

Eisenmann

Snad nejpovedenější z českých seriálů. Všechny díly jsem shlédl několikrát a na každý z nich se vždy rád znovu podívám. Celý seriál je neuvěřitelným hereckým koncertem pana Töpfera a Ivana Trojana. Skvělé hlášky, dějová působivost, zajímavé kriminální případy. Konečná politizace děje byla a je pro mě dodnes drobným zklamáním a jak už je v Čechách dobrým zvykem, seriál nelze považovat za dokument. Nicméně je to jen drobný nedostatek v porovnáním s kvalitami díla. ()

Filatov

Z nuly až k mým nejoblíbenějším seriálům, to je teda nástup! Zprvu jsem si nechával rezervu a prvně jsem hodnotil třemi, ale po shlédnutí většího počtu dílů musím přiznat, že je seriál výborný. Dříve jsem Četnické humoresky přímo nesnášel (a fakt nevím proč), ale teď s odstupem času musím ohodnotit kvalitu a přihlédnout ke kvalitním hereckým výkonům se zvlášť excelujícím Arazímem v podání TT. Asi jsem musel k tématu dospět. Jednotlivé zápletky dílů nejsou vůbec dětinské a jsou i něčím zajímavé, takže se humoreskám opravdu velice omlouvám a hodnotím je jako kvalitní český seriál o předválečném četnictvu, který mě hodně bavil. Čest klukům z četnické pátrací stanice Brno - opravdu! :-) ()

Mahalo

Četnické humoresky jsem miloval už jako malý a počas dospívání jsem si je oblíbil ještě více, Český seriál jak má být, i když se některé díly trochu opakovaly, stejně to byla báječná podívaná. ()

Himbajz

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dějová linka je jak položená pro mou duši. Navíc technické zpracování - excelentní. A od natočení humoresek i T.Töpfer graduje coby herec. Mám ho rád. Velmi vzdělaný muž. ()

kuri-noha

Ten nejneobyčejnější seriál o těch nejobyčejnějších věcech. Z Četnických humoresek čiší jejich jednoduchost, až prostota. Žádné zbytečné dlouhé přejezdy kamerou, žádné komplikované prostříhávání z detailu na detail. Že v jednom díle, když jsou četníci na pátračce, vleze do záběru shora mikrofon, vůbec nevadí. Humoresky prostě mají duši. Možná je to tím, že si nehrají na víc, než jsou, možná je to tou dobou, možná těmi příběhy, možná to je příběhy postav (mimochodem inspirovaných skutečností), možná je to všechno dohromady. Každopádně jsou pro mě ohromně přínosné i jako dokument doby a vzpomínka na to, že za První republiky bylo Československo pojem. O to smutnější je poslední episoda, kterou tento pojem končí... Ještě malá poznámka. Někdo se možná bude divit, ale co se herců týče, pro mě je největším plusem Ivan Trojan a Erik Pardus, největší minus paradoxně Tomáš Töpfer (především v poslední sérii). ()

knoxwile100

První série výborná. Po příchodu nové režisérky už to není ono, nicméně i přesto to považuju za nejlepší český seriál vůbec. ()

Tumbik

Opravdu dobrý seriál. Jeden z nejlepších českých seriálů vůbec! Životní role Tomáše Topfera a známá role Ivana Trojana. V tomto seriálu vytvořili sehrané duo a klapalo jim to spolu. Velmi sympatický seriál! ()

sikky

Mnoho již bylo řečeno. Má profesionální deformace mne však nutí alespoň povzdechnout, že ač se tvůrci snažili o dobové kostýmy, vybavení i lokace, tak stav silnic (např. rozbitý asfalt v dílu s jednonohým podvodníkem, záplatovaná kamenná silnice v dílu Klaudynka apod.) bohužel odpovídá spíše současnosti než první republice. ()

Stupet

Četnické humoresky, moje srdeční záležitost. Miluju ten seriál a několikrát do roka si celý shlédnu. Jeden z nejlepších počinů české filmové tvorby. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký