Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

Greny

na tomto seriálu se mi libí hlavně nápad, ale trochu to ujíždí kam nemá. každopádně se mi líbí, jak pěkně dávaj na frak vládě USA :D ()

jasiska

Lie to Me som si obľúbila hneď po prvom dieli. V záplave seriálov o forenznom tom či onom sa mi čím ďalej tým viac páčia kriminálky, ktoré sa znovu zameriavajú na človeka. Obzvlášť cool je vedecké vysvetlenie reči tela, gést a mikrovýrazov na tvári, ktoré s rôznou úrovňou úspešnosti dekódujeme aj v skutočnom živote a často o tom ani nevieme. Seriál má zaujímavé obsadenie a úžasné postavy, obzvlášť Angličan - exot sám o sebe, so svojím akcentom pôsobí v americkom seriáli ešte viac exoticky. Seriál je parádne napísaný, či už dialógy (myslím aj okrem vypočúvania), dej jednotlivých epizód, alebo dlhodobú líniu, v ktorej sú hlavne Lightman a trochu aj Fosterová opradení tajomnom a autori ich pomaly odhaľujú. Teraz je v plnom prúde druhá séria Lie to Me a ak sa nič nepredvídateľné nestane, seriál bude mať ešte veľa ďalších sérií. ()

santiamén

74% ... Na můj vkus jsou jednotlivé případy až příliš politické (obzvlášť v 2. sérii, když se zapojí FBI), v tomhle ohledu se lze třeba s Dexterem snáz vcítit. Ale Tim Roth!!! Za něj, jeho sexy britský přízvuk, drzý přístup a to, jak je ho všude plno :). Samotné čtení mikro výrazů je středem pozornosti jen zpočátku, docela brzo je tvůrci odsunují na vedlejší kolej jako něco automatického, a skoro bych řekla, že se víc zaměřují na vztahy mezi hlavními hrdiny, což je dost škoda. S 3. sérií už Lie to Me dochází dech. ()

J*A*M*A*L

Nic moc kriminálka. Rozhodně lepší, než nějaká nekonečná CSI, ale na to, že to bylo několikrát hodnoceno, jako nejlepší krimi seriál, tak pro mě teda slabota. Jen málo dílů se mě fakt líbily. ()

.baris.

Jsem nadšená! Skvělý, skvělý seriál! Je postavený na skutečné psychologii → nenacházím v něm zásadní nesmysly (a to je vzhledem k oboru mého studia co říct, rádobypsychologické plky typu "odhodil igelitový sáček do levého rohu, takže nám něco tají" mi totiž docela lezou krkem) a jako velký plus vnímám spolupráci Paula Ekmana (jehož rukopis je taky už od prvního dílu řádně znatelný :) ). No, a navrch Tim Roth, který je největší frajer! Dávám pět hvězdiček a rameno se mi ani nehnulo, takže nazdar! ()

Yoss

Štýlová vecička, ktorej dodáva šmrc aj presvedčivá postava Tima Rotha. Originálne poňatý detektívny seriál, ktorý vyniká z dlhočizného zástupu podobných počinov z USA. Hltám každý diel, len tak ďalej. ()

sona123

Byť s tím, že jsem viděla pouhé dva díly, přesto se o komentář pokusím...protože ten seriál za to prostě stojí. Předně mám ráda Tima Rotha, který zraje jako víno a zde má roli hodnou svého umu. Téma je také zajímavé - jak komunikujeme neverbálně, co všechno prozrazují naše gesta, mimika, postoj...nikdy jsem na to příliš nebyla, ale uznávám, něco na tom je...a tohle je celé právě o nonverbálních projevech. Obávám se, že to po čase začne nudit, zatím ale určitě zajímavé. Jinak mi to připomíná styl Dr. House a navíc, těžko posoudit, zda nás kolikrát tvůrci přece jen netahají za nos...ale to vlastně až tak nevadí, protože něco na tom určitě je...PS. Nezačalo to nudit, ale naprosto mne to vycuclo. Málokdy jsem se tak nadřela u sledování seriálu, jako zde - no nemám být chytrolín a snažit se něčemu přiučit. Po následné frustraci jsem sledování vzdala. ()

MkSallam

Po pár dílech na Primě: Ten seriál si vlastně sám sobě podráží nohy, to když svoji téměř pavědeckou myšlenku prezentuje jako absolutní pravdu/vědu. To se pak na počítačích blbne jak v CSI, výrazy, emoce a jakékoli projevy se čtou stejně snadno jako braková literatura a jeden divák si ťuká na čele v momentech, kdy se to snaží působit tak vážně až to bolí. U mě zatím nezájem a nevěřím tomu že se to rozjede. Třetí hvězda je za Rotha.... ()

Yardie

Velice povedený seriál. Neco ve stylu všech těch Kriminálek. Nápad je to vynikající a vzhledem k tomu, že je to podle skutečné předlohy, je to ještě více zajímavé. Seriál je natočený velice svižně, dynamicky a působivě, takže absolutně nenudí. Určitě je to propracovanější a zajímavější než seriál podobného zaměření Mentalista. Nicméně, stejně jako tam mi i zde chybí jakási hlavní dějová linie. Je otázka, jestli nezačnou později díly trošku nudit, když není nějaká hlavní megazápletka či nosný příběh. Ale uvidíme. Každopádně teď je to lepších 70% a rád se koukám. Howgh! ()

Phorbo

jasných pět... postava Cala Lightmana v podani Rotha je ... ono to nejde popsat... skvělá? brilantní? ten anglický přízvuk a všechno kolem a kolem . Okouzlující Ria Torres, místy arogantní Eli Loker a charismatická Gillian Foster. Doplňující Ben Reynolds v druhé řadě... co dodat více. Místy nevíte jestli je Lightman opravdu tak podlý a prolhaný a nebo jen dokáže schválně lhát aby mu naletěli. Obrázek si o nem musí každý udělat sám :) 9/10 ()

mazadlo

Příjemný seriál který mi unikal asi z důvodu množství ,,krimi" seriálů v TV. Tenhle seriál je ale úplně jiný a hraje si s trochu jinými skutečnostmi než jeho konkurenti. Tim Roth se tváří jako dravá ryba a prohlíží si své oběti jako hladový sup. Jeho dravčí natáčení hlavy i klaunská chůze dělají z jeho postavy skvělou figurku která si s okolím prostě jen hraje. Navíc bod navíc za srovnávání ,,lhářů" s politky a herci....tenhle aspekt vám dodá pocit že až vám bude někdo příště lhát budete schopni mu to vpálit do obličeje dřív než vám vylže do hlavy díru.... Je radost říct že v záplavě seriálů se objevil zase jeden úplně nový. ()

somebody.l

Po dlouhé době přemlouvání mého okolí jsem se konečně odhodla zhlédnout tento seriál, který se hodně přirovnával k Mentalistovi. Musím říct, že v něčem je podobný. Cal (hlavní postava) dokáže vyčíst lež/pravdu dřív či později z každé tváře a z chování. To dokáže i Patrick z Mentalisty. Až na ten rozdíl, že u Lie to Me je to podložené vědecky. Což se mi na tom seriálu líbí. A tak jako každá postava, i Cal má svoje chyby a slabosti. Sice jeho výška mu zabraňuje se jakkoliv pokoušet o vyhrání bitky, ale on to vlastně ani nepotřebuje. On vyhraje i bez toho. Jemu stačí se jen na člověka dívat a zjistí, co se mu honí hlavou. A to, co mě na něm fascinuje, jsou jeho tajemství, jeho minulost. A i přesto, že nikomu nevěří a tím svým "vím o tobě všechno a ani mi to nemusíš říct" vystraší všechny kolem, má někoho na své straně při všech potížích, jeho spolupracovnici Gillian, kterou se snaží chránit a ona jeho taky. Má skvělou dceru Emily a myslím, že by ten seriál bez ní neměl tu vtipnou stránku. Co víc si u tohoto seriálu přát? Musím jen dodat. PŘEJU SI POKRAČOVÁNÍ:D ()

Garch

Parádní myšlenka a obsazení Tima Rotha (připomínám jeho roli ve "Lháři, 1997"), neotřelé příběhy a skvělý nápad s ukázkami jednotlivých druhů popsaných emocí na fotografiích skutečných známých tváří (myslím, docela nebojácný kousek). Druhá strana mince: Stejně jako opakování, že se nejedná o skutečné příběhy (?), tak i Tim Roth upadá do určité rutiny a jeho styl "Dr. House" nemá koule. Škoda, potenciál obrovský ale nějak přepáleno. PS seriál také zabila jejich neustálá JISTOTA: ten lže, ta mluví pravdu... ()

bidja

Dobrý nápad, nadějné obsazení, bohužel po druhém díle jsem opustil sérii pro nudnost a opakovatelnost. Také musím konstatovat, že v poslední dekádě to jde s T.Rothem nějak z kopce. ()

(Z)denny

Tim Roth jako doktor Lightman mě baví. Anatomie lži jako kriminálně-vědecko-dramaticko-vtipný seriál mě baví. To nenápadně otevřené obviňování předních amerických politiků ze lží mě baví. Musím říct, že se tento seriál povedl, protože mě opravdu baví.. ()