Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (100)

Série 3 (1994) (S03)

Oproti druhé sérii ta třetí začíná výborně, ale brzo padá do (pod)průměru. Za několik skvělých dílů mužeme vděčit Garakovi. ()

Druhá kůže (1994) (S03E05)

Zase díl, který zachraňuje Garak (doslova) ()

Civilní obrana (1994) (S03E07)

Díl který stojí na rivalitě mezi Garakem a Dukatem, zbytek jen sekunduje. Ten pohled, když Dukatovi přestane fungovat kód je k nezaplacení. Swiss: tohle ale legrace vážně byla ()

Meridian (1994) (S03E08)

Jednoznačně to nejlepší na epizodě je Kira s hlavou Quarka. ()

Minulý čas, část druhá (1995) (S03E12)

Návrat Clinta Howarda do Star Treku! Kdo poznal Baloka, já ne, i když to čelo ... ()

Boj o život (1995) (S03E13)

A Kira si za to může sama, nechápu její chování. Světlejším okamžikem je Nogovo rande. ()

Srdce z kamene (1995) (S03E14)

První známky budoucích změn v seriálu ... k horšímu. První kolečko z Ferengů odkrojeno. První kapitola červené knihovny DS90210 napsána. ()

Dar od proroků (1995) (S03E16)

Tady to naštěstí s Nagusem ještě dobře dopadne. ()

Z neznámých důvodů (1995) (S03E20)

Fantastický Garak v hlavní roli. On je snad ještě lepší "vedlejší občasná" postava než Q. (V budoucnu dokáže, že skutečně je). Odo je taky výborný, takže jedna z nejlepších epizod seriálu. Doposud nejlepší, ale budou ještě lepší. Druhý díl už je trochu slabší, ale stále za 5*. ()

Průzkumníci (1995) (S03E22)

Doposud nejhorší díl (... ale bude hůř). Neskutečnou blbost zachraňuje jen Dukat (a první role koz Leety), už jsem se pomalu chystal dát odpad. Rýsuje se tradice mizerných dílů následujících ty výborné. ()

Rodinná záležitost (1995) (S03E23)

Na začátku Quark prohlásí, že tohle je konec Ferengské civilizace. Ani neví, jakou bude mít pravdu! Jediné pozitivum epizody je, že se tu poprvé mihne i Brunt. A odkaz na maďarské jídlo. ()

Série 4 (1995) (S04)

Čtvrtou sérii mám s tou první nejraději, spousta vtipných dílů, příchod Worfa to zpočátku oživí. Vyvíjející se dějová linka na pozadí s Dominiem a Klingony je taky dobrá. 1996 je ale takový poslední vrchol Star Treku a pak už to jde jenom dolů. ()

Cesta válečníka (1995) (S04E01)

Epizody S04E01 a E02. Strhující začátek výborné 4. série. Garak a Dukat bok po boku proti Klingonům. Nakonec došlo na Korova slova z Errand of Mercy: It would have been glorious ()

Nerozvážnost (1995) (S04E04)

Když né Garak, tak zachraňuje epizody Dukat ()

Břímě času (1995) (S04E05)

Takový potenciál ta epizoda měla a oni skončí u olíznutí. Ale zdá se, že herečky si to náramě užili. ()

Zelení mužíčci (1995) (S04E07)

Myslel jsem, že zábavnější epizoda už být nemůže, setkání Ferengů s generálem za studené války bylo opravdu k popukání. Nakonec ale i tahle epizoda byla trumfnutá o sérii později. ()

Tajný agent Bashir (1995) (S04E09)

Cenil jsem si DS9, že se vyhýbali omílání simulátorových epizod. Až ve čtvrté sérii se k tomu odhodlali a stojí to opravdu za to. Jedna z nejlepších epizod Nejdesedostatzesimulátoru (společně s Moriartym). Krásná parodie na Bonda, s Garakem v druhé hlavní roli,bez něj by byla epizoda poloviční I think I joined the wrong inteligence service. Poněkud připomíná ještě bláznivější Casino Royale z 1967. Asi jen MGM se to nelíbilo. Bohužel, i v DS9 se postupně se simulátorem roztrhne pytel. ()

Na domácí frontě (1996) (S04E10)

Bitva o Británii. Zrovna tohle bych rád v simulátoru viděl. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)