Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele sirien k tomuto seriálu (181)

Minulý čas, část druhá (1995) (S03E12)

viz komentář k první části dvoudílu. Řemeslně je to shit, tenhle díl ještě horší než ten první (zcela vážně - celej de proklikat, jen z náhodných záběrů si domyslíte všechny ohraně klišeoidní scény a i dialogy). Nicméně z hlediska komentáře ke společenskému vývoji - minule to byla 1* za kvalitu, tak teď 3* za ten... ne 100% dotaženej, ale přesto velmi slušnej komentář. ()

Boj o život (1995) (S03E13)

Další děsivá nedotaženost - mějme klasickou cyberpunk otázku "kolik lze z člověka nahradit, aby zůstal člověkem" - a sjedeme jí sotva po povrchu a lacino uzavřeme fádní proklamací. Vedle toho velmi "uvěřitelná" zápletka s nečekaně se zvrhnutým Jake-Nog dvojitým rande kde se znovu hrají už obehrané Ferengi gender stereotypy. ()

Srdce z kamene (1995) (S03E14)

OMFG. Dvě zápletky: 1 - Co s Ferengim, co chce vstoupit do Hvězdné flotily? 2 - dvě postavy se zasekly v podzemí kde na ně padaj šutry ("variace na") Ta první je zajímavá - a proto se sjede jen narychlo a většinu dílu strávíme nudně předvídatelnými scénami "zachraňování". Na konci 2 je teda rozumnej zvrat, ale ten je vykoupenej naprosto WTF romantic shitem kdy každá rasa v galaxii zjevně musí mít koncept lidské romantické lásky. ()

Osud (1995) (S03E15)

Vcelku solidní zpracování ohraného tématu (sebe)naplňujících se proroctví se vcelku fádním rozuzlením. Bonus je, že se tam řeší Cardassiani, objeví se pár zajímavých jednorázových postav a Obsidian order. Negativum je, že se celá Federace zas chová jak banda naivních kokotů. ()

Dar od proroků (1995) (S03E16)

Altruistcký Ferengi Grand Nagus - ha, ha, ha. Jakože na první dobrou to bylo vtipný, ale omýlat ten vtip furt dokola - nope. Fakt, že to je další totálně jednorázová zápletka a na konci se všechno srovná bez následků zpátky, je taky dost otravnej. ()

Věštecké schopnosti (1995) (S03E17)

Tohle je už... pátej nebo šestej díl v s03, co je na hraně mezi 1 a 2*... pořád dávám 2, ale už to začíná bejt otravný. Stereotypní díl kdy O'Brian získá schopnost poskakovat do budoucnosti ZROVNA když to zachrání situaci &shits... kterej vlastně neni ani ničim extra zajímavej. ()

Hlasy v hlavě (1995) (S03E18)

Výlet do Bashirovy hlavy "reprezentované" stanicí a ostatními postavami! A ani se o Bashirovi nedozvíme vůbec nic novýho! DOKONALÁ ztráta času hroznou předvídatelnou nudou, kterou od "odpad" zachraňuje jen to, že to bylo "jen" děsně nudný a ne přímo otravný. ()

V říši za zrcadlem (1995) (S03E19)

Popravdě - docela solidní díl s paralelní realitou. Která je sama o sobě docela fun. ()

Z neznámých důvodů (1995) (S03E20)

KONEČNĚ se něco začlo dít! Menší výbuch a i vcelku zajímavý vyšetřování, následně konspirace, politikaření a konečně i nějaká ta válka. A, co je příjemná změna, dokonce to celé mělo i pořádný tempo. Zatím jeden z nejlepších (dvou)dílů, dokonce bych řekl, že i na hraně 5* - těsně. Bohužel, chyběla tomu nějaká pořádná předehra, která by připravila jeviště :/ ()

Kostky jsou vrženy (1995) (S03E21)

O něco slabší, než předchozí část dvoudílu, u dolní hranice 4*, ale pořád vcelku najisto 4*. Předvídatelnost dění (resp. rozuzlení) tentokrát ani moc nevadí, protože to je konečně to, na co divák už čeká tak dlouho, že skoro přestal doufat, plus se pocestě děje i několik dalších věcí na rovině Garak-Odo. ()

Průzkumníci (1995) (S03E22)

Logika náhodně-epizodních seriálů je boží. Díl "n": začali jsme galaktickou válku! SHIT! Díl "n+1": velitel si jen tak hodí volno, postaví si lodičku a dá si několikadenní dovolenou se synem. Sure. Demenci celého konceptu mezihvězdného letu na variaci malý námořní bárky letící warpem na slunečních plachtách ani nekomentuju. Na hraně odpadu za OPĚT ztracenej čas života. ()

Rodinná záležitost (1995) (S03E23) odpad!

Pořád sem se nerozhod, jestli je Ferengi genderová nerovnost nepovedenej vtip nebo nepovedenej pokus o alegorii nebo nepovedá kombinace obojího. (Nebo to fakt TAK děsně zestárlo? Nechce se mi věřit.) Tak nebo tak to nefunguje ani obecně, ani v tomhle díle s Quarkovou mutter - a protože ten díl neni o ničem jinym (kromě nezajímavé side-story o Siskovu rande)... ()

Dny Shakara (1995) (S03E24)

Asi si to ty 2* zaslouží. Subjektivně bych dal 1*, protože celá ta linka s otravnou Papežkou - teda, Kai - mě vlastně vůbec nezajímá. Díl měl nějakou myšlenku ohledně nestability a hrozeb co následují po úspěšném získání nezávislosti, ale jako obvykle to bylo sotva líznutý z povrchu, protože Deep Space Nine prostě naprosto neumí a nezvládá zpracovat témata do jakékoliv hloubky a plejtvá s nima ve velkym. ()

Aspekty osobnosti (1995) (S03E25)

hmh. Konečně díl o Thrillech co de skutečně do hloubky. Teda, ne tak moc, jak by mohl, v podstatě na jiný seriály by to byl tak jako průměr, ale v DS9 se zjevně počítá i to. Škoda, že to bylo centrované jen na Curzona a ti ostatní hostitelé byli vzatý v podstatě jen z rychlíku. Skoro by si to i zasloužilo dvoudíl - dílů co by šly místo toho vyhodit by se našlo dost. ()

Vnitřní nepřítel (1995) (S03E26)

Solidní epizoda a solidní 3*. Ale buď jsem už podobných viděl víc, nebo už mám DS9 stihomam - mám prostě pocit, že to bylo takové... "průměrné" zpracování námětu (byť uznávám, v DS9 má ten námět hlubší zasazení, ale přesto), které vlastně ničím až tak moc nepřekvapilo a šlo z něj dostat i víc. Pár k věci tradičních scének ani nevyznělo nějak zvlášť úderně (jedině snad O'Brianova hláška na konci, ale i ta byla taková... nadprůměrná, ale ne víc). ()

Série 4 (1995) (S04)

Brutální skok kvalitou nahoru. Škoda, že po s03 už byla kvalita tak dole, že to i tak má pořád rezervy. Větší počet dílů se věnuje hlavní linii, v níž se konečně začně něco dít - krok za krokem a na různých frontách, ale už je cítit, že jsou věci v pohybu. Pár dílů je skutečně hodně dobrých. Pár fillerů je skutečně vtipných. Bohužel, pár dílů je fakt strašně špatnejch až příšernejch a pár jiných stále trpí tradičními DS9 problémy (předvídatelnost, nedotaženost, laciné úniky z dilemat jako řešení zápletky atp.) Určitě pozitivní je příchod Worfa - popravdě to je jediná postava, u které mám dojem nějaké konzistentně se vyvíjející osobní příběhové linky co jde aspoň trochu promyšleně odněkud někam. ()

Cesta válečníka (1995) (S04E01)

chtěl sem dát jen 3*, ale jako smiluju se na ty 4*. Je tam hromada věcí, co nejsou přímo špatně, ale mohly být snadno o dost líp. Tempo vyprávění, třeba. Popř. důvěryhodnost některých story-lines (např. Worfovo "rozhodování se" o setrvání bylo sakra nedůvěryhodný a čitelně "tady sou scény abysme se dostali tam, kam potřebujeme") Nebo, opět, silná povrchnost celé linky Klingonů, kteří náhle změní politické směřování celého Impéria, ale background k tomu jako divák nedostanu takřka žádný. Když jsem u Klingonů - celý ten začátek s kontrolováním lodí okolo... wut? Taková logicky zbytečná samoúčelnost... Prostě dobrej dvoudíl a nakopávač série, rozhodně, ale jako těch řemeslných nedokonalostí tam bylo fakt hodně. ()

Vzácná návštěva (1995) (S04E02)

Bullshit alter-budoucnostní díl aby si někdo mohl napsat story stárnoucího Jakea - hrozně dojemný, strašně emotivní, děsně hluboký, ohromně zajmavý... zábrany k proklikávání sem u DS9 naštěstí ztratil už v minulý sérii, takže mě tenhle prázdnej, bezdůvodnej, nezajímavej a vůbec nic nerozvíjející čistej filler shit díl stál jen asi pětadvacet minut života místo pětačtyřiceti. ()

Hippokratova přísaha (1995) (S04E03)

...slušná epizoda, ale spíš slabé 3*; nějak mi vadila ta opětovná převídatelnost. Že bylo celé téma víc demonstrované než nějak "prozkoumané" - ono s tímhle tématem se toho nejspíš až tak moc víc dělat ani moc nedá. Minimálně ne v tomhle kontextu. ()

Nerozvážnost (1995) (S04E04)

Jakože... dobrý slabší ale jistý 3*, ale. Ale ta samoúčelná zápletka s Dukatem působí dost mimo a jak se jednou otevře, tak začne bejt - jak nečekaně v DS9 - hrozně předvídatelná :/ ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)