Pobřežní hlídka

• Česko Baywatch: Pobřežní hlídka (více)
TV spot
USA, (1989–2001), 182 h 20 min (Minutáž: 45–95 min)

Scénář:

Douglas Schwartz, Gregory J. Bonann, Michael Berk, Chad Hayes (více)

David Hasselhoff, Jeremy Jackson, Michael Newman, Pamela Anderson, Gregory Alan Williams, Alexandra Paul, Michael Bergin, David Chokachi, Yasmine Bleeth (více)

Série(11) / Epizody(241)

Krásní, mladí, opálení a ještě jednou krásní - takoví jsou plavčíci a plavčice v prosluněné Kalifornii. Tento dnes již bez mála kultovní seriál sleduje jejich starosti a radosti, práva a povinnosti, jak přicházejí a zase odcházejí a jak se vyrovnávají s náročnou prací záchranáře, kdy musejí bojovat nejen s neplavci, různými mořskými potvory, nebo nepřízní počasí, ale někdy i musí vzít zákon do svých rukou.

S téměř 1,1 miliardou diváků je podle Guneissovy knihy rekordů Pobřežní hlídka nejsledovanější seriál na světě, a k tomu ještě všech dob. (havLord)

Shit

Mitch je hroznej trotl, naštěstí to zachraňujou ty holky, čim novějši série tim josu ty holky lepší ()

Dragoni

Jak za Hodně pěknejch koček a stupidní scénář vydělat opravdu velkej balík dolarů. Jednou bych si to taky chtěl zkusit - plácat blbosti, opalovat se, koupat se v moři spolu s ježděním ve člunu a ještě, aby mi za to někdo platil. ()

M.a.t.t.

Vrcholné seriálové dielo deväťdesiatych rokov, ktorého hlavnou myšlienkou je duchovná očista a sloboda ducha, ktorú je možné dosiahnuť cez rituál skoku do vĺn rozbúreného mora. Alebo nie? ()

Dudek odpad!

Pobřežní hlídka je jeden z nejhorších seriálů, jaký jsem viděl. První díly byly sledovatelné, ale pak se seriál dostal tam, kam nutně musel, do nudného stereotypu, kde nám jsou ukazovány spíše pěkné ženy (nic proti) než zachraňování utopenců. Nutno však přiznat, že toto není jediný seriál, v kterém tomu tak je - on vlastně jakýkoli americký seriál odehrávající se alespoň z části napláži používá těchto záběrů pro udržení diváka u televizních obrazovek.Jsem opravdu zvědav, jak jej zfilmuje Steven Spielberg ()

Gilmour93

Všichni se tu zaobírají hmotou rosolovité konzistence pohupující se rytmicky v jednodílných oranžových plavkách, ale málo kdo je zde schopen ocenit vypracované a precizně vyholené mužské hrudě (depilaci striktně odmítající Mitch jest nechutnou, zcela určitě silně perspirující výjimkou) vrhající se s plovákem na šňůrce střemhlav záchraně nebohých tonoucích.. Dovolte mi parafrázovat kapitána Hawkeyeho Pierce: „Veni, vidi, nudy..“ (To "nudy“, ač by se to mohlo zdát, není od slova nudismus..) ()

Aluska88

Nezapomenutelná Pobřežní hlídka a pro spoustu diváků (tehdy ještě možná dětí:) rovněž první setkání s Davidem Hasselhoffem a ještě ne tolik plastickou Pamelou Anderson či Alexandrou Paul (v ní do dneška vidím tu krátkovlasou záchranářku, jak běží po pláži:) Prostě Mitch Buchannon, C.J. Parker, Stephanie, Cody a další. A jejich červené plavky a plováky:) A také ona nesmrtelná úvodní znělka. Nemá smysl psát slovo "nostalgie" do všech komentářů k seriálům z dob dětství a Supermaxu, stejně jako asi nemá smysl psát, že to množství seriálů, na něž vzpomínáme a ty zlaté časy se již nikdy nebudou opakovat. ()

TheRaven

Ten seriál má neskutečné množství fascinujících aspektů, ale jeden z nich mě vždycky překvapí. Jednotlivé díly totiž u mě vyvolaly velmi silné podezření, že minimálně polovina obyvatel Kalifornie neumí plavat a většina z nich si to navíc patrně vůbec neuvědomuje. No ještěže tam ty záchranáře mají. ()

Hellboy

Slyšeli jste o celovečerním filmu Pobřežní hlídka? První film v dějinách kinematografie, který je kompletně složen ze zpomalených záběrů... Pamela Anderson za něj získala v roce 2014 Oscara. PS: Sežeňte si seriál Son of the beach! ()

3DD!3

Já měl pro tyhle holky v červených plavkách vždycky slabost. Plně chápu proč do toho David Hasselhoff tenkrát šel. Byl by blázen kdyby ne. ;) ()

Le_Chuck

S odchodom Eriky Eleniak prišla silikónová vlna, ktorá chutí hlavne prvohoničom. Hold a vtedy nebol internet, aby sme kozy vygooglili. ()

NinadeL

Takovejch let běhali po pláži v červených plavkách, přežili vlastní spin-off a hromadu televizních filmů. A spolu s nimi diváci celého světa. ()

akisha

Z nostalgie. A za díl, kde David Hasselhoff vypadne několik kilometrů nad mořem z letadla, sformuje tělo do tvaru šípu a svůj pád přežije. (Nebo aspoň jak si to pamatuju) ()

Jezinka.Jezinka

Z tohoto seriálu, na který jsme zírali jak uhranutí, jsme nabyli dojmu, že v Americe jsou všichni krásní, mladí, štíhlí, opálení, ve skvělé kondici, úspěšní a šťastní. Pokud se od nich štěstí na chvíli odvrátí, přiskáče David Hasselhoff nebo bujné poprsí zahalené červenými plavkami a urychleně život vrátí do správných kolejí. Vymyslet 242 příběhů o tom, že se lidi opalují a plavou, je docela kumšt. Ty hezké lidi, co v Americe jsou, jsme v tomhle seriálu viděli všechny. Ale praví hrdinové jsou diváci, každý jeden z nás přispěl k tomu, že se Pohřební hlídka stala nejsledovanějším seriálem na světě. Bez nás bys to nezvládl, Mitchi. ()

castor

Ve dvanácti možná, ale teď.. Jednou bych ale moc rád viděl seriál, kde je hlavní hrdina (ne vedlejší postava, která když se jim tam už nehodí, tak ji nechají sežrat žralokem) děsně neohroženej a vždycky vyjde bez jediného škrábance a divák se s ním ztotožní - a pak bych ho nechal brutálně zastřelit třeba nějakým obyčejným zlodějíčkem!! David Hasselhoff jest příkladem.. ()

MM_Ramone

Sebavedomý macho David Hasselhoff, zopár homo plavčíkov a vnadné prsatice v červených plavkách. Fešáci a kurvičky z pobrežnej hliadky. Keď sa to začiatkom devätdesiatych rokov minulého storočia objavilo na obrazovkách novovzniknutých súkromých televízií, tak to pozeral takmer každý. Bol to závan coolového amerického spôsobu života. No mne už vtedy na tom niečo nepasovalo. Póza, lesk, povrchnosť. A to nie len čo sa námetu a scénarov týka, ale aj filmového spracovania a hereckých výkonov. ** ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Pobřežní hlídka se vrátí i s Mitchem a C.J.

Pobřežní hlídka se vrátí i s Mitchem a C.J.

25.04.2016

V devadesátých letech se vyrůstalo na spoustě seriálů, mezi ty nejzákladnější ale patřila Pobřežní hlídka. Plavčíci a plavčice, kteří běhali zásadně ve zpomalených záběrech, si už v květnu 2017 dají… (více)

Pobřežní hlídka ulovila Hasselhoffa

Pobřežní hlídka ulovila Hasselhoffa

04.03.2016

Nová inkarnace Pobřežní hlídky nejdřív zněla jako špatný nápad. Pak do ní ale naskákali Zac Efron a The Rock a ukázalo se, že by mělo jít o eRkovou komedii ve stylu 21 Jump Street. To už zní daleko… (více)

The Rock v Pobřežní hlídce?

The Rock v Pobřežní hlídce?

03.10.2014

Celovečerní verze Pobřežní hlídky už se chystá docela dlouho. Původně se uvažovalo o tom, že se na velkém plátně objeví Pamela Anderson a David Hasselhoff, tyhle plány ale nakonec vzaly za své. A s… (více)