Reklama

Reklama

A-Team

(seriál)
USA, (1983–1987), 77 h 59 min (Minutáž: 45–88 min)

Hrají:

George Peppard, Dwight Schultz, Mr. T, Dirk Benedict, Robert Vaughn, Marla Heasley, Carl Franklin, Charles Napier, Sam J. Jones, David Hedison, Betsy Russell (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(97)

Tým bývalých vojáků speciálních jednotek, kteří utíkají před vojenskou policií, za sebou sice zanechává stopu výbuchů, ale vždy se zastaví, aby pomohli těm, kterým policie nepomůže, a svými jedinečnými schopnostmi bojují i proti korupci. (SkyShowtime)

Recenze (89)

Mr.Floyd 

všechny recenze uživatele

Máte niečo proti americkým seriálom? Je vašim najväčší odôvodnením nekonečné zabíjanie a strieľanie? V tom prípade je tu pre vás A-Team, v ktorom síce je akcie a guliek pre celú armádu, ale nikdy tu nikoho nezastrelia. Teda neviem či to tak je, ale približne v päťdesiatych častiach, ktoré som videl nikoho nezastrelili a to je samo o sebe mierne povedané interesujúce. ()

Mr.Nigga

všechny recenze uživatele

Ten years ago / In 1972, a crack commando unit was sent to prison by a military court for a crime they didn't commit. These men promptly escaped from a maximum security stockade to the Los Angeles underground. Today, still wanted by the government, they survive as soldiers of fortune. If you have a problem, if no one else can help, and if you can find them, maybe you can hire... The A-Team. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Mike Post: 1. Theme from The A-Team ,2. Young Hannibal ,3. B.A.'s Ride ,4. The A-Team in New York City ,5. Bandits! ,6. Taxi Chase ,7. The A-Team Escape ,8. The A-Team Prepare for War ,9. Showtime ,10. Move, Sucker ,11. Let's Get Busted ,12. Murdock's Face ,13. Helicopters ,14. More Bandits ,15. Theme from The A-Team , ()

woody 

všechny recenze uživatele

Plukovník John "Hannibal" Smith - mistr převleků, kuřák doutníků, jeho plány se vždy vydaří _ Poručík Templeton "Face/Hezoun(uprostřed seriálu se překladatel zbláznil)" Peck - elegán, svůdník, sukničkář, můj nejneoblíbenější.V pilotním díle ho hrál úplně někdo jiný _ Kapitán H.M. "Šílenec" Murdock - utajený člen, pilot vrtulníku, hraje si na blázna, trvale v blázinci _ Seržant B.A. Baracus - zlatem ověšený statný černoch, panicky se bojí létání(je ovšem pokaždé uspán, jen jednou se probudil a podle toho to taky dopadlo), pokud si ho nemůžete uvědomit vzpomeňte si na Rockyho III ___ To je A-Team.Kultovní seriál, u nás vysílaný jen jednou na Primě(potom repríza o půlnoci ale ta skončila někdy u 20 dílu) s dabingem Vladimíra Brabce a Pavla Trávníčka.Byl jsem pořádně naštvaný, že mi končí můj milovaný Magnum ale když po něm nasadili tohle byl jsem v 7. nebi.Dohromady 98 dílů po 5. sezonách.V 5. řadě se k A- Teamu připojil filmuvý pyrotechnik Frankie Sanchez, který byl ovšem léčka nastražená zlotřilým generálem Stockwellem (lahůdkový Robet Vaughn).Ten pošle Johna Smithe, Templtona a Baracuse (Murdock není jako nesvéprávný souzen)před vojenský soud, protože jak známo jsou podezřelí ze zabití svého nadřízeného a vyloupení Hanojské banky během Vietnamské války.Všichni 3 jsou odsouzeni k trestu smrti a popraveni.Chyba! Generál vše připravil tak aby už byli považováni za mrtvé a mohl je tak najmout jako žoldáky.Zde přichází zlaté období seriálu(ano, v poslední sérii).Bojují proti bolševikům ve východním německu, teroristům, nacistům, špionům atd. Kulťák, kulťák, kulťák s výborným obsazením a perfektní akcí.Navíc vhodné i pro malé děti, protože zde není vůbec krev, pěstní souboje, za celý seriál jedna mrtvola a ta není vůbec vidět a zemřela na infarkt.Pouze střelba ze samopalů a geniální vynálezy, které MacGyver pouze okopíroval.A - Team berte jako ty, kteří první vymysleli z forem na pečení a kynutého těsta napalmové výbušniny :-) ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

S týmto americkým seriálom som sa stretol vtedy, keď som chodil na základnú/strednú školu. Úprimne sa priznám, že banda A-Team ma dostali tým, že ako šikovne vyrobili funkčné veci zo páč šrotov a pri tom nikdy nikomu neublížili tak, aby z toho bola smrť. Casting na tento seriál bol parádny – každý herec na vybranú pozíciu pasuje bez najmenších problémov. Pre mňa navždy zostane John „Hannibal“ Smith (skvelý G. Peppard) najobľúbenejšou postavou. „Hannibal“ dokázal A-Team držať pohromade a bol nesmierne šťastný, keď „plán zafungoval“. Neustále štiepenie medzi B.A Baracusom a Murdockom vzájomné uťahovanie však niekedy bolo spíš trápne ako „zábavné“. Dnešným okom ten seriál samozrejme vypadá trošku inak (a samozrejme je tam vidieť aj nedostatky), ale mnoho jeho častí stále nejako funguje – a to nielen z hľadiska nostalgie. P.S.: To jednoduché gitarové sólo v úvodnom songu patrí mojim najobľúbenejším. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Galerie (52)

Zajímavosti (40)

  • V poslednej sérii sa k A-Teamu mala pripojiť i postava menom Tia, dcéra generála Harlana "Bulla" Fulbrighta. Stvárniť ju mala herečka Tia Carrere, tá však bola zmluvne viazaná učinkovaním v seriáli General Hospital (od r. 1963). Postava bola nakoniec zo scenára vyškrtnutá. (m.a.t.o.)
  • Dvaja herci zo seriálu majú reálne skúsenosti so službou v armáde. George Peppard slúžil v námornej pechote, zatiaľ čo Eddie Velez slúžil u letectva. (m.a.t.o.)
  • V španielskom dabingu je Face (Dirk Benedict) premenovaný na Fenixa a B.A. (Mr. T) na M.A. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Crowe se ladí na špionáž

Crowe se ladí na špionáž

19.06.2010

U nás seriál The Equalizer prakticky neznáme, ale „na západě“ se ve druhé polovině 80. let udržel čtyři sezóny a dodnes je považován za realističtější a drsnější protiváhu k tehdejším televizním… (více)

Opravdu áčkový A-Team?

Opravdu áčkový A-Team?

10.06.2009

Sympaťák Bradley Cooper pozvolna prosakoval do pozornosti filmového publika. Od vedlejších roliček v seriálech (Sex ve městě) přes vedlejší postavy v komediích (Nesvatbovi, Yes Man) se propracoval až… (více)

Reklama

Reklama