A-Team (TV seriál)

A-Tím

Akční / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1983, 60 min

Garry Schyman

George Peppard, Dirk Benedict, Mr. T, Dwight Schultz, Robert Vaughn, Marla Heasley, Carl Franklin, Charles Napier, Sam J. Jones, David Hedison, Betsy Russell, Sid Haig, Lana Clarkson, Ken Foree, Professor Toru Tanaka, Beau Starr, Hulk Hogan, James Hong, Andrew Robinson, John Saxon, Dennis Franz, Geoffrey Lewis, Noble Willingham, Brion James, Wings Hauser, Ed Lauter, Don Stroud, Tracy Scoggins, Mickey Jones, Xander Berkeley, Richard Moll, Beau Billingslea, Andrew Divoff, Branscombe Richmond, Barry Van Dyke, Marianne Muellerleile, Michael Chieffo, Daphne Ashbrook, Rosalind Chao, Anthony De Longis, René Assa, Joe E. Tata, Gary Grubbs, Boy George, Kim Johnston Ulrich, Elizabeth Hoffman, Michael Ironside, Hope Marie Carlton, Lance Henriksen, Tia Carrere, Dustin Nguyen, Nancy Kwan, David Graf, Wendy Kilbourne, Wendy Fulton, Judy Landers, Rick James, Edward Winter, Rod Colbin, Donald Gibb, Ely Pouget, Holly Gagnier, Daniel Davis, Parley Baer, John Vernon, Aki Aleong, Gregory Itzin, Deborah Shelton, Larry Stewart, Marshall R. Teague, Jim McMullan, Melody Anderson, Judy Geeson, Bill McKinney, Stepfanie Kramer, Ken Olandt, Art LaFleur, Tim Dunigan, Steven Keats, Richard Romanus, Jesse D. Goins, Clifton James, Christopher Kriesa, Corinne Wahl, Robert Dryer, Ed Crick, Kathryn Witt, John Dresden, Steve Sandor, Darwyn Swalve, Charles Cioffi, Gary Carlos Cervantes, George Cheung, Red West, Leah Ayres, Marc Alaimo, Castulo Guerra, John Ericson, Dennis Cleveland Stewart, Al Leong, Zack Norman, Peter Brown, Albert Salmi, Christopher Stone, Paul Koslo, James Luisi, Paula Victor, Miguel Ángel Fuentes, Karen Kopins, Jack Ging, Kimberly Foster, Ford Austin, Al White, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., William Lucking, Nicholas Celozzi, Ted Markland, Robert F. Lyons, Brian Libby, Joe Santos, Donna Anderson, Robin Sims, Lloyd Bochner, Anthony James, Eddie Velez, Alan Autry, Robert Gallo, Richard Evans, Deborah Goodrich, Ben Piazza, Michael Fairman, Lance LeGault, Tasia Valenza, Benji Gregory, Gloria Charles, Robert Tessier, Robin Riker, James Avery, Bobby Di Cicco, Daniel Greene, John Ashley, Marc Lawrence, Gerrit Graham, Belinda Balaski, Norman Alden, Mills Watson, Ken Lerner, Arte Johnson, Kelly Lynn Gitter, Joseph Sirola, Pepe Serna, Richard Herd, Dan Tullis Jr., Dennis Fimple, Bruce Tuthill, Keye Luke, Sergio Calderón, Michael Ensign, John McLiam, William Boyett, Peter Brocco, John Quade, Jeana Keough, Jim Antonio, Grainger Hines, Alejandro Rey, Alan Fudge, Ping Wu, Robert Viharo, J. Patrick McNamara, Eric Lawson, Meilani Paul, John Aprea, Francis X. McCarthy, Paul Mantee, Walter Olkewicz, John Dennis Johnston, Warren J. Kemmerling, Ron Hayes, John Milford, Valerie Wildman, Victor Campos, Mike Moroff, James T. Callahan, Michael Shannon, Vince McKewin, Frank Marth, Ted Gehring, Lee Patterson, Robert Jayne, Alex Rocco, Della Reese, Joey Aresco, John Matuszak, Michel Voletti, Milt Kogan, Glenn R. Wilder, Ben Hammer, Enrique Lucero, Don Knight, Carlos Romero, Fred Lerner, Randolph Roberts, Bruce Solomon, Vic Polizos, Big John Studd, Scott Nemes, Denise Galik, Dennis A. Pratt, Sven-Ole Thorsen, Read Morgan, Bruce French, Rafael Campos, Jeff Doucette, Rodger Hoopman, Peter Kent, Liz Sheridan, Edward Grover, Michael Crabtree, Manu Tupou, Joe Unger, Dennis Lipscomb, Jan Merlin, June Chadwick, Tucker Smith, Reginald T. Dorsey, Terrence Evans, Albert Popwell, Kathleen O'Malley, Debra Stipe, Robert Sampson, Sam Melville, Carole Davis, Reid Cruickshanks, Carlos Lacámara, Dana Lee, Bradford English, Crofton Hardester, Nick Dimitri, Rochelle Ashana, Bruce M. Fischer, Ross Elliott, Ray Reinhardt, Franc Luz, Jimmie F. Skaggs, Vincent Baggetta, Alfred Dennis, Taylor Lacher, John Durbin, Renata Scott, Michael Rider, Daniel Faraldo, Michael Swan, Clare Kirkconnell, Lenore Kasdorf, Floyd Levine, Melinda Culea (herec, a.z.), Claude Earl Jones, Karyn O'Bryan, Daphne Reid, Kavi Raz, Tom Reese, David White, Linden Chiles, Larry Duran, Daryl Anderson, Michael Greene, Carlos Rivas, Toni Hudson, Tim O'Connor, Dick Durock, Alan Stock, Philip Sterling, Judd Omen, Phil Proctor, Marcelo Tubert, Hugh Gillin, Ron Palillo, Don Pedro Colley, Peter MacLean, Tom Villard, Allan Graf, Billy Jayne, Maylo McCaslin, James Saito, Michael Laurence, Ji-Tu Cumbuka, Al Ruscio, Alex Colon, Michael DeLano, Paxton Whitehead, Barrie Ingham, Russ Mccubbin, Jack Hogan, Bo Brundin, Tony Steedman, Tony Giorgio, Ronan O'Casey, Michael Alldredge, Keith Walker, John Carter, Louis Giambalvo, Sam Scarber, Shecky Greene, Gerry Black, Judson Scott, Maurice Marsac, Charles Walker, John Lawrence, Alma Beltran, Lena Pousette, Warren Berlinger, Andy Romano, Galyn Görg, Rebecca Stanley, Miguel Fernandes, Penny Peyser, Burton Gilliam, Geno Silva, Greg Collins, Len Wayland, Michael Gregory, Anthony Charnota, Jenny Neumann, Al Pugliese, Curtis Taylor, Terri Treas, Andre Gower, Robby Kiger, Javier Grajeda, Robin Dearden, Fernando Escandon, Dick Balduzzi, Peter Haskell, Michael David Lally, Kimberly Ross, Deborah Lacey, Humberto Elizondo, Walter Mathews, Curt Lowens, David Ackroyd, Tony Ciccone

Kolik bylo v USA natočeno v 80. letech podobných seriálů? Desítky? Stovky? Přesto mě A-Team zaujal. Poprvé jsem to viděl jako dospívající, tehdy jsem žral všechny ty MacGyvery a Knightridery. A-Team jsem měl nejradši. Povedené obsazení (Robert Vaughn překvapil), velká nadsázka a pár opravdu dobrých nápadů. Jasně, když se nad tím člověk zamyslí s odstupem, tak byly všechny díly skoro stejné, ale i tak - je to jediný z těch mnoha seriálů, kterými nás Nova s Primou (tehdejší Premiérou) zaplavovaly, který si celkem (a rád) pamatuju.(7.1.2010)

Kto tvrdí, že A-Team majú radi iba tí, ktorí na ňom vyrastali, a ktorí ho sledovali ešte v dobe, keď ho vysielali prvýkrát, tak to je úplný (ako by povedali Francúzi) BULLSHIT!!! S A-Teamom som sa zoznámil cca. v roku 2008, keď som náhodou zachytil jednu z prvých epizód v telke. Nemusím snáď dodávať, že odvtedy som každú ďalšiu časť hltal ako blázon! Zamiloval som si každého jedného svojrázneho člena tohto najlepšieho tímu na svete a spolu s nimi aj ich dokonalé plány a smrtonostné vynálezy (ktoré samozrejme nikdy nikoho nezabili, A-Team sú predsa dobráci;-). Samozrejme by niektorí mohli namietať, že A-Team je úplne nelogický a nerealistický. Odpoveďou na toto tvrdenie budiž môj predošlý výrok - BULLSHIT!!! Čo ma tam po logike a realizme, keď sa nepretržite smejem a zabávam? Nie je presne to podstatou komediálno-akčných seriálov? Pre mňa osobne je A-Team čistou vydestilovanou geniaitou, presne takto si predstavujem výbornú televíznu zábavu. Definitívne jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Dať menej ako 100% by bola čistá blasfémia!(10.10.2010)

Kultový Americký seriál o Vietnamských veteránoch, ktorých nespravodlivo odsúdili za vylúpenie Hanojskej banky. Teraz ako utečenci, prežívajú na slobode tým, že pomohájú ľuďom a odstraňujú zločincov. John ,,Hanniball´´ Smith- Hlava týmu, majster prevlekov a kráľ cigár. Templeton Pack- Pekná tvárička, zvodca a špecialista na ploštice (odpočúvacie). Howling (Mad) Murdock- Blázon, pilot a perfektný pantomimista. A nakoniec nervák B.A. Baracus, ktorého stvárnil Mr.T. Dávam 90% za celý obsah aj bohatý dej.(18.6.2013)

Ten seriál je taký blbý, až sa to nedá rozumne hodnotiť. Každý človek v seriály vie nepriateľa omráčiť jediným úderom, z hovna urobia granát a dej je v každej časti predvídavý, až to v očiach štípe. Má to však svoje čaro, ktoré človeka pripúta na kreslo a núti ho pozerať na tú srandu, čo sa deje pred ním.(25.7.2007)

• Dever

Soundtrack Mike Post: 1. Theme from The A-Team ,2. Young Hannibal ,3. B.A.'s Ride ,4. The A-Team in New York City ,5. Bandits! ,6. Taxi Chase ,7. The A-Team Escape ,8. The A-Team Prepare for War ,9. Showtime ,10. Move, Sucker ,11. Let's Get Busted ,12. Murdock's Face ,13. Helicopters ,14. More Bandits ,15. Theme from The A-Team ,(9.5.2011)

• - Murdockovo (Dwight Schultz) skutočné krstné meno nebolo v seriáli nikdy prezradené. (m.a.t.o.)

• - Jednotlivé epizódy seriálu sa natáčali väčšinou päť týždňov pred odvysielaním. (m.a.t.o.)

• - Dvaja herci zo seriálu majú reálne skúsenosti so službou v armáde. George Peppard slúžil v námornej pechote, zatiaľ čo Eddie Velez slúžil u letectva. (m.a.t.o.)