Reklama

Reklama

Cagneyová a Laceyová

(seriál)
  • USA Cagney & Lacey
USA, (1981–1988), 102 h 45 min (Minutáž: 47–100 min)

Hrají:

Tyne Daly, Al Waxman, John Karlen, Martin Kove, Sharon Gless, Meg Foster, Carl Lumbly, Harvey Atkin, Sidney Clute, Paul Mantee, Dick O'Neill, Robert Hegyes (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(126)

Obsahy(1)

Alice Christine Cagney (Sharon Gless) a Mary Beth Lacey (Tine Daly) sú dve ženy, ktoré sa zhodou okolností stanú policajtkami. Dve rozdielne policajtky, s odlišným zázemím, s rozdielnymi charaktermi a vyhliadkami do budúcnosti, ktoré berú svoje povolanie vážne a dobre spolu vychádzajú. V jednotlivých dieloch ich sledujeme pri vyšetrovaní kriminálnych prípadov a zároveň sledujeme ich vzájomné vzťahy. Osobné konflikty, čo sa sem-tam vyskytnú, sú vcelku prirodzené medzi ľuďmi, ktorí úzko spolupracujú pri úlohách, ktoré so sebou prinášajú životunebezpečné situácie.

Cagney a Lacey ako kriminálny seriál so ženskými hlavnými hrdinkami bol počas svojho trvania veľmi úspešný aj v zbieraní ocenení (30) a nominácií (51). (pravo)

(více)

Recenze (6)

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Velmi lidský seriál z let dávných, kde rodinné poměry policajtek nepůsobí tak uměle a trapně jako obvykle. Dnes samozřejmě se už trochu prachu usadilo a místy zločiny působí naivně, ale na svou dobu velmi dobré. ()

Reklama

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (1) - 43. ročník (za rok) 1985 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless + nominace (12) - 41. ročník 1983 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, 42. ročník 1984 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless, 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Tyne Daly, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless, 45. ročník 1987, 46. ročník 1988 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Sharon Gless ()

voidindigo 

všechny recenze uživatele

Ty nízké hodnocení moc nechápu. Je pochopitelné, že tento seriál už může působit zastarale (např. žádné CGI, a v 80. letech se tak často nepoužívalo zaschlé semeno jako důkaz), ale připadá mi, že byl lepší než všechny ty Kriminálky Miami a Zákon a pořádek z prostého důvodu, že se zaměřoval na osobnosti a osobní životy hlavních postav, a ne jen na případy, a na svou dobu byl většinou dost inteligentně napsaný. Cagney and Lacey a Homicide (Zločin v ulicích) jsou asi jediné policejní seriály, které mě vyloženě bavily (pokud nepočítám Dextera, který ovšem možná ani není čistokrevný policejní seriál). ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama