Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 24
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Zagros

Nejsem nijak zapálený fanoušek Četnických humoresek a snad jsem je ani neviděl všechny, ale vždy když jsem nějaký díl v televizi chytil, s chutí jsem se podíval. Tvůrci dokázali vykouzlit prvorepublikovou atmosféru se vším všudy. Líbilo se mi obsazení, kdy všichni četníci byli sympaťáci. Jednotlivé detektivní příběhy byly fajn a jako ze života. No a sedl mi i příjemný humor. Nepamatuji si na nic, co bych chtěl vytýkat. Rozhodně mám v plánu si celý seriál někdy komplet zopakovat. Až bude více času, pravděpodobně za mnoho let v důchodu, ale už teď se těším. ()

Theraphosa

Sem velice zvědav,kdo se ujme režie tohoto seriálu,který se nesnaží o zveličení četníků,ale přiblížení jejich každodenního života.Alena Antalová,Zdena Herfortová,Zdeněk Junák a další zde hrdě hájí barvy Městského divadla Brno. ()

wosho

Serial trpí zbytečným natahováním dílů na skoro filmovou stopáž,někdy velmi diletanckým scénářem ušitým příliš horkou jehlou a hlavně mizernámi výkony epizodních postav.I přesto se musí Moskalykovi(to jsem zvědav jak dopadne třetí řada bez něho) uznat,že to byl profesionál a s diváky se rozloučil důstojným seriálem. ()

Přemek

Velmi příjemné pokoukání, hlavně první řada, samozřejmě. Osobně nejvýše stavím díl "Grunt", v němž excelují Igor Bareš a Josef Karlík coby syn a otec, největší statkáři na dědině. Kombinace mrštíkovského vesnického dramatu a městského četnického případu. Pro všechny, kteří si myslí, že dramatická tvorba je už v pánu. ()

The_Second

Nejlepší seriál natočený u nás. Zajímavé případy, které se neopakují (od velezrady až po ukradené slepice) vypodložené zajímavým příběhem rodiných vztahů a vynikajícími postavami. Všech 39 epizod rozhodně stojí za vidění. ()

Sancty

Tých kvalitných a zábavných seriálov, ktoré vznikli na Slovensku a v Čechách, napočítam na jednej ruke. ()

Reckon

Asi nejlepší český seriál, co jsem měl tu čest vidět. Velice dramatické příběhy někdy dokáží vystřídat vtipné scény, kdy se za břicho popadáte. (8/10) ()

ti88na

Tento seriál som začala sledovať po odporúčaní a trochu aj naliehaní mojich rodičov, ktorí sú z neho očarení. Už po vzhliadnutí prvých častí som pochopila prečo. Ľahkosť a prirodzenosť s akou niekedy dokážu český tvorcovia natočiť film sa tu snúbila do jedného vyváženého celku a ponúkla divákovi z každej časti príjemný zážitok. Ani si neviem spomenúť na diel, ktorý by ma vyslovene nudil. Zrejme preto, že taký ani nebol. Či už to boli osudy jednotlivých hrdinov četníckej pátracej stanice alebo ich viac či menej závažné kriminálne prípady, vždy ma niečo zaujalo. V priebehu celého deja sa vystriedala celá plejáda známych českých, ale aj slovenských hercov, z ktorých niektorý boli vo svojich vedľajších úlohách nezabudnuteľní. Asi najviac mi utkvel v pamäti výkon Mariána Labudu v prvom diela, hlavne jeho prejav v parlamente a pre mňa výnimočný bol tiež výkon Igora Bareša alias Pavelka ml. v epizóge Grunt. Čo sa týka samotných "veselých četníkov", tí sa po čase stali mojimi blízkimi priateľmi a ich osudy ma pobavili, ale aj rozplakali. Treba osobitne vyzdvihnúť výkony Tomáša Tőpfera a Ivana Trojana, ktorí si svoje vzájomné dialógy viditeľne užívali. Taktiež bol pre mňa nezabudnuteľný Zdeněk Junák čo by Jozef Ambrož, o ktorom som presvedčená, že bol v minulom živote četník. Veľmi mu to pristalo. Na záver už len vyslovím drobné prianie a teda, aby tvorcovia tohto výnimočného seriálu pouvažovali o natočení aspoň pár častí, aby sme sa dozvedeli o našich hrdinoch, ako žili po vojne a ako sa ich osudy rozvíjali ďalej. ()

Paity

Nebál bych se říct, že Četnické humoresky jsou pomyslným vrcholem seriálové tvorby u nás po roce 1989. Naprosto profesionální Tomáš Topfer a nezapomenutelný Ivan Trojan, který byl v podstatě mou nejoblíbenější postavou. Dostatek dílů, dostatečná rozmanitost příběhů a vtip, který je jehou nerozdělitelnou součástí způsobuje, že dávám pět hvězd a vůbec o tom nepochybuji. ()

Kovaja

Neskutečný seriál.Pátračka na mě působila dojmem že je jedna velká rodina.Kor v posledních dílech kdy se na stanici stěhovali další a další lidi,i když nebyli přímo četníci.Trošku mě mrzelo že Arazím má zasednuto na Zahálku,který je přitom skvělý četník.Seriál za svých 39 dílů ani na vteřinu nenudil,střídal se humor i trochu smutna.No a v neposlední řadě musím vyzdvyhnout herecké obsazení.Arazím,Jarý,Ambrož,Zahálka sou jasní ale nesmím zapomenout na postavy které sou tzv.kořením seriálu.A to Líbal,Kliková,Ludmila,McGregor,Anděla,Elly Vienna a spousta dalších.Tohle je poklad od Moskalyka,,,,smekám!!! ()

F.W.Colqhoun

Na jednu stranu je korunovace Humoresek na novou klasiku ČT symptomatické k současné úrovni televizní tvorby obecně, na stranu druhou lze jistou úroveň pokleslosti brát jako záměr, zdůrazněný titulem / žánrovým vymezením, přimhouřit kritické oko a i díky vkladu režisérského veterána Antonína Moskalyka cítit jemný závan lepších televizních časů. Důvodů být shovívavý je vícero. Jakmile jeden uvykne humpolácké brněnské legraci a špatně skrývané vulgaritě [tematizování "toho" a "tamtoho" je paušálně maskováno užíváním neurčitých zájmen; o šoustání je ale řeč co pět minut a svůj vrchol nachází vilnost v epizodě, kde Valérie Zawadská švitoří o degustaci "rohlíčku" sňatkového podvodníka Borise Rösnera], lze si užívat buddy-homo-srandu z policajtského hnízda a nakonec i ty podřadné případy jako krádeže slepic, andělíčkářství nebo sedlácké mordy. K vrcholům produkce patří výprava. Chemie a improvizace Trojana, Kostky, Parduse a nakonec i uřvaného Töpfera docela funguje a zabaví, když už se toho později kromě postelových historek tolik neděje. Nejednou ale člověka zamrzí, že se jelo "seriálově" na první, druhou dobrou, a že se trochu nepřitlačilo na filmařské dovednosti, které by to celé tak nějak lépe prodaly. Místy * hlavně v poslední sérii pod režijní taktovkou Pavlíny Moskalykové * ta telenovelovatá legrace lehce přaváží detektivkový rozměr seriálu, který už děj jen akcidentálně doplňuje - asi jen proto, aby jednoho nenapadlo, že policajti kromě chlastání a kurvení se nic kloudného nedělají. Úpadek se mi ale nezdá tak dramatický, jak by se z ostatních komentářů mohlo zdát. ()

Wishkah

První série byla skvělá, druhá už sem tam trochu kulhala ale ta třetí už mi moc neříkala. Jako by s odchodem pana Moskalyka odešla i atmosféra humoresek ()

Hyb_rid

No vida, tak přece jen se v té odpadní galerii českých seriálů občas objeví čestná výjimka. Pravda s přibývajícími díly šla kvalita dolů, ale pořád se na to dá dívat bez hrozby poškození mozku. ()

Lionheart

Poslední český seriál, který jsem sledoval s napětím až do posledního dílu. Mám rád detektivky, zbožňuju prostředí První republiky a jsem Moravák. To znamená, že neexistuje nic, co by mi na tomto díle vadilo:-) ()

Bingos

Eskapády Brněnské pátrací stanice v čele s Arazimem a Béďou jsou to nejelepší odreagování, jaké si člověk může přát. Až na kulhavou poslední sérii je to výtečný seriál. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký