Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 18
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Tominecek

Ocenění ELSA 2003 (3x) v kategorii "Původní domací televizní dramatická tvorba – pořad, scénář (Antonín Moskalyk) a pořad roku podle diváků", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

thunnus

Ze začátku mě to docela bavilo, ale některé z pozdějších dílů mi pořádně lezly na nervy. Místy bylo opravdu potřeba vypnout mozek. ()

sedlo03

Miloval jsem večery s tímto seriálem. Má pro mě velice speciální místo v mém srdci,. snad proto, že se u něj vždy sešla celá rodina. ()

JM87

Zkopíruju tu jeden komentář... "Fajnový relax, láskavý humor a krásna atmosféra, akú majú len české kriminálky "zo starých čias"." + bych ještě dodal, že Trojan tomu dává koule :) Mám ten serial rád a poslední pár dílů o obsazování Česka náckama bylo dost dobrý. Škoda, že blbci zbourali kasárny a tak sme se nedočkali nějakýho posledního celovečerního filmu. ()

crozet

Svazáckost dialogických scén a principiální nekonfliktnost až sterilita scénáře provinciální každodennosti svádí boj s bohatýrským rozsahem díla jako celku, jeho výpravou a režijní a hereckou solidností. Ocenit je rozhodně na místě i nabalenou společenskou funkci (dějepis a historie). Seriál dal kromě toho v každém díle vydělat oblastním divadelním hercům ve vedlejších rolích. I jo.. ()

papyrosaurus

Četnické humoresky se opravdu povedly a ani 20 let (!) od natočení prvních dílů neztratily nic ze svého lesku. Jsou zábavné, docela věrné a hlavně opřené o velmi dobré výkony herců a též zajímavé náměty. Líbí se mi rozmanitost lokací ve kterých se příběhy odehrávají i nastavený model, kdy se v každém díle více či méně řeší najednou případ závažné trestné činnosti i veselé roztržky mezi lidmi a ukradené slepice. Mezilidské vztahy a životní osudy jednotlivých postav příběh vkusně doplňují. Nemyslím si, že kvalita poslední série nějak citelně spadla, naopak vzhledem k tomu, co se dnes za díla (rozuměj braky) točí, to vypadá na to, že se hodnocení ještě zvedne. Při sledování seriálu se už dnes neubráním nostalgickému povzdechnutí....díky za něj! ()

IvcaSammet

Četnické humoresky miluju už odnepaměti ... Jako dítě jsem viděla každý díl a dívala se na seriál neustále dokola. A taky jsem byla šílený fanoušek Bédi Jarého, později i jeho představitele Ivana Trojana ... A to mi vlastně vydrželo až do dnes ... Ivan Trojan stále patří mezi mé nejoblíbenější české herce a já vím, že za to vděčím jen a pouze Četnickým humoreskám. Samozřejmě ale celé herecké obsazení je výborné a vlastně je fakt, že jsem jako dítě znala české herce jen z Četnických humoresek. Tento seriál opravdu patří mezi mé nejoblíbenější. Je sice pravda, že seriál neukončili přesně podle mých představ a že se v seriálu najdou věci, které bych chtěla, aby dopadly jinak, ale ani to mě od neustálého sledování nedokáže odradit ... Krásný scénář, krásné příběhy, krásné herecké výkony ... Občas mě i docela mrzí, že se seriál nedočkal více dílů ... ()

Haniczka

Celých 39 dílů jsem přemýšlela, proč toho Arazíma furt všichni chtějí (hlavně Ludmila), když je to takový protiva protivná. Možná dobrý četník, ale jako člověk k nesnesení. Od dílů 27 výše je to spíš horší než lepší. Karel a Ludmila - nejdivnější a nejvíc nesedící pár v české kinematografii. Nedávám moc na vzhled, i když vzhledově se k sobě ti dva hodí asi jako porsche obuté do pneumatik z kola Ukrajina, ale hlavně povahově. Jinak - Trojan vynikající a další brněnští herci rovněž. ()

petikacka

Za mě naprosto sqělý seriál z 30.-ých let a dále...Výborné herecké obsazení...vynikající scénář a geniální režie udělala z tohoto původně malého seriálu, naprostou legendu...Patří mezi mé nejmilejší seriály a vždycky se na něj ráda podívám...Za mě 95% ()

ypres.bass

Přemýšlím jestli humoresky neoznačit za můj nejoblíbenější seriál. Herecké umění herců známých i méně známých povyšuje skvěle napsané a zrežírované scénáře. Ano třetí série šla trochu do kytek, ale není to tím že by to bylo horší jako celek, spíše tím že tam bylo více naprosto nezáživných (zbytečných) dílů. ovšem na druhou stranu 38 a 39.díl by si zasloužil samostatné hodnocení. díky těmto strhům za třetí sérii mi těch 5* stačí. klidně bych si nechal natočit ještě jeden takový seriál třeba, já nevím z Královéhradecka nebo tak něco. ()

Milwa

Nová série je tu a já se opět jako malá těším na pátek, kdy budu moci sledovat přiběhy z pátračky. Humoresky jsou seriál evropského formátu, dělaný poctivě až po ten nejmenší detail......pomáhají mi představit si, jaký život asi měl dědečkův strejda Polda (Leopold), který četníkoval na Ostravsku za první republiky....holt srdcová záležitost od prvopočátku ()

Candida

Jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) TV seriál, nma němž se nepodílel Jaroslav Dietl...okouzlil mě mj. Viktor Preiss v docela netypické záporácké roli:-) ()

Saur.us

Zřejmě nejlepší porevoluční seriál. Moskalykovská kvalita, kterou mu paradoxně v posledních dílech poničila jeho vlastní krev. ()

Eva_Krejcova

Je to jeden z mála seriálů který se mi moc líbíl je to na způsob seriálu Hříšní lidé města pražského a nebo filmů Pěnička a Paraplíčko z dob policejního rady Vacátka a jeho kolegů Mrázka a Bouše. Gemini máš pravdu i po odchodu pana Moskalyka si seriál udržel svojí kvalitu a to je dobře. Strážmistr Arazim a jeho Ludmilka tam jsou moc fajn a také Ivan Trojan jako Bedřich Jarý když si vzpomenu jak tam nastoupil coby Bedřiška Jará tak se musím smát bylo to bezva. ()

Mr.Hudson

Jeden z mála českých seriálů, který má úroveň. Nádherný námět tehdejších četníků a krásné ztvárnění dobových míst a kostýmů je dokonalé. Skvělá obsazenost herců , Arazím, Béďa, Ludmila, Zahálka to jsou nezapomenutelné postavy. V současné době špička mezi krimi seriály, a to právě díky skvělému výběru herců a originálnímu nápadu, který pan Moskalyk dokázal dát dohromady. První série je bezesporu nejlepší , ale i po smrti pana Moskalyka si tento film drží vysoký standart a rád se k němu vždy vracím. ()

mh.mail

50% - Musím se přiznat, že mě Četnické humoresky nijak neuchvátily. Když běžely poprvé, byl jsem docela zvědavý, ale hned první díl to zabil, když se hodinu a dvacet minut řešily nějaké ukradené slepice. Ani jsem ho nedokoukal a od té doby se na Humoresky kouknu jenom občas. Taky mi trochu vadí ta jejich vlezlá propagace na ČT, ty desetiminutové "filmečky o filmu", ani jim teď nemohu přijít na jméno. To, co jsem viděl, naznačuje, že to není špatný seriál, četnická pátračka z Brna ovšem nejsou moji hrdinové, neztotožnil jsem se s nimi a jsou mi ukradení, ačkoliv např. Tomáše Töpfera mám celkem rád. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký