Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 8
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Chandell

Pro mě naprostá a jasná jednička mezi českými seriály natočenými po roce 1989. Možná by mi to prvorepublikové období tolik nechutnalo, kdyby se nenatáčelo na místech, z nichž jsem většinu navštívil osobně, kdo ví. Možná by mě to tak nebavilo, kdyby bylo herecké obsazení jiné. Ale komplet brněnská četnická pátračka mi sedla se všemi postavami, a především ústřední duo Töpfer - Trojan mi opravdu přivádělo úsměv na rty. --- “Bédo, nejseš náhodou z dvojčat?!“ - “Ne, proč?“ - “Protože jeden nemůže být tak blbej!“ ()

peetriss

Antonín Moskalyk je nepřekonatelným českým specialistou na seriály z policejního prostředí - po výborných Hříšných lidech města pražského a fantastickém Dobrodružství kriminalistiky natočil další výborný seriál, tentokráte okořeněný příjemným lidovým humorem a skvělými dobovými kulisami. Antonín Moskalyk je snad jediný televizní režisér, který si udržel vysokou kvalitu i v novodobější tvorbě. Čestnické humoresky jsou pravděpodobně nejlepším českým porevolučním seriálem - žádný jiný mě tedy alespoň nenapadá. ()

Hanes88

No prostě taková česká klasika :-). Všichni hlavní herci jsou zde skvělí a někdy ty zápletky opravdu stojí za to. Tento seriál jsem si vždycky spojoval s klidným pátečním večerem. 75%. ()

Foxhound#1

Patrně nejlepší český seriál většího rozsahu za poslední dobu, jakožto humoresky dokáže být příjemně vtipný, ale nechybí ani dramatické události a dokáže zahrát na city. Často je zde vytýkáno, že kvalitiní je pouze první, dejme tomu druhá série. Třetí série od P. Moskalykové už tak nadšeně vítaná není, ale v mém pohledu to vidím opačně. Moskalyková šla přesně ve stopách svého otce a její série je stejně kvalitní jako předešlé, zvláště vrcholné finále v období Mnichova je velice povedené a přesvědčivé. ()

filipvrbik

Na české poměry dobré. Humor Jarého však na všechno nestačí. Topfer sice kvalitní, ale když ono je to pořád dokola to samé 65% ()

GREGOIRE

Mohl to být hodně dobrý seriál. Kostýmy, dobová atmosféra, dialogy jsou na velmi solidní úrovni. Co bohužel solidně nepůsobí, je hlavní představitel. Nemohu si pomoc. Töpfer se svým typicky huhlavým fňukavým projevem může jen sotva zahrát roztomilého popletu a chytrého policajta v jedné osobě. Člověk by mu dal pětikorunu ... Škoda dvojnásobná, když srovnávám s výkony Ivana Trojana nebo Petra Kostky. ()

Damielka

Opravdová lahůdka mezi novodobými českými seriály. Moc se mi líbilo, že mi Moskalyk nepředkládal jen krimi příběhy, ale zabýval se i lidskými osudy a tehdejší dobou. Seriál navíc velmi posílil herecký tým v čele s Trojanem, Töpferem, Kostkou a Elsnerovou. Vřele doporučuji. ()

predatorjf

Výborný seriál z čtnického prostřeí. Nejlepší český seriál vůbec. Skvělé herecké obsazení. Kvalita v nových dílech sice klesla, ale líbí se mi pořád. tady je jasných 5*. ()

Cement73

Lacno urobené a napriek tomu robia dobre pribehy tento serial nielen pozeratelny, az velmi dobry. Slusne obsadene - vystriedali sa tu snad vsetci herci ktroých poznam :) Prestízna praca to asi bola pre nich ()

mazadlo

Nebudu asi lhát když řeknu že tento seriál patří ke klenotům seriálové tvorby porevoluční televizní snahy . Zatímco jiné seriály se topí v úděsné soap opeře a ztrácejí glanc již při vyslovení jejich názvu se četnické humoresky naopak velmi striktně a úžasně svého názvu drží . A to a nic jiného je dělá skvostem mezi seriály . Totiž to že jsou české , že jsou humorné a odlehčené , že se odehrávají v krásné době a že pohled kterým se dívají na kriminální případy připomíná spíše seriály naší temnější éry. Ta ač byla temná co se politiky týče , byla světla na seriály . Naše demokratická doba boužel přivedla k lopatě mnoho tvůrců kteří seriály dělat neumějí...naštěstí pan Moskalyk to není . Děkuji za tento seriál...hltám ho pořád dokola a myslím že to tak bude až do mé smrti . A kdo ví..třeba si ho jednou zamilují moje děti . U jiného seriálu jsem to tak měl s otcem já :) ()

mira007

Není to špatný jako seriál ani jako pocta prvorepublikovým četníkům, ale hrozně mne iritovalo na jakej filmovej materiál to bylo natočený. To se používalo snad na zpravodajství do Televizních novin. ()

laepus

První sérii jsem hltal a viděl jsem několikrát všechny díly. Pak už mé nadšení začalo pomalu upadat - už to prostě nebyla ta poctivá upřímná Moskalykova filmařina, ale jen ždímání pořád dokola. Naštěstí pochopili, že ždímat donekonečna to prostě nejde a po třetí (dost slabé) sérii už to se ctí ukončili příchodem druhé světové války. Je až neuvěřitelné, že to bude už 20 let od chvíle, kdy jsme poprvé měli možnost slyšet tu úžasnou hudební znělku, která pro mě ten seriál dostává ještě výš. A taky myslím, že i Ivan Trojan může být tomuto seriálu vděčný za své v současnosti výsostné postavení mezi českými herci - strážmistr Jarý je postava, po které baží každý herec a je dobře, že ji dostal právě Trojan. S Töpferem se skvěle doplňují a jde o jednu z nejlepších hereckých dvojic u nás. ()

cesky_hrac

Tento seriál všem doporučuji všemi prsty na nohou, na rukách a nevím kde všude! Četnické humoresky jsou plné humoru, který není trapný ani nechutný či nevhodný! V každém díle se zabývají četníci jinými případy. Tento seriál také dobře ukazuje Československo v třicátých letech pomocí výborné kamery a překrásných kostýmů. Zkrátka bych ho mohl vychvalovat do nekonečna. Dávám 9/10 ()

D@ve

Do svého hodnocení nepočítám poslední sérii. Tam snad četníci ani neřešili žádné případy. Ale ty série předchozí byly dokonalé. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký