Uzavřený případ

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2005–2012), 79 h 13 min (Minutáž: 42–59 min)

Tvůrci:

James Duff

Kyra Sedgwick, J.K. Simmons, Robert Gossett, G. W. Bailey, Michael Paul Chan, Jon Tenney, Tony Denison, Raymond Cruz, Gina Ravera, Lorraine Toussaint (více)

Série(7) / Epizody(109)

Do Los Angeles bola prevelená Brenda Leigh Johnson (Kyra Sedgwick) a stáva sa šéfkou tímu pracujúceho na prioritných vraždách. Napriek úspešnosti pri odhaľovaní páchateľov sa v kolektíve detektívov neteší veľkej obľube a to nielen pre svoje netradičné správanie pri riešení vrážd, ale aj ako žena z iného mesta majúca vzťah so šéfom celej kriminálky Los Angeles. Brenda tak musí riešiť nielen kriminálne prípady, ale aj prípadné podrazy zo strany svojich kolegov a presvedčiť kolektív spolupracovníkov o svojej kompetentnosti a oprávnenosti viesť túto dôležitú sekciu kriminálky. Samozrejme seriál sa venuje aj osobnému životu hlavnej predstaviteľky, v ktorom sa musí vyrovnať aj so starým vzťahom k nadriadenému. (pravo)

MoiJe

Hodnotenie po jednej casti (tusim 3.). Nechapem ako hl. herecka mohla vyhrat Zlaty Globus. Ako, nie zle, ale pripadalo mi to cele vcetne nej strasne nevyrazne a i ked z podstaty serialu by sa mi to cele malo pacit velmi, prakticky si to nevedelo udrzat moju pozornost. A tiez sa mi zdalo ze to cele mala nejak prilis jednoduche... ()

Kryton

Vlna kriminálek doufám už opadne, protože se najde jen pár co za to stojí. Tenhle Primácký brak rozhodně není ke koukaní. Zlatý Columbo! ()

sta

ukecané, nudné, v kontextu současné podobné seriálové tvorby slabší průměr. takový "modernější" Law and Order, takže pár dalších sérií se jistě dočkáme. ()

lioncel

Rozhodně to je zajímavé a svým způsobem i originální (takové hodně civilní a lidské) : pro normální život asi úplně praštěná baba (místy i dost sexy) .. občas opravdu zralá na zabití .. s nutkavou nepřekonatelnou slabostí pro sladkosti .. spoustou problémů v osobních vztazích .. má ale skvělé dedukční schopnosti a geniální mozek, který umí v práci velmi dobře používat .. k tomu perfektní tým, který na ni sice občas jen nevěřícně zírá a většinou ji ani nestíhá zcela chápat .. postupně jim ale dochází, její profesionální schopnosti a to je cesta k vzájemnému následnému uznání … trochu jiné, než klasické schéma u ostatních krimi seriálů a to není přece špatné … odlišovat se, být originální … ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 64. ročník (za rok) 2006 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kyra Sedgwick + nominace (5) - 63. ročník 2005, 65. ročník 2007, 66. ročník 2008, 67. ročník 2009, 68. ročník 2010 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Kyra Sedgwick ()

Ewey

Jen další průměrná kriminálka. Jestli máte chuť koukat tři čtvrtě hodiny na bláznivou ženskou v přechodu, tak jen do toho. ()

KASUGI odpad!

S tou roztřepanou ruční kamerou to tvůrci myslí vážně? To jako fakt??????????? A obsadit do role hlavní hrdinky nesympatickou arogantní pušku, to pohřbili. Pro mě nekoukatelná záležitost. ()

P1tr

Přemakeupovaná "štětka" řeší kriminální případy. Nic nového pod sluncem, pouze průměrná detektivka, která po večerech dokáže při absenci něčeho zajímavějšího zaujmout. ()

made1

Seriálů, které stojí na jednom herci je hodně, ale tenhle je jiný, protože jde o ženu. Její "Děkuji" je občas na zabití, ale právě tím je jedinečná. ()

KR4T4S

Do půlky 4.série jsem bral seriál o ne moc pěkné roztěkané vyšetřovatelce LA vražd jako oddychovku na odpoledne. Nevěřil jsem taky, že seriál, kde je snad nejmladší postava 40tiletá, 1 žena (na první pohled protivná) rozkazuje 6 chlapům (vlastně 8, kdy jeden je i její nadřízený a jediný manžel se jakžtaž vzpírá), který nevyužívá rychlý MTV střih, je dost přímočarý, obsahuje "oldschool" způsob vyšetřování a navíc dost jednoduše se k vrahovi vždy dopátrá, může dnes někomu líbit. Od páté sezony mě ale chytl naplno, Kyra je v pohodě, baví mě její výslechy, humor seriálu a nakonec i docela jednoduché vedlejší postavy. I když většinou vraha uhádnu při skoro prvním jeho představení, nevadí, protože o tohle mi zrovna tady moc nejde... Několik dílů mě totiž svým napětím zvedlo ze židle. Navíc tu má parádní roli Mary McDonell. Škoda toho nízkého hodnocení tady, protože jde o nadprůměrné dílko. ()

Paity

Nebýt té blonďaté otravné ženské, tak to má o hvězdu více. Ale nesnáším tyhle typy, drsňák-intelektuál se zájmem o psychologii. ()

jasiska

Dobrá klasická kriminálka so sympatickou hlavnou hrdinkou, ktorej detaily, ako obľuba sladkostí či telefonáty s rodičmi dodáva nádych ozajstnosti. Páči sa mi jej interakcia so svedkami a podozrivými a zaujímavá je aj jej spolupráca s ostatnými policajtmi. Navyše Kyra Sedgwick je výborná herečka. V neskorších sériách sú bližšie rozoberaní aj ostatní policajti z tejto jednotky a musím povedať, že jednotlivé postavy, sú úžasne zahraté, majú výborne prepracované charaktery, parádne napísané dialógy plus nedá mi nepochváliť aj zmysle pre humor autorov, napríklad pri dvojke Provenza a Flynn. ()