Příběhy ze záhrobí

• USA Tales from the Crypt (více)
Horor / Fantasy / Komedie / Thriller / Povídkový
USA, (1989–1996), 40 h 57 min (Minutáž: 20–39 min)

Tvůrci:

Steven Dodd

Režie:

Walter Hill, Robert Zemeckis, Richard Donner, Howard Deutch (více)

John Kassir, William Sadler, Marshall Bell, Larry Drake, Joe Pantoliano, Billy Zane, Richard Thomas, Lela Rochon, Tim Roth, Amanda Plummer, Timothy Dalton (více)

Série(7) / Epizody(93)

Strážce krypty uvádí příběhy, ve kterých není nouze o černý humor a překvapivé pointy... Seriál se natáčel v letech 1989 - 1996 a vzniklo na 93 epizod. Drtivou většinu z nich produkovala pětice Richard Donner, Joel Silver, David Giler, Walter Hill a Robert Zemeckis. (5150)

Recenze uživatele zdeny99 k tomuto seriálu (22)

Příběhy ze záhrobí (1989)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. Překvapilo mne, kolik známých herců si v seriálu zahrálo (Christopher Reeve, Tom Hanks, Daniel Craige, Billy Zane, Michael J. Fox, Lance Henriksen, Demi Moore, Kirk Douglas, Malcom McDowell...). [3355. hodnocení, 99. komentář, 72%, 530. nejoblíbenější seriál] ()

Série 1 (1989) (S01)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [25. hodnocení, 2. komentář, 76%] ()

Série 2 (1990) (S02)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [17. hodnocení, 2. komentář, 78%] ()

Série 3 (1991) (S03)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [25. hodnocení, 1. komentář, 78%] ()

Abrakadabra (1991) (S03E04)

Tak trošku upravená verze Frankesteina, která mne nijak nenadchla. Jeden ze slabších dílů. [14. hodnocení, 2. komentář, 87%] ()

The Reluctant Vampire (1991) (S03E07)

Malcolm McDowell coby nesmělý upír, pracující jako noční hlídač v krevní bance, který vstává na budík. Tak to je opravdu naprosto dokonalá postavička, kterou si musí každý hned oblíbit. Já si ji oblíbil hned. A nejlepší na všem byla ta jeho zubní protéza. Jen o něco zaujme postava potomka Van Helsinga v podání Michaela Berrymana (původní film HORY MAJÍ OČI), a to již jen kvůli svému zjevu. Tohle je opravdu velice podařená epizoda. Založená na vtipu a skvělých výkonech těchto dvou herců. [13. hodnocení, 2. komentář, 71%] ()

Easel Kill Ya (1991) (S03E08)

Z počátku nic moc, ale ten konec byl famózní! [14. hodnocení, 1. komentář, 91%] ()

Série 4 (1992) (S04)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [22. hodnocení, 1. komentář, 79%] ()

Osamělá srdce (1992) (S04E01)

Tak s tou druhou dámou to už hraničilo s nekrofilií :D [10. hodnocení, 1. komentář, 84%] ()

What's Cookin' (1992) (S04E06)

Švandrlíkův Guláš v americké restauraci. Kterou navíc ještě k tomu vlastní jediný můj oblíbený Superman Christopher Reeve. [13. hodnocení, 1. komentář, 89%] ()

The New Arrival (1992) (S04E07)

Nádherně bizarní dům se starými hračkami a jednou potrhlou matkou, která už jen svým zjevem vypadala dost divně. Ovšem nejlepší byla ta půda.... Takový mauzoleum. :D [11. hodnocení, 1. komentář, 87%] ()

Werewolf Concerto (1992) (S04E13)

Timothy Dalton coby vlkodlak mě zklamal. Vlastně celý tento příběh. Zachraňuje jej jen ta čubka z Bláznivých dovolených, Beverly D´Angelo. V těch černých a poté vínových upnutých šatech s tím obrovským výstřihem byla rajcovní rajda. [17. hodnocení, 2. komentář, 72%] ()

Série 5 (1993) (S05)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [19. hodnocení, 1. komentář, 80%] ()

Death of Some Salesmen (1993) (S05E01)

Pěkně morbidní díl a Tim Curry v bizarní trojroli, kterou si určitě pořádně užil. Už ta manželka vypadala divně. Jako by to byl převlečenej chlap v ženským oblečení. Ovšem to nic ještě nebylo proti té ohyzdné dceři Winoně. Ale stejně jsem jim fandil, protože Ed Begley coby obchodní cestující mi nepřišel vůbec sympatický. Je to fakt povedený díl. Je z něj trošku cítit PSYCHO (Tim Curry v převleku za ženy), TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU (opuštěný dům na americké samotě s divnou rodinou) a cokoliv od Romera (ty mrtvoly). [10. hodnocení, 1. komentář, 82%] ()

Food for Thought (1993) (S05E04)

Tahle epizoda mi připomíná legendární horor ZRŮDY z roku 1932 a krátkometrážní snímek THE BUTTERFLY CIRCUS z roku 2009 tím, že se taktéž odehrává v bizarním cirkuse. Jsou tu srostlá dvojčata, bezruký muž, hodně liliputánů a především jeden hodně pomalovanej ředitel a jeho manželka, která čte myšlenky. Samotný příběh není tak zajímavý, ovšem vizuální pojetí je famózní. Ta bizarnost cirkusu je úchvatná. [7. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

House of Horror (1993) (S05E07)

Ten začátek byl takovej divnej. No prostě sekta... Ovšem jak vyšli k domu starého Kašlavce, tak to začalo být super. Z venčí mi pocitově připomínal ten dům z filmu DŮM PLNÝ STRACHU a zevnitř zase ten, který byl v knize o Marku Twainovi, v němž se Mark s Huckleberrym schovali společně se zloději. [12. hodnocení, 1. komentář, 87%] ()

Série 6 (1994) (S06)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [24. hodnocení, 1. komentář, 85%] ()

The Bribe (1994) (S06E06)

Tahle povídka, Úplatek, je celou dobu taková o ničem, ale pak ten konec, ten je suprovej. Hitchock by to líp nenapsal. [21. hodnocení, 2. komentář, 85%] ()

The Pit (1994) (S06E07)

Chlapi to vyřešili v klidu a s grácií. :D [8. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

Série 7 (1996) (S07)

Úžasné strašidelné povídky, které díky krátké stopáži (cca 20 minut) mají vysoké tempo a celou dobu udrží diváka v napětí. Jsou geniálně vymyšlený, vždy s nečekaným koncem, něco jako náš DRÁKULŮV ŠVAGR. Každý díl uvádí prohnilá, zato velice zábavná kostra, která se mi moc líbí. [15. hodnocení, 1. komentář, 77%] ()

Zemřel herec David Warner

21.01.2022

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

20.05.2021

Arnold Schwarzenegger dlouhodobě patřil k hercům, kteří se účinkování v seriálové tvorbě téměř zcela vyhýbali. Časy se však zřejmě mění a nyní bývalý republikánský guvernér Kalifornie chystá svůj… (více)