Kriminálka Anděl

TV spot 3
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (61)

Osmé nebe (2012) (S03E14)

Prostředí epizody mi je zcela cizí, ale případ byl zajímavý, s uspokojivou pointou. Tým detektivů si zachoval nadhled a vtip. ()

Krása bolí (2012) (S03E15)

Příjemný, spíše vyšetřovatelský díl. Dobře, že Morava byla těch zvěrstev ušetřena. ()

Pasťák (2012) (S03E16)

Rodinné vztahy jsou v kriminalistice vděčným tématem. V epizodě mě potěšil výskyt Františka Němce, nicméně zrovna jeho role byla taková, řekněme přeceněná. ()

Únos (2014) (S04E01)

První díl nové série začal zostra únosnem policistky, k tomu sekta, pohublý Oliver jako enfant terrible kriminálky. Naštěstí se tento guláš dal ještě pojídat, ale chyběl mi citelně humor. Uvidíme dále, ovšem na "Bižu" se netěším. ()

Bláznivá smrt (2014) (S04E02)

Trochu nepřehledný díl, kde se navíc objevují postavy v naprosto netypických modelech jednání. Trochu jsem se obávál efektu Babovřesk, ale mírné odlehčení vážně se tvářícího děje nebylo na škodu. ()

Dáma na kolejích (2014) (S04E03)

Přestože Martina Stropnického jsem nepovažoval za charismatického vedoucího týmu, začíná mi chybět. Obzvláště patrné to bylo u výslechů - v kontrastu s těmi vedenými Oliverem. Tento zamotaný případ se ukázal být nakonec poněkud naivní. Bez urážky až moc "ženský". Také humor mi přijde více nucený než v předchozích sériích. ()

Jachtklub (2014) (S04E04)

Tento díl jistě přispěl k rozšíření rýmovníku, mně zaujali budoucí kriminalisté v "Poldovi", zde parťáci z loděnice. Bohužel nové ženské postavy jsou jedna necharismatická, druhá vyloženě směšná. Krimi příběh byl trochu na druhé koleji, byť byl zajímavý. ()

Krev a benzín (2014) (S04E05)

Nebýt závěrečné nepovedené přehnané akce, jednalo by se o fajn pěkně zamotaný případ. Budu se opakovat, ale chybí mi více humoru a nadhledu, s funkcí Olivera změnili scénáristé i jeho charakter. Alespoň, že nový patolog je vtipálek. ()

Zvěřinec (2014) (S04E06)

Tvůrci kombinovali a kombinovali, snažili se odvádět pozornost, až stačila drobnost a případ byl vyřešen. Navíc bych raději ocenil humor, než vztahy. ()

Zátiší s vraždou (2014) (S04E07)

Přestože mám výhrady k postavě šéfové, vytratil se humor a rodinné starosti mě opravdu v této kriminálce nezasáhly, stále se dobře bavím. ()

Mise (2014) (S04E08)

Velmi zajímavý a celkem akční díl, kde se "utká" kriminálka s armádou a jejími pravidly. Ke konci sice tvůrci až moc tlačili na pilu, ale dojem zachránil nadhled a celkem slušná pointa. ()

Smrt v láhvi (2014) (S04E09)

Příběh začal slibně, poté ale myslím, že tvůrci trochu přestřelili. Ovšem policisté byli fajn a závěr přes svou zmatenost celkem ušel. Potěšilo mě, že i v menších rolích jsou známí herci, je to znát na celkovém obrazu epizody. A Hofmann je sympaťák. ()

Boxer (2014) (S04E10)

Na téma akčního sportu celkem neakční díl. Snad za to mohlo i nasazení Rudy do terénu, jenž naštěstí nekontaminoval místo činu. Ale i Bižu dnes ukázala jinou tvář. Jarku Obermaierovou jsem v paruce málem nepoznal. ()

Sekretář (2014) (S04E12)

Nemám rád český fotbal, jeho "bossy", ani zaslepené rádobyfanoušky. Tento díl byl bez ohledu na můj postoj spíše průměrný, vyšetřování nemělo šmrnc a policisté působili dojmem, že je to také nebaví. Navíc chyběl humor. ()

Letiště (2014) (S04E13)

Bižu odjela, Tomeček se vrátil. To je velké pozitivum. Nutno podotknout, že tento díl byl vůbec dobře a kvalitně obsazen. Navíc jsme se dočkali zajímavých zvratů v atraktivním prostředí aeroklubu. ()

Slečna Smrt (2014) (S04E14)

Téma mi přijde opakované, ale možná se v tom množství dílů seriálu mýlím. Každopádně rutina, poměrně málo humoru a navíc za mě bez napětí. Závěr je spíše směšný než napínavý. Tvůrci už dost vaří z vody. Dva a půl. ()

Skleník (2014) (S04E15)

Vražedný skleník s přesahem do Vietnamu. Tento případ byl tak komplikovaný, že ve složitých vztazích se podle mého těžko orientoval i profesor. Chudák Oliver se ani nemohl učit. ()

Boj o lodě (2014) (S04E16)

Na závěrečný díl bych očekával bombastický případ. Dostal se mi sice na pohled atraktivní, nakonec ale vcelku banální příběh. S povděkem ovšem kvituji, že tým zůstal vcelku a tvůrci nepodlehli pokušení vyvraždit policejní oddělení. ()

Deset tisíc procent (2023) (S05E01)

První díl po letech vzniknuvší další série konkuruje v programu kriminálce na ČT1, které jsem dal přednost. Nicméně i Anděla jsem měl v oblibě, takže jsem online zhlédl později. Dvě věci jsou dominantní. Starý tým je fajn, i když se trochu pohnuly přirozeně i charaktery. Nováčkové nezapadají. Langmajer je příliš silná osobnost, ale přitom má malý prostor, Hes je přehmat a nový šéf nešéfuje a je téměř neviditelný. Příběh si tradičně uchovává své kvality filmového řemesla a nekvality scénáře. Začátek byl výborný, konec tristní. Každopádně další díly mají jistotu mé pozornosti. ()

Střelec (2023) (S05E02)

Hezky natočené, slušně zahrané. Ale od začátku až do konce příliš silný důraz na směřování k motivu činu,  a to šikany. V důsledku mi nebylo líto ani oběti, natož pachatele. Vlastně všichni nesli svůj díl viny. Navíc mi chybí vtip a nadhled předchozích dílů seriálu. Langmajer opět nevyužitý a šéf k ničemu. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017