Kriminálka Anděl

TV spot 2
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenze uživatele otík k tomuto seriálu (65)

Sekretář (2014) (S04E12)

Pro nás, fotbalové fanoušky, to mohl být díl jak víno. Dostali jsme ovšem docela hodně překombinovanou detektivku s pachatelem, který je vcelku očekávaný a hlavně docela brzo jasný. Oliver si užije i "užije" se svými spolufanoušky, má pak i docela hezky rozbitou držku, to je celkem milé, ovšem ten závěr, kdy sedí společně s oněmi rváči v hospodě je trošku idylický. Další z průměrných dílů, ve kterém se z osobních životů detektivů nic nedozvíme a příběh je nic moc. Zoufale tu chybí Stropnický, jeho charisma dávalo i průměrným dílům aspoň trochu šmrnc. ()

Letiště (2014) (S04E13)

Bižu Zlaty Adamovské odjíždí do Paříže na 3 dny a kriminalistické partě začíná být veselo. Je třeba oslavit Janiny narozeniny, a tak se k partě na pár dní vrací Stropnického postava. A v této chvíli samozřejmě přijde na řadu vyšetřování nového případu - vražda zaměstnance pražského letiště, jehož tělo polité dezinfekcí bylo nalezeno na letišti. Pravda je, že Stropnický moc do případu nezasahuje, ale i jeho okrajová přítomnost dává vzpomenout na dávné dobré dřívější díly. Jinak pátrání vcelku podařené, potěší známí herci ve vedlejších rolích. Lepší průměr. ()

Slečna Smrt (2014) (S04E14)

Tak trochu mytologický díl, ve kterém se moderní kriminalisté od začátku ztrácejí. Mrtvoly přibývají a podezřelý nikde, i když divák to od poloviny filmu více než tuší. Sem tam nějaká hláška, ale tady mi přišlo, že si scénárista moc nevěděl rady. Zachraňuje to dobytek Budař, který krásně přehrává a svým herectvím je vtipný. Slušné, ale těžce průměrné. ()

Skleník (2014) (S04E15)

Strašně zmatené. Ani sami detektivové pořádně neví, po čem pátrat a když konečně na něco přijdou, zase to není kdoví jaká výhra. Ano, případ je na konci úspěšně dokončen, ale bylo to tak překombinované a "umělé", že tomuto případu ani nešlo věřit. Jeden z těch mála opravdu nepovedených příběhů. ()

Boj o lodě (2014) (S04E16)

Poslední díl nepřináší nic jiného než další z řady průměrných dílů, snad jen že případ je přehledný a takový nemastný neslaný. Na konci dílu se z ničeho nic objeví Stropnický, pak si všichni hlavní hrdinové včetně Bižu a Stropnického dají šampíčko a je konec. Takové nijaké, neurazí, ale ani výrazně nezaujme. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017