Julie Lescautová

• Česko Julie Lescaut (více)
Francie, (1992–2014), 151 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Alexis Lecaye

Předloha:

Alexis Lecaye (kniha)

Scénář:

Alexis Lecaye, Alexis Lecaye (původní scénář), Charlotte Oubitza (více)

Véronique Genest, Jennifer Lauret, Mouss Diouf, Walter Kreye, Joséphine Serre, Mariele Millowitsch, Renaud Marx, Hans-Martin Stier, Claire Borotra (více)

Série(22) / Epizody(101)

Julii je pětatřicet, má dvě dcery a právě se rozvedla, neboť její manžel odmítl dál snášet nelehké soužití s policistkou. Přeložení je pro ni velice potřebná životní změna, jmenovací dekret policejní komisařky v typickém francouzském maloměstě Meaux tedy vítá. Mnohem méně se tam však líbí jejím dcerám. Dosud se nevyrovnaly s otcovým odchodem a nové prostředí je ničím nezaujalo. Julii čeká čtyřiadvacet uniformovaných a devět civilních podřízených, s nimiž má v Meaux udržovat pořádek a prosazovat spravedlnost. Ne vždy se to daří – na velkou chybu jednoho ze strážníků narazí komisařka hned po příjezdu. Naštěstí je tu celá řada kolegů, kteří velitelku nejen podporují, ale i obdivují a dávají najevo, že by byli občas ochotni i nosit ji na rukou. Julie se tedy může ponořit do svého prvního případu, únosu dětí přistěhovalců, a začít při tom odhalovat dávná i současná tajemství svého nového působiště… (TV Prima)

whitewater

(31.3.2012) Nová série kvalitou převyšuje O TŘÍDU všechny ostatní díly. Mnohem větší spád (navíc polovinu jednoho dílu nezabírá péče o dcerušky) a zápletka je vždy velmi dobře propracovaná. Nyní je to nadprůměr, snad to tvůrcům vydrží. 75%. ()

Mort09

Stálice televizních obrazovek, která na diváka chrlí lehké kriminální případy, protknuté nepříliš záživným osobním životem hlavní postavy. Není to nic, co by člověk sledovat musel, nicméně třeba jako kulisa k vaření to snesitelné je. 40% ()

mcamino

Případy francouzské kriminálky s hlavní hrdinkou šéfovou. Nikdy jsem tento seriál nesledoval pravidelně, ale občas jsem kouknul k zahození to nebylo. ()

Kajuska147 odpad!

Neděle ráno - v telce Leskotka, jdete obědvat - pořád Leskotka. Proboha proč ten jeden díl trvá půl dne? Navíc pokaždé, když jen zaslechnu tu znělku, tak na mě vleze deprese. Nedej Bože koukat na celý díl. Pochmurný, nekonečný, uřvaný, nuda a do toho ENGUMA ()

mirekdr

Naprostý souhlas s Boss321 - hlavní představitelka je spíše nesympatická a dabing (nejen její) je příšerný. ()

mezonek

Když se člověk opravdu nudí, tak to není zas tak špatné. Když není co dělat tak to vezmu za vděk. Ale rozhodně bych kvůli tomu neodbíhal od oblíbených činností. Myslím že by to mělo mít celkové hodnocení tak 53%, to by odpovídalo lépe. Tak bych to aspoň hodnotil já, kdyby to bylo na mně. ()

Chuck_69 odpad!

Hlavní hrdinka tohoto krimi seriálu mi leze vážně krkem už jenom když ji slyším z dálky z televize. Tečku tomu dávají ohromně dlouhé epizody narozdíl od obvyklých 45 minutovek, takže by si to zasloužilo hodnocení "Když už se nedá na nic jiného přepnout, tak radši koukat na vypnutou televizi" . ()

Geralt66

Být to americký seriál, leccos člověk odpustí. Tady to vidím jako nevyužitý potencionál. Postavy jsou zajímavé a Julie a její rodina príma. Dvakrát škoda horší kvality. ()

saluckaf

Ježíš Julie Lescaut je seriál na kterém jsem doslova vyrostla. Seriál je super jeden z prvních kriminálních seriálů kde je hlavní hrdinka žena, ale co víc je to i maminka dvou dcer. Její lidský a přátelský přístup k podřízeným je obdivuhodný. Je to bezva máma, bystrá komisařka. Véronique Genes odvedla výbornou práci role jí sedí jako prdel na kastról. Škoda jen, že se postupně původní tým rozpadl. První díly se mi líbí nejvíc, ale ty nové mají také své kouzlo. Můžu na to koukat pořád dokola. ()

PanIncognito

Julie Lescautová je má nejatraktivnější televizní hrdinka. Je nezávislá, přitažlivá, rozhodná... není divu, že jde ve Francii o jeden z nejoblíbenějších seriálů. A řada diváků jí má ráda i v Česku. Seriál i přes určitou jednoduchost nenudí, nejspíše pro kroniku života postav, která rovnoměrně doplňuje kriminální případy. Tato emancipovaná žena je zkrátka mou srdeční záležitostí... :3 (viděno s dabingem) ()

HanaFor

Kritika ostatních zdrcující, ále co už. Mně se "Žili" prostě líbí a když dávají seriál znovu od začátku mám radost jak malý děcko, že postavy omládly ... je to můj oblíbený kriminální seriál. ()

vecnaAmbra odpad!

Práve to vysielajú od začiatku a mne sa vrátila spomienka na nekonečné nudné odpoludnia s nekonečne nudnou Lescautovou, kedy som i pri akokoľvek dlhom privretí očí po ich otvorení zistila, že Lescautová ešte stále beží. Teraz uvažujem čím mi vlastne bola taká protivná, asi mi tým rozkazovačným prejavom pripomínala nejakú učiteľku alebo čo. Samozrejme akokoľvek je Lescautová exemplárne spravodlivá, musí byť aj chápavá a nevyhýbajú sa jej "klasické" problémy v rodine a s deťmi čo mi však dojem protivne dokonalej komisárky nevyvrátilo. Dosť ma štval aj ten černoch N Guma čo proste znelo ako Guma a stačilo mi aj to meno aby ma dosť štval. Vôbec som netušila, že bolo natočených toľko sérii./ Videla som to opäť pár krát ako kulisu a znižujem na odpad, pretože Lescautovú začínam aktívne nenávidieť. Neskutočne odporná baba. Na každého ziape, komanduje, nariaďuje, neznášam aj to jej pohadzovanie vlasmi a premúdrelé zdvíhanie obočia. Vzápätí nasadí akože chápavý výraz a milý úsmev keď sa niečo deje okolo jej nudnej rodiny, alebo nejakej obete zločinu. Jej podriadení sa okolo nej plazia ako dáke prívesky. Děs bes. ()

rjh odpad!

Čisté zlo. Tenhle seriál by mohla používat CIA jako účinnější alternativu waterboardingu. Kdoví, jestli už ho nepoužívá. Jako vím že nejsem cílovka, ale stejně mi to nedá. Hlavní hrdinka je nesnesitelná. Nemluví běžným hlasem. Místo toho na všechny kolem sebe 24 hodin denně a sedm dní v týdnu ječí. Jednotlivé epizody postrádají děj. Přesto mají stopáž 90 minut. Subjektivně se ale zdají být daleko delší, skoro nekonečné. ()