Julie Lescautová

• Česko Julie Lescaut (více)
Francie, (1992–2014), 151 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Alexis Lecaye

Předloha:

Alexis Lecaye (kniha)

Scénář:

Alexis Lecaye, Alexis Lecaye (původní scénář), Charlotte Oubitza (více)

Véronique Genest, Jennifer Lauret, Mouss Diouf, Walter Kreye, Joséphine Serre, Mariele Millowitsch, Renaud Marx, Hans-Martin Stier, Claire Borotra (více)

Série(22) / Epizody(101)

Julii je pětatřicet, má dvě dcery a právě se rozvedla, neboť její manžel odmítl dál snášet nelehké soužití s policistkou. Přeložení je pro ni velice potřebná životní změna, jmenovací dekret policejní komisařky v typickém francouzském maloměstě Meaux tedy vítá. Mnohem méně se tam však líbí jejím dcerám. Dosud se nevyrovnaly s otcovým odchodem a nové prostředí je ničím nezaujalo. Julii čeká čtyřiadvacet uniformovaných a devět civilních podřízených, s nimiž má v Meaux udržovat pořádek a prosazovat spravedlnost. Ne vždy se to daří – na velkou chybu jednoho ze strážníků narazí komisařka hned po příjezdu. Naštěstí je tu celá řada kolegů, kteří velitelku nejen podporují, ale i obdivují a dávají najevo, že by byli občas ochotni i nosit ji na rukou. Julie se tedy může ponořit do svého prvního případu, únosu dětí přistěhovalců, a začít při tom odhalovat dávná i současná tajemství svého nového působiště… (TV Prima)

ThomasL

Epizody tohoto seriálu jsou na můj vkus až moc dlouhé. Být kratší, možná bych se ve druhé polovině každé z epizod tolik nenudil. ()

Pablinho

Ne že by její možný úspěch byl zabit postavením v programu (i dřív si to mohl člověk nahrát např. na VHS, jestli to byl opravdu takový problém), jen je to zkrátka nezajímavá tuctová kriminálka. ()

Kuzzie

Říkejte si, co chcete, mně přišla " Žilí" vždycky sexy a když někdo ve škole chtěl půjčit gumu, nemohl jinak než si říct o " Engumu", až takový kult to tehdá byl. Se mi to fakt líbí, no bóže. ()

fredisek

Nevím proč, ale na Julie mám neskutečnou alergii, potažmo na celý její tým, a její nesnesitelnou dceru Babou nemůžu vystát. ()

mira007

Véronique Genest jako mamina a policajtka, která vyšetřuje krimi případy na Nově odpoledne. Devadesátkový zástupce nenáročných odpoledních krimi, mezi nimiž ale mělo nějaké kouzlo, když to přežilo do dalších dvou desetiletí. Já to kouzlo neobjevil. ()

dosig

Žilííííííí! Naše jediná zábava u babičky za mých mladých let. Pořád lepší stupidní francouzský seriál než německý, ten má u mě o 2* míň už jen pro němčinu. ()

Sunny.69

Tři hvězdy si seriál zaslouží rozhodně proto, že ani v 8. sérii neztratil úroveň a díly nejsou jen zbytečnými natahovačkami plným efektů a supr technologií, laboratoří, atd. (viz. všechny druhy Kriminálek po celých USA). Čtvrtou hvězdu si zaslouží za skvělé záběry (nejen) Paříže v posledních sériích. ()

Tigran

Nejraději bych dal odpad, ale možná už ani ta jedna hvězdička není vzhledem k mé alergii k tomuto veledílu úplně objektivní. I když možná ano. Můžete mi někdo prosím (na kolenou vás všecky prosím!!) vysvětlit, co má být na tomto seriálu zajímavého a zábavného? Děj se v každém díle strašlivě táhne, dialogy jsou nudné stejně jako postavy, které jsou nezajímavé stejně jako vizuální zpracování. Tento seriál je jedním z důvodů, proč se už dlouho vyhýbám televizi. ()

Dlubal David

Není to vyloženě špatný seriál, to ne, ale je to takové unylé a strašný nepoměr mezi hlavní hrdinkou a zbytkem ansámblu. Podřízení by chtěli, aby Julie byla napůl superhrdinkou, ale realita je taková, že ona je úplně normální ženská, co má starosti o své dcery a sem tam by si taky i ráda prožila milostný život s opačným pohlavím. Jsou zde chvíle, které jsou tak nějak uvěřitelné, ale je tu i hodně věcí, které jsou pravým opakem... ■ Tempo je na kriminálku leckdy až moc pomalé a děj je hodně takový nevýrazný - rozplizlý. Komisařka se snaží vypadat drsně, ale zároveň empaticky, to ale rozhodně v takové pozici nejde dohromady. V některých situacích to spíš vypadá komicky... ■ Viděl jsem zhruba třetinu všech dílů, přičemž ty starší jsou rozhodně zajímavější. Nebýt výše popsaného, tak by to mohl být krásný tříhvězdičkový průměrný seriál, ale takhle nemohu jinak... ◢ ■ ◣ (R) [52/100] ■ (K) [57/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [53/100] ■ (E) Une femme d'honneur (1996 - 2007) ● Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (1996 - 2018) ● Tatort - Der Fall Schimanski (1991) ● Le Gendarme de Saint-Tropez (1964) ● Kojak (1973 - 1978) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [2000 - 2005] [SD] [CZ] [49/100] ■ (CSFD) blackrainemma53(C) [49/100] ()

jasanka

První epizody se jakž takž daly, i když ani ty nebyly úplně mym čálkem kávy - zbytečně dlouhé, pomalé, Julie nesympatická. ()

misakurt

Neděle ráno, vstanete, snídaně do postele, zapnete telku..."by měly být nějaké pohádky, ne?" pomyslíte si...zapnete telku a tam...celé dopoledne běží žilí leskotová...nemám ten seriál ráda, prostě ne. ()

REBARB0RKA odpad!

Radši se budu dívat třeba pětkrát dokola na jakoukoliv americkou CSI, než na tuhle řídkou máčku s pro mě naprosto nesympatickou herečkou s totálně odpudivým českým dabingem. ()

Huguette

Dá se říct, že s tímto seriálem v televizi jsem vyrostla, takže nedovedu být objektivní, tím míň, že Véroniqie Genest mám dost ráda, nejen, že je to sympatický diblík, ale i krásná žena. A ač dabing Veroniky Gajerové tu není vysoce hodnocen, já mám její hlas u Julie ráda. Ale uznávám, že se to nedá rovnat (a ani se nedivím při tom počtu epizod) třeba s Hlavním podezřelým (Helen Mirren) a apod. ()