Příběhy ze záhrobí

• USA Tales from the Crypt (více)
Horor / Fantasy / Komedie / Thriller / Povídkový
USA, (1989–1996), 40 h 57 min (Minutáž: 20–39 min)

Tvůrci:

Steven Dodd

Režie:

Walter Hill, Robert Zemeckis, Richard Donner, Howard Deutch (více)

John Kassir, William Sadler, Marshall Bell, Larry Drake, Joe Pantoliano, Billy Zane, Richard Thomas, Lela Rochon, Tim Roth, Amanda Plummer, Timothy Dalton (více)

Série(7) / Epizody(93)

Strážce krypty uvádí příběhy, ve kterých není nouze o černý humor a překvapivé pointy... Seriál se natáčel v letech 1989 - 1996 a vzniklo na 93 epizod. Drtivou většinu z nich produkovala pětice Richard Donner, Joel Silver, David Giler, Walter Hill a Robert Zemeckis. (5150)

Rominator

Arnold příběh uvede a Crypt Keeper (strážce krypty) mezitím posiluje. Bohatý stařec Carlton Webster (William Hickey) je zamilovaný do Lindy (Kelly Preston). Webster o svém bohatství Lindě neřekl, protože chce, aby si ho nebrala kvůli penězům. Linda nabídu svadby odmítá kvůli tomu, že je starý. Webster se proto rozhodne pro radikální změnu... Arnie nezapomíná ani na své kamarády, protože v malé roli hrbatého chlapíka s ovázanou hlavou, který vpouští Webstera do zámku, se objevil Franco Columbu. Na Muscle Beach Venice se v roli trenéra mihne Peter Kent. Tento díl měl premiéru 21. dubna 1990. Viděl jsem pouze epizodu The Switch (S02E02), kterou režíroval Arnold Schwarzenegger a proto celý seriál hodnotit nebudu. HODNOCENÍ EPIZODY 60% ()

Mr.Bulanek

Zajímavý seriál plný černého humoru a místy hororu nebo aspoň napětí. Jelikož většina zápletek v tomto žánru je stále jedno a totéž , tak je většina příběhů lehce předvídatelná jak skončí. S01 (Je zde možnost SPOILERU) - E01 S čím kdo zachází, tím také schází. 3 a 1/2 * E02 - Jsem rád, že my máme Ježíška. A proto zabij Santu dokud můžeš. 4* E03 - Pěkné ale stejně jak se říká : "Dvakrát měř, jednou řež." nebo "Víc hlav víc ví." 4* E04 - Nečum do zrcadla, ať nepoznáš kdy ti prsa povadla. V tomto případě spíše tvář. 3* E05 - Neberte si dívky pro jejich velké věno, nebo tučné konto. Pokud teda neznáte historii její rodiny. 3 a 1/2* E06 - Všeho moc škodí. A s tím se daly dělat jenom dvě věci a to buď udělat grilovačku (po jejich barbecue) a nebo to co udělali v tom díle. Což pěkně popisuje tato 3* píseň. První série zatím jen 3*. ()

Han22

Skvělý seriál. Popravdě se mi to líbí ještě více než kdysi, protože tak skvělou kombinaci vymazlených příběhů se skvělými pointami, brutálně černého humoru a gore efektů jsem dlouho neviděl. A ti herci... čučel jsem. V kterém seriálu uvidíte Demi Moore, Michaela J. Foxe, Kyla McLachlana, Whoopi Goldberg, Brada Pitta a další a další... EDIT: Tak seriál dokoukán, ke konci jde kvalita dolů, ale hvězdičky neuberu. I když sedmá řada má dobrých dílů jak šafránu, pořád je to asi jediný hororový seriál který se s ničím nesere. Hodnocení všech 93 epizod se sem bohužel nevejde :-( ()

filmmovier

Po většině shlédnutých epizod si dovolím kometář i já. Tales from the Crypt jsem si přál už hodně dlouho vidět, a když jsem se k nim konečně dostal (ani jsem už nedoufal!) moje srdce zaplesalo. A plesá stále, když si čas od času dám nějaký ten menší maraton. Pravdou je, že kvalita jednotlivých příběhů je všelijaká, naprosto geniální epizody střídají hloupé a nudné, ale já se při sledování prostě bavím a tak vlastně o jednu hvězdu přilepšuji. Kombinace černéhoo humoru a nějaké té lehké (někdy větší) hrůzy báječně fungují, jen si dříve či později uvědomíte, že ty pointy se dost často opakují. A Strážce krypty je největší sympaťák v historii teelvize, jeho výstupy totálně žeru! Stejně jako tu geniální znělku Dannyho Elfmana. Škoda, že takové seriály se už dnes netočí. Příběhy ze záhrobí rozhodně patří k těm kvalitnějším: Oblíbené epizody: Váhavý upír, Only Skin Deep, Schodiště hrůzy, Osudný žert, Hrozná zkouška, Kouzelníkova pomsta, Hra pro dva, Radikální řez. Za všechny tyhle perly 90%, za ty ostatní kolem 40 - 80%, ale nejčastěji se to pohybuje na těch 70%, takže můžete být v klidu. Tenhle seriál je klenot, rozhodně doporučuju. 80%. ()

Matty

Kvalita jednotlivých epizod je dosti různorodá, v globálu se však jedná o pozoruhodný počin, nepatrnou měrou rozšiřující vaše znalosti o několika slavnějších režisérech a hercích. Žádné z epizod nechybí drsná a obvykle morbidně vtipná pointa, mnohdy je bohužel právě ona jediným důvodem, proč se dodívat do konce. Kromě samotných povídek mě několikrát pobavily také jim předcházející řeči strážce krypty, z nichž je nejlépe patrné, komu je celý seriál určen (a samozřejmě tím nemyslím děti, jako které diváky s chutí oslovuje). Níže uvádím kratší komentáře k epizodám, které mají největší zásluhu na mém finálním hodnocení: Hoj, ty Štědrý večere “Veselá Vánoce, ty hajzle!“ Mamča vraždí tatíka, dcerka čeká Santíka a venku se potuluje psychopatický magor, který s sebou nenese dárky, nýbrž smrt. Nádherně brutální začátek svátečního večera, takové mile morbidní zpestření příliš poklidné rodinné idylky. Vskutku přidrzlé popření tradičních vánočních hodnot. Scény děsivě hororové střídají scény děsivě vtipné, jako celek to přitom funguje až překvapivě dobře. Prospěl by méně otevřený konec a redukce množství zabouchnutých dveří. Televizní teror Poměrně originální námět, který má obzvlášť dnešní společnosti, zaujatě sledující všechny ty přiblblé reality show, hodně co říct. Škoda, že všechny záběry uvnitř domu nejsou pro intenzivnější hororový zážitek snímány televizní kamerou. Ačkoliv je hlavním hrdinou arogantní hajzl, nenáviděný všemi svými kolegy, držel jsem mu po celou dobu palce, což ovšem neznamená, že bych se škodolibě nezasmál poslední větě: „Horton Rivers… Live“. Černý humor autorů jest rovněž patrný z jedné infantilní reklamy, kterými je tento masakr v přímém přenosu během vysílání pravděpodobně prokládán. Věc, která přichází z hrobu -„Jedno přikázání říká „nezabiješ““ -„Na to seru“ Příběh, který má od prvních minut úžasný spád. Je vtipný i strašidelný, je výborně obsazený (Miguel Ferrer se pro role bezcitných sviňáků narodil) a díky „zoufalé manželce“ Teri Hatcher i proklatě sexy. Ano, i takovouto podobu nejspíš může mít láska až za hrob… pokud narazíte na tu správnou nevidomou starou Indiánku. Kormanův problém „Maminka říkala, že si nesmíme hrát ve staré ledničce“ . Kreslíř těžký úděl má, zvlášť s podobnou fúrií na krku. V napjatém očekávání, kdy jej zase – s krabičkou pilulek posilujících potenci – navštíví, nedokáže se plně koncentrovat na práci. Proto není divu, že jeho fantazie prchne do ulic, kde si začne žít svým vlastním životem. Ze všech povídek je tato asi nejbarevnější a nejméně hororová, přesto se mi líbila nejvíc. Režisér velice umně pracuje s komikovou nadsázkou a až na nepravděpodobnou romantickou podzápletku se mu daří vyhýbat čemukoli vážnému. Pravda zabíjí Moderní variace na Krásku a zvíře o věcech, které je lepší neznát a o následcích přílišného upínání se na věci budoucí. Velice vtipné. Spousta lahůdkových hlášek (-„Mám trochu nadváhu“ -„Trochu nadváhu… a Hitler byl trochu antisemita“), klasicky morbidní pointa a fajn dojem umocňující Demi Moore. (České názvy jednotlivých epizod pocházejí z překladu Mr. Apache, kterému bych tímto chtěl ještě jednou poděkovat za možnost zhlédnout několik dílů Tales). () (méně) (více)

Zemřel herec David Warner

21.01.2022

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

Arnold Schwarzenegger naváže spolupráci s Netflixem

20.05.2021

Arnold Schwarzenegger dlouhodobě patřil k hercům, kteří se účinkování v seriálové tvorbě téměř zcela vyhýbali. Časy se však zřejmě mění a nyní bývalý republikánský guvernér Kalifornie chystá svůj… (více)