Kriminálka Anděl

TV spot 1
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Ichabod

Širokoúhlý obraz a na něm česká krimi s pro mne neokoukanými xichty (já na TV moc nekoukám obecně a české seriálové tvorbě se vyhýbam s velmi vysokou úspěšností) není zas tak neatraktivní. Ovšem podivné nasvícení scén, lehce rozpačité akce a křik "héj tady policie" mi v češtině nevoní. Výslechy jsou trošku bez emocí a herecké výkony žádná pecka, ale ono takové CSI není o mnoho lepší... bez dalších řečí za dvě hvězdy, v globálu slabota, na českém rybníčku přeci jen o něco lepší projekt. ()

Guzo

Čekal jsem průšvih a nakonec je z toho poměrně příjemné překvapení. Hodnotil seriál po jednom dílu je ale silně zavádějící, třeba se z toho ještě vyklube propadák, nebo naopak opravdu dobrý počin. Uvidíme.. ()

rumczeis

Na české poměry opravdu nadprůměrné. Konečně seriál, kde hlavním tématem nejsou rodinné či jiné vztahy. Kamera a střih by zasloužili větší péči, ale i tak je to v dnešní seriálové produkci dobrý počin. Z první série jsem moc neviděl, tolik mě to nechytlo, ale ta druhá se mi zdá o poznání lepší. ()

davidek

No celkem dobrý počin. Kriminálky skoro nikdy nezklamou. Trochu obšlehnutý jiný zahraniční seriál, ale jinak v poslední době na české poměry, dobré. ()

JKL

Pro mne docela nekoukatelná věc, štvalo mě, jak si s tím tvůrci vůbec nedali práci. Michal Novotný ukazuje kolegům fotografie z místa činu v 'Prohlížeči obrázků a faxů' ve Windows - opravdu profi IT technik! Jediné, co v Kriminálce Anděl stálo za to byla kamera, ale to není všechno... ()

P1tr

Obstojná česká kopie amerických kriminálek, která se zpracováním ani kvalitou nedá se vzorem srovnávat, nicméně pilotní díl dokázal, že tu jistý potenciál je. Pár nudných pasáží, předvídatelní zápletka a nepřesvědčivý Stropnický nedávají po pilotu seriálu šanci na růst kvality v příštích dílech. Zbytek vyšetřovatelů se jakž takž drží, přičemž nejvíce vyčnívají podle očekávání Švehlík a Taclík. V mnoha momentech se tvůrci až příliš snaží vizuálně kopírovat vzor amerických "předků" což působí na naše poměry nezvykle a bohužel i levně. Obzvláště modrý obrazový filtr napláclý na klasickou českou televizní kameru dává najevo neschopnost pracovat s kvalitou obrazu a nižší rozpočet. Uvidíme co přijde dál, zatím snesitelná detektivka. ()

pfa

Ale jo, proč ne. Není to žádný HiFi, vezmeme-li ovšem v potaz jeden zásadní fakt, že se tento seriál zrodil z produkce Novy, je to více než chválitebné. Tak trochu se ale bojim. Seriál, řekněme vcelku dobrý seriál a původem novácký?! Že by se blýskalo na lepší časy... No, uvidíme. ()

deckardx

Opravdu misty trapne kopirovani americkeho originalu.. Ale rekl bych, ze na ceske pomery celkem slusne, ale opravdu na vic nez dve hvezdy to neni.. Nektere dily byly koukatelne vice, nektere mene.. Kdyz se v podvecer kouknete na CSI a potom si zapnete tuto kriminalku, tak kazdy lehce pozna, ze kvalita je uplne jinde.. Ale snaha se ceni... ()

ssfan

Na české poměry se jedná o vynikající detektivní seriál, ale v konkurenci amerických seriálů Kriminálek Miami, New York, Las Vegas to už tak slavné není. Mně se to ale celkem líbilo a hlavně díky skvělému Martinu Stropnickému v hlavní roli dávám 3 hvězdy. ()

giovanni3

Herci naprosto otřesní co mi vůbec nesedí i v jiných seriálech a zde jsou na jednom místě + snaha o kopii CSI... Dost nezáživné prostě, ale mohlo to být i mnohem horší takže dávám 2z5 ()

venca163

Je to v pohodě krimi seriál, nějak mě sere, jak to tady všichni rozpitvávaj. Přidávám hvězdu za Novotnýho a hlavně Taclíka, za Prahu a na truc a odebírám hvězdu za Stropnickýho (ten by se měl zahrabat). (75%) ()

manonfire

Velmi milé překvapení. Mám za sebou celé První oddělení, které je sice krapet záživnější díky puncu autentičnosti a hercům, ovšem když si spočítám, že Anděl má 60 dílů, a tudíž radikálně těžší pozici v tom smyslu, že dějové a dialogové nápady se samozřejmě spolu s prostorem jim poskytnutým zákonitě rozmělňují ...Anděl vychází ze srovnání sice s menší pompou, ale s hlavou nahoře. Krom zmíněného nepoměru dílů má rovněž nevýhodu v obsazení, jelikož zatímco Vetchý je nejcharismatičtější adresa všech seriálových producentů napříč žánry, Polívkovi role vyloženě slušela a Blažek je pro sympatického drsňáka jak dělanej.....tak pokud jde o "konkurenční" partu, no, řekněme že Stropnický sice působí citlivě a přemýšlivě, ovšem přísnost, nedejbože fyzická převaha během těch několika výslechů a zásahů důvěryhodnosti postrádá, Švehlík má jakože líbivý ksicht, ovšem jeho role je vyloženě plochá, nanicovatá, Novotný je takový věčný ňoumabear z Redakce a Taclík je prostě takovej taclíovsky divnej, občas mu sedne nějaká ta jízlivost v rámci utvrzení jeho obveselující zemitosti, ale do kouzla lidového poldy střihu Schimanskiého chybí ještě poměrně dost, ovšem k tomu, nutno podotknout na jeho obranu, ani nedostává dostatečný prostor. Největší kouzlo má Ladislav Frej, jehož hlas a mimika je jedinečná. Vždycky měl totiž ve svém projevu svébytný druh agresivní a sebevědomé intonace, aniž by to třeba atmosféra jeho dialogu nutně vyžadovala. Prostě má vrozený náboj pro dynamiku a ušlechtilost přednesu. Určitě by právě on utáhl hlavní roli takového seriálu. Využít kvalit staré školy, dokud je čas, zvláště když málokdo stárne tak pomalu a elegantně. Celkově se dá říci, že Anděl sbírá body v tom, že si i přes kvanta epizod drží slušnou úroveň jejich nápaditosti, dokáže občas i překvapit aniž by sklouzl do debility Kobry 11 a tiché doslovy na koncích dílů mají rovněž svůj smysl. Takže celkově pochvala. 70% ()

Rousse

Nesrovnávat Kriminálku Anděl se staršími tetičkami z Ameriky? To byste mi museli svázat ruce, slepit prsty, zalepit oči, pusu a nakonec uši. Ale Nova chtěla dokázat, že si na kriminálku ve velkém stylu troufne a hlavně - že na to MÁ. Takže - jak to dopadlo? Když zavřeme oči nad tím, že s vymýšlením názvu si tvůrci hlavu příliš nelámali a řežie a styl zpracování prakticky "C. S. I." kopíruje jak přes kopírák, chválím snahu a odvahu. Konečně se na to dá dívat bez obrovských výbuchů smíchu nad trapností a laciností jako např. u Redakce. Mahlera na pitevně si ale pánové mohli odpustit - to už jsem vážně měla pocit, že hlavní postava se jmenuje Gill a za chvíli se v záběru objeví křivohubka Sara. Místy děsný kompars, děsně statické, místy toporné - ale na druhou stranu místy koukatelné, ale až příliš okatě "kriminálkovité". Cenu za originalitu by s tímhle výplodem Nováci nejspíš nedostali, ale uznávám, že se prokopali z okresní žumpy stylu Redakce, přes čutanou krajského přeboru do takové I. A třídy - na vyhřívaný trávník I. ligy to ale zdaleka není. ()

ne0

Na začátek bych měl uvést, že jsem viděl jen první úsek seriálu - při reklamě jsem dojedl polévku a opustil své místo před televizorem. Zvládnu, když dialogy napíše cvičená opice - pro českou televizní tvorbu je to celkem standardní procedura a zoologické zahrady tedy dostávají alespoň nějakou slušnou částku, ovšem zde jsem byl přítomen ještě něčemu ohavnějšímu. Režisér zjevně během pár vět vyřkne, co se ve scéně má dít a chudáci herci si musí celý dialog vymyslet na první pokus, jinak se jim krátí plat. Alespoň tak to působí. Musím pochválit Martina Stropnického: roli člověka, který má vypadat, že ho hraje člověk, co neumí hrát, zvládl dokonale. Na celém seriálu (respektive prvních deseti minutách, ale vzhledem ke zkušenostem se zlatými českými televizními ručičkami neočekávám náhlou změnu po osmé reklamě) je patrná inspirace americkou CSI. Profesionální parodie, která je myšlena vážně: to je, prosím, špatný postup. Ale dalo se to očekávat, n@va je n@va. ()

Danula13

Záměrem byl asi vytvořit krimi seriál navlečený do moderního hávu, ovšem s naivně pojatými prostřihy a občasnými úlety roztřesenou kamerou, která působí více rušově než nějak cool. Herci v hlavních rolích postrádají alespoň nějaké charisma, které by ten seriál nějak utáhly. Zápletky jsou vesměs stupidní a bez napětí. Nevím, jestli to měl být český pokus o určité napodobení slavných kriminálek z Las Vegas, New Yorku a Miami, ale v každém případě se nepovedl. ()

made1

Není to příliš realistické, ale vždyť to taky nenese přídomek "podle skutečných událostí". Baví mě herci, Oliverovy hlášky a dokonce i příběhy. Koukala jsem ale na většinu dílů na netu a téměř hned za sebou, protože tak mě seriály baví víc. ()

civrss

Už to také není to, co bývalo. Úroveň klesá, jenom brutalita a zhovadilost vrahů se stupňuje. Scény s Markem Taclíkem bývaly dle mého názoru vtipné, ale posledních pár dílů, spíš vlastně celou poslední řadu, vyznívají hodně lacině a jsou vyloženě trapné. Navíc největším přehmatem je postava Ivany Chýlkové. Cokoli ona řekne je naprosto nesnesitelné a člověk na to prostě nemůže nereagovat. Ale stále je to jedna z mála českých kriminálek, která si stále udrží mojí pozornost. A to se musí ocenit :)) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017