Lovci zločinců

(seriál)
Trailer 2
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2011–2016), 75 h 1 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jonathan Nolan

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, John Nolan, Enrico Colantoni, Robert John Burke, Al Sapienza (více)

Série(5) / Epizody(103)

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká.
Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití). (Bajsf)

Trailer 2

Melly.pro

Po druhý sezóně patří seriál pravděpodobně k mým oblibeným, rozhodně z těch, které zrovna běží. Do jisté míry je to tím, že v hlavní roli figuruje Ben z Lostu. Chvíli seriál působil značně epizodně, ale ke konci první řady se začal epizodní děj prolínat s dějem, co běžel v průběhu seriálu na pozadí. Druhá sezóna má podle mě ještě tak o úrověň vyšší kvalitu a více se rozmotává zápletka v pozadí. Jeden stupeň dolu je pravděpodobně za druhou hlavní postavu, která je pro mne hůře uvěřitelná. Trochu bych si tam představoval spíš Jacka Baure, někoho víc ostřejšího, než člověka, který i v nejvíc napjaté situací mluví jak když hraje Tichou poštu. Celkově rozhodně to lepší z toho co běží a doporučuji, pokud někomu chybí akční seriál. ()

Ben Nevis

Hodnocení celého seriálu 95% Tento seriál patří mezi ty se slabším rozjezdem, ale vyplatí se počkat na další díly či dokonce sezóny. První díly jsou moc schématické. Na začátku epizody to nějak vypadá a pak přijde obrátka o 180%. Tvůrci si to asi uvědomili, a tak na konci sezóny přichází dějová linka, která je prokládaná zajímavějšími případy či flashbacky. Trend pokračuje v dalších sezónách a seriál finišuje... tramtaradá ... opravdickým koncem s uzavřením všech linek. Person of Interest je netradiční kriminálka, která se časem přerodí v akční thriller. Hrdinové jsou přes temnou minulost výhradně na straně dobra, což je osvěžující mezi přehršlí seriálů a filmů, kde ani nevíte, komu fandit. ()

vander19

Lovci Zločincov sú ako celok veľmi príjemným seriálom. Nenáročným a zaujímavým. Zaujímavým ho robia hlavne tri hlavné charaktery Emerson, Caviezel, Shahi. Všetci traja sú vlastne akými pomstiteľmi. Jeden je intelektuálny miliardár známy aj zo seriálu Lost (Emerson) a zvyšný dvaja členovia jeho tímu sa starajú o špinavú prácu. Seriál postupne odkrýva svoje karty a divákovi sa nesnaží prezradiť všetko o svojich troch nosných konštrukciách. Každý z protagonistov vo svojom živote prišiel o niekoho a tak im vlastne ako keby už na ničom nezáležalo. Hlavná trojica je doplnená o kolegu z radov polície detektíva Fasca. Práve on púšťa občas také hlášky, že som sa fakt dosť husto rehotal. S každou ďalšou sériou sa stáva dej zamotanejší, ale nesnaží sa pôsobiť mätúco na diváka. Kto má štipku IQ tak to v pohode pochopí o čo vlastne to celé JE a ako to vlastne funguje. Scenár J. Nolana je na jednej strane možno fantasmagória, ale potom čo sa Samsung priznal ako sleduje ľudí tak mi to až tak divné nepríde. Možno občas mi chýba v seriáli viac kung-fu scén, hlavne od Johna, zo začiatku ich predvádzal viac. Sarah Shahi je sexi tvrdá kočka a má v sebe aj kus humoru. Bonusom je Méďa(belgický vlčiak), bez neho by to nebolo ono :-) ()

akisha

Můj nejnovější seriál number one. Nolanům zřejmě v žilách nějaká ta genialita opravdu koluje. Typická záležitost, kdy se musí překlenout tak pět dílů první série, aby to diváka chytlo, ale potom je to čím dál lepší. Výborně napsaný postavy, kde každá má vlastní vývoj a je radost sledovat, jak se v prvních dílech nesympatickej zkorumpovanej Fusco pomalu mění na někoho, komu člověk drží palce (díky Chapmanovi a hlavně když to schytá do zadnice). To platí i pro detektiva Carterovou (skvělá Taraji P. Henson) nebo záporáka Eliase (Enrico Colantoni se tu z roztomilýho mimozemšťánka v Galaxy Questu změnil v cool zabijáka). Obě hlavní postavy jsou bez debat. U Emersona jsem neměla pochyb, že podobnou roli uhraje na jedničku, zato Caviezel pro mě vždycky byl nudnej herec - tady se ovšem předvedl v sakra dobrým světle a nijak ze Emersonem nezaostává. Jejich prohlubující se přátelství je díky společný chemii obou herců taktéž radost sledovat. Jedním z hlavních plusů je scénář - od flashbacků po příběhy jednotlivejch dílů. Inteligentní, napínavej a s chytře dávkovanýma twistama, kdy ze zdánlivý oběti může bejt pachatel, ale nevyplní se to vždycky. A v neposlední řadě přímo DOKONALE vybraná hudba, přesně moje krevní skupina. Každej díl můj playlist obohatí o novou pecku. Už když v první epizodě zazní Angel od Massive Attack jsem byla jasná. Nebo DJ Shadow, toho slyšet je hotová slast. A tvůrci mají stejně jako já slabost pro skupinu U.N.K.L.E., jejich tvorba zní v seriálu často a to je dobře. Celkově supr záležitost, doufám, že kvalita první série jen a jen poroste! ()

Madsbender

Nič prelomové, zato celkom slušný nadpriemerný akčný seriál so zaujímavým korením v podobe takto doteraz nespracovanej tematiky "Veľkého brata". To všetko pod taktovkou Christopherovho brata so scenáristickým talentom, Jonathana Nolana, a výborným obsadením, ktorému kraľujú charizmatický James Caviezel a tajomný Michael Emerson. 1. séria: 80% ()

• John Reese dostane v 14. epizóde 2. série do rúk basketbalovú loptu a dá čistý kôš. Scéna odkazuje na to, že herec James Caviezel sa roky venoval basketbalu. (ywo666)
  • Téměř celý díl se odehrává v newyorském fiktivním hotelu nazvaném Coronet Hotel. Natáčení probíhalo v luxusním pětihvězdičkovém hotelu nazvaném InterContinental New York Barclay, který se nachází v centru Manhattanu, pouhých 10 minut chůze od náměstí Times Square. (Trajektt)
  • Sarah Shahi prezradila, že ju bojové scény desili, ale vždy ju fascinovalo robiť veci, z ktorých má strach. Väčšinu náročných scén točila sama a nechávala sa zastúpiť kaskadérmi, iba keď jej to tvorcovia vyslovene zakázali. (ywo666)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (více)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)