Kriminálka Anděl

TV spot 3
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Maxmilian

Docela ucházející. Sice pokus napodobit kriminálky z USA, ale dívat se na to dá. Trošku hektické tempo vyšetřování. Ale v seriálu se s tím musí počítat. No a docela mě mrzí, že se vše bude odehrávat jen v Praze. Již i upoutávky se zaměřovaly jen na Prahu. Rád bych se podíval i na jiné části naší země. Ale přece jen je lepší řešit zločin v Praze, než někde na vesnici. Pro celkové hodnocení dávám 3*, protože napětí a akce tam byla. ()

vaclaw

Být Česká republika světem a neexistovat novodobé kriminální seriály typu CSI apod., dávám Andělu 5* bez rozmyšlení, jelikož v českých luzích a hájích se opravdu podobně kvalitní detektivní serál už dlouho neobjevil. Bohužel jelikož předem definované podmínky neplatí, jsem nucen hodnocení stáhnout o 2*, jelikož se svými americkými konkurenty se opravdu rovnat nemůže. Seriálu především chybí dynamika a načasování; je snesitelně koukatelný a odsýpá svižně, ale nedokáže vypíchnout pointu zdaleka tak jako zahraniční produkce a spíš se k ní decentně dopluje než aby vyrazila dech. Přesto ale má seriál co nabídnout, když pominu hudbu a stylizaci, která je na českou seriálovou tvorbu sice okopírovaná, ale i přesto působí svěže a zajímavě, je kriminalisticka parta složená ze sympatických herců a herečky a zápletky jsou taky poměrně zajímavý. Navíc neobsahuje ani moc trapných scén (obvyklá to rekvizita českých seriálů), takže jako seriál na zabití nudnýho večera je to obstojný, ale zase že bych se trápil když mi pár dílů uteče, tak to teda taky ne. ()

Billy.3 odpad!

To si češi opravdu neumí vymyslet něco svojeho? Něco kde nebudou nikoho kopírovat? Nechápu proč se vůbec natáčí tento seriál, když v televizi běží aspon nejmín další tři jiné kriminálky. ()

curfew77

Zlobte se, jak chcete, ale hodnocení pod 50 procent si podle mě Anděl nezaslouží. Otloukat Stropnického partě o hlavu kopírování západních vzorů je pitomost už proto, že se k nim pražská Kriminálka otevřeně hlásí - no a co? Tak se rozostřuje, filtruje, analýzuje... ale hlavně už nejspíš hodně lidí zapomnělo, jak nás televize dvacet let krmily tvrzením, že se u nás dobrá detektivka prostě natočit nedá. Nebo už si nepamatujete třeba na detektiva Martina Tomsu? Už jen při jeho (naštěstí už dávno odkecané) památce bych dal Nově za Anděla nějakou tu cenu Týtý, ať se na Kavkách chytnou za nos. Tady nikdo z herců přinejmenším neurazí, případy mají hlavu a patu i slušnou atmosféru, na netu to můžete klidně zkouknout i bez reklam... tak co bychom pořád chtěli? Jasně, občas zaskřípou dialogy - chtěl bych třeba vidět vyšetřovatele, který kolegovi odpoví způsobně jako Michal Novotný: "Ano, je to Čezeta." :) Ale i tak 60 %. ()

Marrianna

Já byla spokojená, některé díly sice byly slabší, ale po dlouhé době nešlo o nekonečný seriál o ničem. Mělo to spát, zápletku a Martin Stropnický mi zde vyloženě sedl. ()

Romeroo

Na naše poměry bravurní počin...herci hrají, kamera nestojí na jednom místě, story podle skutečných případů...jen tak dál...přeci jen chci ještě vyzdvihnout jeden hrecký výkon a ten má na svědomí Helena Dvořáková, je výborná...jen tak dál...71% ()

BROADPEAK

Dle mého názoru zdařilá detektivka, rozhodně co se týká detektivních seriálů vysílaných naší tuzemskou televizí, ať už jde o ohranou CSI Miami, Vegas, NY apod. Osobně se mi líbí Martin Stropnický v roli majora Tomečka a velmi zdařilá je i role Marka Taclíka, policisty, vystupujícího s poněkud svéráznýmy postupy a vyzařujícím jistým humorem. Pokud to v tomhle tempu udrží a nebudeme muset sledovat již x-tou sérii, nudící nás stejnými případy, budu potěšen. ()

yaqwsx

První náznak posunu v české televizní tvorbě. K lepšímu. Tato kriminálka má hlavu a patu, spád a celkem věrnost - nebýt "starších bratříčků a sester" v podobě CSI, tak bych jí byl schopen i uvěřit a zobat z ruky. Takto stále vidím ten velký rozdíl mezi "originálem" a "kopií", který mi neumožňuje dát více než 4 hvězdičky. ()

borohub

nějak mě to nezaujalo, podobných filmů je dost a prostě pokud porovnám vyšetřovací metody třeba v CSI NY či miami a tohodle tak je to spíše usmévné a krok zpátky, avšak je to více reálné. Stejnak dávám 2*, pokud nic jiného nedávaj koukám na to, ale nevyhledávám to ()

Havala

Hoši, je potřeba udělat krimi, tak, jak se to dnes v zámoří dělá. Když jsem to viděl poprvé, až sem se zasmál jak se tu vše kopíruje a snaží se být IN. Pražských čtvrtí je dost, tak můžete směle pokračovat: Kriminálka Ruzyně, Pankrác,.... ()

kubilov

Ale proč ne, docela pěkná kriminálka v českém prostředí na docela dobré úrovni. Já si prakticky nemám na co stěžovat, všichni herci hrají velmi obstojně, jednotlivé případy jsou rozumně napsané a vyřešené a nehraje se na to, aby bylo dílů co nejvíc, ale aby jich bylo méně, za to kvalitních. ()

thomasnikrs odpad!

Myslím si, že kdyby se major "ministr obrany" a znalec naší vojenské problematiky, který má oproti nám všem mužům veliké zkušenosti s armádou (protože zažil šikanu během základní vojenské služby), držel hraní jen před kamerami, tak by seriál určitě zasloužil minimálně dvě **, ale takhle je to nekoukatelná záležitost. ()

Kacer

Dobrá úroveň s dalšími řadami seriálu neupadá, ba právě v některých dílech vystřeluje na 5 hvězd. ()

subic

První řada byla fajn, ale jak se přidávají další díly, tak úroveň klesá a klesá a klesá... že pane ministře... ()

ostravak30

Kriminálka Anděl je jedním z ničím extra nevynikajících kriminálek. Snad jen velkým funěním Martina Stropnického v úvodních sériích, které časem z úsměvného přechází do módu otravného. Kapitolou samotnou jsou pak rozostřené záběry, které mají zjevně působit originálně umělecky a zřejmě mají ještě nějaký hluboký význam mnou doposud neodhalený. Jednotlivé případy opět ničím extra nevynikají. Tvůrci se snažili doslova do mrtě využít různých pražských prostředí a témat. Celý tým se moc nemění a vynikají v něm hlavně Marek Taclík a Michal Novotný jejichž postavy dostávají alespoň malinkého koření humoru. Přeci jen ale chválím alespoň morální aspekt, na který v závěrech epizod snaží filmaři vždy poukázat a zvýraznit ho. To už tak časté a běžné u kriminálek není. ()

worm14

No tak Malý pitaval to nebyl, ale to tvůrcům seriálu zazlívat nemůžu. Seriál se podle mě snaží o něco, čeho prostě de v českých podmínkách jenom těžko dosáhnout. Na jednu stranu efektní kamera po vzoru zahraničních kriminálek, ale do českého prostředí mi to prostě nesedí. Obraz policie je trochu přikrášlen. V skutečnosti se na "kriminálce" jezdí stále ještě ve feliciích. Vybavení, které mají v seriálu kriminalisté k dispozici opět naprosto neodpovídá realitě. Někdy se člověk ptá, na co jsou u seriálu odborní poradci. Nadřízené orgány by s policistou pěkně zametli, kdyby se prokazoval slovy "kriminálka," ale o tom až jindy. Prostě i když byla naše policie vylepšena tak ono to nestačí. Jak už zde bylo zmíněno, v seriálu se objevilo strašně málo postav a celé vyšetřování bylo statické. Nejdřív byly vyšetřovatelé na mrtvém bodě, a pak přišel "počítačový mág" a řekl máme to auto... Tomu neříkám moc zajímavý pokrok ve vyšetřování. Celkově tam vyslechly pár osob, našli ohořelé auto a na konci zásahová jednotka vzorově zatkla pachatele :) Z tohodle ale nemůže nova udělat kriminálku miami ani kdyby se rozkrájely. Proč zkoušet něco, co bez většího rozpočtu a celkově kvalitnějšího týmu udělat nelze??? Kdyby si tvůrci vzaly za vzor Malého pitavala, lehce ho zmodernizovaly a nesnazili se zAmerizovat české prostředí, seriál by se stal jistě velmi oblíbený a vysílaly by ho klidně i po 25 letech. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017