Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

• USA Rizzoli & Isles (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2010–2016), 75 h 27 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Janet Tamaro

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle (více)

Série(7) / Epizody(105)

Kriminálka na motívy románov Tess Gerritsenovej sa venuje osudom najlepších priateliek, policajtky Jane Rizzoliovej a patologičky Maury Islesovej. Vyrástli na opačných koncoch spoločenského rebríčka. Drsná Jane sa narodila v Bostone, pochádza z hlučnej taliansko-americkej rodiny. Metodická a priamočiara Maura sa väčšinou cíti lepšie medzi mŕtvymi ako medzi živými. Sú iné, ale skvele sa dopĺňajú. Keď dajú hlavy dohromady, dokážu chytiť aj tých najhorších zločincov v Bostone. Sekunduje im skúsený detektív Vincent Korsak a sympatický zelenáč Barry Frost. (TV Markíza)

mpet

V dnešní době, kdy je krimi seriálu více než listí na stromech je těžké se v tomto žánru prosadit. Rizzoli and Isles to ovšem dokázali a to za použití jednoduchého receptu plného sarkasmu a ironie. Prostě obsadili dvě krasné herečky do hlavních rolích, které když otevřou pusu tak se spustí lavina hlášek, kvůli kterým se na tento seriál vyplatí dívat. Navíc chemie mezi hlavními herečkami je absolutně dokonalá a skvěle se navzájem doplňují. Jediným mínusem tohoto seriálu je, že charisma těch dvou holek je tak velké, že zastíní všechny ostatní herce a není tam nikdo, kdo by je pořádně doplnil. Taky se musí připustit, že důkazy jim nějak snadno skáčou do kapes, ale já to nesleduji kvůli krimi, ale kvůli Rizzoli a Isles. Největší chyba je si seriál pustit s českým dabingem, neboť pak seriál ztrácí všechno, kvůli čemu ho mám tak rád. ()

Jimmosaz

Tým je sympatický, ale dialogy jsou naprosto hloupé. Patoložka obvykle pitvá mrtvolu načančaná a v krásných šatech, vůbec jí neštve, že jí na ně můžou vystříknout tělní tekutiny...Drsňačka Jane mi moc drsná nepřijde, protože chrastí kostmi. Zato její mamka a brácha jsou super. :-) ()

Ivy_9

Myslím si, že ta jemná kritika od ostatních je zbytečná. Tento seriál má své kouzlo a všechny tyto postavy jsou skvělé (navíc jsou podloženy dobrými hereckými výkony). Jane a spol. Vás zaručeně pobaví, ale taky udrží v napětí. ()

EricNor

Obcas jako kulisa se to vydrzet da, ale na spicky zanru se to nechyta. Zrovna jsem videl dil, kde musi hlavní hrdinka neco hrat a neni to dobry. 🙂 ()