Star Trek: Hluboký vesmír devět

• Česko Star Trek: Stanice Deep Space Nine (více)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (více)

Série(7) / Epizody(173)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiální text distributora)

Adasin

Chápu, proč půlka lidí tenhle seriál nenávidí a ti druzí jej milují. Člověk se totiž musí prokousat tunou balastu a pokusů o hlubší sdělení či o lepší práci s postavami, než se dostane k tomu opravdu dobrému a zajímavému – k válce s Dominionem. Naprostá většina dějových linek mimo Dominion byla o ničem nebo rovnou otravná. Nejhorší ovšem bylo, když byla potenciálně zajímavá linka zpracována naprosto tragickým způsobem. To se stávalo hlavně u příběhů jednotlivých postav, kdy byla načtrtnuta např. něčí minulost, ale všechno to později ztratilo význam, nebo se pak už vůbec neřešilo. U mých oblíbenců (Kira, Jadzia) to zamrzelo obzvlášť. Aspoň ten Odo je dobře napsaný. RIP Rene Auberjonois. A taky Nog, jehož představitel nás také bohužel již opustil. Dost jsem si oblíbila i Garaka a Quarka – vtipní i vážní, skvěle zahraní. Naopak mi vadil Sisko, přišlo mi, že furt jenom řval a vůbec je to magor. Zklamáním pak byli Bashir a Dukat. Z Bashira se po jistém odhalení stal takovej arogantní kretén… U Dukata šel všechen dosavadní vývoj do hajzlu potom, co se zcvoknul. Takhle zkazit postavu, to se jen tak nevidí. ---- Od třetí série do páté jsou skvělé zpravidla začátky a konce sérií, protože se věnují Dominionu, po pár epizodách na začátku série to ale obvykle jde do hajzlu a objeví se tuna vyloženě fillerů. Tohle je krásný příklad toho, jak to vypadá, když za každou cenu musíte dodržet daný počet epizod. U posledních dvou sérií se počet fillerů zmenšil, v sedmé sérii jsem pak ke konci měla pocit, že to paradoxně zase příliš uspěchali. Menší poměr fillerů ale znamenal o to větší debilitu jejich děje – během sledování DS9 jsem docenila některé epizody z TNG, které mi tehdy přišly „slabší“, protože oproti tomu, co je občas v DS9 za debility, jsou to klenoty tv historie. ----- Jsem ráda, že po absenci v TNG jsme navštívili Zrcadlový vesmír, ale jeho potenciál zůstal trestuhodně nevyužit. SPOILERy: ------------ PRVNÍ série: Pilot není špatný, z části hlavně proto, že se objeví Picard a Enterprise, jinak je to s mocnými bytostmi tak trochu kopírka TNG, která začínala zase s Q. Q se tu objeví taky, a pořád se chová jako osina v zadku a Vash, která s ním odešla cestovat v TNG, už toho má plný zuby – no, nedivim se. Z TNG se tu objeví ještě pár dalších postav, třeba Lursa a B’Etor, kdy se dozvíme, odkud Quark získal informace pro Willa Rikera. Potěšila i Lwaxana Troi, která to tam oživila a byla s ní zase sranda. Celkově je ale dění na stanci v první sérii jedna velká nuda. Většina epizod se točí kolem toho, že na stanici přijde někdo divnej a něco se začne dít posádce (přiotrávení, ovládnutí mysli aj.) nebo hrozí zničení rovnou celý stanice. Nejlepší jsou epizody s Cardassiany a ani Ferengové nejsou špatní. Hodně ráda jsem byla i za epizodu, kde se dozvíme víc o Trillech, jejichž koncepce se od TNG trochu změnila a my tak můžeme jenom spekulovat, jak moc Rikerova osobnost ovlivňovala Odana. Nebavily mě epizody o bajoranské kultuře – samozřejmě to dává smysl, když jsou na stanici a stanice je u Bajoru, ale je toho moc a neustálé omýlání dokola se rychle omrzí. ----------------------- DRUHÁ série: Jsou tu již náznaky souvislejšího děje přesahujícícho dvě epizody, ale celkově pořád slabé, děj půlky epizod mi byl naprosto ukradený. Navíc se tu kopírují některé náměty z TNG v ještě nudnější formě, zase se tu až moc často řeší Bajorané. Lepší je, když se řeší Ferengové (trocha vtipu) nebo Cardassiané (jejich politika, nově Obsidiánský řád). Řešil se i Odo, ale to nakonec šlo vyloženě do hajzlu a nedozvěděli jsme se nic novýho. Téma Makistů je sice pěkný, ale hlavně v první polovině dvojdílu extra nezáživně zpracováno. To nejlepší přijde až ke konci – po absenci v TNG konečně zase Zrcadlový vesmír. A pak samozřejmě konečně setkání se silami Dominionu… to zničení lodi třídy Galaxy fakt bolelo. -------------------- TŘETÍ série: Oproti prvním dvěma sériím určitě zlepšení a jako celek si série konečně zasloužila lepší hodnocení. Je tu hodně skvělých či hodně dobrých věcí: další výlety do Gama kvadrantu, bitva s Jem’Hadary, Odův původ a situace, do které se dostal, souboje s měňavci, Garak nebo Thomas Riker… nebudu zapírat, že mě Frakes neskutečně potěšil, velká škoda, že v kánonu se Thomasův příběh už dál neřešil, mělo to neskutečný potenciál. Hodně mě bavily i díly s Ferengy nebo další návštěva Zrcadlového vesmíru. Objevila se tu i cesta časem a klasická chyba, co totálně změní minulost… na „časovky“ v TNG to ale zatím bohužel nemá, ty byly jinde. Dojem ze série trochu kazí fillery a epizodičnost, kdy zobrazené události nemají na další děj vliv absolutně žádný, přestože třeba zasahují do osobního života některé z hlavních postav, tak v pozdějších sériích jako by se to nikdy nestalo. Jinak třeba zmínit Noga a jeho rozhodnutí jít k Flotile – do té doby byl Nog spíš zapomenutelnou postavičkou, ale potom se z něj stala jedna z nejlepších postav s nejlepším vývojem. -------------------- ČTVRTÁ série: Nejlepší v provázání s Novou generací skrze příchod Worfa a také poskytnutí vodítka v orientaci mezi událostmi startrekovského universa – obzvlášť pro mě dost užitečné, když na DS9 koukám až po filmech s posádkou Nové generace. Novou generací se nejspíš inspirovala zejména epizoda The Visitor, jenž mi nápadně připomínala epizodu The Inner Light, která na mě vzhledem k tomu, že Picarda mám radši než Siska, zapůsobila o poznání víc. Btw. proč tady z hlavních postav všichni jako starci vypadají tak strašně – tím myslím že v realitě v tomhle věku vypadají x-krát líp, ne že jsou ty masky špatné. Opět super epizody, kde měli větší roli můj oblíbenec Garak, Dukat, Ferengové nebo Klingoni (s Worfem opět žhavé téma). A zase trochu Dominionu, ovšem žalostně málo. Skoro půlka série je ale dost špatná a filleroidní, několik epizod bych nejradši úplně zapomněla (to jsem ovšem netušila, že co do debilnosti zápletek může být ještě hůř). Dokonce je tady i simulátorová epizoda a bohužel ne první… člověk by řekl, že od TNG poučili. --------------------- PÁTÁ série: To je furt dokola – na začátek a konec dáme Dominion s opravdu zajímavým dějem, ale proložíme to tunou fillerů o prdu, půlka z nich pak s naprosto debilním dějem, občas jsem se nestačila divit (jisté epizoda s Ferengy). Čest několika vzácným výjimkám (třeba Empok Nor). Taky mě fascinuje, jak jednu epizodu málem válka a další tři to úplně ignorujou. Jinak literární reference na slavná díla... ach jo, už je to i tady… ale může to posloužit jako alternativní výuka, to uznávám. Každopádně tahle série asi obsahuje zatím nejlepší epizodu seriálu so far – tu s Tribbly – smutný, že je to crossover s jiným Star Trekem. Nutno zmínit, že prolnutí se záběry z TOSky je technicky perfektní, vůbec to nebylo poznat – proč takhle dobře nevypadá zbytek seriálu? Celkově mám ale pocit, že jsem se s touhle sérií s*ala měsíc… ----------------------- ŠESTÁ série: Druhá nejlepší série – v poměru epizod s Dominionem a fillerů je tady těch fillerů nejméně, ovšem nutno podotknout, že jejich debilnost byla někdy až neuvěřitelná. O to horší to je, že poselství, které některé epizody sdělit, bylo dost dobré, ovšem tvůrci se ho rozhodli předat takovým způsobem, že jsem někdy až nevěřila svým očím. Vynechat fillery, je to pět hvězd bez zaváhání – napínavý děj, vývoj postav, akce, vesmírné bitvy… ještě tam dát postavy z TNG a byla bych v sedmém nebi… To mi připomíná: proč nebyl nikdo z Enterprise na svatbě Worfa a Jadzie? Nepadlo o nich ani slovo, nemluvili s nimi ani třeba přes subprostor. Kde vlastně tou dobou lidi z Enterprise byli? Ani slovo (ani ve filmech), jsem zmatená. Jadzie na konci mi bylo líto, dost jsem si jí oblíbila… a taky chudák Worf, přišel už o druhou ženu. Smrt Jadzie mi připomněla smrt Natashy Yarové. TNG, konkrétně epizodu Pegasus, mi připomnělo i Bashirovo setkání se Sekcí/Oddílem 31, kdy Bashir říká, že se o svém vylepšení měl přiznat už dávno. Mimochodem Sekci/Oddíl 31 mohli v seriálu klidně představit už dřív. ----------------------- SEDMÁ série: Nejlepší série – válka s Dominionem vrcholí, nakonec mi přišlo po tom všem natahování z minulých sérií, že až moc rychle. Kvalita jednotlivých epizod je zde nejvyrovnanější bez výraznějších výkyvů, moje hodnocení se většinu času se drželo na pěkných čtyřech hvězdách (a mohlo jít výš nebýt pitomé linky se zcvoklým Dukatem a mimořádně otravnou Kai Winn – poté, co jsem zjistila, že její představitelka hrála sestru Ratchedovou už se nedivím ničemu). Fillerů je za celou dobu nejméně a už nejsou ani tak debilní, většinou celkem umírněný a ve zdraví sledovatelné. Na vesmírné bitvy a souboje je radost pohledět. Osudy většiny postav pěkně završené, až teda na Siska, ale všechny ty jeho pletky s Proroky bych vyškrtla úplně, seriál by se bez toho obešel. Musím říct, že mě překvapil Damar, tenhle vývoj jsem u něj nejdřív nečekala. Oblíbila jsem si i Ezri Dax, je taková správně trhlá. ----------------- Celkově dám s odřenýma ušima čtyři hvězdy, hlavně za to, jak se seriál ke konci zmohl a taky za Dominion, což je jedna z nej dějových linek ve Star Treku (věčná škoda, že ji nevyužili ke crossoveru s TNG). Je tu ale spoustu nevyužitého potenciálu a zbytečného balastu. 7/10 () (méně) (více)

Lokutus

Asi nejtěžší hodnotit tenhle seriál jako celek ze všech ST seriálů (novodobý srágory nepočítaje). Na jednu stranu pár postav je povětšinou bravurně napsaných (až na poslední 2 série) a ztvárněných i velmi schopnými herci (Quark, Dukat, Garak, Damar, Weyoun), zatímco u jiných vyvstává otázka, jestli je větší dřevo Sisko Sr. nebo Sisko Jr., popř. jestli je víc nesnesitelná Yoko nebo její ještě debilnější mongoloidní potomstvo. Celkový dojem kazí i v posledních 2-3 sériích stupňující se tokání VŠECH postav nevyjímaje a i Worf se tak chová jak vymaštěná puberťačka posedlá hnízděním, u který by nevěřícně kroutil hlavou i libovolnej Vulkánec v posledním stádiu pon-farr. Dokonce i scenárista formátu Ronalda D. Moorea, který v podstatě sám vytvořil celou klingonskou mytologii v TNG, plodí nesmyslný sračky typu You Are Cordially Invited a Take Me out to the Holosuite. Na druhou stranu výše vybrané postavy celý seriál zachraňují a pár jejich momentek je skutečně nezapomenutelných - např. prakticky dokonalý TOS/DS9 crossover; Worf vs Weyoun (S07E22); v TNG pouze okrajově naťuknutí Ferengové a jejich pravidla zisku; a celé představení Dominionu a jeho zakladatelů je téměř geniální, byť s přibývajícíma epizodama se celá nápaditost pozvolna vytrácí a jednorozměrní Breen už poslední sérii postáváním kolem nemají šanci vytáhnout na úroveň kterou by jinak její druhá polovina zasluhovala. Zatímco několik epizod (Duet, The Jem'Hadar, The Search Pt. 1-2, House of Quark, Little Green Men, Return to Grace, Trials and Tribble-ations, Children of Time, Call to Arms, In Purgatory's Shadow + By Inferno's Light, The Magnificent Ferengi a In the Pale Moonlight) tak může směle konkurovat i tomu nejlepšímu ze všech ostatních seriálů, podobně kvalitních epizod se v celým průběhu najde pouhá hrstka a kontrast mezi kvalitou a odpadem (Meridian, Fascination, Explorers, Facets, Nor the Battle to the Strong, The Assignment, You Are Cordially Invited, Take Me out to the Holosuite, Time's Orphan) je zde ještě markatnější než u Enterprise a Voyageru. *** 1/2 ()

Praxis

Spousta lidí tenhle seriál dost neprávem odsuzuje. Ono se taky není proč divit, když první dvě řady jsou prakticky o ničem. Tady se projevil ještě vliv žijícího Gene Roddenberryho, který navnadil tvůrce, na film ve stylu Babylon 5. Jenže tohle se asi nedá udržet věčně a tak filmaři přišli s něčím mnohem lepším... Prostě v Alfa kvadrantu uděláme válku a hotovo. A to válku tisíců lodí proti sobě. Od třetí sezony se pomalu ukazuje DS9 ve své temnější podobě a poprvé ve světě ST máme možnost vidět důstojníka Flotily v akci, která by se zrovna nedala popsat jako nejčistčí. Od páté sezony se to rozjede a neuvěřitelným tempem pokračuje až do samého závěru. (Kde jinde máte možnost ve světě ST vidět tak monstrozní vesmírné bitvy, proti nimž byla potyčka s Borgy u Wolf 359 jen pšouknutí do lucerny, jako v tomto seriálu).Nebýt rozvláčných prvních dvou sezon, mohlo to být 100procent ()

PKD

Babylon 5 ve Star Treku, nebo naopak?:-) Upřímně? je to fuk. Je to propracované, od postav až po příběhové (a někdy i dost dlouhé) linie a je tam Ezri a její předchůdkyně. Jsou tam mega kosmické bitvy, vedle kterých vypadá SW, jako chudý příbuzný. Jsou tam díly, ze kterých my TOSkaři chrochtáme blahem. Je tam klasicky STovská konfrontace morálních postojů. Je tam 1.loď UFP s legálním maskovacím zařízením:) Je tam Romulus (po 2.) Je tam sekce 31 (po 1.!) Je tam...ale co, vy to stejně všichni víte:) Co chtít víc? ()

Pirkaf

Po shlédnutí celého seriálu (což je velmi důležité) musím konstatovat, že se jedná o nejlepší Star Trek, ještě o něco lepší než Next Generation. Next Generation má zajímavější postavy, ale DS9 zase lepší příběh. Ovšem Picard je stále nejlepší kapitán samozřejmě. ()

Dr. Hawkeye

Původně dvě * (a komentář "Asi můj nejméně oblíbený seriál z univerza Star Trek"), ale po letech jsem se k seriálu vrátil a po dosti zdlouhavém a občas i nudném rozjezdu (série 1-3) nastal příjemný posun v podobě čtvrté série (např. retro-komediální Little Green Men) a snad ještě lepší páté. Zejména díl "Trials and Tribble-ations" je opravdovou nerdí lahůdkou. Zatím zvedám na 3* a uvidíme se, až jej dokoukám... Tak tedy... Zejména díky šesté sezóně a jen o něco slabší sedmé se zpětně omlouvám a dávám pět hvězdiček. Zvlášť finále, které se protáhne na několik epizod, v nichž časem odpadne i ono "v minulém díle... a nyní pokračování", je napínavé jak guma od Siskových trenclí. Sice to trochu hatí slzavý závěrečný dvoudíl, ale i tak je mi líto, že už mám DS9 za sebou... ()

Genryuusai

Nevýhoda DS9 je, že i pro mě jako docela velkého fanouška ST začne být tenhle seriál zajímavý až příchodem nové hlavní postavy ve 4. řadě. Pak ale tenhle seriál projde až neuvěřitelnou změnou a z nejhoršího ST tu hned máme aspiranta na ST nejlepší... Bohužel 3 prakticky zahozené řady na začátku DS9 už nejdou odčinit, a tak pro mě zůstává tenhle seriál na úrovni Voyageru (výborný, ale ne tak jako TNG). ()

Chen

Hlavním tahákem této série je zasazení na okraj známého vesmíru, respektive na začátek neznámého (nebo alespoň červí díry, která do něj ústí). To skýtá velké množství možností pro scénáristy a ti je celkem slušně využívají. Nové zajímavé postavy či celé rasy, rozmanitá posádka a jistě, že kvalitní triky. ()

Joe321

Na začátku Sisko ztratí ženu v borgském útoku s Picardem. Nesnáší ho za to a tato předehra člověka natěší. To je bohužel konec. Picard a Borgové nikdy víc. Příběh se přesouvá na periferii Federace s malou planetou a jejími politickými a náboženskými problémy. To je 1/2 epizod, 1/2 jsou díly o postavách a životu na stanici. Postavy mě spíše nezaujaly než ano (až na doktora, O'Briena, Ferengy a později i Siska). Tak je to aspoň víceméně v prvních čtyřech sériích, které jsou safra nudné. V páté a šesté se konečně začne pracovat s hlavním nepřítelem (bravurně zahraný Weyoun) a Sisko nabere charisma. Sedmá je pak asi se třetí sérií ENT ta nejlepší z celého ST. Hlavně druhá půlka navazuje díl na díl, šlape, přijdou velké bitvy a vůbec přiblížení galaktické války komplexně. Takže jestli dokážete vydržet a proskákat půlku seriálu, budete odměněni. A jestli se vám zalíbí postavy, tak bude celkový dojem daleko lepší. ()

Jandos

DS9 je nejlepsi ST serii vubec, ale ma jedno velke ale. Zacne byt zajimavy az od treti serie dal. Prvni 2 serie jsou vicemene ukecana nuda. S prichodem dominionu a pozdejsim vypuknutim valky se vse otoci o 100%. DS9 nabizi s prehledem nejzajimavejsi charaktery ktere se ohrome vyviji a zamilujete si je. Neboji se byt politicky nekorektni, federace neni vykresleno jako pohadkove kralovstvi, pozdeji se prida zrada, genocida a valecne zlociny ve velkem. Kdo vydrzi az do konce nebude litovat, skoda ze se zaverem DS9 konci to nejlepsi ze ST, Voyager byl pro me krok hodne vedle. ()

Radiq

V mnoha věcech je tohle fakt lepší, než Nová generace, hlavně v tricích a maskách. Měňavec Odo mi nahrazuje Data (svým ksichtem a tím, že je jedinej své rasy), bílej parchant Wesley byl nahrazenej černým synkem kapitána, ale chová se uplně stejně blbě, za tu barmanku Sestru v akci je tady mnohem lepší Quark, O'Brien sem zdrhnul aby zastoupil roli Geordiho. A hodně zajímavá je taky ta Dax, která asi šuká obě pohlaví, když je prostřídala svým tělem. Z doktora udělali mladýho pakoša, Kira je docela zajímavá svým politickým a společenským myšlením, ale někdy to hrotí a kapitán je zase ten zásadovej klaďas, kterýho známe od Picarda... a vubec neni špatnej, ale na něho nemá. V pár věcech to na Novou generaci nemá, ale v mnohem víc věcech jo. Po první sérii ale stejně dávám průměr. Ani v druhé sérce žádná změna. Opět některý díly pěkně trapné v nějaké vesnici na cizí planetě (ty mě většinou nebavily). Mimozemšťani všichni vesměs ve tvaru člověka, jenom s hnusnou hlavou. Quark je moje nejoblíbenější postava. Třetí sérka ničím novým nepřekvapí, jede si to ve svejch kolejích a udržuje si to stejnou hladinku, jak když jste po akci a dokrmujete lahváčema... Čtvrtá nabídne novyho člena posádky, a to Worfa z Nové generace. Nevim, co tam dělá, ale docela to oživil... Taky kapitán si gangstersky vyholil hlavu a hned vypadá jako větší drsňák. Jinak se není čemu divit, protože to jede po kolejích, ktery končej dycky tim dobrym zpusobem, takže to nemá čím překvapit. Ale s tim člověk tak nějak počital. Prostě je to takový na relax a mě to stačí sledovat na půl oka, ucha a mysli... Pátá série pořád to samý, akorát mi to připadá, že čím dál tím víc členů posádky má mezi sebou milostné vztahy, což hlavně u Oda nedává smysl (protože je to starej hnusnej emzák, kterej vypadá jak z centra popálenin, ale zas na druhou stranu si asi umí zvětšit penis do různorodejch velikostí a tvarů). Ale zas je docela zajimavy, že se tvůrci nebojej téhle mezirasové lásky. Docela jsem si oblíbil Gula Dukata jako permanentního záporáka nebo postavu Elima Garaka, špionskýho krejčího. Ale koukám na to už jenom ze setrvačnosti. Šestá série jede jede jak mašinka, ale je to prostě blbost, která ničím neuchvacuje. Je to jenom taková nouzovka, když nic jinyho neni, nebo je to dobry jako kulisa k práci, nebo je to taková doplňková strava, ale nažrat se toho pořádně nedá. Jo teď sem si vzpomněl, že všechny ty díly s tim zlym paralelnim vesmirem se mi taky nelibijou. Poslední série pokračuje stejnou nudou, jak všechny předchozí, takže se neni čemu divit, že hodnocení zustane na 2 hvězdách... Nejlepši jak měli a maji pořád nějaky problémy s holoprogramama - že to prostě nevypnou, aby už se nikdy nic nestalo. Holt to maj asi špatně naprogramovany... ()

Klenotka

Líbil se mi propojený děj, válka, a taky fakt, že mocná Federace není až tak mírumilovná organizace jako za dob kapitána Picarda (i když se to vlastně odehrává jen pár let po sobě). První dvě série jsou trochu slabší, ale rozhodně se vyplatí si počkat. P.S. hodnotit seriál podle "pár dílů v televizi", kde byl mizerný dabing a překlad a navíc nikdy neběžel celý, je bláznovství. ()

filmmovier

Jednoznačně nejlepší Star Trek seriál, to je bez debat a nechápu, proč má tak nízké hodnocení. První série je sice trochu slabší, taková seznamovací, ale od druhé série kvalita epizod strmě stoupla. Od druhé série se slabší díl najde jen občas. Jsou tu skvěle propraované rasy (Cardassie, Bajor, Ferengové) i postavy a jejich psychologie. Je tu válka s Dominionem, Quark, Odo a Worf. Je tu spousta brilantních zápletek a i jen samotné prostředí vesmírné stanice má své působivé kouzlo. Jako v každém ST seriálu se samozřejmě zadařilo i se soundtrackem a skvělým hereckým obsazením. Efekty jsou na vysoké úrovni a jeden velký epický příběh, který přinesl spoustu zvratů a změn. A ještě přinese. Momentálně jsem na začátku čtvrté série a musím říct, že seriál na kvalitě nic neztratil. Dabing AXN se stejně jako ten z Prmy od druhé řady poměrně vydařil. A samozřejmě mě těší, že je v češtině už i poslední řada! Tenhle seriál doporučuji nejen ST fandům. Základ scifi a ultra velkej seriálovej nářez!!! Star Trek DS9 je nejlepší seriál, ale nejlepší postavy náleží TNG. Za mě rozhodně 100%. Bez debat. A vy, co jste neviděli všechno - nakoukejte to. Nebudete zklamaní. Nekonečná fantazie v nekonečných kombinacích :D. Teď ještě, aby se to dostalo k co nejvíc lidem a proto - první řada není vůbec špatná, je tam opravdu hodně zajímavých dílů, občas i nejepších, zabíjí jí jen a pouze dabing. Druhá a třetí už jsou absolutně bez chybičky a dabing je bezvadný. Od čtvrté řady už je to dokonalé!!! Velká filozofická jízda podtržená politikou a těmi nejlepšími bitevními scénámi, které ve Star Treku (a nejen tam) kdy byly. Jak říkám, nejlepší a vypichuji hlavně druhou a třetí sérii, ty si pozornost určitě zaslouží. Ta provázanost, ty charaktery, to, jak se vyvíjí nejen příběh, ale hlavně charaktery postav a hlavně Avery Brooks a pak také hlavně vedlejší postavy stojí za pozornost. Oblíbené díly? 176. Počet dílů? 176. ()

plechulka

Narozdíl od většiny zde hodnotících pro mne nejzajímavější řada Star Treku. Konflikty a problémy soužití jednotlivých ras mne fakt bavily! ()

Honzíno

Mé prvotní hodnocení v podobě tří hvězd vycházelo pouze z pár dílů viděných v tv s českým dabingem. Avšak moje srdce trekkieho mi nedalo a sehnal jsem si kompletních sedm řad v originále. Momentálně sjíždím pátou a už někdy během třetí jsem své hodnocení o hvězdu zvednul. Pomalu a jistě si mě nachází i DS9 a já k němu získávám další vyjímečný vztah. Speciálně od čtvrté sezóny nabírá seriál vyšší obrátky. Jednotlivé epizody jsou dost často (nutno dodat se zvyšující se frekvencí) velmi filozofické s poměrně vícevrstvým poselstvím. Spousta vykreslených postav, lidských propletenců, vztahů získává na hodnotě až s přibývajícím počtem epizod, vydatně. Další unikátní Star Trek je třeba sledovat velice pozorně a tak nějak tuším, že ve své době DS9 předběhl svou dobu a zůstal nepochopen - i já jsem se do této kategorie prve zařadil. Uvidím, zda i u tohoto ST počinu se dostanu ve finále na 5*... toť jediná a příjemná neznámá.:) Charakteristika: Sci-fi dobrodrůžo pro náročnějšího geeka se sklonem k dlouhodobým vztahům._Trekkie velikosti mého srdce nemůže jinak po dokoukání než zvednout na 5*. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (více)