Julie Lescautová

• Česko Julie Lescaut (více)
Francie, (1992–2014), 151 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Tvůrci:

Alexis Lecaye

Předloha:

Alexis Lecaye (kniha)

Scénář:

Alexis Lecaye, Alexis Lecaye (původní scénář), Charlotte Oubitza (více)

Véronique Genest, Jennifer Lauret, Mouss Diouf, Walter Kreye, Joséphine Serre, Mariele Millowitsch, Renaud Marx, Hans-Martin Stier, Claire Borotra (více)

Série(22) / Epizody(101)

Julii je pětatřicet, má dvě dcery a právě se rozvedla, neboť její manžel odmítl dál snášet nelehké soužití s policistkou. Přeložení je pro ni velice potřebná životní změna, jmenovací dekret policejní komisařky v typickém francouzském maloměstě Meaux tedy vítá. Mnohem méně se tam však líbí jejím dcerám. Dosud se nevyrovnaly s otcovým odchodem a nové prostředí je ničím nezaujalo. Julii čeká čtyřiadvacet uniformovaných a devět civilních podřízených, s nimiž má v Meaux udržovat pořádek a prosazovat spravedlnost. Ne vždy se to daří – na velkou chybu jednoho ze strážníků narazí komisařka hned po příjezdu. Naštěstí je tu celá řada kolegů, kteří velitelku nejen podporují, ale i obdivují a dávají najevo, že by byli občas ochotni i nosit ji na rukou. Julie se tedy může ponořit do svého prvního případu, únosu dětí přistěhovalců, a začít při tom odhalovat dávná i současná tajemství svého nového působiště… (TV Prima)

Fanucci odpad!

Protivná a dokonale emancipovaná hlavní hrdinka v mých očích dokonale pohřbila tento (ukrutně dlouhý) seriál. ()

hhannie

Máma na Julie kouká, občas se podívám s ní, protože je to možná průměrná kriminálka, ale rozhodně ne příšerná. ()

lekr

Vyloženě udný a snad nejhorší francouzská krimi. Příběhy a i obsazení je zcela na hovno av šechny díly sou skoro o tom samým. Navíc narozdíl od Moulina tahle patlanina neobsahuje ani pořádné akční scény takže díly jsou akorát plné plkání o tom kdo je či není vrah. Nůůůda k smrti!! ()

cariada

Pro změnu francouzký krimi seriál, kterému šéfuje ženská. Seriál určený spíše ženám, ty to ocení já né. ()

C0r0ner

Kurva, jak já tuhle sračku nesnáším! "Kvalit" To je vražda, nachcala... to sice nedosahuje, ale se vší zarputilostí se jim blíží. Vždycky mě na tom fascinovala schopnost režiséra natáhnout s bídou povídkový děj na hodinu a půl. Samozřejmě tomu pak odpovídal obsah. Ta jedna půl hvězdička je za Juliiny hezké dcery. 10% ()

agathon

Mám rád Francii. A tenhle seriál je maximálně francouzský po všech možných i nemožných stránkách: věrné reálie, typický humor-nehumor a už od Moulinových dob ve francouzské kriminálce nezbytný akcent na sociální otázky. Škoda jen té klesající úrovně dialogů a vyčpělosti zápletek... a toho, že v pozdějších dílech se někam poděla ta překrásná maghrebanka Zora:-) ()

gabin(a)

Vcelku to ujde, není to taková hrůza, jak někteří píšou, ale ten dabing je strašnýýýý! Veronika Gaierová by mohla svým hlasem pomalu sadisticky vraždit. To je také důvod, proč sem ten komentář vůbec píšu. Neznám hlas paní Genest, ale snad to proboha není nic tak strašného jako české ....já nevím jak to nazvat? Mečení? ()

kvasiva

U tohohle seriálu mě vždycky vadilo to, jak je dlouhý. Prostě sem ve druhé půli (v našich tv po 2. nebo 3. reklamě) už nějak neměl zájem. I konkurence byla veliká a mnohdy kvalitnější. Prostě toto dílko mělo smůlu. ()

Blackros

Popravdě hned od prvního pohledu jsem začal nenávidět samotnou Julie, u které každou minutou v každém rozhovoru očekávám výbuch a proud vulgárních feministických nadávek. Nemohl jsem si proto tento seriál oblíbit, ale neupírám mu jeho jistou akčnost a "odsyp". ()

MJMilan

Myslím že tento seriál není vůbec špatný, avšak rád bych věděl, jak zní původní hlas hlavní představitelky. Ona má velice milý obličej, ale hlas, kterým je nadabovaná česky mi k ní prostě nesedí. ()

Skuby47

Další z rozsáhlých méně krvavých televizních seriálů, s energickou komisařkou v podání Véronique Genest v hlavní roli. Jednotlivé kriminální případy z každodenního života jsou možná příliš obyčejné, ale mohly by postihnout každého, třeba i mne. Cením si klidné atmosféry seriálu, kde sice o napínavé momenty není nouze, ale jsou řešeny s rozvahou. Mnohé případy zasahují i do soukromí jednotlivých členů policejního týmu a pokud ho sledujeme pravidelně, vidíme komisařčiny děti dospívat a ji samotnou stárnout, či spíše zrát. Mám moc ráda tento seriál a pokud ho televize vysílá, nenechám si ho ujít a občas narazím i na nějaký díl, který mi při předchozím uvedení unikl. Možná by prospělo kdyby byla Julii Lescautovou nadabovala místo Veroniky Gajerové Věra Galatíková. A možná, že ne, já jsem si zvykla. ()

filmmovier

Když jsem byl hodně malý, s mámou jsem to poměrně žral. Ale ve skutečnosti je to jen tuctová kriminálka, kterých je ve Francii hromada. Ovšem Julie Lescautová je i teď poměrně kus... První díly navíc nebyly tak špatné, po přesunu do Paříže už to není ono. 55%. ()