Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně (TV seriál)

Rizzoli & Isles

Bostonské vraždy

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2010 - 2016, 75 h 27 min (Minutáž: 105x45 min)

Předloha:

Tess Gerritsen (kniha)

Angie Harmon, Sasha Alexander, Lorraine Bracco, Bruce McGill, Lee Thompson Young, Tom Bower, Jordan Bridges, Brian Goodman, Scottie Thompson, Missi Pyle, Marisa Ramirez, Daniella Alonso, Warren Kole, Crystal Reed, Jayson Blair, Charleene Closshey, Chazz Palminteri, Kathleen M. Darcy, Brenda Koo, Brian Hallisay, Chris Coy, Jennifer Holland, Adam Sinclair, Allison Dunbar, William O'Leary, Heather Tom, David Starzyk, Ken Colquit, Donnie Wahlberg, Eileen Grubba, James DuMont, Kim Hawthorne, Brian Dennehy, Billy Burke, Balthazar Getty, Sarah Lafleur, Allen Maldonado, Steve Berg, Arden Cho, Reiley McClendon, Emilee Wallace, Elya Baskin, Erica Gimpel, Teddy Sears, Robin Thomas, Mary Jo Catlett, Chris Vance, Darius McCrary, Amy Scott, Emily Swallow, Jesse Lee Soffer, Katie A. Keane, David Alpay, Joe Egender, David Barry Gray, Conor Leslie, Michael Galante, Heidi Marnhout, Rita Volk, Senta Moses, Michelle DeFraites, Joanna Sotomura, Candice Patton, Blake Robbins, Brittany Escobar, Richard Herd, Vyto Ruginis, Spencer Garrett, Benjamin Stockham, Tina Huang, Glen Powell, Jadin Gould, Noel Arthur, Jenn Proske, Dendrie Taylor, Tanya Chisholm, Kyla Kenedy, Kelly Kruger, Dyana Liu, Jim O’Heir, Nicole DuPort, Sufe Bradshaw, Maite Schwartz, Jackie Geary, Nicole Paggi, Matthew Corbett Davis, Maxine Bahns, Presciliana Esparolini, Omar J. Dorsey, Jayne Taini, Max Charles, Todd Giebenhain, Dan Schoffer, Makinna Ridgway, Whitney Anderson, Jonathan Patrick Moore, Emily Davenport, Gina Rodriguez, Gabriel Tigerman, Chelsea Rendon, Ernest Harden Jr., Eric Martsolf, Harrison White, Anna Osceola, Ana Villafañe, James Huang, Ever Carradine, Sam Lerner, Milauna Jackson, Jayme Lynn Evans, Nick Smoke, Lisa Kaminir, Niall Matter, Celia Finkelstein, Adam Hagenbuch, Aimee-Lynn Chadwick, Kristof Konrad, Matthew Del Negro, David Ury, Amanda Aday, Jeff Clarke, Davis Cleveland, Teddy Lane Jr., Arnell Powell, Christopher Titus, August Roads, Jaz Sinclair, Adam Tsekhman, Sy Richardson, Sal Landi, James Snyder, Charles Malik Whitfield, Paul Schackman, Ian Patrick Williams, Mercedes Colon, Kerry O'Malley, Loanne Bishop, Lamont Thompson, Rebecca Corry, Rizwan Manji, Joel Polis, Hayley McElhinney, Leah Bateman, Eloy Casados, Markus Flanagan, Meredith Thomas, Nick Gehlfuss, Raymond Ochoa, Glen Mac, Ashlee Füss, Bill O'Reilly, Alan Rachins, Pau Masó, Kelly Rohrbach, Michael Irby, Lindsey Ginter, Joel Brooks, Wil Traval, Lily Knight, Hank Chen, Tanner Thomason, Conor O'Farrell, Laura Gordon, Myra Turley, Aaron Hill, Idara Victor, Lak Rana, Eve Brenner, Deidrie Henry, Kevin Shinick, Bertila Damas, Erin Way, Abigail Mavity, Matt McTighe, Kevin Sizemore, James Ingersoll, Tim Mikulecky, Michael Roark, Ray Stoney, Stephanie Pearson, McKinley Belcher III, Mac Brandt, Candice Azzara, Ryan Carnes, Mitchell Fink, Paul Schulze, Rick Chambers, Kandis Fay, John Doman, Barry Livingston, Jeff Kongs, Peter Murnik, Jolene Kay, Damon Dayoub, Stefanie Butler, Lenny Jacobson, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Mike Bradecich, Chris Butler, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Marcello Thedford, Karen Landry, Michael Dempsey, Gonzalo Menendez, Daniel Beer, Nigel Gibbs, Stoney Westmoreland, Stefanie Black, Rene Rivera, Matt Bushell, Shaun Brown, Virginia Montero, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Joshua Hoover, Kelly Mantle, Darren Pettie, Ethan Cohn, Gibson Bobby Sjobeck, Sandy Martin, Roger Rignack, Patrick Davis, Raymond McAnally, Brendan McCarthy, Cameron Bender, Rocky McMurray, Jeffrey D. Sams, Mark Berry, Amanda Clayton, Elizabeth Dennehy, Kristin Slaysman, Rich Paul, Emily Yancy, Robert Craighead, Tai Bennett, J.D. Walsh, Christopher Darga, J. Grant Albrecht, Gabrielle Elyse, Julius Tennon, Dallas Hart, Sharon Lawrence, Darri Ingolfsson, Lexi Ainsworth, John Mese, Robert Catrini, Serena Scott Thomas, Corey Sorenson, Rocky Marquette, Tess Gerritsen, Michael Massee, Ivar Brogger, Mark Deklin, Kari Coleman, Brit Morgan, Tom Benedict Knight, Sharon Gless, Cinda Adams, Elisha Henig, Christina Chang, Gregory Harrison, Jessica Gardner, Guy Wilson, Nathan Sutton, Benjamin Ciaramello, Jonah Wharton, Colin Egglesfield, Aynsley Bubbico, Carlease Burke, Donielle Artese, Cody Kennedy, Morgan Matthews, Marc Evan Jackson, Susane Lee, Noah Crawford, Joe Nieves, Tim Ryan, Dylan Bruno, Fernanda Andrade, Annabeth Gish, Dennis Hill, Wings Hauser, John Asher, Victor Manso, Chase Kim, Patrick Fabian, Dwier Brown, Josh Kelly, Reginald Ballard, Rolando Molina, Poorna Jagannathan, Nolan North, Aaron Jaeger, Hank Harris, Emma Bell, Paul Perri, Gavin Houston, David Ogden Stiers, Erik Aude, Julian Feder, Lyne Odums, Elizabeth Anweis, Chris Conner, Bodhi Elfman, Max Adler, Benjamin J. Cain Jr., Annie Burgstede, Chris Brookshire, Doug Savant, Chris Coppola, Mackenzie Astin, Heather McComb, David Blue, David Figlioli, Gwen McGee, Jack Conley, Erik Palladino, Sticky Fingaz, Melonie Diaz, Andrea Bogart, Lance Patrick, Antonio Sabato Jr., Brenda Strong, Ethan Phillips, Mark-Paul Gosselaar, Peter Onorati, Raphael Sbarge, Rodney Eastman, Michael Jace, Chuti Tiu, Matthew Alan, Charlie Hofheimer, Larry Poindexter, Karl T. Wright, Tom Williamson, Chris McKenna, Dylan Neal, Sandra McCoy, Jane Park Smith, Andrew Fiscella, Lucy Butler, Mel Fair, Ernie Hudson, Jack McGee, Brittany Renee Finamore, Cristen Irene, Annie Wersching, Cheryl Lynn Bowers, Aramis Knight, Max Martini, Kevin Chapman, Elaine Hendrix, Taylor Kinney, Cameron Monaghan, Troy Winbush, Tom Wright, Meredith Giangrande, Patrick Gorman, Richard Thomas, Jacqueline Bisset, Cody Klop, Cameron Daddo, Marika Dominczyk, Emily Baldoni, Christopher Curry, Kevin Sheridan, Alex MacNicoll, Robert Neary, Carlito Olivero, Christopher Rivas, Denise Dowse, Andrea Bordeaux, Louisa Abernathy, Jeris Poindexter, P.J. Marino, Steve Monroe, Sara Finley, Amaris Davidson, Burl Moseley, Jay Ali, Angela Elayne Gibbs, Ed Begley Jr., Alimi Ballard, Robert Gallo, Judy Kain

Síce to nie je nič prevratné a o niečo ako originalita to ani nezakoplo, ale Sasha Alexander a zvlášť Angie Harmon sú kočky a navyše celkom sympatické. Vedľajšie postavy sú tiež fajn, takže sa nejedná o žiadnu katastrofu. Horšie už trochu dopadli vyšetrované prípady, ale na to si človek po CSI a spol. rýchlo zvykne. Je síce pravda, že po pár dieloch ma to prestalo baviť, ale verím, že nejakých fanúšikov si to predsalen zaslúži.(20.8.2014)

• Lavinia

Průměrný krimiseriál, vcelku okopírovaný od těch úspěšných: hlavní hrdinka Rizzoli vzhledu ženského, chování mužatkovitého, emočně nevyrovnaná, asi to má být italský temperament. Patoložka Isles také ťaťa děvčátko, se snahou kopírovat Bones. Koukatelné, i když dost ohrané, případy takové fádní, stokrát převařené.(10.2.2014)

Hodnoceno po pěti dílech první série, kdy mi seriál začíná svým konceptem dost připomínat ten, který měla první polovina hry L.A. Noire a to, že se na konci každého dílu strašně rychle najde nečekaný důkaz, doznání atd., který najednou celý případ hrozně rychle osvětlí, ať už tomu předchozí události nasvědčovaly, nebo nikoli, hlavně aby byl případ uzavřen. Ale to je holt úskalí seriálových kriminálek. Co se ústřední dvojice týče, Isles je sice baba mého gusta, zato Rizzoli mi nijak zvlášť nesedla, ani jako postava (připomíná mi tu pipku Sam z Lip Service), ani jako herečka. Přirovnání postav k Sheldonovi z BBT a Leele z Futuramy (jak uvedla uživatelka Naki) je však víc než trefné. I přes celkem dobré hlášky mi seriál každopádně připadá na jedno brdo a momentálně se dost rozmýšlím, zda pokračovat, nebo to po první sérii utnout, spíš to vidím na ten druhý případ. 50%(17.9.2013)

Na tenhle seriál jsem narazila náhodou a nemohla jsem se od něj odthnout. Ta jiskra mezi Rizzoli a Islesovou je dokonalá. A nemůžu se nabažit spousty sarkastických poznámek, které Jane Rizzoliová pronáší. Narozdíl od jiných kriminálních seriálů je tenhle spíš oddechový, kdy vidíme hlaním hrdinům do soukromého života a o to je lepší. Poznat Mrs. Grisom, byla by v CSI možná větší sranda. Tess Gerritsenovou, která je předlohou pro seriál, jsem četla až po shlédnutí dvou řad a musím říct, že se čte dobře, ale jsem ráda za všechny změny, které byly na seriálu provedeny, jinak by z toho byla zas průměrná kriminálka s nepříliš přitažlivými herci, bez humoru a jisrky. P.S.: Hlavně bez dabingu!(23.2.2013)

Romány Tess Gerritsen som zhltla na jedno posedenie - príjemné, rýchlo sa odsýpajúce čítanie so sympatickými hrdinami / hrdinkami, ktorým človek ľahko príde na chuť. A seriál funguje podobne, iskrenie medzi Jane a Maurou je priamo hmatateľné, ich slovné prestrelky či neschopnosť Maury vyjadrovať sa zrozumiteľne sú proste očarujúce (Jane: "Practise with me. Yes. No. Yeees. No." - ksichty Angie Harmon sú na nezaplatenie) Škoda je, že si až príliš často vypomáhajú pri riešení prípadov vetičkou "We´ve got lucky." Obľúbený diel: See One, Do One, Teach One (S1), My Own Worst Enemy (S2) Obľúbená postava: Maura Isles, Jane Rizzoli(28.12.2011)

• - Angie Harmon má s Markem Harmonem mají společné jen jméno, příbuzenský vztah mezi dvojicí protagonistů není. (noelcoward73)

• - Seriál je inspirován romány čínsko-americké spisovatelky a někdejší lékařky Tess Gerritsenové. Její série obsahuje deset románů. (Olík)

• - Kniha americké spisovatelky Tess Gerritsen "Mlčící dívka", kterou čte v 10. epizodě 2. série sériový vrah Hoyt (Michael Massee), který i několikrát zranil detektiva Rizzoliovou (Angie Harmon) patří do série, které jsou knižní předlouhou pro seriál. (Moja_Majky)